Міністерство закордонних справ України

Київ 20:32

Сан-Томе і Принсипі

Загальна інформація 

Столиця: м. Сан Томе
Населення: 170 000
Площа: 1001 км² (Сан Томе – 859 км², Принсіпі – 142 км²)
Різниця в часі з Україною: -3
Офіційна мова: португальська
Визнані національні мови: форро, анголар, принсіпійська
Релігія: римо-католики
Грошова одиниця: добра (Dobra)
Телефонний код країни: +239
Офіційний сайт, орієнтований на іноземців http://www.parlamento.st/ (веб-ресурс португальською мовою)

 

Режим поїздок для громадян України: візовий

Можливе оформлення візи на кордоні (оформлення візи має бути попередньо узгоджено з імміграційною службою)

Місце розташування дипломатичних представництв: Брюссель, Лісабон, Амстердам

 

Посольство Сан Томе і Принсіпі в Брюсселі

Адреса: Tervurenlaan 175  1150 Brussels  Belgium

Номер телефону: +(32) 2 734 89 66

Факс: +(32) 2 734 88 15

E-mail: ambassade@saotomeeprincipe.be

 

Консульство Сан Томе і Принсіпі в Амстердамі

Адреса: Droogbak 1a  1013 GE Amsterdam  Netherlands

Номер телефону: + (020) 711 90 00

Факс: + (020) 711 99 99

 

Посольство Сан Томе і Принсіпі в Португалії

Адреса: Av. 5 de Outubro, Nº 35, 4º andar  1050-047 Lisboa  Portugal

Номер телефону: +351 21846 1917/17

Факс: +351 21 8461895

E-mail: embaixada@emb-saotomeprincipe.pt

Веб-сайт: http://www.emb-saotomeprincipe.pt/index.html

Години роботи: з понеділка по п'ятницю, з 9.00 до 13.00

 

Перелік документів, необхідних для відкриття візи в Сен Томе і Принсіпі: http://www.emb-saotomeprincipe.pt/vistos.html

 

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Перебуваючи в Сан-Томе і Принсіпі, як і в будь-якій африканській країні, слід дотримуватися норм і правил поведінки, продиктованих культурною специфікою. Місцеве населення, в цілому, налаштоване доброзичливо по відношенню до іноземців.

 

Офіційними державними святами в Сан-Томе і Принсіпі є: 1 січня; 4 січня – день Короля Амадора; 3 лютого; 1 травня; 12 липня - День незалежності; 6 вересня; 30 вересня; 21 грудня та 25 грудня.

Години роботи:

Державні установи: 07.00 – 15.30;

Фінансові установи: 07.00 – 17.00;

Магазини: 08.00 – 12.30 та 15.00 – 17.30 (у робочі дні) та 08.00 – 13.00 (субота)

Кредитні картки приймаються лише в деяких місцях. Саме тому, ви повинні заздалегідь переконатися, що готелі, ресторани тощо приймають для розрахунку кредитні картки. Готівку можна отримати у головному банку в Сан-Томе за допомогою карти Visa або дорожніх чеків, оскільки там відсутні банкомати.

У разі виникнення надзвичайної ситуації ви можете отримати переказ коштів через відповідні системи грошових переказів, наприклад Western Union. Перед в’їздом до країни рекомендуємо мати при собі достатню кількість готівкових коштів. 

Безпекова ситуація

Рівень злочинності в Сан-Томе і Принсіпі в цілому низький, проте крадіжки та розбійні напади інколи трапляються. Рекомендовано зберігати цінні речі та гроші у захищених від сторонніх осіб місцях. Для цього використовуйте сейф в готелі.

Рекомендовано мати при собі копію закордонного паспорта, а також зберігати копії паспортів (внутрішнього та закордонного), а також інших важливих документів, на персональних електронних скриньках з метою швидкого доступу до таких копій у випадку втрати оригіналів.

В Сан-Томе і Принсіпі існує доволі низька загроза вчинення терористичних актів. Проте, рекомендовано бути інформованим про глобальну небезпеку вчинення терористичних актів, які можуть трапитися в громадських місцях.

Торгівля наркотиками є кримінальним злочином в Сан-Томе і Принсіпі, який тягне за собою покарання.

Подорожі автомобілем

Для оренди та подорожі автомобілем, ви повинні мати дійсне міжнародне посвідчення водія. В країні установлений правосторонній рух транспортних засобів. Дорожній рух не є інтенсивним, водночас більшість доріг знаходяться в поганому стані, особливо за межами столиці, та не освітлюються. Особливістю дорожнього руху є наявність великої кількості мотоциклів, що призводить до значної кількості ДТП.

Під час подорожі автомобілем у нічний час рекомендовано бути особливо уважними, через небезпеку появи на дорогах диких тварин. У сезон дощів існують ризики зсувів ґрунту.

В Сан-Томе і Принсіпі практично відсутній організований громадський транспорт, окрім таксі.

Зважаючи на обмежену кількість місць на малих повітряних суднах, які літають між островами, звертаємо увагу на необхідність завчасного бронювання квитків на відповідні рейси з метою економії вашого часу та уникнення неочікуваних ситуацій. 

Умови працевлаштування

Працювати на території Сан-Томе і Принсіпі мають право іноземні громадяни, які в’їхали до країни на основі візи для отримання дозволу на проживання. Після в’їзду такі громадяни можуть звернутися за дозволом (сертифікатом) на проживання з метою здійснення професійної діяльності, при цьому необхідно мати при собі підписаний робочий контракт та відповідний дозвіл Міністерства праці. Зазначений дозвіл видається протягом 20 днів з моменту звернення працедавця за умови, що серед громадян Сан-Томе і Принсіпі або іноземців, які легально перебувають в країні, відсутні кандидати, які б відповідали вимогам працедавця. 

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на представництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність», «Працевлаштування за кордоном»).

Медичне страхування 

Медичне обслуговування в Сан-Томе і Принсіпі обмежене. До системи медичного обслуговування Сан-Томе і Принсіпі входять як державні лікарні, так і приватні клініки. Оплата за медичні послуги здійснюється готівкою. Однак, у разі виникнення серйозної небезпеки здоров'ю рекомендуємо залишити країну для отримання кваліфікованої медичної допомоги (випадки екстреної евакуації до найближчих країн задля надання медичної допомоги непоодинокі). Під час подорожі необхідно мати відповідний поліс медичного страхування. 

 

Для в'їзду в країну потрібна вакцинація проти жовтої лихоманки, що підтверджується на кордоні наявністю міжнародного сертифіката, особливо у випадку в’їзду з країни, де існує ризик зараження цією хворобою. Крім того, перед відвіданням Сан-Томе і Принсіпі рекомендується вакцинація від гепатиту В, а також дотримання запобіжних заходів проти малярії (за можливості спати під москітною сіткою, носити світлий одяг, користуватися репелентами).

З метою профілактики рекомендовано не вживати для пиття воду з відкритих джерел. Воду з водогону перед споживанням необхідно обов’язково прокип'ятити. Для пиття рекомендовано вживати бутильовану воду.

Митні питання

Будь-яка особа має право в’їхати до країни, маючи в’їзну візу, яку можна отримати в дипломатичних чи консульських установах Сан Томе і Принсіпі. Громадяни країн, де відсутнє дипломатичне представництво Сан Томе і Принсіпі, мають право отримати дозвіл на в’їзд безпосередньо від Служби міграції та кордонів країни, заповнивши анкету на сайті http://www.smf.st/virtualvisa/.

При в’їзді на територію Сан Томе і Принсіпі, окрім в’їзної візи, офіцери прикордонної служби можуть вимагати надати квиток в обидві сторони або докази достатнього фінансового забезпечення із розрахунку 100 євро в день на 1 особу.

Дозволено безмитне ввезення: 400 шт. сигарет, 500 гр. тютюну, 500 гр. сигар, 2 л. вина, 1 л. міцних спиртних напоїв, а також 250 мл туалетної води чи лосьйонів, 50 мл парфумованої води.

Дозволено ввозити іноземну валюту у сумі до 5 000 дол. США. Суми, що перевищують 5 000 дол. США мають бути задекларовані. Максимальний дозволений ліміт вивозу валюти становить 15 000 дол. США.

Корисні номери телефонів екстрених служб

Служби порятунку в Сан-Томе і Принсіпі немає. При виникненні надзвичайних ситуацій слід звертатися до найближчої поліцейської дільниці або зателефонувати 112.

У випадку потрапляння у ДТП або іншої противоправної дії за участю громадянина України необхідно викликати поліцію (тел. 222-22-22) для фіксації на місці обставин ДТП та вирішення інших питань. Після фіксації ДТП його учасники направляються до поліцейської дільниці для складання протоколу. 

Швидкої допомоги в країні не існує, тому у разі виникнення проблем із здоров’ям необхідно самостійно відвідати медичні заклади, які знаходяться у великих містах.

Роумінг в країні відсутній, тому у разі необхідності здійснення дзвінків необхідно придбати картку місцевого оператора або використовувати стаціонарний зв'язок. 

 

nbsp;

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes