Міністерство закордонних справ України

Київ 18:27

Республіка Аргентина

Аргентинська Республіка

Корисна інформація для громадян України

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

Поради громадянам України, які подорожують до Аргентинської Республіки.

Режим в’їзду: Безвізовий (до 90 діб).

Місце розташування дипломатичної або консульської установи: Київ.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про відмову від віз для осіб, що користуються дипломатичними, службовими або офіційними паспортами, від 27.10.1995р.

Угода між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про скасування віз від 20.04.2011 р.

Аргентина вважається однією з найбільш європеїзованих країн Південної Америки, хоча інші етноси та культури також представлені тут в неймовірній різноманітності. Аргентинці володіють особливою культурою і неповторним яскравим характером.

Перш за все, потрібно відзначити емоційний «латинський» темперамент, властивий практично всім вікам і статям. Жителі Аргентини товариські, доброзичливі й усміхнені. Правил ввічливості тут дотримуються в обов’язковому порядку.

Аргентинці – справжні патріоти, з гордістю зберігають історію і традиції своєї країни, до іноземців ставляться уважно й доброзичливо, дозволяючи гостям країни відчувати себе як вдома.

Туристу потрібно пам’ятати про деякі правила поведінки, прийняті в Аргентині, щоб не здатися нечемним.

При зустрічі знайомі цілують один одного в щоку, а малознайомі – потискають руки. Під час спілкування у аргентинців прийнято посміхатися і говорити компліменти.

Найпопулярніші теми для спілкування – політика та футбол. Майже у кожного жителя Аргентини обов’язково є улюблений клуб або команда, за яку він вболіває. У розмові варто бути уважним, щоб не зачепити сильні патріотичні почуття місцевих жителів.

Головним у бесіді вважається продемонструвати себе і одночасно вислухати думку співрозмовника. Якщо тема дуже хвилююча, то бесіда завжди загрожує стати дещо емоційною.

В Аргентині не прийнято рано вставати, тому час обіду і вечері дещо зміщується. Так, в період з 16.00 до 18.00 години обідають, а вечеряють після 20.00. Вечеря - головна трапеза дня, яка проходить у сімейному колі, зі своїми ритуалами і тривалими бесідами на різні теми. Ресторани та бари працюють переважно з 9.00 до 15.00 год. та з 20.00 до 01.00 год.

Туристам не варто забувати, що при відвідуванні магазинів в Аргентині прийнято вітатися і так само прощатися, інакше це буде розцінене як грубість або зарозумілість.

Аргентина – досить безпечна країна, однак при відвідуванні місць великого скупчення людей варто стерегтися кишенькових злодіїв. Валюту можна поміняти в аеропорту, готелях, обмінних пунктах і банках, іноді навіть в магазинах приймають готівкові долари США. В країні існують обмеження на купівлю валюти. Щоб купити долари США, як правило, необхідно бути клієнтом банку. У великих торговельних центрах, готелях та ресторанах приймаються кредитні карти American Express, Visa, Master Card та Eurocard. Функціонує велика мережа банківських автоматів. Банківські установи працюють з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 15.00.

Офіційна валюта Аргентини – аргентинський песо, в міжнародному обігу символізується як ARS (також $). Один аргентинський песо складається зі 100 сентаво. В обігу банкноти номіналом в 200, 100, 50, 20, 10, 5 і 2 песо, монети 1, 2 і 5 песо, а також 50, 25, 10, 5 і 1 сентаво.

Детальну інформацію щодо подорожей по території Аргентини різними видами транспорту можна отримати на веб-сторінці Міністерства туризму Аргентини http://www.turismo.gov.ar а також популярних серед туристів Інтернет – сторінках: https://www.welcomeargentina.com/, http://www.argentinaturismo.com.ar/, http://www.argentina.tur.ar/.

У неділю та у святкові дні (а вони тут нерідкі) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в маленький готель, придбати путівку, екскурсію або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Чайові зазвичай складають 10% від рахунку, часто вони вже включені в загальну суму.

Під час планування подорожі до Аргентини варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку, тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Аргентини. Щодо особливостей надання українськими операторами мобільного зв’язку послуги роумінгу на території Аргентини пропонуємо проконсультуватися окремо.

Аргентини – це країна, де відбувалася велика кількість військових подій. У пам’яті громадян свіжі спогади про репресії військового режиму, а також військовий конфлікт з Великою Британією 1982 року, тому слід уникати носіння військової форми одягу або екіпіровки.

Дотримання законів країни перебування.

Важливо пам’ятати, що перебуваючи на території іноземної держави ви повинні дотримуватися її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських та кримінальне покарання може бути більш важким, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Аргентині є серйозними, засуджених за злочини очікує тривале тюремне ув’язнення.

Безпекова ситуація в Аргентині.

Аргентина – відносно безпечна країна, проте, останнім часом криміногенна ситуація в столичному регіоні Аргентини зазнала значного погіршення. Зокрема, збільшилась кількість тяжких злочинів із застосуванням вогнепальної та холодної зброї, грабежів, в т.ч. проти іноземців. Туристам не рекомендовано відкрито носити золоті та коштовні прикраси і годинники, які можуть привернути увагу злочинців. Варто також уникати зустрічей з групами підозрілих підлітків та дітей. Необхідно бути обережним, зокрема не залишати свої речі без нагляду, не вішати сумки на стільці у публічних місцях, не ходити вночі неосвітленими вулицями. Як місцеві жителі, так і гості країни, особливо столиці, не захищені від небезпеки стати жертвою вуличних злочинів (крадіжка, розбій і т. п.).В разі нападу варто припускати, що злодій може бути озброєний як холодною, так і вогнепальною зброєю. Федеральною поліцією Аргентини щоденно реєструються розбійні напади на водіїв автотранспорту з метою їх пограбування. При цьому, більшість злочинців, в ході скоєння подібних пограбувань, мають при собі зброю, часто вогнепальну, яку вони, як свідчить невтішна статистика, не задумуючись застосовують проти своїх жертв, у разі їх супротиву. Досить поширеними є випадки нападів злочинців на мотоциклах, які вихоплюють з рук сумки, відео- та фотоапаратуру або грабують автомобілі під час зупинок на світлофорах та нерегульованих перехрестях. Задля запобігання такому розвитку подій, сівши за кермо, спочатку потрібно заблокувати двері та пристебнутись. Рекомендуємо уникати відвідування місць, розташованих за межами популярних туристичних маршрутів, а також прогулянок наодинці в нічну пору доби.

Особливу пильність необхідно виявляти у поводженні з місцевою грошовою одиницею, оскільки поширеними є випадки підробки банкнот аргентинських песо різного номіналу.

В Аргентині один з найвищих рівнів смертності на дорогах в Латинській Америці на 100 тис. жителів. Оскільки в цій країні, особливо у столиці, існує підвищений ризик потрапити у дорожньо-транспортну пригоду, як пішоходам, так і водіям рекомендовано виявляти додаткову уважність та обережність.

Правила дорожнього руху здебільшого не відрізняються від українських, проте місцеві водії досить часто їх ігнорують.

У Буенос-Айресі доволі часто відбуваються мітинги, демонстрації та інші акції протесту, переважно ненасильницького характеру. Проте туристам варто уникати відвідування місць проведення таких акцій. Про проведення зазначених заходів, як правило, заздалегідь інформують по телебаченню та радіо.

Під час планування подорожей всередині країни необхідно враховувати ймовірність запізнення/відкладення рейсів внутрішніх авіаліній внаслідок страйків або погодних умов.

Публічний транспорт здебільшого безпечний. До консульського підрозділу Посольства надходили звернення від громадян, які втратили свої особисті речі у таксі. Відтак, не слід залишати особисті речі в автомобілі без нагляду. Достатньо надійним видом пересування є служби радіо-таксі та «реміс» (останньою доцільніше користуватися у випадку подорожей на значні відстані). Функціонує мережа приватних підприємств, які надають послуги з оренди автомобілів, для чого необхідно мати посвідчення водія та банківську картку (зазвичай певна сума вноситься в якості застави).

Під час здійснення подорожей громадянам України рекомендується мати при собі ксерокопії власних документів та авіаквитків. Оригінали паспортних документів пропонуємо зберігати в надійному місці.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров’я і особисті речі та не стати жертвою злочину.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції та консульського підрозділу Посольства України у Буенос-Айресі.

Епідеміологічна безпека.

Рівень епідеміологічної безпеки в Аргентині відрізняється з року в рік. Тому перед тим, як подорожувати доцільно проконсультуватися щодо можливих спалахів епідеміологічних захворювань на Інтернет-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка вміщує детальну інформацію щодо епідеміологічної ситуації в кожній окремій країні світу.

Зрідка в північно-східних областях фіксуються епідемічні спалахи жовтої лихоманки.

У сільських районах зустрічаються поодинокі випадки зараження холерою, тифом, тропічною лихоманкою.

Ризик зараження малярією (виключно в м’якій формі) є невисоким і можливий тільки в районі провінцій Сальта, Хухуй, Місьйонес і Корьєнтес.

Зустрічаються випадки сказу, гепатиту і зараження кишковими паразитами.

Умови працевлаштування.

Будь-який іноземець, який знаходиться в країні легально і отримав статус тимчасового або постійного резидента, має рівні з аргентинськими громадянами права щодо працевлаштування. Особи, які знаходяться в країні тимчасово і отримали відповідний статус, можуть працювати протягом періоду його дії. Роботодавці, перед наданням роботи та укладання відповідних контрактів з іноземними громадянами зобов’язані пересвідчитися у легальності їх перебування в країні.

Іноземні громадяни, які прибувають в Аргентину з метою постійного проживання, мають право проживати на її території та працювати з метою отримання прибутку лише за умови надання їм компетентними аргентинськими органами статусу постійного резидента, тимчасового резидента чи непостійного резидента. Іноземні громадяни, які отримують після прибуття до Аргентини статус постійного резидента, мають на території країни однакові з громадянами Аргентини права та обов’язки. Зі свого боку, у разі тимчасового перебування в країні з метою роботи за контрактом, необхідною передумовою легального перебування та працевлаштування є, зокрема, отримання до в’їзду в країну дозволу на працевлаштування. Для отримання такого дозволу, як правило, вимагається підтвердження від служби зайнятості країни, наявність відповідного контракту, страхового полісу та інших необхідних документів від іноземного роботодавця, що, у свою чергу, дає іноземному громадянину можливість отримання необхідного соціального захисту, а також, у разі потреби, захисту своїх прав у суді. Контракт має бути підписаний сторонами та засвідчений нотаріально. Контракт, підписаний тільки роботодавцем має бути легалізований та переданий до працівника, який зобов’язаний його підписати у присутності консула, в тій країні де отримуватиме відповідну візу. З питання отримання віз для в’їзду з метою проживання або працевлаштування пропонуємо звертатися за консультацією до Посольства Аргентинської Республіки в Україні.

Головним підрозділом Міністерства внутрішніх справ Аргентини, який курує питання міграції, є Національне управління з питань міграції. До компетенції Управління входять питання надання дозволів іноземним громадянам на в’їзд та проживання в країні, а також контролю за їх в’їздом, перебуванням та виїздом з країни.

Усі іноземні громадяни, які прибувають на територію країни, зобов’язані засвідчити свій міграційний статус. Управління має право разом з Міграційною поліцією, що діє у структурі Міністерства внутрішніх справ, здійснювати на прохання третьої сторони перевірки з метою виявляння порушень іноземними громадянами національного законодавства у сфері міграції.

Детальну інформацію щодо міграційного законодавства, подовження туристичних віз, отримання дозволу на проживання, отримання громадянства тощо можна отримати на веб-сторінці Національного управління з питань міграції http://www.migraciones.gov.ar/accesible/ тел. (+5411) 4317-0234.

Увага! Всі офіційні документи мають бути легалізовані та перекладені на іспанську мову.

Надання медичних, соціальних послуг.

Система медичного обслуговування населення Аргентини включає три основних моделі надання медичних послуг, а саме: державна (за рахунок державного та місцевих бюджетів), соціального забезпечення (система соціальних фондів, які формуються за рахунок внесків робітників і роботодавців) та система передплатного медичного страхування. На сьогодні понад 90% медичних послуг надаються через систему обов’язкового соціального забезпечення (2-а модель) та розгалужену мережу приватних компаній, які надають послуги з передплатного медичного страхування (3-а модель). 1-а модель функціонує, переважно, у формі субсидіювання фондів соціального страхування. Таким чином, медичне обслуговування в Аргентинській Республіці здійснюється винятково за рахунок страхування (соціального або приватного) або на платній основі. В країні функціонує широка мережа приватних медичних закладів та консультаційних кабінетів, які співпрацюють з фондами соціального страхування та страховими компаніями.

Наявність медичного страхування є обов’язковою вимогою при зарахуванні дітей до навчальних закладів.

У будь-якому випадку, рекомендовано оформити медичну страховку міжнародного зразка.

Рівень медичного обслуговування досить високий, хоча за межами Буенос-Айреса він помітно знижується. Страховка міжнародного зразка дозволяє скористатися всім спектром медичних послуг, хоча у низці випадків послуги необхідно оплачувати готівкою.

Рекомендується імунізація проти правця і гепатиту.

На сьогоднішній день між Україною та Аргентиною відсутні будь-які угоди в сфері соціального забезпечення. Виплата пенсій, надання соціальних послуг тощо здійснюється виключно в межах національного законодавства Аргентини.

Митні питання тощо.

При в’їзді в Аргентину не вимагається сертифікатів/довідок про щеплення, окрім щеплення від холери та жовтої лихоманки у тому випадку, якщо пасажир прибуває з країни, де ці захворювання мають ендемічний характер.

Сектор міграційного контролю міжнародного аеропорту м. Есейса «Міністро Пістаріні» поділений на зони для громадян Аргентини/резидентів, туристів та окремих категорій пасажирів (дипломати, члени екіпажу, вагітні, з грудними дітьми, пасажири з обмеженими можливостями/інваліди).

У ручному багажі заборонено перевозити аерозольні балончики та гострі/ріжучі предмети. Не варто перевозити коштовні речі у не запакованому належним чином багажі, оскільки аргентинською владою було офіційно визнано існування проблеми крадіжок в аргентинських аеропортах. Влада докладає зусиль з метою усунення цієї проблеми, проте пасажири повинні виявляти обережність.

На міжнародних авіарейсах дозволяється ввозити в країну без сплати митних зборів:

- одяг та предмети особистого користування;

- книги, газети, буклети не для комерційних цілей;

- нові товари вартістю до 300 дол. США (до 16 років – ліміт вартості складає 150 дол. США);

- товари вартістю до 300 дол. США (до 16 років – до 150 дол. США), придбані при прибутті у магазинах «Duty Free-Shop» (в разі перевищення встановленого ліміту сплачується митний збір у розмірі 50% від суми перевищення).

За ввезення нових товарів, вартість яких перевищує 300 дол. США (до 16 років – до 150 дол. США) стягується митний збір.

Обов’язковому декларуванню підлягає ввезення валюти (готівкою або іншими способами) сумою понад 10 тис. дол. США.

Без відповідного дозволу заборонено ввезення неконсервованих фруктів та овочів, садових квітів та рослин, фруктових, декоративних та лісових дерев або їх частин, цибулин, насіння, черешків, живців, бруньок і т. п., ґрунту; комах, слимаків, бактерій, грибів; котів, собак та інших домашніх тварин, екзотичних тварин, пташок, бджіл тощо; м’яса будь-якого тваринного походження, ковбасних виробів, шинки, молочних продуктів, біологічних речовин, сироваток, вакцин; продуктів для харчування тварин, продуктів бджільництва (мед, віск тощо).

Заборонено вивезення без спеціального дозволу зброї, а також предметів і речей, що становлять в Аргентині історичну, художню або археологічну цінність.

Вимоги щодо ввезення домашніх тварин (собак, котів):

1. Повна інформація про власника (ПІБ, країна походження, транзитні країни, місце проживання).

2. Інформація про тварину: порода, стать, дата народження, розмір, вага, масть, особливі ознаки.

3. Сертифікат про щеплення проти сказу для тварин старше трьох місяців. У випадку, якщо тварина має менше 3-х місяців віку або походить з країни вільної від сказу (або з такої, де щеплення проти сказу заборонено) це має бути підтверджено відповідним сертифікатом, виданим офіційним санітарним органом країни походження.

4. Зоосанітарний сертифікат, виданий офіційним санітарним органом країни походження.

5. Тварини, які відповідають вищезазначеним вимогам не будуть проходити ввізний карантин; у випадку виникнення підозри щодо наявності у тварини інфекційних захворювань або захворювань високого ступеня ризику, Національна служба здоров’я тварин (SENASA, Servicio Nacional de Sanidad Animal) залишає за собою право ізолювати тварину та вжити відповідних санітарних заходів.

Стосовно правил ввезення інших видів тварин необхідно отримати консультацію в Національній службі здоров’я тварин Аргентини (SENASA, Servicio Nacional de Sanidad Animal).

Вимоги щодо в’їзду в Аргентину громадян України.

Громадяни України, які мають намір відвідати Аргентинську Республіку повинні мати дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

У жовтні 2011 року набрала чинності Угода між Урядом України та Урядом Аргентинської Республіки про скасування віз.

Відповідно до положень зазначеної Угоди, громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дійсними проїзними документами (окрім власників дипломатичних, службових та офіційних паспортів), можуть в’їжджати, прямувати транзитом та виїжджати з території держави іншої Договірної Сторони без віз з метою туризму або для здійснення іншої неприбуткової діяльності. Такі громадяни можуть перебувати на території держави іншої Договірної Сторони без віз строком до 90 (дев’яносто) днів протягом календарного року. Зазначений термін перебування може бути продовжений відповідно до національного законодавства держави кожної з Договірних Сторін. Громадяни держави однієї з Договірних Сторін, які мають намір залишитись на території держави іншої Договірної Сторони більше ніж на 90 (дев’яносто) днів або здійснювати трудову діяльність з комерційною метою на території цієї держави повинні отримати візу відповідно до законодавства держави цієї Договірної Сторони.

Скасування візових вимог, що запроваджується цією Угодою, не звільняє громадян держави однієї Договірної Сторони від обов’язку дотримуватися чинного законодавства держави іншої Договірної Сторони стосовно національних правил в’їзду, виїзду, транзитного проїзду та перебування іноземних громадян.

Положення цієї Угоди не обмежують право Договірних Сторін відмовити у в’їзді, обмежити або припинити перебування на території своїх держав громадянам, яких визнано небажаними особами або мотиви в’їзду яких відрізняються від заявлених.

 

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції та Консульського підрозділу Посольства України у Буенос-Айресі.

У випадку надзвичайних ситуацій слід телефонувати за номером телефону 911.

100 - пожежна безпека.

102 – допомога дитині.

107 - швидка медична допомога.

137 – побутове насильство (м. Буенос-Айрес).

108 – соціальна допомога (М. Буенос-Айрес).

0800 999 5000 / (+54 11) 4346 5748 - Комісаріат поліції у справах туризму (працює україномовний перекладач).

Довідкова аеропорту м. Есейса «Міністро Пістаріні» - (+54 11) 5480-6111.

Аргентинський автомобільний клуб - (+54 11) 4802-6061 4802-7071

Департамент туристичної безпеки - (+54 11) 4302-7816.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись, в першу чергу, до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського підрозділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано мати при собі фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Оригінал документа краще залишати в надійному місці.

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes