Міністерство закордонних справ України

Київ 04:50

Республіка Руанда

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий.

Починаючи з 01 січня 2018 року, громадяни всіх країн, після прибуття до Руанди, можуть отримати 30-ти денну візу без попереднього погодження. Оформлення інших типів віз здійснюється онлайн за посиланням https://irembo.gov.rw/rolportal/en/web/dgie/newhome  або у Посольстві Руанди в Німеччині.

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається у випадку, коли подорожуючий прибуває з країн підвищеного ризику захворювання на цю хворобу. До таких, за даними імміграційної служби Руанди, відносяться: Ангола, Аргентина, Бенін, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, Бурунді, Камерун, ЦАР, Чад, Колумбія, Конго, Кот-д'Івуар, ДРК, Еквадор, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Гватемала, Гана, Гвінея, Гвінея-Бісау, Кенія, Ліберія, Малі, Мавританія, Нігер, Нігерія, Панама, Парагвай, Перу, Сенегалу, Сьєрра-Леоне, Південний Судан, Судан, Суринам, Того, Тринідад і Тобаго, Уганда, Венесуела.

При виїзді з Руанди слід врахувати, що всі подорожуючі до країн ендеміки жовтої лихоманки повинні бути щеплені не менше ніж за 10 днів до поїздки.

Норми поведінки в Руанді в цілому схожі на європейські. Враховуючи велику кількість конфесій, руандійці відомі своєю толерантністю до інших релігій.

Іноземці мають право купувати будинки, земельні ділянки в Руанді на своє ім’я, відкривати компанії та бути їх засновниками. При цьому слід пам’ятати про існування обов’язкових квот на працевлаштування місцевого населення (в залежності від характеру діяльності компанії). 

Безпекова ситуація

З точки зору безпеки іноземних туристів Руанда є однією з найбільш привабливих та безпечних країн Африки.

Криміногенна ситуація стабільна і контролюється силами правопорядку. Рівень злочинності дуже низький.

За винятком окремих районів столиці, м. Кігалі, іноземні туристи можуть безпечно пересуватись містом навіть пішки у будь-який час доби.

Умови працевлаштування

При пошуку роботи в Руанді не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову або багаторазову туристичну або бізнес-візу не має права на працевлаштування в Руанді. Для роботи в Руанді має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл на підставі клопотання роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

На даний час епідеміологічну ситуацію в Руанді можна охарактеризувати як відносно безпечну. У низовинних районах Руанди зберігається загроза захворювання малярією. В країні 3% населення хворі на СНІД, поширено захворювання туберкульозом. Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Руанді можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/rwa/ru/.

Рівень та якість надання медичної допомоги в лікарнях та професійний рівень персоналу є відносно низьким. Окремих педіатричних відділень немає. У разі важкого захворювання, операційного втручання рекомендується відлітати на лікування до Кенії, ПАР або повертатись на батьківщину. Отже, радимо подбати на час подорожі про наявність медичної страховки, яка діє на території Руанди та передбачає можливість медичної евакуації до країни з більш високим рівнем медичного обслуговування.

Для виклику швидкої медичної допомоги діє гаряча  лінія – 112. Послуга платна і доступна не в усіх районах.

В країні працює розгалужена мережа аптек, у т.ч. чергових.

Митні правила

Ввозити до Руанди дозволяється не більше 1 л горілчаних напоїв та до 200 цигарок з розрахунку на одну людину.

Для ввезення зброї необхідні дозволи національної служби безпеки та податкових органів.

У Руанді діє низка обмежень на вивезення з країни зразків товарів, які становлять стратегічну економічну цінність. Це стосується в першу чергу необсмаженої кави в зернах, для вивезення якої потрібен спеціальний дозвіл національної податкової служби.

Заборонено ввезення поліетиленових пакувальних матеріалів, та товарів, які містять ртуть, фосфор та інші небезпечні хімічні речовини.

Заборонено ввезення/вивезення наркотиків, підроблених грошових знаків, порнографічної продукції та контрафактних виробів.

Корисні номери телефонів

Швидка медична допомога  — 112.

Лікарня ім.короля Фейсала — (8-10-250) 252-58-53-93, 252-58-24-21, 252-58-24-69.

Лікарня «Дю Плато»— (8-10-250) 252-57-87-67.

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Імпорт і експорт місцевої валюти обмежений сумою 5000 RWF (руандійських франків).

Імпорт та експорт іноземної валюти не обмежений, але валюта повинна бути задекларована у восьми денний термін після прибуття.

Офіційні обмеження щодо дати випуску купюр та суми на обмін відсутні. Проте, курс обміну може бути суттєво нижчим при обміні купюр малого номіналу.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express), дорожні чеки не приймаються.

У більшості випадків, крім платежів в офіційних установах та громадському транспорті, за товари і послуги можна розраховуватися в доларах США.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes