Міністерство закордонних справ України

Київ 00:54

Оновлення Європи. До 500-річчя Реформації

31 жовтня 2017, 19:21

Реформація, безперечно, мала значний вплив і на долю нашого народу

Не скажу, що я є однозначним і переконаним прихильником протестантської конфесії. Я скоріше радий, що католицизм і протестантизм навчилися співіснувати, зберегли й розвинули свої філософські, етичні й культурні традиції. Разом вони зробили Європу різноманітнішою й багатшою, надали їй здатності швидше еволюціонувати й краще відповідати на всі виклики історії. 

Але сьогодні, в день ювілею, буде доречно зосередити увагу саме на величезному внескові Реформації в європейську і світову цивілізацію.

Не буду торкатися релігійних догматів, але незаперечним є те, що Реформація зруйнувала або послабила чимало догм соціальних і класових. Чи не вперше у феодальній Європі прозвучала ідея  Свободи, яка нині стала головною європейською цивілізаційною цінністю.

Демократизація релігійного життя, переклад Біблії на місцеві говірки нарешті надали їм статусу повноправних національних мов, а також сприяли бурхливому розвиткові освіти й самобутніх європейських культур. Усе це зрештою стало основою формування сучасних націй й національних держав, тобто того світу, в якому ми живемо сьогодні.

Нова мораль, яка проголошувала головними чеснотами працю, ініціативність і підприємливість, а також відмову від розкоші й раціоналізм, надала потужного імпульсу розвиткові економіки, науки й технологій,  залучила до активного суспільного життя нові мільйони людей. Саме це забезпечило європейській цивілізації світове лідерство, яке вона зберігає й зараз.

Ще одним неоціненним спільним досягненням як протестантів, так і католиків є те, що після десятиліть кривавих конфліктів, вони змогли порозумітися й уже сотні років живуть разом у мирі і злагоді. Погоджуюсь з тими ученими, які вважають, що це заклало основи сучасного міжнародного принципу мирного співіснування у різноманітності.

Україна, як відомо, є переважно православною країною, але Реформація, безперечно, мала значний вплив і на долю нашого народу, сприяла пробудженню національної свідомості, розквітові української освіти та культури. Сьогодні в Україні прискореними темпами триває процес реформування усіх суспільних сфер відповідно до європейських норм, витоки яких великою мірою беруть початок в демократичних ідеях Реформації. Саме тому її 500-літній ювілей на державному рівні відзначається і в Україні.

Джерело:  |  НВ Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Останні статті

Україна - Польща: згадаймо заповіт Качинського | 10 березня, 21:23

Стаття | Джерело: UNIAN | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Порахувати євроінтеграцію: що не так із відсотками виконання Угоди про асоціацію | 06 березня, 18:09

Європейська правда" продовжує дискусію про рівень виконання Угоди про асоціацію. Ми вже представили два звіти, виконаних урядом та експертами, обидва продемонстрували, що Україна має серйозні проблеми із темпами виконання УА. Між тим, навіть в уряді немає єдиної позиції щодо такої звітності.  ЄП навіть вступила в дискусію з міністром Клімкіним щодо того, чи коректно взагалі вимірювати в цифрах виконання Україною своїх зобов'язань. Не будемо приховувати: думка редакції з цього питання і досі розходиться з думкою міністра. Водночас ми вдячні Павлу Клімкіну за детальне обгрунтування його позиції. Редакція запрошує також інших експертів та посадовців до дискусії: чи можливо і чи потрібно вимірювати відсоток або ж рівень виконання Угоди про асоціацію.
Стаття | Джерело: Євпропейська правда | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Україна і Польща. Випробовування історією | 01 березня, 20:41

Стаття | Джерело: ZBRUC | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Не будьмо манкуртами! Шукаймо справжню історію | 29 січня, 17:35

Стаття | Джерело: Історична правда | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Два роки спротиву дипломатичним гопникам: стаття Клімкіна про Україну в Радбезі ООН | 25 січня, 16:10

Стаття | Джерело: Європейська Правда | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Міністр

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes