Міністерство закордонних справ України

Київ 03:14

Республіка Кірибаті

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Кірибаті

Режим в'їзду:  Візовий. Для відпочинку і туризму досить мати закордонний паспорт і короткострокову австралійську візу. Інтереси Кірибаті представляють посольства Австралії і Великобританії. Консульський збір - 33 дол. США. Віза потрібна навіть у випадку транзиту.

Відвідувачі повинні також мати дійсний паспорт не менше 6 місяців, зворотній  квиток і доказ наявності достатніх коштів під час перебування в країні.

Продовження терміну перебування:
AUD $ 60 у випадку продовження терміну перебування понад 30 днів (до 4 місяців в цілому). Додаткова інформація: Kiribati Immigration Division, Ph: (+686) 21342, Email: sio@mfa.gov.ki (Senior Immigration Officer)

Наявність  сертифікату вакцинації:
Дійсний сертифікат вакцинації проти жовтої лихоманки вимагають  від осіб, що прибувають із заражених регіонів.

Безпекова ситуація

Держава, розташована на островах і атолах в західній частині Тихого океану. До складу Кірибаті входять острови Гілберта (16 островів і атолів), острови Лайн або Центральні Полінезійські Споради (8), острови Фенікс (8) і острів Банаба (Ошен). Загалом, це довгі і вузькі коралові атоли, що підносяться над водою на лічені сантиметри. Атоли лежать не тільки в стороні від решти світу, але і досить далеко один від одного, земля тут неродюча, окрім кокосових пальм практично нічого не росте. Загальна площа країни складає 700 кв. км.

Клімат: Екваторіальний морський. Температура ніколи не опускається нижче +22 С. Опадів випадає 1000 - 1200 мм. в рік. Клімат дуже рівномірний - на островах ніколи не буває різких перепадів температур або руйнівних штормів, дощі нетривалі і теплі.

Подорожі до островів Кірибаті, здебільшого, вважаються безпечними. Рівень злочинності є відносно низьким.  

Зважаючи на свою крайню ізольованість від цивілізації, острови живуть своїм  неквапливим життям, як і сотні років назад.

Найбільш поширеними злочинами є крадіжки із будинків, готельних номерів і транспортних засобів, а також поодинокі акти вандалізму. Ми радимо вам проявляти звичайні заходи безпеки в Кірибаті.

Рекомендації щодо правил поведінки

Перед початком подорожі дізнайтеся про країну та її культуру.
· Пам'ятайте, що кожна країна в Тихому океані є унікальною.
· Будьте в курсі місцевих релігійних та соціальних звичаїв.
· Вбирайтеся відповідно, шанобливо поводьтеся, відвідуючи невеликі поселення, релігійні та культурні об’єкти.
· Вивчіть ключові слова місцевою мовою.
· Поважайте гідність і недоторканність приватного життя інших – запитайте дозволу, перш ніж робити світлини.
· Відвідайте місцевий інформаційний центр для подорожуючих.

Захист коралових рифів
· Не купуйте вироби з коралів, рослин або тварин, які знаходяться на межі зникнення.
· Не стійте на коралових рифах, не торкайтеся та не руйнуйте їх та інших елементів рифів.

Кірибаті, в цілому, є безпечними островами для відвідування туристами. Туризм становить значну частину прибутку бюджету цієї країни.

Самотня жінка в суспільстві остров'ян - майже нечуване явище. Тому жінкам не рекомендується пересуватися країною поодинці. Більшість будівель і готелів не мають системи гарячого водопостачання. Деякі готелі оснащені системою сонячного нагріву, яка подає теплу воду тільки в денні години. Рекомендації щодо одягу і зовнішнього вигляду:
Бікіні та відкриті купальні костюми за межами пляжів неприпустимі. Нагота і надмірно відверті купальні костюми згідно з місцевим законодавством заборонені.

Напруга в електромережі становить 240 В, 50 Гц. Стандартними є круглі розетки австралійського типу з трьома штирями (Type I). На Кірітіматі (Острів Різдва) також використовуються штепселі американського типу. Цілодобово струм подається тільки на південну частину Тарави, на інших островах виробленням електроенергії займаються невеликі генератори або сонячні батареї, тому електроживлення не постійне і спостерігаються часті різкі коливання напруги.

Чайові не прийняті. За місцевими традиціями "взяти на чай" означає взяти в борг або отримати подарунок, який в обов'язковому порядку має бути відшкодований якоюсь вдячністю. Тому як чайові найчастіше використовуються різні сувеніри і лише у великих готелях Тарави можна дати "на чай" близько 5% від суми рахунку.

Під час відпочинку на островах Кірибаті завжди уникайте відвідування ізольованих пляжів поодинці, не залишайте цінні речі без нагляду. Тримайте номер у готелі або резиденції завжди зачиненим. Жінкам рекомендується уникати подорожей поодинці, особливо вночі або в безлюдних місцях.

У водах навколо островів водиться декілька різновидів акул, морські змії і безліч інших небезпечних морських істот. Деякі види риби містять в своєму м'ясі отруйні токсини, тому рекомендується завжди консультуватися з місцевими жителями щодо безпеки продукту. Під час плавання в океані, багатому течіями і небезпечними тваринами, рекомендується завжди користуватися гідрокостюмами, а для входу у воду на необладнаному узбережжі використовувати міцне взуття, що оберігає ноги від голок морських тварин і гострих граней уламків корала. Плавання в лагунах вважається практично безпечним. Ніяких небезпечних або отруйних тварин на самих островах не немає.

Під час перебування на Кірибаті намагайтесь харчуватися та відпочивати  у вашому готелі, екскурсійні подорожі здійснювати у супроводі гіда, рекомендованого екскурсійним бюро при вашому готелі.

Здійснення покупок

Банки офіційно працюють з понеділка по п'ятницю з 09.00-09.30 до 14.00-15.00, однак за межами Тарави графік роботи досить нестійкий.

Валюту можна обміняти в офісах Bank of Kiribati Ltd або в місцевих готелях. У багатьох дайв-клубах та на транспорті охоче приймаю до оплати долари США, проте на більшості віддалених атолів розплатитися ними найчастіше неможливо зовсім. Загалом, в обігу дрібні монети, розміняти купюру номіналом в 100 доларів часто буває украй скрутно, особливо за межами Тарави.

Безготівкові платіжні засоби мають дуже обмежене ходіння. Кредитними картками MasterCard і Visa можна розплатитися лише на Тараві і в деяких великих готелях. Банкомати є тільки у відділеннях банку Kiribati / ANZ в Бетіо, Баірікі і Бікінібеу (все на атолі Тарава). Поза Таравою використання кредитних карт практично неможливо, радимо знімати гроші з рахунку заздалегідь, в столиці країни.

Дорожні чеки приймають у великих готелях, деяких магазинах і в Bank of Kiribati Ltd на Тараві. Щоб уникнути додаткових витрат, пов'язаних з коливаннями обмінного курсу, рекомендується брати з собою чеки в австралійських доларах. Використання кредитних карт і туристичних чеків практично неможливе. Банки і магазини мають нестійкий графік роботи.

Не купуйте контрафактної та піратської продукції, навіть якщо вони є загальнодоступними.

Транспорт

Відносно регулярний транспорт є тільки на основному архіпелазі - островах Гілберта. Місцева авіакомпанія Air Kiribati виконує рейси на двох невеликих літаках зі столиці Тарава практично на всі острови архіпелагу, пов'язуючи їх заодно між собою. Періодичність рейсів на різних маршрутах коливається від щоденної до щотижневої. В силу малої місткості літаків квитки часто бувають в дефіциті.

Місцеве населення пересувається загалом на поромах і інших судах, що регулярно курсують між островами архіпелагу Гілберта. Це значно дешевше, ніж на літаку. На судах можна бронювати каюти.

Транспортне сполучення на інших архіпелагах нерегулярне. Деякі острови місяцями не мають зв'язку із зовнішнім світом.

У столиці існує автобусне сполучення. Мікроавтобуси зупиняються в будь-якому місці на прохання пасажирів. Ходять вони часто, раз на декілька хвилин.

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Рівень місцевих лікувальних установ досить невисокий, в країні все ще є певна нестача відповідного медичного обладнання та кваліфікації персоналу. Обслуговування навіть в Центральній лікарні в Наверевере (Тарава) не завжди відповідає європейським стандартам. На всі острови є всього одна санітарна машина. Нова і досить сучасна лікарня збудована в Бонрікі, також є непогана клініка в Бетіо. На більшості зовнішніх островів є невеликі амбулаторії, що відправляють всіх серйозно хворих пацієнтів на Тарава.

При відвідуванні Кірібаті слід мати з собою необхідний запас медикаментів та лікарських засобів, а за наявності хронічних захворювань – всі необхідні вам ліки під час подорожі, завірені підписом лікуючого лікаря на відповідному рецепті.

Громадянам України перед подорожжю до островів Кірибаті рекомендується придбати поліс медичного страхування. Переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання на островах Кірибаті і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги власним коштом із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Свідоцтво про щеплення проти жовтої лихоманки потрібно від всіх мандрівників у віці більше 1 року, що прибувають з районів розповсюдження цього захворювання. Щеплення не потрібно для транзитних пасажирів, що не покидають територію аеропорту.

Ризик зараження малярією практично відсутній на всій території країни. Вакцинація проти тифу і поліомієліту рекомендується для всіх мандрівників. Вакцинація проти гепатиту B рекомендується для всіх мандрівників у віці більше одного року. Також рекомендується вживати підвищені заходи обережності від діареї, геморагічної лихоманки, дифтерії, туберкульозу і грибкових захворювань шкіри.

Вся вода повинна розцінюватися як потенційно непридатна для вживання. Вода, що використовується для пиття, чищення зубів або створення льоду, повинна піддаватися попередньому кип'ятінню. Молоко і молочні продукти зазвичай пастеризуються і безпечні для вживання. М'ясо, дари моря і рибу вважають безпечними, але рекомендовано їх вживати тільки після попередньої теплової обробки, переважно гарячими. Овочі повинні бути ретельно вимиті і попередньо оброблені, а фрукти очищені від шкірки.

Оскільки клімат дуже жаркий, а сонячне випромінювання агресивне, необхідно вживати певні заходи проти сонячної радіації, теплового ураження та зневоднення. Рекомендується мати при собі сонцезахисні засоби, головні убори і легкий бавовняний одяг, що закриває тіло. Острови Банаба (Ошен) і Кірітіматі (Різдва) стали безплідною пустелею після вироблення фосфоритних родовищ на першому та випробувань ядерної зброї на другому.

Валюта

Австралійський долар, 1 долар дорівнює 100 центам. У обігу банкноти гідністю в 100, 50, 20, 10 і 5 доларів, монети в 1, 2 долари і в 50, 20, 10 і 5 центів.

Митні правила

Заборонено ввезення продуктів харчування, продукції порнографічного характеру, чистого алкоголю, наркотиків, зброї і боєприпасів. На одну особу дозволено провозити в Кірибаті: 2,25 літрів міцних алкогольних напоїв (вміст спирту понад 22%), 4 літри вина або пива та 200 сигарет або 250 грамів тютюнових виробів  для осіб віком більше 21 року. Ввезення національної і іноземної валюти не обмежене, більше 5 000 австр. дол. підлягають декларуванню.

Дозволено безмитне ввезення товарів вартістю до 400 австр. доларів. Заборонено ввезення продуктів харчування з Азіатського регіону і домашніх тварин. Фрукти, овочі, вироби з дерева, рослини і насіння підлягають огляду. Заборонений вивіз зразків рослин і тварин, що знаходяться під охороною держави, а також виробів з раковин і коралів.

Корисні номери телефонів

Служба порятунку
Оператор (аварійна служба тільки) 199

Пожежна служба 193

Швидка допомога (лікарня) 194/195

Поліція 192/188

Лікарні на S.Tarawa (місцевий код +686)
Betio Центральна лікарня Betio (Червоний Берег), Південна Тарава 195
Tungaru Центральна лікарня Nawerewere, Південна Тарава 194

Додаткова інформація  для подорожуючих

http://kiribatitourism.gov.ki/images/Downloads/visitors_guide_2014-2015_Med.pdf

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes