Міністерство закордонних справ України

Київ 09:46

Республіка Сьєрра-Леоне

Рекомендації щодо правил поведінки

Сьєрра-Леоне є країною, що розвивається в Західній Африці, проте яка ще не отямилася від десятирічної громадянської війни, яка закінчилася в 2002 році. Англійська мова є офіційною, але місцева мова Кріо,  широко використовується. Туристичні об'єкти в столиці, Фрітаун, обмежені; в інших місцях, вони знаходяться в зародковому стані або відсутні.

В Сьєрра-Леоне іслам головна релігія. Ви повинні поважати місцеві традиції, звичаї, закони та релігії протягом всього часу перебування, щоб бути впевненими, що вони не ображають культур і релігійних переконань, особливо під час священного місяця Рамадан або якщо ви маєте намір відвідати релігійні місця.

1. Після прибуття до Сьєрра-Леоне з метою постійного або тимчасового перебування рекомендуємо стати на консульський облік Посольства України в Нігерії, що значно допоможе Посольству зв’язатися з вами у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надати відповідну допомогу, спростить процедуру оформлення Вам необхідних документів.

2. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів Сьєрра-Леоне щодо оформлення посвідки на проживання або продовження дії візи.

3. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.

4. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України в Нігерії. 

Безпекова ситуація

Пограбування квартир, особливо людей з Європи, надзвичайно поширені в Сьєрра-Леоне. Більшість житлових зломів відбуваються невеликими групами добре організованих, озброєних бандитів оснащених інструментами. Вони не бояться конфронтації і часто озброєні мачете або саморобною вогнепальною зброєю. Емігранти часто стають об'єктами через таких нападів.

Найбільшу небезпеку для перебування туристів стають кишенькові крадіжки і грабежі в м. Фрітаун. Якщо ви знаходитесь протягом тривалого періоду переконайтеся, що ваша власність охороняється належним чином, також гарною ідеєю буде найм охоронця. Більшість злочинців мають зброю, та використовуються її все частіше використовуються.

Ви повинні дотримуватися наступних правил безпеки зі злочинністю:

уникати натовпу і політичних демонстрацій;

не носити в при собі цінностей;

використовувати транспортний засіб, якщо вам потрібно пересуватись в темний період;

використовувати власний або в орендований транспортний засоб, а не таксі або мікроавтобуси;

не ходити на самоті на пляжах, особливо по пляжу Ламлі. Не використовуйте пляжі після 18:00;

переконайтеся, що ви маєте копію паспорта та візи в окремому місці, у випадку, якщо ваш паспорт загублений або вкрадений.

Митні правила

Всі драгоцінне каміння потребує експортної ліцензії.

За перевезення наркотичних речовин довічне ув’язнення або смертна кара.

Потрібен сертифікат з відміткою про щеплення проти жовтої лихоманки. При ввезенні домашніх тварин необхідно мати ветеринарне свідоцтво.

Надання медичних, соціальних послуг 

Медичні послуги в Сьєрра-Леоне обмежені і дуже низької якості; екстрена медична допомога відсутня. Наявність лікарських засобів в місцевих аптеках дуже низька. Посольство радить мандрівникам мати всі необхідні ліки із собою. Малярія, сказ, лихоманка Ласса є поширеними хворобами

Часті спалахи холери особливо в період дощів. Ви повинні пити або використовувати тільки кип'ячену або бутильовану воду і уникати льоду в напоях.

УВАГА!

Іноформація щодо вірусу Ебола.

Вірус Ебола став причиною декількох широко висвітлених серйозних епідемій з часу відкриття вірусу в 1976 році. Вірус був виділений в районі річки Ебола в Заїрі. Це дало назву вірусу.

Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини. Заїрський підтип вірусу передається повітряно-крапельним шляхом. Також є документально підтверджені випадки інфікування людей вірусом Ебола в результаті поводження з інфікованими шимпанзе, горилами і лісовими антилопами, як мертвими, так і живими.

Похоронні обряди, під час яких люди мають прямий контакт з тілом померлого, можуть відігравати значну роль у передачі вірусу Ебола. Важливу роль у поширенні інфекції відіграють гризуни, саме в популяціях гризунів вірус циркулює, лише зрідка переходячи на людину. Висока летальність вірусу не дозволяє інфекції прийняти характер пандемії.

Симптоми вірусу включають високу температуру, кровотечу і пошкодження центральної нервової системи. Летальність може досягати 90%, інкубаційний період складає від двох до 21 днів. Наразі не існує вакцини чи будь-якого гарантованого методу лікування. Небезпека епідемічного розповсюдження захворювання особливо висока у зв'язку з низьким рівнем розвитку охорони здоров'я в регіоні.

Згідно моніторингових даних станом Всесвітньої організації охорони здоров’я на 27 липня 2014 р. найбільш ураженими вірусом країнами є:

 

Назва країни

Випадки зараження

Смерті

Гвінея

460

339

Ліберія

329

156

Сьєрра-Леоне

533

233

 Станом на 1 серпня 2014 року Президент Сьєрра-Леоне оголосив надзвичайний стан в сфері охорони здоров'я для здійснення контроля за розповсюдженням цієї смертельної хвороби.

 

Щеплення.

Для в’їзду в країну обов’язковим є щеплення проти жовтої лихоманки, про наявність якого видається відповідний сертифікат тією клінікою, в якій проведено щеплення. Цей сертифікат можуть вимагати при в’їзді в країну та відмовити у в’їзді за його відсутності. Під час подорожей між країнами Західної Африки необхідно мати цей сертифікат, його можна прикріпити до паспортного документа.

Будь-які інші щеплення не є обов’язковими, проте перед відвіданням Беніну рекомендується зробити наступні щеплення:

1) звичайні: якщо строк дії звичайних щеплень закінчився, то рекомендується зробити щеплення від кору, краснухи, дифтерії, коклюшу, правця тощо;

2) від гепатиту А: рекомендується усім, хто подорожує або працює у країнах з високим та середнім рівнем інфекції (уся Африка), і де зараження може відбутися через воду чи їжу;

3) від гепатиту В: рекомендується усім, хто подорожує або працює у країнах з високим та середнім рівнем інфекції (уся Африка), і хто може контактувати з кров’ю або іншими рідинами організму, мати інтимні контакти з представниками місцевого населення, або піддаватися медичному лікуванню, наприклад, в результаті інциденту;

4) від тифу: рекомендується усім, хто подорожує або працює у країнах Західної Африки, і особливо тим, хто відвідує невеликі міста, села та віддалені райони, де зараження може відбутися через воду чи їжу;

5) від менінгіту: рекомендується усім, хто подорожує до країн, у яких спостерігаються епідемії менінгококових захворювань з грудня до червня;

6) від сказу: рекомендується тим, хто проводить багато часу поза помешканням, на природі, особливо у сільській місцевості;

7) від поліомієліту.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

В Сьєрра-Леоне немає жодних аналогів телефонів швидкої допомоги (911).

Якщо Ви потрапили у неприємності, краще всього невідкладно звернутися до Посольства. Тому завжди майте при собі відповідні номери телефонів.

Телефон екстреної допомоги +2348036789749, телефон канцелярії +2347098212158.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes