Міністерство закордонних справ України

Київ 11:00

Республіка Сенегал

Безпекова ситуація

Туристи можуть перебувати в усіх регіонах країни, за виключенням Казамансу, районів на кордоні з Малі, а також частини території, що межує з Мавританією, оскільки є випадки захоплення в заручники іноземців.

Якщо перебування у цих районах країни є необхідним, треба виявляти максимальну пильність. В разі потреби перебування в цих районах доцільно заздалегідь попередити Посольство України в Сенегалі (+221-33-868-13-56, +221 33-859-02-02).

Під час перебування в країні слід ужити всіх заходів з метою зберігання проїзних документів, паспортів та платіжних карток, особливо в аеропортах, на ринках, у невеликих готелях тощо.

Криміногенна ситуація в Сенегалі є доволі сприятливою порівняно з іншими сусідніми державами. Це часто впливає на пильність іноземців, які стають жертвами пограбувань чи інших протиправних дій, пов’язаних, у більшості випадків, з заволодінням готівкою чи коштовними прикрасами. У Сенегалі зросла кількість наркоманів, які, з метою отримання коштів, проявляють акти агресії проти іноземців.

У Дакарі в районі Західної набережної найчастіше фіксуються випадки крадіжок та нападів із застосуванням холодної зброї.

Перебуваючи у туристичних регіонах, слід також виявляти обережність, оскільки напади на іноземців у цих місцях не є рідкими. У разі скоєння таких випадків, слід звернутися до поліції чи до медичного закладу, а також інформувати Посольство України в Сенегалі.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою в Сенегалі є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Санітарно-епідеміологічна ситуація в країні, в основному, стабільна і контрольована. Найбільш поширеними хворобами в Сенегалі є: малярія, лихоманка Денге, жовта лихоманка. Перед тим, як готуватися до поїздки до Сенегалу, слід вивчити перелік ліків, а також їх кількість, які дозволяється ввозити на територію країни. У супротивному випадку Вас може бути покарано за перевезення наркотичних засобів.

Малярія

Ця хвороба викликає найбільше смертей в Африці на південь від Сахари. Її можна запобігти, вживаючи різні засоби боротьби з комахами: аерозолі, креми, накомарники, електричні прибори. До цих засобів слід додати медикаментозні вироби, які використовуються кожною особою індивідуально. Профілактика тропічних захворювань має продовжуватися і після повернення в Україну в залежності від того, які ви ліки чи профілактичні засоби використовували. Під час перебування в Сенегалі та протягом 2 місяців після повернення, у разі підвищення температури слід поінформувати лікаря про Ваше попереднє перебуівання у малярійному регіоні. Ризик захворювання на малярію (P. falciparum) в Сенегалі існує протягом усього року. Разом з тим, в період з січня по кінець червня у центральному та західному районах раїни він є незначним. Під час перебування та повернення з Сенегалу, усі випадки підвищення температури, у тому числі і у дітей, мають констатуватися як малярія до отримання спростування з боку лікаря. Слід застосовувати швидкі діагностичні тести і  негайно надана медична допомога буде ефективною.

Лихоманка Денге

Захворювання на цю хворобу інколи фіксуються в Сенегалі під час сезону дощів. Хвороба передається шляхом укусу комара. У цей період рекомендується носити довгий одяг, користатися протимоскитними засобами, застосовувати спеціальні електричні прилади. Інколи хвороба Денге набуває загрозливого характеру навіть із смертельними випадками. Тому у випадку констатації лихоманки, слід звернутися до лікаря. Щеплення чи спеціального лікування проти лихоманки Денге немає.

Жовта лихоманка

Теоретично, щеплення проти жовтої лихоманки не є обов’язковим. Тому на кордоні країни відповідний сертифікат вимагається від тих пасажирів, які прибувають із зон, в яких ця хвороба набуває епідеміологічного характеру. На практиці, санітарні власті Сенегалу в аеропорту м.Дакар вимагають представлення міжнародного сертифікату про щеплення навіть у пасажирів, які прибули з європейських країн.

Доцільно також мати щеплення проти дифтерії, стовбняку, поліоміеліту, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, сказу.

Звичайні превентивні заходи

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення до приміщення з вулиці.

Піддавайте їжу термічній обробці і споживайте її гарячою.

Митні питання

Пасажири, які прибувають до Сенегалу з туристичною метою, можуть безмитно возити у разі наявності у них такий речей:

- золотих і срібних прикрас, вага яких не перевищує 50 гр.;

- одного фотоапарату;

- 12 плівок до фотоапарату;

- кінокамери;

- 10 плівок до кінокамери;

- одного бінокля;

- одного музичного інструменту (гітара, флейта тощо);

- одного радіоприймача;

- одного портативного комп’ютера;

- дитячого візка;

- одного намету;

- одного комплекту спортивного одягу;

- однієї пари тенісних ракеток;

- однієї рушниці та 50 набоїв до неї;

- 200 цигарок, 50 сигар або 250 гр. тютюну;

- однієї пляшки  міцних алкогольних напоїв;

- однієї пляшки вина;

- одного флакону туалетної води чи парфумів;

- продуктів дитячого харчування, у кількості, необхідній для подорожі.

У разі імпорту до Сенегалу товарів з метою реалізації, процедура їхнього розмитнення визначається відповідними митними документами.

Подорожування на автомобілі в Сенегалі супроводжується певними складнощами, пов’язаними із правилами місцевої митниці, яка забороняє ввезення в країну автомобілів віком старше 8 років. Для ввезення автомобіля з туристичною метою слід отримати на митниці тимчасовий дозвіл, або відповідну картку.

Транспортні аспекти

З 1 травня 2015 р. громадяни України отримують на безоплатній основі візи з метою поїздки до Сенегалу (незалежно від мети поїздки) безпосередньо в аеропорту м.Дакар. З цією метою вони мають отримати завірене сенегальськими органами внутрішніх справ запрошення і представити на паспортному контролі дійсний проїзний документ, а також інформацію щодо адреси їхнього проживання в країні. Для посадки в літак, який прямує до Сенегалу, громадянам України не потрібно надавати додаткових документів, крім згаданого запрошення, квитка в обидва кінці та паспорту, термін дії якого завершується не раніше, ніж через 3 місяці після дати завершення їхнього перебування в Сенегалі.

Авіаційний маршрут на напрямку Європа-Сенегал обслуговують декілька іноземних компаній. Найбільш зручними для подорожуючих з України (за маршрутом Київ-Дакар) є рейси авіакомпаній «Turkish airlines» та «Air France». Внутрішні авіалінії обслуговують декілька місцевих компаній, проте їх рейси не завжди є регулярними.

Дороги основних міст країни перебувають у доброму стані. Разом з тим, на деяких напрямках умови пересування є обмеженими, враховуючи стан покриття дороги. Не рекомендується подорожувати автомобілем у сезон дощів (липень-жовтень) та у темну пору доби.

Більшість автомобілів у Сенегалі не застраховані або мають страховий поліс з мінімальною відповідальністю. Значна їх частина зношена. Тому рекомендується пересуватися з помірною швидкістю. У разі скоєння ДТП, слід телефонувати до поліції. В Дакарі т. +221 33 823 71 49/ + 221 33 823 25 29. У разі скоєння ДТП в інших містах країни, слід звернутися до найближчого відділку жандармерії.

Працевлаштування іноземців

Кодекс про працю Сенегалу передбачає, що іноземець, який планує працювати в країні, має спочатку отримати в Міністерстві внутрішніх справ в’їзну візу, а потім картку іноземця та дозвіл на проживання.

Крім дозволу на проживання, іноземець має надати контракт на роботу, що відповідає вимогам Кодексу про працю. Кожен іноземець, який отримав дозвіл на проживання, має отримати в Міністерстві внутрішніх справ дозвіл на роботу, однією з умов видачі цього документа є представлення медичної довідки, яку надав лікар, який працює в Сенегалі.

Іноземці, які планують займатися комерційною діяльністю, мають додати до їх запиту на отримання дозволу на роботу всі підтвердження щодо наявних у них фінансових засобів. Іноземці, які отримали згаданий дозвіл, отримують спеціальну картку. Вона видається міністерством, яке курує сферу діяльності  іноземця, за погодженням з МВС.

У разі зміни адреси, іноземець має повідомити про це протягом 48 годин компетентні органи Сенегалу.

Громадянам України, які прямують до Сенегалу з метою працевлаштування, слід  проявляти обережність під час ведення переговорів з представником компанії, в якій він планує працювати, оскільки випадки шахрайства і ошукування в Сенегалі є досить частими. Слід також мати при собі свідоцтво про народження, яке необхідне для оформлення дозволу на проживання.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Корисні телефони

Посольство України в Сенегалі +221 33 889 02 02, +221 33 868 13 56

Гаряча лінія Посольства (прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України) +221 77 474 55 63

Поіція в Дакарі 17

Швидка медична допомога +221 33 889 15 15

Амбулаторна допомога на дому +221 33 869 82 52

Пожежна служба в Дакарі 18

Довідкова телефонної мережі 12

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes