Міністерство закордонних справ України

Київ 02:51

Росія не розуміє жодної іншої мови

26 грудня 2017, 16:31

Політика умиротворення Росії є хибною, застерігає український шеф-дипломат. Адже це нагадуватиме ситуацію з крокодилом, якого намагаються погодувати в останню чергу ті, хто сподівається, що його з’їдять останнім. 

У 1949 році, не встигла Європа, та й весь світ, оговтатись після найбільш спустошуючої війни всіх часів – як сили добра об’єдналися, щоб утворити Раду Європи.

Організація, яка сьогодні налічує 47 членів, була створена з метою захисту універсальних цінностей: прав людини, верховенства права, демократії. Невипадково у нашій частині світу сьогодні мають на увазі теж саме, коли говорять про «європейські цінності». З іншого боку маємо Росію, яка щодня порушує права людини, плює в обличчя демократії і вдається до наруги над системою правил, на яку спираються всі європейці, і від якої вони залежать.

Європейський проект 20-21 століття попри очевидні недоліки виявився успішним. Водночас безпека і свобода, які для багатьох є самі собою зрозумілими, і яких так палко прагли багато з нас по той бік «залізної завіси», наразі – під загрозою.

Майже рік тому міністр закордонних справ РФ С.Лавров з великою радістю оголосив на Мюнхенській конференції з питань безпеки про настання «пострадянської ери». Вже ні для кого не є секретом чи приводом для дискусій той факт, що Росія веде проти нас гібридну війну на Заході. Аби сіяти розбрат і знищити той порядок, над встановленням якого так важко працювали.

З огляду на цю історичну передумову держави-члени повинні серйозно замислитися над тим, як зрештою поводитись з Росією, яка демонстративно і цинічно нехтує правилами Ради Європи.

Є окремі особи, серед яких є впливові і потужні, які скажуть, настав, мовляв, час повернути Росію з ізоляції. Аби вона знову у повній мірі могла залучатися до діяльності Ради. Ціна такого кроку – 22 мільйони, які держава так чи інакше заборгувала перед організацією, до того ж обіцяє у майбутньому дотримуватись правил. На попередні прогалини намагаються дивитися крізь пальці: гіркий провал імплементації резолюцій Комітету Міністрів і Парламентської Асамблеї, які було ухвалено як реакцію на російську агресію проти України.

Так поводяться забіяки-мобери, і так реагують жертви мобінгу – надто покірно, аби постояти за себе. Але ж ми всі знаємо: скільки не годуй шкільного забіяку цукерками, милішим він не стане; скоріш навпаки - відчуватиме, що наступного разу можна піти ще далі.

Як будь-який звичайнісінький мобер, Росія розуміє лише мову сили, ніяку іншу. Її слова і обіцянки не мають значення, адже це – країна, в якій систематична брехня стала елементом урядової політики, аби досягти власної мети і збентежити ворогів. А цими ворогами, згадаймо, є ми.

Навіть якщо ми дуже відрізняємось у поглядах на наші цінності, ми, українці, з власної історії дуже добре знаємо, як чинить Росія. Відтак дозвольте мені викласти щодо цього нашу позицію.

Одного дня Росія повинна стати надійним партнером для Європи і всього вільного світу. Ми й надалі повинні робити все можливе, аби досягти цієї мети. Однак Росія повинна відповісти і за свої численні злочини та інші порушення.

Якщо ж Рада Європи не зберігатиме стійкість і не дотримуватиметься власних принципів, вона одного дня сама себе дискредитує. Росія відчуватиме безкарність і зберігатиме модель нинішньої поведінки. А чому б ні – наслідків боятися не доводиться. За цим прикладом можуть послідувати й інші держави, вдаючись до недобрих вчинків. Це серйозно вдарить про авторитету Ради Європи, якщо не знищить його вщент.

Повернення Росії не повинно виглядати безумовним – це надто скидатиметься на політику умиротворення. Як з крокодилом, якого намагаються погодувати в останню чергу ті, хто сподівається,що його з’їдять останнім.

Джерело:  |  Zeit Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Останні статті

Україна - Польща: згадаймо заповіт Качинського | 10 березня, 21:23

Стаття | Джерело: UNIAN | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Порахувати євроінтеграцію: що не так із відсотками виконання Угоди про асоціацію | 06 березня, 18:09

Європейська правда" продовжує дискусію про рівень виконання Угоди про асоціацію. Ми вже представили два звіти, виконаних урядом та експертами, обидва продемонстрували, що Україна має серйозні проблеми із темпами виконання УА. Між тим, навіть в уряді немає єдиної позиції щодо такої звітності.  ЄП навіть вступила в дискусію з міністром Клімкіним щодо того, чи коректно взагалі вимірювати в цифрах виконання Україною своїх зобов'язань. Не будемо приховувати: думка редакції з цього питання і досі розходиться з думкою міністра. Водночас ми вдячні Павлу Клімкіну за детальне обгрунтування його позиції. Редакція запрошує також інших експертів та посадовців до дискусії: чи можливо і чи потрібно вимірювати відсоток або ж рівень виконання Угоди про асоціацію.
Стаття | Джерело: Євпропейська правда | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Україна і Польща. Випробовування історією | 01 березня, 20:41

Стаття | Джерело: ZBRUC | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Не будьмо манкуртами! Шукаймо справжню історію | 29 січня, 17:35

Стаття | Джерело: Історична правда | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Два роки спротиву дипломатичним гопникам: стаття Клімкіна про Україну в Радбезі ООН | 25 січня, 16:10

Стаття | Джерело: Європейська Правда | Автор: Клімнік Павло Анатолійович, Міністр закордонних справ України

Міністр

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes