Міністерство закордонних справ України

Київ 08:10

Оновлення Європи. До 500-річчя Реформації

31 жовтня 2017, 19:21

Реформація, безперечно, мала значний вплив і на долю нашого народу

Не скажу, що я є однозначним і переконаним прихильником протестантської конфесії. Я скоріше радий, що католицизм і протестантизм навчилися співіснувати, зберегли й розвинули свої філософські, етичні й культурні традиції. Разом вони зробили Європу різноманітнішою й багатшою, надали їй здатності швидше еволюціонувати й краще відповідати на всі виклики історії. 

Але сьогодні, в день ювілею, буде доречно зосередити увагу саме на величезному внескові Реформації в європейську і світову цивілізацію.

Не буду торкатися релігійних догматів, але незаперечним є те, що Реформація зруйнувала або послабила чимало догм соціальних і класових. Чи не вперше у феодальній Європі прозвучала ідея  Свободи, яка нині стала головною європейською цивілізаційною цінністю.

Демократизація релігійного життя, переклад Біблії на місцеві говірки нарешті надали їм статусу повноправних національних мов, а також сприяли бурхливому розвиткові освіти й самобутніх європейських культур. Усе це зрештою стало основою формування сучасних націй й національних держав, тобто того світу, в якому ми живемо сьогодні.

Нова мораль, яка проголошувала головними чеснотами працю, ініціативність і підприємливість, а також відмову від розкоші й раціоналізм, надала потужного імпульсу розвиткові економіки, науки й технологій,  залучила до активного суспільного життя нові мільйони людей. Саме це забезпечило європейській цивілізації світове лідерство, яке вона зберігає й зараз.

Ще одним неоціненним спільним досягненням як протестантів, так і католиків є те, що після десятиліть кривавих конфліктів, вони змогли порозумітися й уже сотні років живуть разом у мирі і злагоді. Погоджуюсь з тими ученими, які вважають, що це заклало основи сучасного міжнародного принципу мирного співіснування у різноманітності.

Україна, як відомо, є переважно православною країною, але Реформація, безперечно, мала значний вплив і на долю нашого народу, сприяла пробудженню національної свідомості, розквітові української освіти та культури. Сьогодні в Україні прискореними темпами триває процес реформування усіх суспільних сфер відповідно до європейських норм, витоки яких великою мірою беруть початок в демократичних ідеях Реформації. Саме тому її 500-літній ювілей на державному рівні відзначається і в Україні.

Джерело:  |  НВ Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Останні статті

Росія не розуміє жодної іншої мови | 26 грудня 2017, 16:31

Політика умиротворення Росії є хибною, застерігає український шеф-дипломат. Адже це нагадуватиме ситуацію з крокодилом, якого намагаються погодувати в останню чергу ті, хто сподівається, що його з’їдять останнім. 
Стаття | Джерело: Zeit | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

До роковин Голодомору | 25 листопада 2017, 23:53

85 роковини Голодомору – дата трагічна, але й відповідальна
Стаття | Джерело: НВ | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Роковини Жовтня. Чому це трапилося саме з Росією? | 10 листопада 2017, 20:24

100-річчя Жовтневої революції заслуговує більшої уваги. Адже йдеться про величезний історично-цивілізаційний злам, який у наступне століття покалічив долі цілих країн
Стаття | Джерело: НВ | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Це була брутальна лоботомія нашої нації | 04 листопада 2017, 21:13

Стаття | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр Закордонних справ України

Стаття Павла Клімкіна у "Frankfurter Allgemeine Zeitung" | 31 серпня 2016, 22:28

До неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ОБСЄ у Потсдамі газета "Франкфуртер альгемайне цайтунг" оприлюднила авторську статтю Павла Клімкіна, присвячену проблематиці діяльності та розвитку цієї організації. Пропонуємо вашій увазі українську версію статті:
Стаття | Джерело: Frankfurter Allgemeine Zeitung | Автор: Клімкін Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Міністр

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes