Міністерство закордонних справ України

Київ 08:53

Республіка Нікарагуа

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Перед поїздкою до Нікарагуа  радимо заздалегідь ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Нікарагуа, Ви маєте неухильно дотримуватись місцевого законодавства. Незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у прикрасах або виробах із золота.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Ситуація з безпекою в країні є неоднозначною. Вулична злочинність (особливо вночі) ­– головна проблема на усій території Нікарагуа. Слід уникати будь-яких громадських зібрань та вуличних демонстрацій, а також не відвідувати на самоті віддалених вулиць та районів, особливо у темну пору доби. Слід завжди вживати заходи безпеки проти кишенькових злодіїв, особливо в районах великого скупчення людей  або у громадському транспорті. Варто відзначити, що рівень злочинності зростає, особливо злодійство, тому слід бути особливо обережним: не демонструвати  відкрито паспорт, валюту, фото-та відеотехніку, які представляють собою об'єкти підвищеного інтересу для місцевих злочинців.

Умови працевлаштування

Для отримання дозволу місцевих властей на роботу, зацікавлена особа повинна звернутися до Генерального управління з питань імміграції Нікарагуа з таким пакетом документів:

 • заява щодо отримання дозволу на роботу фірми, оплативши C $ 50.00 (місцева валюта – кордоба).
• копія сторінок паспорта.
• звернення роботодавця на ім'я Генерального управління з питань імміграції.
• копія посвідчення особи законного представника підприємства.
• Свідоцтво,відповідно до статті 14 Кодексу законів про працю виданого Міністерством праці.

• квитанція про сплату державного мита.

Надання медичних, соціальних послуг

Санітарно-епідеміологічна обстановка в цілому нормальна

Для поїздки в Нікарагуа обов'язкових щеплень не вимагається.

За відсутності полісу медичного страхування оплата медичної допомоги здійснюється за фактом її надання у відповідності з прейскурантом конкретного медичного закладу.

Митні питання

Алкогольні напої та цигарки. Дозволяється ввозити безмитно до 200 сигарет, 50 сигар або 500г табаку, до 5 л алкогольних напоїв.

Побутова техніка. Дозволяється ввозити безмитно радіо- та відеоапаратуру, портативний комп'ютер, по одному предмету кожного найменування. Дозволяється ввозити безмитно речі особистого користування.
 
Заборонено ввозити продукти тваринного походження, наркотичні засоби та зброю.

Корисні номери телефонів

Поліція - 118.
Швидка медична допомога - 128.
Пожежна служба - 115 (911 з стільникових телефонів).
Телефонний код країни – 505.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes