Міністерство закордонних справ України

Київ 09:48

Республіка Вануату

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Вануату

Режим в'їзду: Візовий. Віза оформлюється в аеропорту після прибуття

Безпекова ситуація

Вануату є зоною цілого ряду природних стихійних лих. Землетруси, цунамі і виверження вулканів можуть відбутися під час вашої подорожі. Влада Вануату контролює діяльність вулканів, відвідуваних туристами і надає рекомендації за рівнем ризику. Рівні викиду вулканічного пилу і доступність подорожі до вулканів може швидко змінитися, перевіряйте  інформацію місцевої влади перед поїздкою до вулканічних районів.

Вологий тропічний клімат, близький до екваторіального, є характерним для більшості островів Вануату. З травня по жовтень (зимові місяці) на Нових Гебридах дмуть південно-східні вітри. З листопада по квітень повітря дуже вологе внаслідок дуже частих і сильних злив. У цю пору року спостерігаються високі температури та часті циклони. Сезон сильних дощів на всіх островах Вануату триває з січня по березень. Самим дощовим місяцем у році є лютий (20 дощових днів), але сильні тропічні шторми можуть виникнути  і в інші місяці. Найсухіші місяці — серпень і вересень.

Циклони на островах трапляються найчастіше в грудні-березні і формуються над Кораловим морем, що лежить на північний захід від Вануату.Наслідки тропічного циклону Пем (13.03.2015) привели до значних збитків у Вануату. Тим не менш, туристична інфраструктура відремонтована і відновлені основні послуги. Додаткова інформація на офіційному сайті:

http://www.discovervanuatu.com.au/tropical-cyclone-pam-hotel-update/

Подорожі до островів Вануату, здебільшого, вважаються безпечними. Рівень злочинності є відносно низьким. 

Найбільш поширеними злочинами є крадіжки із будинків, готельних номерів і транспортних засобів, а також поодинокі акти вандалізму. Ми радимо вам проявляти звичайні заходи безпеки в Вануату.

Тримайте номер у готелі або резиденції завжди зачиненим.

Рекомендації щодо правил поведінки

Перед початком подорожі дізнайтеся про країну та її культуру.
· Пам'ятайте, що кожна країна в Тихому океані є унікальною.
· Будьте в курсі місцевих релігійних та соціальних звичаїв.
· Вбирайтеся відповідно, шанобливо поводьтеся, відвідуючи невеликі поселення, релігійні та культурні об’єкти.
· Вивчіть ключові слова місцевою мовою.
· Поважайте гідність і недоторканність приватного життя інших – запитайте дозволу, перш ніж робити світлини.
· Відвідайте місцевий інформаційний центр для подорожуючих.

Захист коралових рифів
· Не купуйте вироби з коралів, рослин або тварин, які знаходяться на межі зникнення.
· Не стійте на коралових рифах, не торкайтеся та не руйнуйте їх та інших елементів рифів.

Мандрівникам рекомендується одягатися відповідно до прийнятного одягу  для відпочинку, але уникати оголених та відкритих частин тіла у громадських місцях. Усіляко уникайте будь-яких контактів у громадських місцях із особами протилежної статті, навіть якщо це Ваша дружина або чоловік. Будь-які інтимні контакти між особами однієї статі жорстко караються у цій країні. Жінкам рекомендується уникати подорожей поодинці, особливо вночі або в безлюдних місцях.

Здійснення покупок

Більшість магазинів закриваються на "сієсту" о 11:30 до 13:30. Ресторани, кафе, банки, супермаркети і поштове відділення не дотримуються «сієсти». Магазини відкриті в суботу вранці і деякі спеціалізовані магазини і супермаркети відкриті в неділю вранці. Приміські торгівельні центри відкриваються рано і працюють до вечора сім днів на тиждень. Ринок у центрі міста працює щодня, крім неділі, де можна придбати квіти, фрукти, овочі та сувенірну продукцію.

Транспорт

Враховуйте, що на території островів Вануату довжина транспортних шосейних шляхів складає 1070 км і лише 256 км з них мають тверде покриття. Система громадського транспорту налічує автобуси та таксі. Таксі є недорогими і доступними. Національним авіаперевізником є компанія Air-Vanuatu.

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Медична допомога дуже обмежена. Громадянам України перед подорожжю до Республіки Вануату  рекомендується придбати поліс медичного страхування. Переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання на островах Вануату і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Широко розповсюджені такі захворювання як діарея, гепатит В, шкірні захворювання, малярія. Рекомендується вживати протималярійні препарати до подорожі та зробити профілактичні щеплення відповідно до порад вашого дільничного лікаря. Значну допомогу місцевому населенню надає Всесвітня організація охорони здоров’я.

Легальне працевлаштування іноземних громадян є дуже обмеженим і може бути пов’язано із роботою у сфері обслуговування.

Рівень соціальних послуг невисокий.

Валюта

Національна валюта Вату (1 дол. США дорівнює  94 вату),  значна частина магазинів приймають австралійські долари та долари США. Готівкова іноземна валюта, дорожні чеки і основні міжнародні кредитні картки (Amex, Diners, JCB, Mastercard і Visa) отримали широке визнання. На малих островах значна частина платіжних операцій проводиться тільки готівкою.

Митні правила

При перетині кордону з іноземних туристів стягується туристичний збір, деякі авіа-оператори відразу включають цю суму до вартості квитка. Для перебування в країні до 30 днів віза не потрібна. Збір для осіб старше 12 років становить приблизно 28 дол. США, який сплачуватиметься готівкою.

Непоодинокі випадки, коли при перетині кордону від іноземних громадян вимагають надати довідку про відсутність СНІДу. Радимо мати при собі таку довідку із перекладом англійською мовою та нотаріальним завіренням. 

Митні органи Республіки Вануату суворо забороняють ввезення вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та друкованої або іншої продукції порнографічного характеру.

Товари рослинного та тваринного походження вимагають попередньої сертифікації

Корисні номери телефонів

Пожежна служба 22 333

Швидка допомога 22 100

Поліція 22 222

Додаткова інформація

http://www.portvilavanuatu.com/vanuatu-facilities.php

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes