Міністерство закордонних справ України

Київ 23:52

Самоа

Поради громадянам України, які подорожують до Незалежної Держави Cамоа

Режим в'їзду:  Візовий. Віза – 100 австралійських доларів.

 http://www.samoaimmigration.gov.ws/Fees/tabid/6837/language/en-US/Default.aspx

Безпекова ситуація

Самоа відноситься до зони з багатьма природніми стихійними лихами. Землетруси, цунамі і виверження вулканів можуть відбутися під час вашої подорожі. Самоа періодично піддається впливу тропічних циклонів. Загрозу для мандрівників можуть нести тропічні тайфуни та вірогідність виникнення цунамі (під час цунамі 29 вересня 2009 року на Самоа загинуло 140 чоловік).

Сейсмографи обсерваторії в місті Апіа досить часто реєструють підземні поштовхи, але ці поштовхи поки не викликали руйнувань. Попри те, що всі острови вулканічного походження, тільки Савайї можна назвати вулканічно активним.

Подорожі до островів Самоа, здебільшого, вважаються безпечними. Рівень злочинності є відносно низьким.  

Найбільш поширеними злочинами є крадіжки із будинків, готельних номерів і транспортних засобів, а також поодинокі акти вандалізму. Разом з тим, реєструються насильницькі злочини, в тому числі зґвалтування, вбивства, пограбування. Під час відпочинку на островах Самоа завжди уникайте відвідування ізольованих пляжів поодинці, не залишайте цінні речі без нагляду. Тримайте номер у готелі або резиденції завжди зачиненим.

Рекомендації щодо правил поведінки

Перед початком подорожі дізнайтеся про країну та її культуру.
· Пам'ятайте, що кожна країна в Тихому океані є унікальною.
· Будьте в курсі місцевих релігійних та соціальних звичаїв.
· Вбирайтеся відповідно, шанобливо поводьтеся, відвідуючи невеликі поселення, релігійні та культурні об’єкти.
· Вивчіть ключові слова місцевою мовою.
· Поважайте гідність і недоторканність приватного життя інших – запитайте дозволу, перш ніж робити світлини.
· Відвідайте місцевий інформаційний центр для подорожуючих.

Захист коралових рифів
· Не купуйте вироби з коралів, рослин або тварин, які знаходяться на межі зникнення.
· Не стійте на коралових рифах, не торкайтеся та не руйнуйте їх та інших елементів рифів.

Самоа, в цілому, є безпечними островами для відвідання туристами. Туризм становить значну частину прибутку бюджету цієї країни.

Під час перебування на Самоа намагайтесь харчуватися та відпочивати  у вашому готелі, екскурсійні подорожі здійснювати у супроводі гіда, рекомендованого екскурсійним бюро при вашому готелі.

Здійснення покупок

Банки
В Самоа діють два міжнародні банки ANZ і Westpac . Обидва мають філії в міжнародному аеропорту, в Апіа і на Селілолога (Salelologa) в  Савайї (Savai'i). Національний банк Самоа і Самоа комерційний банк надають послуги з  обміну валюти та банкоматів.
Карти відомих міжнародних компаній приймаються в банкоматах. Хоча банкомати поширені і в інших, більш віддалених частинах країни, вони можуть бути ненадійними.

Години роботи банків: Пн.-Чт. з 09.30 до 15.00, Пт. з 09.30 до 16.00.

Пункти обміну валют:  Пн.-Пт. з 08.30 до 17.00, Сб. з 08.30 до 13.00.

Кредитні карти: American Express, Diners Club, MasterCard і Visa приймаються у багатьох організаціях і на курортах більшості островів.

Дорожні чеки:

При обміні дорожніх чеків ви заплатите трохи більшу комісію, ніж при обміні валют. Обміняти чеки можна в будь-якому банку (з комісією) або пунктах обміну (без комісії).

Не купуйте контрафактної та піратської продукції, навіть якщо вони є загальнодоступними.

Офшорний бізнес є постійним джерелом доходів та валютних находжень до бюджету країни. Зарубіжні компанії щорічно перераховують внески за офшорну реєстрацію чи інкорпорацію, за отримання ліцензій на ведення банківської, страхової та трастової діяльності.

Транспорт

В країні налічується 2100 км доріг, загалом сільських. Діє паромне сполучення між островами  Уполу та Савайї, а також з Паго-Паго (Американське Самоа).

Міжнародне авіасполучення здійснюють новозеландська авіакомпанія «Ейр Нью Зіланд» та самоанська «Полінезійські авіалінії».

Регулярні прямі рейси виконуються в Нову Зеландію, Австралію, США, Тонга, Американське Самоа и Ніуе. Міжнародний аеропорт Фалеоло розташований  в 35 км на захід від столиці Апіа. В 2009 г. був здійснений перехід країни до лівостороннього руху.

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Медична допомога дуже обмежена. Громадянам України перед подорожжю до Незалежної Держави Самоа рекомендується придбати поліс медичного страхування. Переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання на островах Самоа і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну.

Спалахи захворювання лихоманкою Денге є постійними. Запобіжного щеплення на сьогодні не існує. Лихоманка Денге, також відома як тропічна лихоманка, це гостра вірусна інфекція, переноситься москітом Aedes aegypti, який розмножується в застійних водоймах і  активний у світлу пору доби. Настійно рекомендується вжити заходів безпеки проти укусів комарів, в тому числі з використанням засобів від комах, носити довгий, просторий одяг, одяг світлого кольору. Для отримання додаткової інформації дивіться  інформаційний листок Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо лихоманки Денге.

Більше 3/4 населення країни має доступ до водопровідної води. Під час сухого сезону водойми часто пересихають. У багатьох районах кількості води, що постачається, недостатньо для задоволення потреб в питті та гігієні.

У Апіа кількість і якість прісної води зменшується через непристосованість водопроводів до швидких течій річок, які є головним джерелом прісної води в столиці. Деякі райони Савайї також відчувають гостру нестачу води протягом усього року. Місцеві жителі задовольняють потреби, збираючи в цистерни дощову воду.

Рівень соціальних послуг невисокий.

Надання медичних послуг

 В Апіа є декілька медичних клінік. Національний госпіталь Тупу (the Tupua Tamasese Memorial National Hospital) після реконструкції в 2015 році працює в Апіа.

Тупу Тамасесе Національний Госпіталь
Mootootua, Апіа, Самоа
Телефон: 21212
Факс: 22905

Валюта    

Тала. В обігу монети номіналом: 1, 2, 5, 10, 20 и 50 сене та 1 тала, купюри номіналом: 2, 5, 10, 20, 50 и 100 тала.

Митні правила

Митні органи Самоа суворо забороняють ввезення вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та друкованої або іншої продукції порнографічного характеру.

Товари рослинного та тваринного походження вимагають попередньої сертифікації. 

 Корисні номери телефонів

Швидка допомога: 996
Поліція: 995
Пожежна служба: 994

Додаткова інформація

http://www.samoa.travel/page/practical-information

http://www.samoa.travel/page/protocol-in-samoa

 

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes