Міністерство закордонних справ України

Київ 18:24

Республіка Науру

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Науру

Режим в'їзду:  Візовий. Для відвідування Науру громадянам України потрібна віза. Візу можна оформити, звернувшись безпосередньо до Департаменту митниці та імміграції Науру або в Генеральне консульство Республіки Науру в Мельбурні (Австралія). Для відпочинку і туризму досить мати закордонний паспорт і короткострокову візу. Найпростіше отримати візу в Австралії або Великобританії. Транзитні пасажири візи не потребують. Консульський збір - 100 доларів США.

З усіх пасажирів, що залишають територію країни, стягується аеропортовий збір у розмірі AUD25 (сплачується безпосередньо в аеропорту). Від сплати збору звільнені діти у віці до 12 років, члени екіпажів, транзитні пасажири та особи, що мають на руках спеціальний письмовий дозвіл Міністерства юстиції Науру.

http://www.naurugov.nr/about-nauru/visiting-nauru/visa-requirements.aspx

Безпекова ситуація

Науру є малим ізольованим островом у південно-західній частині Тихого океану. Відстань до Сіднея — 4 тис. км. За піщаними пляжами простягається вузька (100 — 300 м) смуга родючих ґрунтів, яка придатна для сільськогосподарського використання, а далі всередині острова - вапнякове плато, яке раніше було вкрите потужною товщею фосфатів, а зараз є мертвою зоною колишніх розробок.

Клімат — екваторіальний, жаркий та вологий. Середня температура січня +27, липня +28 °C. Щорічно випадає 2060 мм опадів. Мусонний сезон триває з листопаду до лютого. У середньому в країні щорічно реєструється не менше одного циклону (зазвичай один-два), більшість з яких відбувається під час сезону дощів. Найбільша кількість циклонів, як правило, реєструється в лютому.

Подорожі до Науру, здебільшого, вважаються безпечними. Рівень злочинності є відносно низьким.  

Рекомендації щодо правил поведінки

Перед початком подорожі дізнайтеся про країну та її культуру.
· Пам'ятайте, що кожна країна в Тихому океані є унікальною.
· Будьте в курсі місцевих релігійних та соціальних звичаїв.
· Вбирайтеся відповідно, шанобливо поводьтеся, відвідуючи невеликі поселення, релігійні та культурні об’єкти.
· Вивчіть ключові слова місцевою мовою.
· Поважайте гідність і недоторканність приватного життя інших – запитайте дозволу, перш ніж робити світлини.
· Відвідайте місцевий інформаційний центр для подорожуючих.

Захист коралових рифів
· Не купуйте вироби з коралів, рослин або тварин, які знаходяться на межі зникнення.
· Не стійте на коралових рифах, не торкайтеся та не руйнуйте їх та інших елементів рифів.

Науру, в цілому, є безпечним островом для відвідання туристами. Туризм становить значну частину прибутку бюджету цієї країни.

Під час відпочинку на Науру завжди уникайте відвідування ізольованих пляжів поодинці, не залишайте цінні речі без нагляду. Тримайте номер у готелі або резиденції завжди зачиненим. Жінкам рекомендується уникати подорожей поодинці, особливо вночі або в безлюдних місцях.

Під час перебування на Науру намагайтеся харчуватися та відпочивати  у вашому готелі, екскурсійні подорожі здійснювати у супроводі гіда, рекомендованого екскурсійним бюро при вашому готелі.

Транспорт

Довжина автодоріг на Науру становить близько 40 км. Довжина доріг із твердим покриттям становить 29 км, з котрих 17 км розташовані вздовж узбережжя. Із району фосфоритних розробок до узбережжя тягнеться 12-кілометрова дорога без твердого покриття. На півдні острову розташований Міжнародний аеропорт Науру. Рейси виконуються національним перевізником Nauru Airlines.

Транспортний рух лівосторонній. Національне водійське посвідчення є прийнятним. На острові існує обмеження швидкості руху: 30 миль на годину. Податок на виїзд: 10$.

Зв’язок 

SIM-карти можна придбати в головному офісі провайдера мобільного телефону - Digicel.
Доступ до Інтернету:  інтернет-кафе CENPAC в  Civic Centre або мобільний інтернет WiMax від Digicel.

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Уряд Науру стурбований  проблемою глобального потепління, так як у випадку підвищення рівня Світового океану острову загрожує затоплення. Тому республіка намагається привернути увагу світової громадськості, насамперед, через ООН.

Громадянам України перед подорожжю до Республіки Науру рекомендується придбати поліс медичного страхування. Переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання в Науру і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги власним коштом із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Спалахи захворювання лихоманкою Денге є постійними. Запобіжного щеплення на сьогодні не існує. Лихоманка Денге, також відома як тропічна лихоманка, являє собою гостру вірусну інфекцію, переноситься москітом Aedes aegypti, який розмножується в застійних водоймах і є активним у світлу пору доби. Настійно рекомендується вживати застережні заходи проти укусів комарів, в тому числі з використанням засобів від комах, носити довгий, просторий одяг, одяг світлого кольору. Для отримання додаткової інформації дивіться  інформаційний листок Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо лихоманки Денге.

Рівень соціальних послуг невисокий.

Валюта     

Австралійський долар (A$), рівний 100 центам. У обігу банкноти гідністю в 100, 50, 20, 10 і 5 доларів, монети в 1, 2 долари і в 50, 20, 10 і 5 центів. Всі розрахунки в Науру здійснюються готівкою. Кредитні / дебетові картки не приймаються.

Митні правила

Митні органи Науру суворо забороняють ввезення вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та друкованої або іншої продукції порнографічного характеру.

Ввезення національної і іноземної валюти не обмежене, дозволений вивіз національної і іноземної валюти - не більше 5000 USD, суми більше 10 000 австралійських доларів підлягають декларуванню. Дозволено безмитне ввезення товарів вартістю до 400 австралійських доларів. Заборонено ввезення продуктів харчування, що не пройшли спеціального санітарно-гігієнічного контролю. Фрукти, овочі, вироби з дерева, рослини і насіння підлягають огляду. Заборонений вивіз зразків рослин і тварин, яєць і чучел птахів, що знаходяться під охороною держави, а також виробів з шкіри, кістки, пір'я птахів, раковин і коралів.

Корисні номери телефонів

Служба порятунку: 112, 110

Лікарня Nauru General Hospital: +674 555-4302

Додаткова інформація

http://www.naurugov.nr/about-nauru/visiting-nauru.aspx

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes