Міністерство закордонних справ України

Київ 12:38

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка

Столиця                                Шрі-Джаяварденепура-Коте

Населення                            21,6 млн.

Площа                                   65,6 тис. км²

Різниця в часі з Україною  +2.5 год. у літній час +3.5 год. у зимовий час

Мова                                      сингальська, тамільська

Релігія                                    буддизм, Індуїзм, Іслам, Християнство

Грошова одиниця                  рупія

Телефонний код країни        +94

Корисні номери телефонів

Поліція 119

Швидка 110

Туристична поліція +94 112421052

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія   +91 9205507157

Посольство України в Республіці Індія

Адреса E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Електронна адреса emb_in@mfa.gov.ua

Посилання на сайт http://india.mfa.gov.ua

Почесний консул України у Демократичній Соціалістичній Республіці Шрі-Ланка:

Дайя Ветхтхасінгхе

Адреса:  No. 40/1, Dickman’s Road, Colombo-05, Sri Lanka

Номер телефону: + 94 112588924/2584698/2589783

Електронна адреса: globecom@sol.lk

Режим поїздок для громадян України

Громадяни України, які бажають відвідати Шрі-Ланку з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу терміном дії до одного місяця в міжнародному аеропорту м. Коломбо та прикордонних пунктах пропуску. Подорожуючим необхідно заздалегідь заповнити електронну форму за допомогою мережі Інтернет (www.eta.gov.lk) та отримати відповідне підтвердження. При проходженні прикордонного контролю іноземців можуть попросити пред’явити зворотній квиток, дорожні чеки чи кредитні картки, а також документи, що підтверджують туристичний характер поїздки. Туристичну візу можливо подовжити в Департаменті міграції та імміграції Шрі-Ланки. Візи інших типів оформлюються лише дипломатичними представництвами та консульськими установами Шрі-Ланки за кордоном.

Митні правила

Дозволено ввезення без сплати мита: 2 пляшки вина та 1,5 л. міцних алкогольних напоїв, 250 мл. парфумів, сувенірна продукція некомерційного призначення вартістю не вище 250 дол. США. Ввезення цигарок та тютюну без сплати мита заборонено. Обмежено ввезення/вивезення вогнепальної зброї, вибухових речовин, фармацевтичних препаратів, продукції комерційного характеру, рослин, фруктів, птахів, антикваріату. Ввезення та вивезення національної валюти обмежено сумою в 5000 ланкійських рупій, а іноземної валюти – у сумі 15 000 дол. США (більша сума має бути належним чином задекларована).

Фітосанітарні правила

Ввезення домашніх тварин дозволено тільки при наявності спеціального дозволу та ветеринарного сертифікату із зазначенням відомостей про щеплення проти сказу.

Орган, що видає дозволи: The Director-General, Animal Production and Health (DGAPH) P.O. Box 13, Peradeniya, Sri Lanka. www.daph.gov.lk.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Шрі-Ланки визнаються Міжнародні посвідчення водія (International Driving License). За відсутності зазначеного посвідчення іноземці мають оформити місцеве посвідчення водія. Детальна інформація щодо оформлення ланкійського посвідчення водія знаходиться за посиланням: http://www.motortraffic.gov.lk.

Стан доріг за межами великих міст є незадовільним. Бажано уникати керування автомобілем у нічний час.

Страхування

Плануючи поїздку до Шрі-Ланки громадянам України рекомендується оформити поліс медичного страхування.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

В умовах тропічного клімату, а також за наявності особливо небезпечних хвороб необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме: утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду; ретельно мити овочі та фрукти. Прояв неповаги до буддійських релігійних символів карається штрафом або арештом. Фотографування на фоні статуї Будди заборонено.

Безпекова ситуація

Впродовж останніх п’яти років безпекова ситуація в країні є досить стабільною. У той же час, збільшення туристичних потоків до країни призвело до підвищення рівня злочинності у фінансовій та банківській сфері. Шахрайство з кредитними картками є найбільш поширеним видом злочинів в країні, навіть серед іноземців. Досить розповсюдженими є випадки крадіжок коштів та інших цінностей у іноземних туристів.

Характеристика регіонів

Під час подорожей до північних регіонів країни іноземцям у обов’язковому порядку необхідно мати при собі документи, що посвідчують особу та легальний статус перебування на території країни, а також у обов’язковому порядку дотримуватись вказівок та рекомендацій місцевих органів влади та поліції.

Рекомендації

Плануючи подорож до Шрі-Ланки, доцільно скористатись послугами перевіреної туристичної компанії та оформити страховий поліс. Особисті речі, документи та гроші слід зберігати в надійних місцях. Паління та вживання алкоголю у публічних місцях, а також фотографування військових та урядових будівель і об’єктів заборонено. Подорожуючим слід уникати контактів з дикими тваринами.

Епідеміологічна ситуація

Слід звертати увагу на підвищену небезпеку захворювання на лихоманку Денге, а також інші хвороби, які передаються через укуси комах. Подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі та використовувати засоби захисту (репеленти) надійних виробників. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

Необхідно пам’ятати, що кваліфікована медична допомога на території Шрі-Ланки є важкодоступною за межами великих населених пунктів.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes