Міністерство закордонних справ України

8, Київ 06:57

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

Рекомендації щодо правил поведінки

Дедалі більшу роль в економіці країни відіграє туризм. Курортні міста є популярними серед іноземних туристів, які, головним чином, проводять вільний час на морському узбережжі. Однак, радимо громадянам України бути досить обережними при купанні та дотримуватись правил безпеки.

Відвідувачам слід прислухатися до порад місцевих служб, оскільки в Шрі-Ланці досить часто трапляються тропічні циклони та повені.

Особисті речі, документи та гроші слід зберігати в надійних місцях, так як не рідко трапляються випадки пограбування. Плануючи подорож до Шрі-Ланки, доцільно скористатись послугами перевіреної туристичної компанії.

Згідно з законодавством Шрі-Ланки, іноземці із 78 країн світу (в т.ч. Україна, країни ЄС, СНД, США, Канада, Японія, Китай), які бажають відвідати цю країну з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу терміном дії до одного місяця в міжнародному аеропорту м. Коломбо та прикордонних пунктах пропуску. При цьому необхідно надати закордонний паспорт, зворотній квиток, дорожні чеки чи кредитні картки з достатньою сумою грошей, дві фотокартки, документи, що підтверджують туристичний характер поїздки. При необхідності туристичну візу можливо подовжити в Департаменті міграції та імміграції Шрі-Ланки. Візи інших типів оформлюються лише дипломатичними представництвами та консульськими установами Шрі-Ланки за кордоном.


Безпекова ситуація у країні перебування

В цілому, впродовж останніх п’яти років, безпекова ситуація в країні є досить стабільною. Швидкими темпами ведеться будівництво нових офісних та торгівельних центрів, здійснюється ремонт старих та спорудження нових доріг.
Такий бурхливий розвиток економіки країни призвів до підвищення рівня злочинності у фінансовій та банківській сфері. Шахрайство з кредитними картками є найбільш поширеним видом злочинів в країні, навіть серед іноземців, які приїздять сюди в пошуках легкої наживи.
У цій країні досить поширений японський енцифаліт, правець та сказ. Туристам рекомендовано носити одяг з довгими рукавами. 

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Рух робочої сили зі Шрі-Ланки за кордон продовжує помітно зростати протягом останніх років, а дохід закордонних робітників став одним із основних джерел надходжень до національного бюджету. Ланкійським урядом всіляко заохочується бажання співвітчизників, як кваліфікованих так і малокваліфікованих робітників,  працювати за кордоном.
Для іноземців, які приїздять до цієї країни, теж існує багато можливостей віднайти роботу. Так, іноземці займаються як малокваліфікованою так і висококваліфікованою роботою.  Для отримання дозволу на працевлаштування іноземцеві необхідно подати аплікаційну форму та інші документи до ланкійського Департаменту з питань імміграції та еміграції. Слід враховувати, що шанси отримати роботу є значно вищими коли іноземець вільно володіє офіційними мовами Шрі-Ланки, а саме сингальською або тамільською. Резюме має відображати особисті дані, а також досвід роботи. Процедура інтерв’ювання при прийнятті на роботу в Шрі-Ланці може включати класичне інтерв’ю та психологічні тести.

Умови отримання медичних та соціальних послуг

Швидка медична допомога є важко доступною за межами великих населених пунктів цієї країни. У разі необхідності, Ви можете бути відправлені на лікування до столиці Шрі-Ланки м. Коломбо.
При відвіданні цієї країни слід звернути увагу, що випадки захворювання на лихоманку Денге, чікінгунью, а також малярію тут є досить частими. Саме тому подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі засоби, що захищають від укусів комах. Крім того, слід уникати контактів з дикими тваринами.
Для отримання кваліфікованої медичної допомоги доцільно звертатися до приватних клінік, оскільки якість надання медичних послуг в державних медичних закладах, як і в сусідніх країнах є низькою, хоча і не вимагає обов’язкової наявності страхового полісу.

Митні питання

Законодавством Шрі-Ланки іноземцям, яким виповнилося 18 років дозволено ввезення без сплати мита 2 пляшок вина та 1,5 л. міцних алкогольних напоїв, 250 мл. парфумів та сувенірної продукції некомерційного призначення, вартістю не вище 250 дол. США. Ввезення цигарок та тютюну без сплати мита заборонене. Ці товари також мають бути задекларовані. Заборонено ввезення/вивезення наркотичних речовин, матеріалів порнографічного змісту, матеріалів, що висміюють релігійні вірування. Обмежено ввезення/вивезення вогнепальної зброї, вибухових речовин, фармацевтичних препаратів, продукції комерційного характеру, рослин, фруктів, птахів, антикваріату. Ввезення та вивезення домашніх тварин дозволено тільки при наявності спеціального дозволу та ветеринарного сертифікату. Заборонено ввезення індійської та пакистанської валюти. Ввезення та вивезення національної валюти обмежено сумою в 5000 ланкійських рупій, а іноземної валюти 15 000 дол. США (сума більша має бути належним чином задекларована). Слід звернути увагу, що для вивезення виробів із слонової кістки, монет та марок, необробленого дорогоцінного каміння потрібен спеціальний дозвіл.

Корисні номери телефонів

1.    Почесний Консул України в Шрі-Ланці Дайя Ветхтхасінгхе – +94 11 2588924, +94 11 2589783,+94 11 2584698
2.    Швидка допомога – 110
3.    Поліція – 119
4.    Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія - +91 9205507157

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

> Всі акаунти в соцмережах


 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes