Міністерство закордонних справ України

Народна Республіка БангладешІноземці мають право отримати в’їзні візи в Бангладеш в прикордонному пункті пропуску міжнародного аеропорту м. Дакка в таких випадках:
    - відсутність акредитації Посольства Бангладеш в країнах походження іноземця;
    - наявність відповідних двосторонніх угод;
    - наявність документів, що підтверджують факт одруження з громадянами Бангладеш.

Рекомендації щодо правил поведінки

Подорожуючим до Бангладеш варто враховувати поточну політичну ситуацію. Оскільки в цій країні досить частими є політичні демонстрації, які призводять до насилля, всім подорожуючим наполегливо рекомендується уникати потенційно небезпечних ситуацій та людних місць.

Іноземцям слід враховувати і епідеміологічну ситуацію (особливо в період сезонних епідемій). Враховуючі кліматичні особливості країни радимо:

  • ретельно мити овочі та фрукти;
  • вживати кип'ячену воду та молоко, або бутильовану воду;
  • використовувати дизенфікуючі засоби.

Для профілакти рекомендовано зробити щеплення проти:

  • черевного тифу;
  • гепатиту А;
  • гепатиту В.

Враховуючи те, що Бангладеш знаходиться в зоні сейсмологічної активності, при відвідуванні цієї країни слід враховувати сейсмологічну ситуацію та погодні умови. При тропічних циклонах та повенях слід прислухатися до порад місцевих органів влади та служб. 

Безпекова ситуація у країні 

У зв'язку із загострення безпекової ситуації та суттєвим зростанням протягом останніх тижнів рівня терористичної загрози в Народній Республіці  Бангладеш, Посольство України  в Республіці Індія рекомендує громадянам України утриматись від відвідин даної країни.

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.    

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Як і в сусідніх країнах, влада Бангладеш надає надзвичайно великого значення працевлаштуванню співвітчизників за кордоном. Урядом заохочуються заходи щодо підготовки співвітчизників до від’їзду для роботи за кордоном. Починаючи з 70-тих рр. минулого століття рух робочої сили за кордон з Бангладеш почав різко зростати. Дохід, який приносять закордонні робітники є важливим внеском в економіку та розвиток даної країни. Більшість громадян Бангладеш обирають для роботи такі країни як Саудівська Аравія, ОАЕ, Кувейт, Катар, Оман, Ірак, Лівія, Бахрейн, Іран, а також країни південно-східної Азії (Малайзію, Сінгапур, Бруней та Південну Корею). Так, в одній Саудівській Аравії нараховується близько половини від загальної кількості  всіх робітників з Бангладеш, які працюють за кордоном.
Для того щоб працювати в Бангладеш, іноземець має отримати дозвіл на роботу. Іноземці мають право працювати лише на підприємствах, що належним чином зареєстровані відповідним органом. Іноземних громадян зазвичай приймають на роботу за відсутності кандидатів – громадян Бангладеш на вакантні посади. В компаніях відсоток іноземців не має перевищувати 5%. Крім того, іноземець має отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ. Слід пам’ятати, що роботодавець зобов’язаний видати гарантійний лист в якому в обов’язковому порядку буде зазначене прізвище та ім’я, номер паспорта, посада, строк перебування в Бангладеш.

Умови отримання медичних та соціальних послуг

Рівень місцевих державних медичних закладів в цій країні є досить низьким. Сучасні медичні клініки знаходяться лише у великих містах (Дакка, Чіттагонг). Відвідувачам рекомендовано звертатися до приватних медичних закладів, де вартість надання послуг є дещо вищою.

Митні питання

Митним законодавством Бангладеш дозволено безмитне ввезення особистих речей та одягу, 200 цигарок (або 50 сигар), 225 гр. тютюну, двох пляшок алкогольних напоїв, 250 мл. парфумів. Коштовності та електронні прилади (за виключенням фотокамер) повинні бути внесені в декларацію. Іноземцям дозволено ввезення 1000 дол. США та 150 бангл. такка (сума більша 150 дол. США має бути задекларована).

Обмежено ввезення/вивезення: вогнепальної зброї, предметів військового призначення, наркотичних препаратів, золотих монет, золота (злитків та пластин), карт та діаграм, антикваріату та археологічних цінностей, а також диких тварин, шкір тварин, яловичини, баранини, кокосів, яєць, деяких видів насіння, зерна, молочної продукції, цукру, цибулі, рису.

В міжнародних аеропортах діє служба санітарного, фітосанітарного та ветеренарного контролю. Ввезення та вивезення домашніх твариндозволено тільки при наявності ветеринарного сертифікату.

Корисні номери телефонів

1.    Почесний Консул України в Бангладеш Ахмед Акбар Собхан - +88028402215
2.    Швидка допомога – 199
3.    Поліція – 999
4.    Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

> Всі акаунти в соцмережах


10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes