Міністерство закордонних справ України

Київ 10:49

Союз М'янма

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий 

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва (РФ)

Республіка Союз М’янма, у цілому, є країною, що привітно сприймає іноземців.

Клімат в М’янмі тропічний мусонний, на півдні країни - субекваторіальний. Мусони в М'янмі ділять рік на три сезони: прохолодний (листопад-лютий, +20 .. +25 ° С), жаркий (березень-травень, +30 +32 ° С) і дощовий (червень-жовтень). У прохолодний сезон часті запорошені бурі.

Безпекова ситуація в М’янмі

М'янма - відносно безпечна країна. Туристам слід мати на увазі, що у великих туристичних центрах трапляються, хоч і нечасто, кишенькові крадіжки. Багато готелів пропонують сейф на ресепшні, а в високорівневих готелях сейфами обладнані і номера.

Не радимо їсти сирих овочів, натомість вживати тільки ті фрукти, які можна почистити самим, користуватися сонцезахисними кремами. Спеціальна вакцинація перед поїздкою до М'янми не потрібна. У М'янмі не можна фотографувати військові об'єкти і людей у військовій формі: за це можуть відібрати техніку і плівку, а то і вислати з країни без пояснення причин. Проте, що саме не можна фотографувати, повинен повідомляти гід.

 

При дотриманні громадянами України елементарних загальноприйнятих норм поведінки в цій країні можна уникнути чимало небажаних наслідків.

 Зокрема, перед поїздкою до Республіки Союз М’янма необхідно:

 • зробити копії всіх документів, які планується брати у поїздку (паспорт для виїзду за кордон, свідоцтво про народження тощо);
 • зберігати документи у сейфі у номері готелю (номерів готелів від 3 зірок і вище) або, бажано, у сейфі готелю, що знаходиться на реєстрації або здавати їх під розписку адміністратору готелю;
 • без особливої потреби не брати та не носити при собі великої кількості готівки та документи;
 • перед виходом на вулицю з готелю, або виїздом на екскурсійні тури готівку розкладати у різні кишені;
 • при оплаті рахунків не показувати всю готівку відразу, або вміст вашого гаманця чи сумочки;
 • ознайомитися із відгуками інших мандрівників, які вже були в М’янмі;
 • замовляти тури бажано максимально організовані та у компаній, які себе вже зарекомендували позитивно на туристичному ринку, зокрема, міжнародному;
 • користуватися елементарними правилами особистої гігієни;
 • перебуваючи в М’янмі обережно та відповідально вживати алкогольні напої. Перебуваючи в цій країні у літній період - вживати більше негазованої води; пам’ятати, що необережне вживання алкоголю у тропічному кліматі може спричинити додаткову шкоду вашому здоров’ю; особливо уникати вживання алкоголю під час купання у морі.
 • не залишати особисті речі (фото- відеокамери, сумочки тощо) без належного нагляду;
 • при пересуванні вулицями слід триматися подалі від проїжджої частини;
 • дотримуватися елементарних правил дорожнього руху;
 • при пересування дорогами не шкодувати витрат для проїзду у таксі. Тариф за посадку дивитися на написах при посадці у таксі. Водій повинен включити лічильник;
 • Заздалегідь орієнтуватися щодо приблизної відстані від вашого готелю до місця призначення та вартість проїзду у таксі. У разі виявлення "швидкого" спрацювання лічильника, рекомендовано виходити із таксі і скористатися послугами іншого; у разі виникнення конфліктних ситуацій записати номер таксі та персональні дані таксиста.
 • при бажанні здійснити фото- відео зйомку - переконатися, що місце, де це має відбуватися, не є режимним (в іншому випадку, ви можете бути позбавлені ваших фото- відеоматеріалів);
 • заздалегідь зорієнтуватися щодо контактних телефонів Посольства України у Таїланді;
 • уникати одноосібного відвідання сумнівних закладів або контактів з сумнівними особами;
 • не погоджуватися на, нібито, легкий спосіб отримання готівкових засобів, зокрема зняття за підробленими банківськими картками готівки з банкоматів тощо.
 • Громадяни України мають поважати місцеві звичаї, традиції та закони М’янмі.

 У разі Вашого затримання поліцією, викрадення майна, документів тощо слід невідкладно телефонувати до Посольства України або вимагати зустрічі чи контакту з консульською посадовою особою Посольства.

 пам’ятайте:

 вашу безпеку ніхто не зможе забезпечити краще, ніж ви самі зможете попередити появу небажаного та небезпечного.

 Умови працевлаштування 

Якщо громадянин України вирішив виїхати до Республіки Союз М’янма з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

 1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу (в дипломатичних установах цієї країни за кордоном) бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

 2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

 4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

 5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

 6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

 7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

 Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

 Надання медичних, соціальних послуг

В М’янмі створено мережу державних медичних закладів. В цій країні медичні послуги безоплатні. Надання медичних послуг приватними клініками та лікарями не вітається місцевою владою, оскільки, медична сфера та надання відповідних послуг в цій країні, націоналізовані.    

При поїздці в М’янму слід зважати, що в цій країні на одного лікаря приходиться близько 40 тисяч населення. У цьому зв’язку рекомендовано мати при собі необхідні для базового лікування ліки.

Закликаємо передбачити відповідну вакцинацію, зокрема проти жовтої лихоманки, холери, малярії, гепатиту А, Б, Е.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, в М’янмі також фіксуються захворювання на амебну та інфекційну дезинтерію, чуму та поліомеліт.

Наявність відповідних вакцин дозволить оминути загрозу власному життю!

Перед поїздкою до цієї країни також необхідно обов’язково передбачити укладення відповідного страхового договору.

У страховому договорі необхідно чітко прописати види та обсяги можливого медичного лікування, а також, у разі настання нещасного випадку, що спричинив втрату життя, подальші механізми репатріації померлого/загиблого на Батьківщину та шляхи їхньої оплати.

За відсутності страхового полісу, намагайтеся тримати зв'язок зі своїми близькими та родичами на Батьківщині задля якнайшвидшого, уразі такої потреби, вирішення з медичним закладом необхідних для лікування питань фінансового характеру.

FAQ

 Як краще дістатися М’янми, який режим в'їзду до М’янми?

Переліт до Республіки Союз М’янма здійснюють кілька європейських та азіатських авіакомпаній, але, зазвичай, маршрути передбачають щонайменше дві пересадки: в Європі та  Азії.

 Альтернативний спосіб - переліт транзитом через країни Південно-Східної Азії (наприклад, Таїланд, Малайзію та Сінгапур). З Бангкока в Янгон - 6-7 авіарейсів за день. Сполучення з іншими містами регіону - обмежене 2-3 польотами на тиждень.

Режим в'їзду візовий. Відповідну візу можна отримати у дипломатичному представництві або консульській установі цієї країни в Москві (Російська Федерація).

Що дозволяється та що забороняється ввозити до М’янми?

 Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 100 сигар або 250 г тютюну, однієї літри спиртних напоїв, 500 мл одеколону або духів. Предмети побутової техніки, кіно-, відео-, фотоапаратура, коштовності і валюта більше 2000 USD декларуються для подальшого вивозу. Заборонено ввезення зброї, боєприпасів, наркотичних і психотропних речовин, літератури антиурядової спрямованості, порнографії, стільникових телефонів, супутникових телеантен і приймачів до них, відеокасет і компакт-дисків (при спробі ввезення такі предмети затримуються і чекають господарів в аеропорту).

Заборонено вивезення (без відповідного дозволу) дорогоцінних і напівкоштовних каменів, ювелірних виробів, сувенірів і виробів із зображенням Будди, предметів антикваріату та історичних цінностей.

Яка грошова одиниця  М’янми та як краще здійснювати обмін грошей?

Грошова одиниця М’янми - м’янманський к’ят

Банки працюють з 10:00 до 14:00 з понеділка по п'ятницю. Краще ввозити в М'янму тільки готівкові долари. Купюри номіналом у 100 USD повинні бути не раніше 1996 року випуску. Обмін на вулиці офіційно заборонений, проте саме там найкращий курс і саме там відбувається більшість обмінів.

Краще не міняти більше 100 USD за раз на місцеві гроші. Зворотно їх не обміняють, а більшу суму можна не витратити навіть за місяць.

Ні в якому разі не слід міняти гроші в індусів, які часто пропонують дуже вигідний курс - вони можуть просто втекти, вихопивши купюру.

 З вересня 2003 року в М'янмі офіційно заборонені кредитні карти, однак деякі готелі продовжують нишком приймати Visa і American Express. Master Card не приймають ніде.

 Візові питання

Для поїздок до Республіки Союз М’янма громадянам України необхідна віза. Звернутися щодо оформлення відповідної в’їзної візи можна до Посольства Республіки Союз М’янма в Москві, або до посольств і консульств М’янми, які знаходяться у сусідніх з цією країною державах.

УВАГА: Починаючи з 01 вересня 2010 р. скасовано практику оформлення в аеропортах М'янми будь-яких типів віз по прибуттю.

Корисні номери телефонів

Поліція: 199, пожежна служба: 191, швидка допомога: 192.
Телефонні коди міст: Пьінмана - 67, Баган - 62, Янгон - 1, Мандалай - 2, Моламяйн - 32, Пегу - 52.

Посольство М'янми в Україні (за сумісництвом):

Адреса: м. Москва, вул. Велика Нікітська, 41
Тел.: +7 (495) 291-05-34
Факс: +7 (495) 956-31-86
Надзвичайний і Повноважний Посол союзу М'янма в Україні
Пан Тін Со (Mr. Tin Soe).

Посольство України в М'янмі (за сумісництвом):

Адреса: 87 All Seasons Place, CRC Tower, 33 Floor, Wireless Road, Lumpini, Patumwan, Bangkok, Thailand 10330
Телефон: (+ 662) 685 32 16
Факс: (+ 662) 685 32 17
E-mail: emb_th@mfa.gov.ua

Веб-сайт: http://www.ukremb.or.th, http://www.mfa.gov.ua/thailand/

 У разі надзвичайних ситуацій телефонуйте до Посольства України за телефоном +66 91 77 09 100.

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes