Міністерство закордонних справ України

Київ 20:30

Республіка Малаві

Рекомендації щодо правил поведінки

У зв’язку зі спалахом холери в малавійських провінціях Karonga (9 випадків), Lilongwe (12 випадків) та Nkhatabay (2 випадки) МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання цих провінцій до нормалізації епідеміологічної ситуації.

Тим, хто наразі перебуває в Малаві, рекомендуємо виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб.

У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися до медичних установ для отриманням допомоги.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 733-366-366, на адресу електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua».

 

Режим в'їзду: Візовий.

Віза оформлюється у Посольстві Малаві заздалегідь (наразі за видачу віз українським громадянам відповідає Посольство Малаві у Москві). Віза в аеропорту після прибуття може бути оформлена лише у виключних випадках.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Берлін.

Перед поїздкою до Малаві обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до Малаві, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Буде не зайвим залишити їм копію першої сторінки закордонного паспорта, копію туристичного ваучеру, надати контактну особу в туристичній компанії, дані страхового медичного полісу. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Малаві.

Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належить Малаві. В Малаві Україна не має окремого дипломатичного представництва чи консульської установи.

В Малаві розвинута банківська система, при цьому, оплати банківськими картками приймаються, як правило, тільки в готелях та представництвах авіакомпаній.  

Перебуваючи в Малаві слід поважати місцеві традиції та звичаї і дотримуватись законів. Не слід нехтувати елементарними правилами поведінки іноземця.

Слід пам'ятати, що законом країни передбачено кримінальне покарання за нелегальні операції з коштовним камінням, торгівля та перевезення наркотиків.

Серйозним правопорушенням також вважається недотримання імміграційного законодавства.

Безпекова ситуація

Терористичні загрози в Малаві відсутні. Криміногенна ситуація в країні залишається відносно спокійною. Втім, без нагальної потреби не рекомендується здійснювати прогулянки у вечірній та нічний час, відвідувати бідні райони міста. Під час виходу у місто уникайте брати з собою коштовні речі та велику суму грошей.

Умови працевлаштування

При пошуку роботи в Малаві не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Особа, яка має одноразову, багаторазову туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в Малаві. Для роботи в Малаві має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

Малаві є зоною ризику з точки зору поширення таких захворювань, як СНІД, туберкульоз, малярія, діарея, холера. У більшості річок та водоймищ, включаючи озеро Малаві, поширений шистомоз. Рекомендується пити тільки воду в пляшках з магазинів.

 

Рівень надання медичної допомоги дуже низький в країні, в аптеках відсутні багато медикаментів.

Для тих, хто приїздить до Малаві з регіонів поширення жовтої лихоманки, необхідно зробити щеплення від жовтої лихоманки. Рекомендується зробити щеплення від тифу, гепатиту А та В та сказу.

Під час в'їзду в Малаві необхідно оформлювати медичну страховку, але і вона у випадку страхового випадку забезпечує лише мінімальний обсяг медичного обслуговування.

Перед поїздкою порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки. Про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Малаві можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/mwi/ru/.

Митні правила

Дозволяється безоплатне ввезення парфумерної продукції в межах, необхідних для власних потреб.

Забороняється ввезення та вивезення наркотиків, вибухових пристроїв, живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їхніх яєць, слонової кістки та виробів з неї, рапанів, панцирів черепах, рогів носорогів та зубів гіпопотамів. Вивезення художніх та історичних цінностей без відповідного дозволу також заборонено.

Корисні номери телефонів

Цілодобові телефонні лінії для виклику:

-         поліції – +2651871999, +2651757999

-         cлужба надзвичайних ситуацій - 990

-         швидкої медичної допомоги - 998 

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Ввезення місцевої валюти не обмежене. Експорт місцевої валюти обмежений сумою в 3000 D (Малавійська квача). Ввезення іноземної валюти не обмежене. Вивезення іноземної валюти не повинне перевищувати суму, яка ввозилася і повинна бути задекларована на виїзді.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express) та дорожніх чеків.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes