Міністерство закордонних справ України

20, Київ 08:33

Актуальні попередження подорожуючим

 

Рекомендації громадянам України у зв’язку з наближенням до Японії потужного тайфуну «Лайонрок» 

У зв’язку з наближенням до берегів Японії потужного тайфуну «Лайонрок», що, за прогнозами синоптиків, може призвести до масштабних підтоплень та зсувів ґрунту, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до Японії або вже перебувають на її території, утриматися найближчим часом від подорожей до регіону Канто та північних районів о.Хонсю, що можуть найбільше постраждати від стихії, а також постійно відстежувати повідомлення місцевих органів про розвиток ситуації, дотримуватися інструкцій японських рятувальних служб, враховувати можливі зміни у русі сухопутного та повітряного транспорту, бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон дії циклону.  

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації у зв’язку із зазначеним стихійним лихом, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Японії (тел.: +8190-3919-0284, ел.пошта: emb_jp@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

 Рекомендації громадянам України у зв’язку із землетрусом, що стався в Італії 24.08.2016 р.

Закликаємо громадян України утриматись, за винятком випадків крайньої необхідності, від поїздок у центральні регіони Італії, які постраждали внаслідок землетрусу, що стався 24 серпня 2016 року (регіони провінції Ріеті, Асколі-Пічено та Перуджа).

За повідомленнями відповідних італійських органів, існує вірогідність обвалу будівель та житлових будинків, які тією чи іншою мірою були пошкоджені внаслідок землетрусу, а також нових поштовхів.

Громадянам України, які опинилися на територіях, де є загроза землетрусу, рекомендуємо слідкувати за місцевими новинами, бути пильними та готовими негайно залишити житлові помешкання у разі виникнення загрози землетрусу.

У випадку необхідності просимо невідкладно звертатися до Посольства України в Італії - телефон "гарячої лінії": + 39 389 004 0000 , адреса ел.пошти: emb_it@mfa.gov.ua , gc_it@mfa.gov.ua або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.В цілому, обмежень щодо поїздок територією Італії, крім зазначених вище регіонів, немає.

Рекомендації щодо дій під час землетрусу:

• Якщо ви перебуваєте у замкнутому приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір або станьте біля несучої стіни.
• Слідкуйте за речами, які можуть впасти і вдарити вас. 
• Зверніть увагу на використання сходин: вони можуть бути пошкоджені.
• Уникайте користування ліфтом: ви можете опинитись заблокованими.
• Візьміть до уваги інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, оповзні, завали, витік газу і т.п.
• Якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач.

Після землетрусу виходьте з будівель обережно. Переконайтеся, що стан здоров’я тих, хто опинився поруч із вами, є задовільним. За необхідності, надайте їм першу допомогу.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Ємені, 23 серпня 2016 р.

У зв’язку з продовженням військових дій та активною діяльністю терористичних угруповань на території Ємену, яка призводить до подальшого загострення безпекової ситуації у цій країні, наполегливо рекомендуємо громадянам України утриматися від поїздок до Ємену або негайно залишити територію цієї країни.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з перебуванням громадян України на території Ємену, або у випадку необхідності отримання громадянами України сприяння у виїзді з цієї країни та поверненні на Батьківщину, слід невідкладно звертатися до Посольства України в Саудівській Аравії: тел.: +966505220193 або +96614508536, e-mail: emb_sa@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +380442381657.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з вибухами в Таїланді 11 – 12 серпня ц.р., 15.08.2016 р.

11-12 серпня внаслідок серії вибухів на території тайських провінцій Транг, Прачуап Кхірі Кхан, Пхукет, Пханг Нга та Сурат Тхані , в т.ч. у популярних туристичних місцях (м.Хуа Хін, район Патонг на острові Пхукет) загинуло 4 особи, 24 особи отримали поранення різного ступеню важкості.

За офіційними відомостями тайської поліції, вказані вибухи є випадками внутрішнього саботажу в країні, а не є наслідком діяльності міжнародних терористичних угруповань.

За підтвердженими відомостями правоохоронців, серед загиблих, а також постраждалих внаслідок цих вибухів осіб, громадян України немає.

Громадянам України, які вже перебувають на території Таїланду або планують ближчим часом відвідати цю країну, МЗС рекомендує виявляти пильність, уникати місць масового скупчення людей, неухильно виконувати вказівки місцевих правоохоронних органів та слідкувати за місцевими новинами.

У випадках надзвичайних ситуацій просимо негайно зв’язуватися з Посольством України в Королівстві Таїланд - телефон "гарячої лінії": +66 91 770 91 00, адреса ел.пошти: emb_th@mfa.gov.ua  або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з підвищеним рівнем безпекових загроз в Республіці Бурунді, 12.08.2016 р.

У зв’язку з підвищеним рівнем безпекових загроз в Республіці Бурунді, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни або залишити її територію.

Громадянам, які все ще знаходяться на території Бурунді, рекомендується уникати участі у демонстраціях, зібраннях, відвідувати спортивні та інші масові заходи. Слід регулярно відслідковувати інформацію щодо поточного стану справ у місцевих джерелах засобів масової інформації та Інтернеті.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Бурунді або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці, 10.08.2106 р.

У зв’язку із збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці, зокрема, подальшим загостренням безпекової ситуації в м.Алеппо, МЗС України в черговий раз наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Сирії, а тим співвітчизникам, хто продовжує перебувати в цій країні, – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни.

Привертаємо увагу тих громадян, які попри численні заклики МЗС України залишити Сирію, продовжують перебувати в цій державі, що можливості консульського реагування із захисту наших співвітчизників на території охопленої війною країни стають дедалі більш обмеженими.

У разі необхідності отримання відповідної допомоги та сприяння у виїзді з Сирії та поверненні в Україну громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Сирійській Арабській Республіці (тел.: +963 957 570000, e-mail: emb_sy@mfa.gov.ua), Почесного генерального консульства України в Алеппо (тел.: +963 966 241666, +963 936 124888, +963 992 222290) та Посольства України в Лівані (тел.: +961 5921668, e-mail: emb_lb@mfa.gov.ua).

Також нагадуємо про функціонування в МЗС цілодобової «гарячої лінії»: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв`язку з дотримання заходів особистої безпеки під час Олімпійських та Параолімпійських Ігор Ріо-2016 р., 04.08.16 р.

Бразильські міста Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу відрізняються високим криміногенним рівнем. Це стосується не лише злочинів проти особистої власності, але також і правопорушень, пов'язаних з насильством, включаючи зростаючі останнім часом випадки викрадення людей. Поширеними є напади на торгові точки, заклади громадського харчування, автозаправки, приватні будинки, а також угони автотранспорту та інші.

Для іноземців значну небезпеку становлять крадіжки, вуличні пограбування та злочини типу „блискавичного” викрадення людей. У місцях масового скупчення людей діють кишенькові злодії. Серед злочинців можуть бути як чоловіки, так і жінки й навіть діти. Грабіжники зазвичай озброєні та можуть відкрити вогонь без будь-якого попередження.

Перебуваючи у Бразилії, громадянам України слід утриматися від відвідування віддалених кварталів міст (так званих «фавел»), які вважаються територіями підвищеного ризику і фактично не контролюються місцевою поліцією.

Громадянам України необхідно дотримуватися посилених заходів особистої безпеки та максимально обмежити пересування у громадських місцях у другій половині дня та в темну пору доби. Необхідно також уникати місць проведення акцій протесту та масового скупчення людей, перш за все, поблизу адміністративних будівель та будинків органів влади.

Якщо збираєтесь відвідати туристичні місця, то документи залишайте у сейфі у готелі, беріть з собою лише необхідну кількість грошей. На пляжі вам вистачить 100 реалів, для того щоб купити прохолодні напої, оплатити лежаки, парасольки тощо. Намагайтеся мати при собі дрібні купюри, щоб не привертати до себе увагу. Найбільш безпечним способом розрахунку в інших місцях є банківська картка.

У випадку нападу віддайте все, що маєте. Не намагайтесь вступити в бійку або сперечатися, бо грабіжники часто використовують зброю без вагань. Пам’ятайте, що якщо вас обікрали, включаючи особисті речі та документи, ви повинні звернутися до найближчого відділення поліції та скласти протокол про крадіжку. Поліція допоможе вам встановити контакт з консульством.

Спеціалізоване управління туристичної поліції м.Сан-Паулу (DEATUR): (11) 3120-4417, у м. Ріо-де-Жанейро: (21) 2332-2924/2885.

Контактні дані консульських співробітників у м. Бразиліа: (61) 3365-1457 та 98363-0222, у м. Сан-Паулу: (11) 4371-9450 та 97467-0087, у м. Ріо-де-Жанейро: (21) 96886-1725.

Для здійснення міжміських телефонних розмов в Бразилії необхідно набирати 0 + код оператора (найбільш вживані коди операторів 14 або 21) + код міста + номер телефона. У випадку міжнародних дзвінків - 00 + код оператора (14 або 21) + код країни + код міста + номер телефона.

Інші корисні телефони: Військова поліція (у випадках загрози життю, пограбування тощо) - 190, Швидка медична допомога - 192, Пожежно-рятувальна служба (у разі нещасних випадків) - 193, Дорожня поліція штату - 198.

 

Загальні рекомендації щодо особистої безпеки:

- не відвідувати віддалені та небезпечні райони міст за межами олімпійських об’єктів;

- не подорожувати поодинці, натомість більш безпечно пересуватися групою або з гідом, бажано португаломовним;

- не встановлювати контакти із випадковими незнайомцями, особливо з тими, які ініціативно та безпідставно пропонують які-небудь сумнівні послуги або вчинення будь-якої угоди;

- перебуваючи у громадських місцях, не показувати своїм видом, що ви є туристом, відкрито не носити прикраси, мобільні телефони, гаманці, фотоапарати чи відеокамери, голосно не розмовляти іноземною мовою тощо;

- подорожувати з мінімальною кількістю речей, коштовні речі носити приховано, так, щоб не привертати увагу потенційних грабіжників;

- мати при собі тільки невеликі суми готівкою, носити лише ті кредитні картки, в яких є потреба, а не всі, що є в наявності, уникати користування банкоматами поза межами спортивних об’єктів та стаціонарними відділеннями банків, торгових центрів або супермаркетів;

- завжди мати при собі копію паспорта, намагатися без потреби не носити з собою оригінал паспорта, а залишати його в надійному місці в готелі на час екскурсій або прогулянок містом, не тримати документи, що посвідчують особу, разом із грошима, зокрема в сумочках або рюкзаках;

- мати при собі записану або роздруковану адресу готелю, в якому проживаєте.

- мати із собою контактні телефони консульських співробітників та телефони екстреного виклику;

- утримуватися, особливо у темний час доби, від відвідування пляжів Копакабана та Іпанема у м.Ріо-де-Жанейро. Останнім часом там йде справжнє полювання на іноземних туристів, у результаті чого пограбовано декілька громадян України.

 

Рекомендації щодо правил безпеки в аеропорту:

- під час отримання багажу необхідно переконатися, що багаж закритий точно так, як при його відвантаженні;

- для отримання інформації або допомоги, звертати увагу на належним чином ідентифікованого співробітника поліції. У аеропортах є туристична поліція (DEATUR), яка у будь-який час зможе вам допомогти;

- не залишати без догляду свої речі і багаж. Остерігатися чоловіків або жінок, які звертаються до вас із запитаннями. Це може бути зроблено для того, щоб відволікти вас від перегляду багажу;

- не відкривати валізи у громадських місцях, особливо, якщо в них є електронне обладнання і гроші;

- не перераховувати великі суми грошей у людних місцях та у присутності незнайомців;

- якщо необхідно скористатися послугою банкомату, переконатися, що ваш пароль ніхто не бачив. У разі збою в обладнанні, звертатися за допомогою до працівника банківської установи;

- не приймати будь-які передачі на прохання незнайомих людей;

- якщо комусь стало зле і просить про допомогу, зробити це не відходячи від речей, навіть якщо людина наполягає на швидкій допомозі.

 

Рекомендації щодо правил безпеки у готелі:

- під час реєстрації у готелі чи розрахунку за проживання у готелі, слідкувати за своїм багажем, або залишити його під наглядом працівника готелю чи у призначеній для зберігання кімнаті;

- якщо необхідно ненадовго залишити місце прийняття їжі в ресторані, не залишати гаманець, мобільний телефон або інші речі на столі;

- не запрошувати в готель незнайомих людей. Якщо запрошуєте до себе у номер відвідувачів, рекомендується заповнювати спеціальний формуляр;

- якщо хочете вийти у місто, звертатися до персоналу готелю за порадами щодо безпечних і добре розташованих ресторанів, торгових центрів тощо;

- для безпечного зберігання коштовностей користуватися сейфом, що знаходиться у вашому готельному номері;

- у присутності незнайомих людей уникати розмов про важливі питання, передусім, що стосуються фінансових справ;

- ніколи не приймати допомогу від незнайомих людей.

 

Рекомендації щодо користування  громадським транспортом:

- для поїздок у межах міста найбільш безпечним засобом транспорту є офіційні фірми таксі – зареєстровані перевізники завжди мають ліцензію на лобовому склі, використовують належним чином марковані транспортні засоби (фарбовані за єдиним для даного міста стандартом) з реєстраційним номером та телефоном відповідної фірми на борту;

- при посадці у транспортний засіб, запитати у водія чи всі ваші особисті речі поміщаються в багажник. Якщо ні, то слід скористатися іншим таксі;

- важливо, щоб ваш багаж, особливо у якому знаходяться електронне обладнання та коштовні речі, був поміщений у багажник таксі;

- при використанні мобільного телефону в таксі, тримати пристрій з протилежної сторони вікна;

- у разі повільного руху, не рахувати великі суми готівки в салоні автомобіля;

- намагатися не користуватися міжміськими автобусами, а також муніципальним громадським транспортом, особливо метрополітеном, у Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу;

- у разі оренди автомобіля необхідно вибрати якомога скромну його модель, а під час пересування проявляти пильність для виявлення ознак можливого спостереження за собою;

- паркування здійснювати тільки у спеціально відведених місцях та стоянках, що охороняються, а при поверненні до автомобіля переконатися, що за вами ніхто не слідує або цілеспрямовано не спостерігає;

- виходячи з автомобіля, не залишати в ньому сторонніх речей, які можуть привернути увагу потенційних грабіжників;

- у машині тримати двері замкненими, вікна закритими, а речі та цінності – в полі зору. Звичайний прийом зловмисника полягає в тому, що він через відкрите вікно автомобіля може зірвати годинник із зап'ястя людини або вихопити гаманець/сумку з сидіння під час повільного руху в пробках та коли авто зупиняється на перехрестях, світлофорах, зупинках тощо;

- перетинаючи перехрестя на автомобілі або переходячи вулицю пішки, необхідно пам’ятати, що у великих містах Бразилії вночі, після 22:00 - 23:00 год., автомобілі зазвичай не зупиняються на червоний сигнал світлофора, щоб уникнути нападу злочинців;

- проявляти пильність при вимушеній зупинці або нещасних випадках на дорозі – ви можете бути спровоковані, а нещасні випадки можуть бути фіктивними;

- дотримуватися сигналів і вказівок, що надаються місцевими силами громадської безпеки, не намагатися перетнути стаціонарні блок-пости без відповідного дозволу, щоб не спровокувати поліцію на здійснення силових заходів стосовно вас.

 

Рекомендації у випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію чи скоєння проти вас злочину:

- у разі скоєння нападу не панікувати та не чинити опір зловмисникам, уникати різких рухів – злочинці, особливо малолітні, відрізняються високою готовністю до здійснення необґрунтовано жорстокого насильства;

- невелика сума грошей, запропонована нападникам в обмін на звільнення, часто допомагає уникнути важких наслідків;

- одразу після події повідомити поліцію за телефоном екстреного виклику та слідувати вказівкам оперативного чергового: залишатися на місці до прибуття патруля або направлятися до найближчого відділення поліції для надання свідчень про факт злочину;

- якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної події, не залишайте місця пригоди до прибуття представника поліції, навіть якщо шкода транспортному засобові, іншим об’єктам або особам мінімальна;

- у разі виникнення конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів чи при спробі затримати вас – не чинити опору, а негайно пред’явити документи, поводитися спокійно, упевнено, коректно, вимагати надання можливості зателефонувати до Посольства (консульства) та повідомити про те, що трапилося;

- у випадку потрапляння у будь-яку надзвичайну ситуацію якомога скоріше повідомити Посольство України, Консульство України в м. Сан-Паулу, або представників НОК України: Шефа місії або співробітника відповідального за забезпечення безпеки, членів Штабу.

 

Щодо епідеміологічної ситуації.

Через кліматичні умови, у Бразилії є осередки небезпечних тропічних захворювань, зокрема, жовтої лихоманки, лихоманки денге, лихоманки чикунгунья. Незважаючи, на те, що, в основному, епідемії виникають у дощовий спекотний сезон (жовтень-травень), епідеміологічна ситуація у країні залишається складною.

За інформацією бразильських органів охорони здоров’я, ризик зараження вірусом зіка під час Олімпійських та Параолімпійських Ігор 2016 р. є незначним у зв’язку із кліматичними умовами зимового періоду та боротьбі з комарами – рознощиками інфекції. Разом з тим, вагітним та жінкам, які планують вагітність, у зв’язку із поширенням вірусних хвороб зіка, денге та чикунгунья, що викликають тяжкі вроджені аномалії, рекомендується утриматися від поїздок до Бразилії протягом 2016 р.

Останнім часом у жителів штату Сан-Паулу зафіксовані випадки важкого гострого респіраторного синдрому (SARS), збільшення випадків атипової пневмонії і підтвердження наявності вірусів грипу. На даний час найбільш поширеними захворюваннями є грип А (H1N1) pdm09, B і A (H3N2), яким заражено близько 4600 осіб, з них 906 – померло (40,1% у м. Сан-Паулу).

Штати Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу також є регіонами з найвищими показниками випадків лихоманки денге. Ця хвороба дуже важко переноситься, іноді бувають смертельні випадки, а вакцина поки не створена. Бразильські лікарі навчилися надавати ефективну допомогу при своєчасному зверненні.

Крім того, у штаті Ріо-де-Жанейро було зафіксовано смерть двох осіб від лихоманки чикунгунья.

 

Поради щодо заходів попередження небезпечних захворювань.

- мати щеплення від грипу та жовтої лихоманки, також бажано – від гепатитів А і Б, тифу, сказу;

- використовувати сорочки з довгими рукавами та штани з довгими холошами;

- активно користуватися репелентами;

- по можливості, перебувати у приміщеннях із протимоскитними віконними сітками або кондиціонерами;

- вживати велику кількість рідини (води, соків та кокосової води);

- не пити водопровідну воду.

 

Рекомендації щодо купання на пляжах Ріо-де-Жанейро.

- не купатися у морі, у разі розміщення рятувальними службами червоних прапорців;

- у разі відвідання пляжу з дитиною, звернутися до представників рятувальної служби з метою отримання ідентифікаційного браслету. Дитина має завжди перебувати під наглядом дорослих;

- не купатися після вживання алкогольних напоїв;

- не плавати поблизу кам’яних берегів та інших об’єктів, які можуть становити небезпеку;

- уникати використання плавальних кругів та інших плавальних об’єктів, оскільки вони створюють оманливе відчуття безпеки і можуть віднести до глибоководних і більш небезпечних зон;

- у разі опіків, спричинених медузами, використовуйте оцет та морську воду.

Рекомендації громадянам України у зв`язку з триваючими мусонними дощами, що спричинили повені та зсуви ґрунту у гірських районах Індії та Непалу, 03.08.2016 р.

У зв`язку з триваючими мусонними дощами, що спричинили повені та зсуви ґрунту у гірських районах Індії та Непалу, жертвами яких стали вже кілька десятків людей в кожній з цих країн, Посольство України в Республіці Індія рекомендує громадянам України утриматись від відвідин гірських районів Індії (штати Уттаракханд і Хімачал-Прадеш та північно-східні регіони) та Непалу до покращення погодних умов.

У разі ж перебування у вказаній місцевості, рекомендуємо не віддалятися від маршруту головних автомобільних трас. 

Слід пам‘ятати, що період мусонів триває щорічно з червня по вересень і під час нього варто уникати подорожей у високогірні райони цих країн.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України щодо здійснення поїздок до Вірменії, 22.07.2016 р.

У зв’язку з акціями протесту в столиці Вірменії м.Єреван, які періодично переростають у локальні сутички з місцевими правоохоронними органами, МЗС України рекомендує громадянам України, які перебувають на території Вірменії або планують найближчим часом здійснити поїздки до цієї країни, утриматися від відвідування району Єревану «Еребуні», а у вечірні та нічні години - центральний район Єревану (площа Свободи), а також уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, не вступати в суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації у Вірменії, неухильно виконувати вказівки та рекомендації правоохоронних органів, постійно мати при собі документи, що посвідчують особу.

У випадках надзвичайної або критичної ситуації під час перебування у Республіці Вірменія, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Республіці Вірменія - тел.: +37477100341, електронна пошта: emb_am@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із введенням надзвичайного стану в Туреччині, 21.07.2016 р. 

21 липня 2016р. в Турецькій Республіці рішенням Президента країни введено надзвичайний стан строком на 3 місяці у зв’язку зі спробою державного перевороту в Туреччині в ніч на 16 липня 2016 р.

Це означає, що:

-         вводяться окремі обмеження на пересування, проведення мітингів демонстрацій, зібрань;

-         можуть проводитися вибіркові перевірки документів;

-         призупиняються або забороняються різні розважальні заходи;

-         може бути заборонений в’їзд/виїзд окремих осіб з Туреччини;

-         посилюється контроль ЗМІ, окремі з яких можуть бути заборонені або обмежено доступ до них;

-         у разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може вилучатися, чи конфісковуватися майно.

У зв’язку з цим МЗС наголошує на тому, що громадяни України, які найближчим часом планують поїздки до ТР або вже перебувають на її території, повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їх особу.

МЗС України закликає громадян України мінімізувати, за винятком випадків крайньої необхідності, термін та географію свого перебування у містах Анкара та Стамбул до остаточної нормалізації обстановки.

Доцільно уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), на вузлових зупинках громадського транспорту, обмежити відвідування адміністративних будівель, великих торговельно-розважальних комплексів, уникати відвідання місць проведення мітингів та демонстрацій, уважно стежити за новинами про розвиток безпекової ситуації, дотримуватися рекомендацій правоохоронних органів щодо правил пересування територією країни, повідомляти про плановану подорож адміністрацію готелю або представників туроператора, своїх рідних.

У найближчій та середньостроковій перспективі, у зв’язку з проведенням силовими відомствами Туреччини профілактичних заходів із протидії тероризму та екстремізму, необхідно обмежити відвідування південних та південно-східних районів (провінції Хатай, Кіліс, Газіянтеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Ван, Мардін, Сіїрт, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі) та уникати будь-яких поїздок у межах 10 км.  від кордонів з Сирією та Іраком.

У випадках надзвичайних ситуацій просимо негайно зв’язуватися з Посольством України в Турецькій Республіці - телефон "гарячої лінії": 00 9 0533 307 72 32, адреса ел.пошти: emb_tr@mfa.gov.ua, Генеральним консульством у Стамбулі - телефон "гарячої лінії": 90 530 612 55 77, адреса ел.пошти: gc_tr@mfa.gov.ua, або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації українським громадянам у зв’язку із спробою державного перевороту в Туреччині, 16.07.2016 р.

У зв’язку із спробою державного перевороту в Туреччині, випадками збройного протистояння та заходами з відновлення безпеки, МЗС закликає громадян України утриматись від поїздок до м.Анкара та м.Стамбул до остаточної нормалізації обстановки.

Громадянам, які перебувають на території Туреччини, рекомендуємо виявляти підвищену увагу і обережність, залишатися у місцях організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки. У разі різкого загострення обстановки необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію. Громадянам рекомендується зберігати в місцях, доступних до негайного доступу, документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

У разі виникнення нагальної необхідності виїзду за межі місця організованого відпочинку, рекомендуємо максимально обмежити перебування в публічних місцях, уважно стежити за новинами про розвиток безпекової ситуації, врахувати рекомендації правоохоронних органів щодо безпеки пересування територією країни, повідомляти про плановану подорож адміністрацію готелю, або представників туроператора, своїх рідних.

МЗС продовжує уважно стежити за ситуацією в Турецькій Республіці та вживати всіх заходів для отримання якомога більше достовірної інформації.

У випадках надзвичайних ситуацій просимо негайно зв’язуватися з Посольством України в Турецькій Республіці (телефон "гарячої лінії": 00 9 0533 307 72 32, адреса ел.пошти: emb_tr@mfa.gov.ua), Генеральним консульством у Стамбулі (телефон "гарячої лінії": 90 530 612 55 77, адреса ел.пошти: gc_tr@mfa.gov.ua), або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі скоєнням 14.07.2016 р. терористичного акту під час святкування національного свята Франції у Ніцці, 15.07.16

У зв’язку зі скоєнням 14.07.2016 р. терористичного акту під час святкування національного свята Франції у Ніцці звертаємось до всіх громадян, які перебувають у цьому місті, виконувати розпорядження компетентних органів Французької Республіки та не залишати приміщень, у яких ви перебуваєте, без нагальної необхідності.

Повідомляємо, що вище державне керівництво Французької Республіки має намір продовжити на наступні три місяці дію надзвичайного стану на всій території континентальної Франції та острові Корсика, що мав завершитися 26 липня ц.р. Очікується, що відповідний закон буде ухвалений у вівторок, 19 липня ц.р.

Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

З огляду на вказане, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі, разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Громадянам України на території Франції рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць релігійного культу, відомих історичних пам’яток, місць масового скупчення людей, чітко виконувати всі вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, e-mail: cons_or@mfa.gov.ua. Упродовж найближчих декількох днів діятиме додаткова "гарячі лінія" МЗС +38-044-238-17-77 для отримання повідомлень про громадян, які постраждали у Ніцці.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з проведенням у період з 20 по 31 липня 2016 р. Світового Дня Молоді 2016 у м. Кракові

У зв’язку з проведенням у м. Краків (Республіка Польща) в період з 20 по 31 липня 2016 р. Світового Дня Молоді 2016, поєднаного з візитом Його Святості Папи Римського Франциска, очікується прибуття до Польщі значної кількості іноземців: прогнозована кількість паломників і туристів сягає 2 млн. осіб. З огляду на це, МЗС рекомендує громадянам України, які планують у цей період здійснити поїздку до Польщі (зокрема – до Кракова), зважати на безпекову ситуацію у місцях проведення офіційний заходів.

У зв’язку з планованими заходами очікуються певні обмеження щодо проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, правоохоронні органи отримують дозвіл на здійснення адміністративних обшуків.

Громадянам України під час перебування в Республіці Польща на період проведення Світових Днів Молоді в Кракові рекомендується дотримуватися таких порад:

- виявляти підвищену пильність та обережність в громадських місцях та при використанні громадського транспорту; якщо мета поїздки не пов’язана із заходами, передбаченими програмою Світового Дня Молоді, по можливості, уникати місць масового скупчення людей;

- постійно стежити за повідомленнями ЗМІ та офіційних джерел стосовно Світових Днів Молоді в Кракові та враховувати можливу оновлену інформацію при плануванні своїх дій та маршрутів пересування країною;

- дотримуватися інструкцій місцевої влади, особливо у разі виникнення надзвичайних ситуацій, бути готовими до перевірки документів та проведення особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу (паспорт громадянина України для виїзду за кордон);

- залишатися на зв’язку зі своїми рідними, регулярно повідомляти їх про своє місцеперебування і заплановані переміщення країною, передбачити надійні канали зв’язку у разі настання надзвичайної ситуації;

- занотувати і мати при собі контактну інформацію для зв’язку і отримання допомоги у критичних ситуаціях. Зокрема, на території Республіки Польща визначено номери телефонів служб екстреної допомоги – 112, поліції – 997, швидкої допомоги – 999, пожежної бригади – 998.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Польщі громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобові «гарячі лінії»:

-         Генерального консульства України в Кракові +48-787-513-901, адреса ел.пошти: gc_plk@mfa.gov.ua

-         Посольства України в Республіці Польща +48-22-622-15-49, адреса ел.пошти: emb_pl@mfa.gov.ua

МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації в окремих районах столиці Республіки Південний Судан м.Джуба, 11.07.16 р.

З огляду на загострення безпекової ситуації в столиці Республіки Південний Судан м. Джуба, що призвело до гибелі сотень людей, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни.

Всім громадянам, які перебувають у Південному Судані, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, максимально обмежити пересування в межах населених пунктів та країною, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Ефіопії (тел. "гарячої лінії": +251 967 41-9001, адреса ел.пошти: emb_et@mfa.gov.ua), або на "гарячу лінію" МЗС (тел. +38 044 238 16 57; адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua).

Рекомендації громадянам України у зв’язку з загостренням безпекової ситуації у штаті Джамму і Кашмір Республіки Індія, 11.07.16 р.

З огляду на значне загострення безпекової ситуації в індійському штаті Джамму і Кашмір, особливо у Кашмірській долині, МЗС рекомендує громадянам України утриматись, на даному етапі, від поїздок до зазначеного регіону Індії, а громадянам, які перебувають на території штату, – виїхати до безпечних районів Індії.

Всім громадянам, які перебувають у штаті Джамму і Кашмір, радимо уважно стежити за новинами щодо розвитку ситуації, виявляти підвищену пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадках нагальної необхідності виїзду до штату Джамму і Кашмір рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати Посольство України в Республіці Індія щодо місць планованого перебування, можливості оперативного зв’язку з ними (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо) та невідкладно оновлювати цю інформацію, у разі її зміни, повідомивши телефон та контактну інформацію на адресу ел.пошти Посольства emb_in@mfa.gov.ua.

При потраплянні в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів "гарячої лінії" Посольства: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57, на адресу ел.пошти emb_in@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України (тел. +38-044-238-16-57; адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua).

Рекомендації громадянам України з огляду на складну безпекову ситуацію та збільшення випадків терактів  у Народній Республіці Бангладеш

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації та зростанням кількості терористичних актів у Народній Республіці Бангладеш, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності.

Громадянам, які перебувають на території Народної Республіки Бангладеш, слід виявляти підвищену увагу та обережність, постійно стежити за новинами та рекомендаціями місцевих органів влади, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту. У випадку нагальної необхідності відвідати Народну Республіку Бангладеш, рекомендуємо заздалегідь інформувати про це Посольство України в Республіці Індія із зазначенням місць і часу планованого перебування та повідомити власні контактні дані для оперативного зв’язку у разі необхідності (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Індія (тел.: +918826297218, електронна пошта: emb_in@mfa.gov.ua), Почесного консульства у м.Дака (Бангладеш) (тел.: +88028402215, електронна пошта:

consulate@ukrainebd.com) або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв'язку зі спалахом захворювань на черевний тиф в Ісламській Республіці Пакистан, 30.06.2016 р.

У зв’язку зі спалахом захворювань на черевний тиф в Ісламській Республіці Пакистан, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які планують відвідати Ісламську Республіку Пакистан та перебувати на її території більше одного місяця, у обов’язковому порядку здійснити вакцинацію проти даного захворювання.

Рекомендації громадянам України у зв'язку із терористичними актами у аеропорту "Ататюрк" (м.Стамбул, Туреччина), 29.06.2016 р.

З огляду на скоєння 28.06.2016 р. терористичних актів у аеропорту "Ататюрк" (м.Стамбул, Туреччина), МЗС рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до міста Стамбул, зокрема, з туристичною та діловою метою. У разі здійснення транзитної подорожі через аеропорти м. Стамбул, радимо перевіряти інформацію щодо наявності польотів до цих аеропортів або альтернативних маршрутів у авіаперевізника.

Крім того, у зв’язку зі збереженням підвищеного рівня терористичних загроз на території Турецької Республіки, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до цієї країни або вже перебувають на її території, дотримуватися наступних порад.

Громадянам необхідно виявляти підвищену пильність і обережність, уникати відвідання місць масового скупчення людей, зокрема об’єктів туристичної інфраструктури (в т.ч. культових споруд, історичних пам’яток, популярних серед іноземних туристів пішохідних вулиць та майданів в місцях відпочинку), місць проведення мітингів та демонстрацій тощо.

За відсутності нагальної необхідності, доцільно максимально обмежити час перебування у транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали тощо) та вузлових зупинках громадського транспорту, відвідання адміністративних будівель, торговельно-розважальних комплексів; слід постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації місцевих правоохоронних органів і влади в цілому, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

Рекомендується регулярно інформувати рідних та близьких про свої переміщення у країні, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які перебувають під охороною і наглядом сил безпеки. У разі різкого загострення обстановки необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників структур і організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію. Документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку потреби термінового залишення місця проживання, громадянам рекомендується зберігати в місцях, доступних до негайного доступу.

У найближчій та середньостроковій перспективі через проведення силовими відомствами ТР попереджувально-профілактичних заходів із протидії тероризму та екстремізму необхідно обмежити відвідування південних та південно-східних районів (провінції Хатай, Кіліс, Газіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Ван, Мардін, Сіїрт, Ширнак, Хаккярі та Тунджелі) та уникати будь-яких поїздок у межах, щонайменше, 10 км, від кордонів з Сирією та Іраком.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туреччині (за номером телефону +90 533 307 72 32, на ел.адресу emb_tr@mfa.gov.ua), Генерального консульства України в Стамбулі (за номером телефону +90 530 612 55 77, на ел.адресу gc_tr@mfa.gov.ua), або до МЗС України (на цілодобову «гарячу лінію» +38 044 238 16 57, на ел.адресу cons_or@mfa.gov.ua)

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі зростанням у 18 країнах європейського регіону ризику локальної передачі вірусу Зіка

У зв’язку зі зростанням у 18 країнах європейського регіону ризику локальної передачі вірусу Зіка (Франція, Італія, Мальта, Хорватія, Ізраїль, Іспанія, Монако, Сан-Марино, Туреччина, Греція, Швейцарія, Болгарія, Румунія, Словенія, Грузія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, а також в окремих географічних районах – на о.Мадейра (Португалія) і на північно-східному узбережжі Чорного моря, МЗС рекомендує громадянам України (особливо вагітним жінкам, дітям, хворим і літнім людям), які проживають чи планують здійснити поїздки до вищезазначених регіонів, виявляти обачність щодо зазначеного ризику, використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває якомога більшу частину тіла. Для захисту від укусів комарів у приміщеннях застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закривати двері і вікна. Крім цього важливо позбутися можливих місць розмноження комарів, для чого слід спорожняти, очищати або накривати ємності, в яких може накопичуватися вода.

Громадянам України, які перебувають в зонах ризику ураження вірусом Зіка, слід врахувати, що вірус передається людям при укусах заражених комарів роду Aedes, а в тому числі статевим шляхом. Вірус є збудником захворювань на мікроцефалію, вроджену аномалію головного мозку у новонароджених, а також високим ризиком інфікування іншими видами небезпечних захворювань, такими як лихоманка денге та чікунгунья. 

У разі появи перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон’юнктивіт тощо), необхідно невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із наближенням початку Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2016 у Франції

У зв’язку з проведенням у період з 10 червня по 10 липня ц.р. у Франції Чемпіонату Європи з футболу 2016 р. (Євро-2016) очікується прибуття значної кількості іноземців до цієї країни. З огляду на це, зовнішньополітичні відомства іноземних держав публікують поради уболівальникам, які планують взяти участь у заходах чемпіонату (США, Канада, Велика Британія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Ірландія, Нідерланди, Хорватія, Чехія та ін.). Згадані поради включають, поміж іншого, застереження щодо безпекової складової ситуації у цій країні та в регіоні в цілому.

З урахуванням згаданих вище міркувань, МЗС рекомендує громадянам України, які планують поїздки до цієї країни, зважати на те, що безпекова ситуація у місцях проведення чемпіонату може раптово загостритись у будь-який момент. Стадіони, фан-зони, розважальні заклади (особливо ті, в яких транслюватимуться футбольні матчі), популярні туристичні місця, громадський транспорт на території Франції та сусідніх з нею держав можуть стати потенційними цілями для терористів.

Звертаємо увагу, що на території Франції продовжено термін дії режиму надзвичайного стану до кінця липня 2016 року. Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

Громадянам України під час перебування у Франції на період проведення Євро-2016 рекомендується дотримуватися таких порад:

-         виявляти підвищену пильність та обережність в громадських місцях та при використанні громадського транспорту; по можливості, уникати місць масового скупчення людей;

-         дотримуватися інструкцій місцевої влади, особливо у разі виникнення надзвичайних ситуацій, бути готовими до перевірки документів та проведення особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу;

-         постійно стежити за повідомленнями ЗМІ та офіційних джерел стосовно Євро-2016 та враховувати можливу оновлену інформацію при плануванні своїх подальших дій та маршрутів пересування країною;

-         залишатися на зв’язку зі своїми рідними та передбачити надійні канали зв’язку з Вами у разі настання надзвичайної ситуації.  

Нагадуємо, що у разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Франції громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33 (0) 143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України, які планують відвідувати Російську Федерацію

Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням відзначає, що продовжуються випадки безпідставного затримання громадян України на території Російської Федерації, відсутність гуманного ставлення до українців з боку російських правоохоронних органів, їх несумісної з людською гідністю поведінки, застосування до наших співвітчизників неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, у тому числі - тортур.

Зокрема, останнім часом почастішали випадки затримання/арешту громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлені сторонні предмети, у т.ч. наркотичні речовини, «підкинуті» третіми особами під час їх в’їзду або перебування на території РФ. У зв’язку з цим, з метою уникнення неправомірного позбавлення волі в подібних випадках, необхідно проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, у т.ч. з посадовими особами РФ, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю.   

Крім цього, МЗС попереджає про поширення практики втягнення у злочинну діяльність із незаконного перевезення наркотичних речовин, в тому числі – до Російської Федерації, шляхом надання пропозицій про працевлаштування експедиторами для доставки товару до країн ближнього зарубіжжя. Упродовж останнього часу до МЗС неодноразово надходили звернення членів родин експедиторів-громадян України про арешт їх рідних у Російській Федерації за звинуваченням у незаконному ввезенні на територію РФ наркотичних речовин у відправленнях, які вони перевозили. З урахуванням зазначеного МЗС рекомендує громадянам виявляти підвищену обережність та пильність у разі отримання пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб щодо транспортування товару через кордон.

Зазначеними діями, а також численними фактами неповідомлення дипломатичних та консульських установ України в РФ про затримання громадян України, незабезпечення їх невід’ємного права на зустріч з консульською посадовою особою, російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1993 року.

У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та існуючі загрози та ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей.

При виникненні на території Росії будь-яких випадків затримання, негуманного поводження, фізичного та психологічного тиску з боку російських органів або громадян Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам невідкладно звертатися на гарячу лінії Центру оперативного реагування Міністерства (+38 044) 238-16-57, або безпосередньо на гарячі лінії консульських установ України, розташованих на території РФ, а саме:

-         Посольство України в Російській Федерації (м. Москва) +7 919 768-77-96

-         Консульство України в Новосибірську +7 913 799-27-75

-         Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону +7 918 587-99-93

-         Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі +7 921 304-05-72

-         Консульство України у Єкатеринбурзі +7 953 000-02-07

Рекомендації громадянам України у зв’язку із імпічментом Президента Бразилії та погіршенням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Бразилія, (21.04.16 р.)

У зв'язку із започаткуванням процедури імпічменту Президенту Бразилії та прогнозованими масовими акціями громадян у великих містах, особливо – у столиці країни, м. Бразиліа та у містах Ріо-де-Жанейро і Сан-Пауло, МЗС рекомендує громадянам України виявляти підвищену уважність та обережність, утримуватися від участі в маніфестаціях, політичних акціях, уникати оцінки політичної ситуації під час спілкування. Радимо уникати перебування в місцях великого скупчення людей, стежити за інформацією місцевих ЗМІ, рекомендаціями правоохоронних органів країни, Посольства України в Бразилії та Консульства України у м.Сан-Паулу.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози безпеці та життю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Федеративній Республіці Бразилія (телефони + 55 613 365 1457 та +55 618 363 0222, e-mail emb_br@mfa.gov.ua) та Консульства України в   м.Сан-Паулу (телефони +55 114 371 9450 та +55 119 746 70087, email gc_brsp@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України +38 044 238 16 57, email cons_or@mfa.gov.ua.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із серйозним погіршенням безпекової ситуації в Республіці Ірак (11.04.16 р.)

У зв’язку із серйозним погіршенням безпекової ситуації в Республіці Ірак, активізацією терористичної діяльності з боку радикальних ісламістів та існуванням значної загрози викрадення на території цієї країни іноземних громадян, МЗС рекомендує громадянам України, у тому числі вітчизняним делегаціям, які планують відвідати Багдад або інші іракські регіони, тимчасово утриматися від поїздок до Іраку без крайньої необхідності.

У випадку нагальної потреби відвідання Республіки Ірак громадянам України рекомендується заздалегідь інформувати про це Посольство України в Іраку із зазначенням місць і часу планованого перебування та повідомити власні контактні дані для оперативного зв’язку у разі необхідності (номери телефонів, електронні адреси тощо).

Громадянам України, які наразі перебувають на території Іраку, слід відмовитися від будь-яких поїздок у провінції Анбар, Найнава, Салах-ед-Дін, Діяла, Кіркук, а також до південно-західної частини провінції Ербіль.

Також, незалежно від місця перебування в Іраку, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, максимально обмежити пересування населеними пунктами, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, неухильно виконувати вказівки представників місцевих правоохоронних органів.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю під час перебування на території Іраку громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Іраку тел.: +964 780 986 51 70, електронна пошта: emb_iq@mfa.gov.ua або на «гарячу лінію» МЗС: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в районі Нагірного Карабаху (02.04.16 р.)

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в районі Нагірного Карабаху, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України до стабілізації ситуації утримуватися від поїздок до Нагірнокарабаського регіону Азербайджанської Республіки та прилеглих до нього територій.

Громадянам України, які перебувають на згаданих територіях, наполегливо рекомендуємо їх покинути.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України слід невідкладно звертатися до дипломатичних представництв України в Азербайджані +37 477 10 03 41 чи Вірменії +99 450 2557518 або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України +38 044 238 16 57 цілодобово.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з подальшим погіршенням безпекової ситуації в Лівії (29.03.16 р.)

У зв’язку із вкрай складною безпековою ситуацією в Лівії, активною діяльністю на її території терористичних угруповань, зростанням кількості випадків вчинення насильницьких дій (збройних нападів, захоплення у заручники) щодо іноземних громадян, працевлаштованих в Лівії, у тому числі в місцевих медичних закладах, МЗС України в черговий раз закликає громадян України утриматися від поїздок до Лівії, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує життю громадян, оскільки лівійські органи влади не спроможні гарантувати безпеку та правопорядок на всій території країни.

Привертаємо увагу, що можливості реагування та захисту наших співвітчизників у цій країні вкрай обмежені у зв’язку з неможливістю виконання органами державної влади Лівії своїх функцій та переміщенням Посольства України в Державі Лівія до Тунісу через загрозу безпеці його персоналу.

Закликаємо родичів або знайомих громадян України, які наразі перебувають в Лівії, повідомити МЗС контактні дані та місцезнаходження своїх близьких (на адресу електронної пошти: Ukrainians_in_Libya@mfa.gov.ua).

У разі необхідності отримання відповідної допомоги щодо виїзду з Лівії та повернення на Батьківщину громадянам України слід звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону: (+216) 24 600 389 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС: (+38) 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз у низці країн Західної Африки (22.03.2016 р.)

У зв’язку зі збереженням високого рівня терористичних загроз у низці країн Західної Африки (передусім – в Буркіна-Фасо, Кот-д’Івуарі, Малі, Камеруні), МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують поїздки до вказаного регіону, виявляти підвищену обережність та пильність.

Під час перебування у згаданих країнах Західної Африки громадянам України слід уникати місць масового скупчення людей (культових споруд, відомих історичних пам’яток, великих торговельних комплексів, базарів, пляжів тощо) та перебування поряд з адміністративними будівлями і поліцейськими установами, максимально обмежити пересування у нічний час та використання місцевого громадського транспорту, неухильно виконувати всі вказівки й рекомендації правоохоронних органів і місцевої влади, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, виникнення загрози життю та здоров’ю під час перебування на території вказаних країн, громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобові "гарячі лінії" відповідних дипломатичних чи консульських установ України, або повідомити про це на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі скоєнням терористичних актів у Брюсселі (22.03.2016 р.)

У зв’язку зі скоєнням 22 березня 2016 р. терористичних актів у Брюсселі громадянам України рекомендується утриматися від поїздок до м. Брюссель та столичного регіону Королівства Бельгії до нормалізації безпекової ситуації. Наразі у Бельгії оголошено найвищий рівень терористичної загрози, місцева влада провінції Брабант запровадила режим реагування на катастрофу. Надійшла інформація про вибухи в метро м.Брюссель, у зв’язку з чим закрита низка станцій метрополітену.

З огляду на зазначене МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають у Бельгії, виявляти підвищену увагу і обережність, уникати місць масового зібрання людей, враховувати рекомендації сил безпеки та місцевої влади.

У разі, коли громадяни опинилися у місці, де скоєно терористичний акт, не панікувати, оцінити найбільш безпечні шляхи та покинути приміщення, уникати натовпу, шукати захисту у правоохоронців та сил безпеки, укриття у безпечних приміщеннях, а також прагнути невідкладно повідомити про себе поліцію або Посольство.

Перебуваючи у містах, враховувати, що найбільш уразливим видом транспорту є метро, старатися не пересуватися поодинці, якщо планується відвідати захід – попередньо уточнити, чи він відбудеться, а також які лінії суспільного транспорту будуть закриті.

У зв’язку з ймовірним запровадженням надзвичайного стану бути готовими до перевірки документів та особистого контролю, завжди мати при собі документи, що посвідчують особу, мету вашого перебування та місце проживання у Бельгії; виконувати всі вказівки та демонструвати готовність до співпраці з правоохоронцями.

У будь-якому випадку, громадянам, які перебувають у Бельгії, рекомендується повідомити рідним про себе.

За умови потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам необхідно якомога швидше повідомити про це на телефони Посольства України у Бельгії +32 0 47-625-77-35, +32 0 2-379-21-00, +32 0 2-379-21-11, +32 0 2-379-21-19 або на «гарячу лінію» Департаменту консульської служби +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з великою кількістю випадків потрапляння громадян України у скрутне становище внаслідок порушення міграційного законодавства Китайської Народної Республіки, (03.03.2016 р.)

Останнім часом почастішали випадки затримання громадян України внаслідок порушення міграційного законодавства Китайської Народної Республіки. З огляду на це, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Китайської Народної Республіки з метою працевлаштування, врахувати таке.

Відповідно до законів КНР, іноземці можуть здійснювати трудову діяльність, у тому числі тимчасову або разову, виключно за умови отримання робочої візи. Туристична, ділова та студентська візи не дають права на будь-яке працевлаштування на території Республіки, включаючи тимчасовий заробіток.

Робоча віза для іноземців оформлюється роботодавцем завчасно у міграційній службі КНР. Будь-яку поїздку з метою виконання оплачуваної роботи слід планувати виключно виходячи з наявності такої візи. При цьому іноземець має право працювати лише в тій установі (організації) та виключно у тому місті, чи провінції, які зазначені у робочій візі.

Перш ніж розпочати виконання трудових обов’язків слід пересвідчитися у достовірності даних про організацію чи компанію роботодавця на їхніх інформаційних сайтах. Слід вимагати від роботодавця Ваш примірник трудового договору, в якому повинні бути чітко зазначені умови Вашого законного працевлаштування на території КНР.

У разі виникнення сумнівів щодо відповідності інформації про місце працевлаштування даним, вказаним у наявній робочій візі, слід негайно звернутися до відповідних органів КНР або України з метою перевірки відомостей про отриману візу. Такими є:

- в Україні – консульські установи КНР (мм. Київ, Одеса);

- на території Китаю – міграційна служба КНР або консульські установи України (мм. Пекін, Шанхай, Гуанчжоу).

Громадянам України рекомендується обачно ставитись до пропозицій посередників, які обіцяють надати допомогу в оформленні віз та працевлаштуванні на території КНР.

МЗС закликає громадян неухильно дотримуватися правил міграційного законодавства КНР, що регламентує працевлаштування іноземців. За порушення цих правил передбачено застосування адміністративного арешту строком до 60 діб, обов’язкову депортацію з території Китаю та заборону на подальший в’їзд до країни терміном на 5 років.

У разі необхідності отримання термінової консульської допомоги під час перебування на території КНР, громадянам України слід звертатися до Посольства України в КНР (тел.: (+8610) 65326783, Генерального консульства України в Гуанчжоу (тел.: (+8620) 38773550), Генерального консульства в Шанхаї (тел.: (+8108621) 62953195) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС: (+38044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з реконструкцією моста через Дунай «Джурджу» на трасі DN 5 Бухарест (Румунія) - Джурджу (Болгарія) (19.02.2016 р.)

За повідомленням Національної агенції автомагістралей та національних доріг Румунії,  у період з  17 лютого  по 28 квітня 2016 року  на  трасі DN 5 Бухарест (Румунія) - Джурджу (Болгарія) км 64 + 884 проводитимуться роботи з реконструкції  мосту через Дунай  «Джурджу».

З огляду на це та для уникнення потрапляння в затори, водіям рекомендується використовувати альтернативні пункти прикордонного та митного пропуску, а саме:

- Calafat (Калафат) ;

- Bechet (Беше ) – поромна переправа;

- Zimnicea (Зімніча) – поромна переправа;

- Calarasi (Келераш) – поромна переправа;

- Negru Voda (Негру Воде);

- Vama Veche (Вама Веке).

Рекомендації громадянам України щодо здійснення поїздок до Туніської Республіки (15.02.2016 р.) 

МЗС України рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Туніської Республіки, зважати на існуючі в цій державі безпекові ризики, зокрема значний рівень терористичної загрози, викликаний діяльністю радикальних терористичних угруповань. У цьому контексті привертаємо увагу, що з листопада 2015 року в Тунісі запроваджено надзвичайний стан, термін дії якого періодично продовжується.

Тих співвітчизників, які перебувають на території Тунісу, закликаємо  дотримуватися таких рекомендацій:

-         виявляти підвищену пильність та обережність, утримуватися від відвідування місць надмірного скупчення людей, не брати участі в акціях протесту, демонстраціях та інших масових заходах, не вступати у суперечки з місцевим населенням з релігійних та соціально-політичних питань;

-         завжди мати при собі документи, які посвідчують особу та законність перебування в Тунісі, неухильно виконувати вимоги та вказівки представників місцевих правоохоронних органів;

-         не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, максимально обмежити пересування у нічний час;

-         утриматися без нагальної потреби від поїздок до вілаєтів Кассерін, Кеф, Меденін, Татауін, Сіді Бузід, Дуз, Кайруан;

-         при виборі місця відпочинку надавати перевагу готелям, розташованим в найбільших туристичних центрах країни (міста Туніс, Хаммамет, Сус, Махдія, Табарка, Тозер, острів Джерба тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Тунісу, загрози безпеці та життю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Туніській Республіці за номером телефону (+216) 24 600 389 (працює цілодобово), або на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці (11 лютого 2016 р.)

У зв’язку зі збройним конфліктом та високим рівнем терористичних загроз в Сирійській Арабській Республіці, МЗС України в черговий раз наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Сирії до стабілізації безпекової ситуації, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, – негайно залишити її територію.

Недотримання цих рекомендацій загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни.

Привертаємо увагу тих громадян, які попри численні багаторічні заклики МЗС України залишити Сирію, продовжують перебувати в цій державі, що можливості консульського реагування із захисту наших співвітчизників на території охопленої війною країни стають дедалі більш обмеженими.

У разі необхідності отримання відповідної допомоги громадянам України слід звертатися до Посольства України в Сирії за номерами телефонів: +963 932 844 000; Посольства України в Лівані за номерами телефонів: +961 592 19 75 та +961 592 19 72, або на цілодобову „гарячу лінію” МЗС +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із можливим загостренням безпекової ситуації в Республіці Уганда під час парламентських та місцевих виборів у лютому-березні 2016 р., 02.02.2016 р.

МЗС рекомендує громадянам України під час планування поїздок до Республіки Уганда на період до кінця березня 2016 року врахувати, що у період з 18 лютого по 10 березня 2016 р. у країні проводитимуться загальнонаціональні та місцеві вибори, які можуть супроводжуватися загостренням безпекової ситуації.

Громадянам України, які перебувають на території Уганди, рекомендується у період виборів виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, обмежити пересування населеними пунктами, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, а також не вступати в суперечки з місцевим населенням з питань, що стосуються політичної ситуації в Уганді.

У разі потрапляння у надзвичайні або критичні ситуації під час перебування в Уганді, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Республіці Кенія, до зони відповідальності якого належить ця країна (тел.: +254 733-366-366, електронна пошта: emb_ke@mfa.gov.ua), або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС: +38 044 238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням в країнах Південної Америки та Карибського басейну (зокрема, в Бразилії, Мексиці, Чилі, Еквадорі, Домініканській Республіці) кількості випадків зараження вірусом Зіка, 28.01.2016 р.

У зв’язку із зростанням в країнах Південної Америки та Карибського басейну (зокрема, в Бразилії, Мексиці, Чилі, Еквадорі, Домініканській Республіці) кількості випадків зараження вірусом Зіка, що є збудником захворювань на мікроцефалію, вроджену аномалію головного мозку у новонароджених, а також високим ризиком інфікування іншими видами небезпечних захворювань, такими як лихоманка денге та чікунгунья, МЗС рекомендує громадянам України (насамперед, вагітним жінкам та жінкам, які планують вагітність) утриматися від поїздок без крайньої необхідності до країн Латинської Америки до стабілізації епідеміологічної ситуації в регіоні.

Громадянам України, які перебувають в країнах Південної Америки та Карибського басейну, слід враховувати, що вірус Зіка передається через укуси комарів Aedes aegypti, у зв’язку з чим наполегливо рекомендується дотримуватися таких профілактичних заходів:

- активно користуватися репелентами (наносити кожні три години на шкіру та одяг);

- носити закритий одяг, який максимально покриває тіло;

- перебувати у приміщеннях, обладнаних протимоскітними сітками та кондиціонерами;

- уникати відвідання парків, лісів, озер;

- у разі появи перших симптомів захворювання (лихоманка, головний біль, кон’юнктивіт тощо), невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

Нагадуємо, що у випадку потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю на території латиноамериканських країн, громадянам України слід невідкладно звертатися до найближчої дипломатичної чи консульської установи України, або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням кількості випадків затримань громадян України в країнах Південної Америки за обвинуваченнями у перевезенні наркотиків, 28.01.2016 р.

Останнім часом почастішали випадки затримання громадян України, в основному молодого віку, за спроби незаконного перевезення з країн Південної Америки (зокрема, Бразилії, Аргентини, Болівії та Перу) наркотичних речовин.

За скоєння таких злочинів законодавством багатьох держав світу передбачено суворе покарання у вигляді тривалих термінів тюремного ув’язнення, у деяких країнах – смертна кара.

З метою запобігання подібним випадкам МЗС нагадує про неприпустимість участі у вчиненні протиправних дій, пов’язаних з незаконним обігом заборонених психотропних та наркотичних речовин, а також рекомендує громадянам України виявляти підвищену обережність та пильність у разі надходження від сумнівних посередницьких структур або окремих осіб «привабливих» пропозицій щодо працевлаштування в країнах Південної Америки.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з активізацією терористичної діяльності в Республіці Індонезія, 15.01.2016 р.

У контексті існуючих терористичних загроз в столиці Республіки Індонезія - м. Джакарта, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Індонезії або вже перебувають на її території, виявляти пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей, постійно стежити за новинами щодо розвитку безпекової ситуації в країні та районі перебування/проживання, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації представників правоохоронних органів і місцевої влади у разі різкого загострення ситуації, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Індонезії за номером телефону: +62 87884890918, e-mail: emb_id@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із здійсненням останнім часом низки терористичних актів на території Арабської Республіки Єгипет, 13.01.2016 р.

У зв’язку із здійсненням останнім часом низки терористичних актів на території Арабської Республіки Єгипет, у тому числі у курортних містах та місцях перебування іноземних туристів, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Єгипту або вже перебувають на його території, зважати на високий рівень терористичної активності, а також ризики і небезпеки, пов’язані з цим, та враховувати такі застереження:

- категорично не рекомендується здійснювати поїздки і перебувати на півночі та в центральній частині Синайського півострова, а також в пустельних районах на захід від долини ріки Ніл;
- виявляти підвищену пильність при відвідуванні північного узбережжя Єгипту, столиці країни та дельти ріки Ніл, туристичних місць в долині ріки Ніл, узбережжя Червоного моря (курорти міст Хургади, Ель-Гуни, Сафаги, Затоки Макаді та Затоки Сома), а також південної частини Синайського півострова (курорти міст Шарм-ель-Шейх, Дахаб, Таба).
Під час перебування на території Єгипту також наполегливо рекомендуємо виявляти підвищену увагу та обережність, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, постійно стежити за повідомленнями ЗМІ для отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі перебування.

У випадку необхідності виїзду за межі місць організованого відпочинку, громадянам слід повідомляти про це адміністрації готелю, рідним або представнику туроператора.

У разі різкого загострення ситуації необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання. Громадянам рекомендується зберігати в доступних місцях документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Єгипті за номером телефону: +201 000039648, e-mail: emb_eg@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Щодо продовження терміну дії режиму надзвичайного стану на території Франції, 07.12.15 р.

У зв’язку зі скоєнням у листопаді 2015 року терористичних актів у Парижі, на території Франції продовжено термін дії режиму надзвичайного стану до кінця лютого 2016 року. Режим надзвичайного стану передбачає посилений прикордонний та митний контроль на всіх кордонах Франції, певні обмеження прав і свобод громадян у частині проведення масових зібрань та відвідання окремих місць, а також надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків. Водночас, Шенгенське законодавство продовжує діяти без обмежень на території Франції.

З огляду на вказане, МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, мати при собі, разом з дійсним паспортом та документом, що дає право в’їзду до цієї країни (віза, посвідка на проживання тощо), підтвердження мети перебування у Франції.

Громадянам України на території Франції рекомендується виявляти підвищену пильність та обачність під час відвідання місць релігійного культу, відомих історичних пам’яток, місць масового скупчення людей, чітко виконувати всі вказівки і рекомендації сил безпеки та місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: emb_fr@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз у світі в цілому і в Африканському регіоні зокрема та збереженням напруженої криміногенної ситуації в Республіці Кенія, 27.11.15 р.

У зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз у світі в цілому і в Африканському регіоні зокрема та збереженням напруженої криміногенної ситуації в Республіці Кенія, МЗС рекомендує громадянам України ставитися до поїздок до цієї країни, на даному етапі, з підвищеною увагою.

Особливо небезпечними регіонами Кенії залишаються: м.Найробі (зокрема, райони Істлі та Кібера), північно-східні округи (Ель-Вак, Ваджір, Гарісса і Мандера), Прибережна провінція (включаючи міста Момбаса та Кіліфі).

У разі нагальної необхідності виїзду до вказаної країни громадянам України рекомендується попередньо інформувати про це Посольство України в Республіці Кенія із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв’язку з ними (номери телефонів, електронні адреси тощо), а також з’ясувати можливості приймаючої сторони щодо забезпечення належних заходів безпеки.

Громадянам України, які перебувають на території Кенії, слід виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту, не носити дорогоцінні прикраси та великі суми грошей під час прогулянок населеними пунктами, блокувати всі двері та вікна в помешканнях і транспортних засобах.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Кенії за номерами телефонів: (+254) 733 366 366, (+254) 205 224 545 (e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку зі збройним нападом на готель «Radisson Blu» в м.Бамако (Малі), 27.11.15 р.

У зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз в Республіці Малі, зокрема – почастішанням випадків збройних нападів на готелі, в яких зупиняються іноземні громадяни, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від поїздок до цієї країни.

Громадянам України, які перебувають на території Республіки Малі, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту.

У разі, якщо громадяни опинилися у місці, де скоєно терористичний акт, закликаємо не панікувати, оцінити найбільш безпечні шляхи та покинути приміщення, уникати натовпу, шукати захисту у правоохоронців та сил безпеки, укриття у безпечних приміщеннях, а також прагнути невідкладно повідомити про себе поліцію або Посольство України в Алжирській Народній Демократичній Республіці, до зони відповідальності якого належить Малі.

У випадках нагальної необхідності виїзду до Малі рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати про це Посольство України в Алжирі із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв’язку з ними (номери телефонів, електронних адрес тощо).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства за номером телефону: +213) 673 32-94-06, e-mail: emb_dz@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: + 38 044) 238 16 57.

До уваги громадян України, подорожуючих до країн Шенгенської зони

Відповідно до положень Шенгенської Угоди країни-члени мають право тимчасово запроваджувати на своїх державних кордонах прикордонний контроль іноземних громадян, які в’їжджають до відповідної країни.

Зазначені обмеження не призупиняють право на в’їзд іноземців до країн Шенгенської зони і не змінюють перелік необхідних документів для їх відвідання.

Прикордонний контроль може здійснюватися як у постійних місцях контролю, так і мобільними постами у прикордонній зоні країн. Органи, уповноважені здійснювати перевірку, мають право вимагати у іноземців пред’явити документи, що є підставою для перебування/проживання в країні слідування та підтверджують: заявлену мету поїздки, наявність проживання (бронювання готелю або оплату житла), а також фінансових засобів для покриття витрат, пов'язаних з подорожжю, тощо.

Рекомендації МЗС громадянам України, щодо поїздок до Республіки Камерун

У зв’язку із зростанням рівня терористичних загроз в Республіці Камерун, МЗС рекомендує громадянам України утриматися найближчим часом від поїздок до цієї країни без нагальної необхідності.

Особливо небезпечними районами Камеруну на даний час залишаються Північний та Крайній північний регіони (мм. Гаруа і Маруа), а також прикордонні з Нігерією території Північно-західного та Південно-західного регіонів країни.

Громадянам України, які перебувають на території Камеруну, наполегливо рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, уникати місць масового скупчення людей та перебування поряд з державними установами, військовими об’єктами та культовими спорудами, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, не брати участі в акціях протесту та демонстраціях, максимально обмежити пересування у нічний час та використання місцевого громадського транспорту.

У випадках необхідності відвідання Республіки Камерун, громадянам України рекомендується також попередньо інформувати про це Посольство України в Алжирській Народній Демократичній Республіці, до зони відповідальності якого належить Камерун, із зазначенням місць можливого перебування на території цієї країни та контактних даних (номерів телефонів, адрес електронної пошти тощо).

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації під час перебування в Камеруні громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Алжирі за номером телефону (+213) 673 32 94 06 (працює цілодобово), або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: (+38 044) 238 16 57.

Порядок в’їзду громадян України на територію Косово (Сербія)

Сербськими компетентними органами наголошується на необхідності в’їзду до Косово і Метохії лише через державний кордон Сербії, а наявність в проїзному документі відміток косовських властей про перетин кордону може розглядатися як порушення міграційно-візового режиму Сербії. У цьому зв’язку особи, які в’їхали до Косово не через територію центральної Сербії, зобов’язані спочатку виїхати з Косово до третьої країни, а потім в’їжджати до Сербії через сербські пункти пропуску на державному кордоні.

Порядок в’їзду громадян України на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії (Грузія)

Відповідно до Закону Грузії «Про окуповані території», в’їзд громадян України та інших країн до Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії можливий лише за наявності спеціального дозволу компетентних органів Грузії і тільки з напрямку Зугдідського муніципалітету – до Абхазії, і Горійського муніципалітету – до Цхінвальського регіону/Південної Осетії. В’їзд на ці території з інших напрямів, зокрема через пункти пропуску «Адлер», «Псоу» і «Нижній Зарамаг» з боку Російської Федерації, а також проїзд через них на територію Зугдідського та Горійського районів Грузії заборонений. Порушення діючого режиму розглядається як незаконний перетин кордону, що кримінально переслідується. Вчинення даного злочину карається позбавленням волі строком від двох до чотирьох років або значним матеріальним штрафом у розмірі від 1000 до 1500 дол. США.

Криміногенна ситуація на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії залишається напруженою. Існує реальна загроза безпеці та життю іноземних громадян, у т.ч. затримання та звинувачення громадян у порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також прилеглих до них районів.

Громадянам України, які після 2008 року відвідували територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії і мають в паспортних документах відмітки про проходження прикордонного контролю, також наполегливо рекомендується утриматись від поїздок до Грузії через небезпеку кримінального переслідування.

Звертаємо також увагу на те, що на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії заборонено ведення будь-якої діяльності, зокрема торговельно-економічної, міжнародне повітряне, морське, залізничне та автомобільне сполучення, користування державними ресурсами, здійснення фінансово-кредитних операцій, операцій з нерухомим майном тощо.

Порядок в’їзду громадян України на територію Нагірного Карабаху (Азербайджан) та прилеглих до нього районів

Територія Нагірного Карабаху (Азербайджанська Республіка) та семи прилеглих до нього районів Азербайджанської Республіки (Агдамський, Лачинський, Кельбаджарський, Губадлинський, Зангеланський, Джебраїльський, Фізулінський) є забороненою для відвідування у зв’язку з нагірно-карабаським конфліктом між Азербайджаном та Вірменією

Відвідування території Нагірного Карабаху без попередньої згоди на це офіційних органів Азербайджану суворо забороняється. Порушення встановленої норми призводить до автоматичного включення іноземців до списку персон нон ґрата для Азербайджану.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Нагірного Карабаху наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

Під посиленим контролем спеціальних служб та сил правопорядку також перебувають прилеглі до окупованої території райони, зокрема Тертерський, Агджабедінський, Бардинський, Геранбойський. Особливу увагу слід приділяти перебуванню у цих районах Азербайджану, оскільки недостатня кількість інформаційно-вказівних знаків може бути причиною критичного наближення до згаданих територій.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Нагірного Карабаху та прилеглих до нього семи районів.

Звертаємо також увагу фізичних і юридичних осіб України на те, що ведення будь-якої діяльності, у т.ч. й комерційної, на території Нагірного Карабаху без згоди на це офіційного Баку суворо забороняється.

Рекомендації громадянам України у зв’язку із подальшим загостренням безпекової ситуації в Ісламській Республіці Афганістан, 20 серпня 2015 року

У зв’язку із подальшим загостренням безпекової ситуації в Ісламській Республіці Афганістан внаслідок активізації терористичної діяльності значно зросла вірогідність здійснення терактів проти іноземців. Найбільш небезпечними є міжнародний аеропорт, майстерні з ремонту транспортних засобів, автозаправки, перукарні тощо.

Міністерство закордонних справ України звертається до громадян України тимчасово утриматись від подорожей до Афганістану, а громадянам, які перебувають на території цієї країни, виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатися до Посольства України Республіці Таджикистан за номером телефону: (00992) 37 235 84 12, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: (044) 238-16-57.

Рекомендації громадянам України у зв’язку з подальшим ускладненням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Нігерія, 8 липня 2015 року

У зв’язку з подальшим ускладненням безпекової ситуації у Федеративній Республіці Нігерія, особливо – в її центральній та північній частинах, внаслідок зростання кількості терористичних актів, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися на даному етапі від поїздок до цієї країни.

Громадянам України, які перебувають на території Нігерії, наполегливо рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту.

У випадку потрапляння у надзвичайну ситуацію, громадянам України слід невідкладно звертатися на цілодобову «гарячу лінію» Посольства України в Федеративній Республіці Нігерія за номером телефону: 00 234 8036789749, або телефонувати на «гарячу лінію» МЗС України: 00 38 (044) 238 16 57.

Щодо безпекової ситуації та початком міжнародної військової операції в Ємені, 27 березня 2015 року

У зв’язку із погіршенням безпекової ситуації та початком міжнародної військової операції в Ємені МЗС рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни або залишити її територію до стабілізації безпекової ситуації.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації на території Ємену, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія за номером телефону: (00 966) 502 22 01 93 або (00 966) 1450 85 36, а також телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (0038 044) 238 16 57.

Рекомендації МЗС громадянам України щодо Королівства Таїланд

У зв’язку із спалахом захворювань на вірусну лихоманку Денге в тайських провінціях Патумтхані, Ратчабурі, Пхетчабурі, Районг, Так, Трат та Анг Тонг, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати Таїланд чи вже перебувають на території цієї країни, вживати відповідних профілактичних заходів або тимчасово утриматися від відвідання вказаних територій.

 

Рекомендації громадянам України у зв’язку з останнім терактом у м.Анкара

Попередження подорожуючим

МЗС в соціальних мережах

> Всі акаунти в соцмережах