Міністерство закордонних справ України

Східна Республіка Уругвай

Республіка Уругвай

Корисна інформація для громадян України

1. Рекомендації щодо правил поведінки.

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Уругвай.

 

Режим в'їзду: Візовий.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство).

Туристам слід проявляти підвищену пильність, особливо в багатолюдних місцях, на екскурсіях. Злодії зазвичай викрадають малі цінні речі: мобільні телефони, MP3-плеєри, фотоапарати тощо. Із собою ви повинні мати тільки мінімальну суму готівки, кредитні картки і будь-яку ідентифікацію. Радимо не привертати увагу злочинців та не носити дорогі ювелірні прикраси і годинники.

Досить поширеними є випадки крадіїв на мотоциклах, які вихоплюють з рук сумки, відео- та фотоапаратуру або грабують автомобілі під час зупинок на світлофорах та нерегульованих перехрестях. Задля запобігання подібним ситуаціям, сівши за кермо, спочатку потрібно заблокувати двері та пристебнутись. У ресторанах, кафе, барах не варто залишати сумки та особисті речі без нагляду. Злочинці намагаються обирати темні та безлюдні місця для нападу, тому, щоб не потрапити до рук грабіжника, не ходіть неосвітленою місцевістю: вулицями, пустирями, парками. Зловмисник звертає увагу на зовнішній вигляд своєї майбутньої жертви, тож не демонструйте золоті прикраси та дорогі технічні засоби.

В Уругваї у більшості торговельних закладів приймаються до оплати долари США, кредитні карти «Visa», «Mastercard» і «American Express», рідко – дорожні чеки, не приймаються дебітні карти. Готівку можна зняти у більшості банківських автоматів, які приймають карти «Cirrus», «Maestro» і «Plus», європейські та американські кредитні карти банкомати не приймають. Банківські установи працюють у робочі дні з 10.00 до 16.00.

У неділю та у святкові дні (а вони тут нерідкі) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в готель або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Чайові зазвичай складають 10% від рахунку, іноді вони вже включені в загальну суму.

Під час планування подорожі до Уругваю варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку (GSM 850/1800/1900), тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Уругваю. Окрім того, не всі українські оператори мобільного зв’язку надають послуги роумінгу на території Уругваю, тому варто проконсультуватися з оператором.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров'я і особисті речі та не стати жертвою злочину.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, консульського відділу Посольства України у Буенос-Айресі та Почесного консульства України в м. Монтевідео.

Дотримання законів країни перебування.

Важливо також пам’ятати, що, перебуваючи на території іноземної держави, ви повинні дотримуватись її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських, а кримінальне покарання може бути більш важким, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Уругваї є суворим, засуджених за такі злочини очікує тривале тюремне ув'язнення.

2. Безпекова ситуація в Уругваї.

   Уругвай – відносно безпечна країна, проте, як у будь-якому мегаполісі, у столиці та у великих містах необхідно бути обережним та дотримуватись елементарних норм особистої безпеки.

В столиці країни доволі часто відбуваються мітинги, демонстрації та акції протесту, що мають переважно ненасильницький характер. Проте, туристам варто уникати відвідання місць проведення таких акцій. Здебільшого акції проводяться біля будівель Парламенту, Міської ратуші та Університету Республіки.

Відповідно до оцінки провідних місцевих експертів по боротьбі з тероризмом та екстремізмом на території Уругваю терористичних або радикальних екстремістських організацій, чи їх осередків, які могли б у найближчій перспективі становити пряму загрозу для українських туристів або інших категорій громадян України не виявлено. Проте, вулична злочинність є поширеним явищем, особливо у великих містах. У багатьох випадках, коли жертви чинять опір, злочинці можуть вдаватися до насильства. Жертвою пограбування може стати будь-яка людина, незалежно від статі та віку. Від нападу злочинця ніхто не застрахований, однак якщо дотримуватися певних правил та застережень, то ризик потрапити в неприємну ситуацію можна значною мірою знизити.

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, консульського відділу Посольства України у Буенос-Айресі та Почесного консульства України в м. Монтевідео.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано завжди під час подорожей мати фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Епідеміологічна безпека. Рівень епідеміологічної безпеки в Уругваї може змінюватись щороку. Тому, перед подорожжю до країни доцільно проконсультуватися щодо можливих загострень епідеміологічної ситуації в країні. Детальну інформацію з цих питань можна знайти на веб-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO).

Типові хвороби, небезпечні для здоров’я:

Жовта лихоманка – вірусна інфекція передається при укусі комара Aedes Aegypti (зазвичай зустрічаються в міських, приміських і сільських районах).

Гепатит А – вірус гепатиту А в основному передається через заражену воду і їжу.

Черевний тиф – гостре інфекційне захворювання, викликане бактеріями сальмонели Typhi, передається від людини до людини головним чином за рахунок вживання в їжу забруднених продуктів харчування та води в районах з поганими санітарно-гігієнічними умовами.

3. Умови працевлаштування.

Для в'їзду в країну з метою працевлаштування громадянам України, в першу чергу, необхідно отримати відповідну візу в консульстві Уругваю. Отримати уругвайську візу можна:

  • в Почесному консульстві Уругваю в Україні за адресою м. Київ, 01025, вул. Стрітенська, 10. Почесний консул – Подолєва Олена Євгенівна.

Питання міграційного характеру та видачі документів віднесені до компетенції Національного управління з питань Міграції (Dirección Nacional de Migración, Montevideo, calle Misiones 1513, тел.: (598) 2 916-04-71, 9154742, 9160970,9156263, 9158047, 9161094, сайт http://www.dnm.minterior.gub.uy).

Обов'язковим документом при імміграції в Уругвай є довідка про непритягнення до кримінальної відповідальності, як з України так і з країн останнього проживання. В Уругваї ви можете це зробити, звернувшись до уругвайського бюро Інтерполу, м. Монтевідео, вул. Мальдонадо, 1109. Також необхідно підготувати по дві нотаріально засвідчені копії свідоцтв про народження всіх членів сім'ї. Ці свідоцтва повинні включати імена батьків, і точне місце народження із зазначенням країни. Рекомендовано також залишити собі завірені копії документів.

Увага! Всі документи мають бути належним чином легалізовані та перекладені на іспанську мову.

4. Надання медичних, соціальних послуг.

Медичне обслуговування в країні платне. У приватних клініках за свій рахунок можливо оплатити всі види медичного обслуговування. В приватних лікарнях приймають оплату готівкою як в доларах США, так і в уругвайських песо. В багатьох клініках також приймають кредитні картки. На ринку медичних послуг діє мережа клінік по всій країні, найбільш відомими з яких є SEMM, UCM, и SUAT (в Монтевідео).

Існують два основні варіанти страхування.

Перший – забезпечує приватна лікарня. Покриття витрат охорони здоров'я, в приватній лікарні залежить від лікарні і переліку обраних медичних послуг. У деяких лікарнях, вік може бути одним з факторів, що впливають на вартість медичного страхування.

Другий варіант надається об'єднанням компаній охорони здоров'я, яке пропонує різні альтернативи надання медичних послуг. Застрахована особа має доступ до кращих лікарів і лікарень на національному та міжнародному рівні, надається можливість обрати країну лікування, заклад і лікаря в залежності від обраного страхового плану.

Щомісячна плата варіюється в залежності від типу обраного покриття і віку заявника. Перш ніж придбати таку медичну страховку, необхідно отримати медичний висновок.

5. Митні питання тощо.

До Уругваю дозволяється ввозити без сплати митних зборів особистий багаж, одяг, предмети особистого користування, газети, книги, буклети. Також вважаються особистим багажем предмети, які зазвичай використовуються під час здійснення професійної діяльності. Останнє не поширюється на апарати та устаткування, яке вимагає спеціальної установки для їх використання. Також можуть вважатися особистим багажем бувші у використанні відео та фотокамери, касети, диски, мобільні телефони, CD/MP3-плеєри, ноутбуки, електронні ігри, спортивні товари особистого користування, музичні інструменти, ліки (у кількості, необхідній з огляду на тривалість перебування, ті, які продаються без рецепта, або за наявності відповідного медичного рецепта).

Звільняються від сплати мита: при перетині наземного кордону – нові товари вартістю до 150 дол. США, під час подорожі морським або повітряним транспортом – ліміт складає 300 дол. США (для пасажирів з Аргентини, Болівії, Бразилії, Чилі та Парагваю). В обох випадках звільнення від сплати мита може бути використане один раз на місяць. Для пасажирів з інших країн, які прибувають до Уругваю морським чи повітряним транспортом ліміт становить 500 дол. США (один раз на рік).

Всі мобільні телефони, які ввозяться на територію Уругваю з метою користування послугами місцевих операторів, повинні бути задекларовані у Національному митному управлінні в момент ввезення. Митна адміністрація фіксує у інформаційній системі дані телефонного апарату (марка, модель, номер серії) та номер документа власника.

Якщо предмети, які ввозяться, перевищують встановлені ліміти вартості, митна служба має право їх вилучити до сплати єдиного збору у розмірі 50% від вартості предмету. Вартість предметів, щодо яких можуть виникнути сумніви, варто підтверджувати чеками.

Також пасажири звільняються від сплати мита за товари, придбані у магазинах «Duty Free» загальною вартістю до 500 дол. США. Обмеження щодо купівлі товарів у магазинах «Duty Free»: дозволяється ввезення до 4-х літрів алкогольних напоїв (до 2-х літрів віскі) і до 4-х блоків сигарет.

Вимоги щодо ввезення тварин.

Для ввезення до Уругваю домашніх тварин (собак та котів) пасажирами з країн МЕРКОСУР (Аргентина, Бразилія, Парагвай , Уругвай та Венесуела), Америки та Європи необхідно мати санітарний сертифікат, який повинен засвідчувати, що тварина не хвора на інфекційні захворювання та має щеплення від сказу. Для ввезення домашніх собак та котів з інших країн, а також тварин для розплідників та тварин інших видів (птахів, ссавців, рептилій, земноводних тощо) необхідно попередньо отримати дозвіл у Міністерстві тваринництва, сільського господарства та рибної ловлі Урургваю (Ministerio de Ganadería Agricultura y Pesca (MGAP- Departamento de Control de Comercio Internacional – Constituyente 1476, Piso 2, tel. 412-63-38, http://www.mgap.gub.uy/dgssaa/Noticias/NOTICIAS_MASCOTAS.htm

Без відповідного дозволу заборонено ввозити: рослини та рослинні продукти, свіжі фрукти та овочі, продукти тваринного походження, м’ясо, ковбасні вироби, молочні продукти, насіння.

Заборонено ввозити: легкозаймисті речовини, алкалоїди, наркотичні речовини.

При в’їзді/виїзді в/з Уругваю необхідно письмово задекларувати готівкові гроші, цінні метали або інші види платіжних засобів, якщо відповідна сума перевищує 10 тисяч дол. США.

Вимоги щодо в’їзду в Уругвай для громадян України

Режим в’їзду: візовий. Громадяни України, які мають намір відвідати Східну Республіку Уругвай повинні мати чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Для в’їзду до Уругваю громадяни України повинні отримати візу. Отримати уругвайську візу можна:

  • у Почесному консульстві Уругваю в Україні за адресою м. Київ, 01025, вул. Стрітенська, 10. Почесний консул – Подолєва Олена Євгенівна.

Власникам дипломатичних, службових або офіційних паспортів також необхідно отримати візи.

При в’їзді до Уругваю не вимагається сертифікатів/довідок про щеплення.

 

6. Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

Корисні номери телефонів:

911 - лінія, яка централізує дзвінки в поліцію та пожежну службу, за телефоном 911 можливо також телефонувати у випадках дорожніх аварій.

 

Швидка медична допомога:

Тел:

UCM

147

SEMM

159

SUAT

133

Стоматологія MSP

209-2008

Пожежна охорона

104

Префектура Монтевідео

106

Корисні номери телефонів: http://www.montevideo.gub.uy/institucional/gobierno/telefonos-utiles

Додаткову туристичну інформацію подорожуючі можуть отримати у Інформаційному центрі в Монтевідео («Centro de Informes en Montevideo», адреса: Terminal 3 Cruces, тел.: (598) 2 4097399, trescruces@mintur.gub.uy ) Додаткова інформація в мережі Інтернет: http://www.turismo.gub.uy.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись, в першу чергу, до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано завжди під час подорожей мати фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Почесне Консульство України у м. Монтевідео

Керівник:

Дієго Гуадалупе Бренна
Почесний консул України у Східній Республіці Уругвай

Адреса:

с. Costa Rica 1538,

Montevideo,

Respública Orietal del Uruguay,

C.P. 11.500.

Телефон:

(+598) 260-111-91

Факс:

(+598) 260-111-91

Ел. пошта:

diegoguadalupe@ng.com.uy

Графік роботи:

Понеділок-П'ятниця:

09.00-13.00, 14.00-17.00

Межі консульського округу:

Східна Республіка Уругвай

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes