Міністерство закордонних справ України

Київ 23:52

Республіка Філіппіни

Рекомендації щодо правил поведінки

Культурні традиції Філіппін формувалися під впливом таких країн, як Іспанія, а також різних держав Нового Світу. Саме впливу Іспанії Філіппіни зобов'язані зміцненню католицизму на островах. Велике значення для філіппінців мають християнські релігійні норми з доброзичливістю і терпимістю до іноземців. Філіппінські релігійні свята є оригінальним поєднанням язичницьких і християнських елементів.

Перебуваючи на Філіппінах, слід пам'ятати, що жителі цієї країни дуже шанобливо ставляться до своїх релігійних переконань і чекають того ж від гостей країни. У місцях, що мають відношення до релігії, необхідно утриматися від гучного сміху, розмов, бути одягненим досить стримано, не вживати їжу і не викидати сміття.

Безпекова та криміногенна ситуація

На Філіппінах періодично трапляються землетруси, тайфуни, повені, виверження вулканів, зсуви та інші природні катаклізми. Тому Брюссельський Центр досліджень оголосив Філіппіни «найнебезпечнішою з точки зору стихійних лих країною на Землі».

Частина території Філіппін (в основному це стосується півночі Лусона) знаходиться в так званій «Зоні тайфунів» – тропічних циклонів. Місцева назва тайфуну – Багіо (bagyo). Щороку близько 20 штормів проходять через територію островів Філіппінського архіпелагу. Сезон тайфунів триває з травня по листопад. Найчастіший місяць появи тайфуну – серпень. Переважна більшість циклонів приходить з південного сходу та рухаються на північ.

Незважаючи на зовні спокійну обстановку в м. Маніла, а також в інших районах Республіки Філіппіни досить часто трапляються випадки розбоїв, крадіжок у великих супермаркетах, торгових центрах та навіть у готелях.

Категорично не рекомендується відвідувати південні острови Філіппін, а саме Мінданао, Басілан, Таві-Таві та ін. У згаданих районах особливо поширений такий вид злочину, як викрадення людей з метою отримання викупу. Особливо це стосується громадян країн Європи та Японії.

Крім цього, туристам рекомендується уникати відвідування більшості районів острова Мінданао, півострова Замбоанга і архіпелагу Сулу, де досить часто трапляються етнічні та релігійні конфлікти, іноді навіть з використанням зброї.

На Філіппінах діють угрупування, які практикують викрадення та напад на іноземців з метою викупу. Вони особливо активні на архіпелазі Сулу - численні  іноземці були викрадені тут в останні роки.

Безпека морських перевезень також не забезпечується на всій території країни - непоодинокі випадки нападів морських піратів.

 Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Всі іноземні громадяни, які в’їжджають до Філіппін з метою працевлаштування, всі нерезиденти-іноземці, які вже працюють на Філіппінах, незалежно від джерела оплати праці, тривалості зайнятості мають оформити дозвіл на працевлаштування у філіппінському Міністерстві праці та зайнятості (МПЗ).

Іноземні громадяни можуть подати заяву на оформлення дозволу на працевлаштування до найближчого філіппінського посольства або консульства. Місцеві роботодавці, які бажають використовувати послуги іноземців, можуть подати заявку від імені іноземного громадянина до найближчого регіонального бюро зайнятості. Іноземні громадяни, які вже знаходяться на Філіппінах, повинні подавати заявки через своїх потенційних роботодавців до найближчого регіонального бюро зайнятості.

За нелегальне працевлаштування на території Філіппін місцевим законодавством передбачений штраф у розмірі від 1 до 10 тис філіппінських песо, або позбавлення волі від 3 місяців до 3 років.

 Медичні та соціальні послуги

Належне медичне обслуговування доступне у більшості великих міст Філіппін. Медичне обслуговування обмежено в сільських та віддалених районах.

Серйозні проблеми зі здоров'ям, що вимагають госпіталізації та/або медичної евакуації в Україну можуть коштувати кількох або навіть десятків тисяч доларів. Більшість лікарень потребують початковий внесок готівкою в момент госпіталізації або звернення за медичною допомогою.

Бажано перед подорожжю до Філіппін подбати про поліс медичного страхування, який діє на території країни.

Для Філіппін є ендемічними лихоманка Денге та шистосомоз, підвищений ризик захворювання на туберкульоз та малярію. Бажано вжити запобіжні заходи щодо укусів комах та уникати контакту з водою з прісних водоймищ.

 Митні питання

Безмитний імпорт

Для всіх пасажирів старше 18 років:

• 400 цигарок або 50 сигар або 250 г тютюну

• 2 пляшки спиртних напоїв не більше 1 л кожна

•Працівники за контрактом: використовувані особисті речі на суму не більше PHP 10,000, а також використовувана побутова техніка, обмежена до 1 товару кожного виду, на суму не більше PHP 10,000

• Безкоштовний експорт суми не більше USD 10,000 або еквівалент в іноземній валюті. Суми, що перевищують дозвіл повинні бути декларовані.

Забороняються:

• Вогнепальна зброя та її частини.

• Ігрові автомати і подібні товари

• Будь-які дорогоцінні метали без зазначення фактичної проби якості

• Фальсифіковані, виготовлені  самостійно ліки або харчові продукти

• Заборонені препарати та рослини / насіння, з яких виготовляються заборонені наркотичні речовини.

 

Обмежений імпорт

• Всі рослини, фрукти і овочі, незалежно від кількості - потрібен дозвіл на ввезення  та декларування після прибуття.

• Для всіх тварин - потрібний:

- Ветеринарний сертифікат, виданий в місці проходження контролю на підтвердження, що тварина не хворіє на інфекційні захворювання;

- Дозволи на ввезення з Бюро тваринництва.

• Кішки і собаки - потрібен сертифікат про щеплення проти сказу.   

• Правила імпорту валюти: Вільний імпорт сум не більше PHP 10,000 (місцева валюта - філіппінський песо). У разі перевищення зазначеної суми - потрібен дозвіл Центрального банку Філіппін.

• Джерело і мета перевезення такої кількості валюти повинні бути підтверджені документально.

Експортні вимоги:

Безмитне вивезення для пасажирів (старших 18 років):
- 200 сигарет або 50 сигар або 500 грам тютюну;
- 1 літр алкогольних напоїв.

Валюта:

Резиденти і нерезиденти: місцева валюта (філіппінські песо-PHP): до PHP 10,000.-. Сума понад зазначену кількість потребує дозволу з Центрального Банку Філіппін.

Іноземна валюта : до 10,000 дол. США або в еквіваленті. Суми понад10,000 дол. США або їх еквіваленти підлягають обов’язковій декларації.

Корисні номери телефонів

Національний центр координації надзвичайних подій
(632) 911-1406; 912-5668; 912-2665

Національний  Червоний Хрест Філіппін
(632) 527-0000

Служба порятунку  117

У разі надзвичайних ситуацій та з питань отримання консультацій консульсько-правового характеру:

Почесне Консульство України у м.Маніла

Керівник:

Оскар де Венесіа
Почесний Генеральний консул України у Республіці Філіппіни

Адреса:

7th Floor,

Basic Petroleum Bldg. C.Palanca St. Legaspi Village Makati City,

Philippines 1200

Телефон:

+632 894 03 21

Факс:

+632 817 01 91

Ел. пошта:

ukr.phconsulate@gmail.com

Графік роботи:

Понеділок–П’ятниця:

09.00–18.00

Перерва:

12.00–13.00

Межі консульського округу:

Республіка Філіппіни

 

     

 

 

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes