Міністерство закордонних справ України

Київ 09:00

Республіка Нігер

Рекомендації щодо відвідування Нігеру

Рекомендації щодо правил поведінки

 Понад 95% населення є мусульманами. Необхідно дотримуватися загальних правил пристойної поведінки (одяг і поведінка). Досить відкритий одяг європейських жінок і чоловіків часто не вітається місцевими жителями. Небажано носити велику кількість коштовних прикрас на вулиці. Дозволено споживання обмеженої кількості алкоголю.

 Строго заборонено знімати урядові будівлі та військові об'єкти. Категорично не рекомендується здійснювати прогулянки в нічний час поза населених пунктів.

 Судова система заснована на французькому цивільному праві, але застосовуються і норми шаріату. Грабіж із застосуванням насильства тягне за собою суворе покарання, включаючи довічні каторжні роботи. Вживання наркотиків карається ув'язненням терміном від 5 до 10 років та може бути у вигляді штрафу у розмірі від 500 000 до 1 000 000 франків КФА.

 Охорона природної та археологічної спадщини країни

 Заборонено збір та експорт копалин, мінералів, огранованих каменів, наконечників стріл та інших археологічних об'єктів. Митниці, поліції та жандармерії доручено суворо стежити за дотриманням вищезазначеного, що може призвести до великого штрафу та конфіскації предмету, але також може призвести до затримання та судового процесу проти порушників.

 Безпекова ситуація

У зв'язку з погіршенням ситуації з безпекою в Малі та в усьому регіоні Сахеля, активізувалися терористичні загрози для Нігеру. Терористичні рухи в Малі, у тому числі Аль-Каїда в країнах ісламського Магрібу та Рух за єдність джихаду в Західній Африці, а також в Нігерії, «Боко Харам» можуть проводити терористичні операцій у Нігері.

В країні високий ризик терактів. Подорожуючи співвітчизники повинні проявляти максимальну пильність та уникати нічних поїздок.

 Особливо небезпечним є перебування в  районах,  розташованих на північ від лінії, що проходить через міста Аюру - Інгал - Агадез - Нгіжмі. Здійснювати поїздки в цих районах необхідно з постійним озброєним супроводженням нігерських органів безпеки. Також небезпечним є перебування в районі кордону з Нігерією, оскільки існує загроза вторгнення озброєного угруповання «Боко Харам» з Нігерії.

 Не пересувайтесь вночі. Бажана наявність супутникового телефону для зв'язку в деяких районах.

 У столиці  Нігеру м. Ніамей, рекомендується пересуватись автомобілем, двері та вікна мають бути замкнені, обмежити нічні поїздки, уникати віддалених районів, особливо вночі. Обирайте готелі та ресторани із забезпеченням заходів безпеки та зв’язку.

 Настійно рекомендується використовувати повітряне сполучення для поїздок за межі столиці.

 Надання медичних, соціальних послуг

 Медична інфраструктура розвинена слабо. У столиці країни м. Ніамей є тільки один центральний шпиталь і дві приватні клініки, де можна отримати кваліфіковану допомогу (клініка Гамкаллі, тел. 20-73-20-33 і клініка Кааба, тел. 20-73-21-08). За межами Ніамей медичну допомогу отримати складно. Мандрівникам рекомендується возити з собою ліки, які їм необхідні.

 В аеропорту діє медична служба, що займається перевіркою наявності необхідної вакцинації проти жовтої лихоманки. Обов'язковою умовою в'їзду в країну є наявність медичного сертифікату міжнародного зразка про наявність щеплення від жовтої лихоманки. Рекомендується оновлення вакцинацій проти дифтерії, стовбняку та поліомієліту.  Нігер стикається з епідемією менінгіту (W135 наявності відхилення) сухий сезон (з лютого по липень). Необхідні вакцинації.  Інші рекомендації щодо щеплення (в залежності від тривалості перебування та санітарно-гігієнічних умов): черевний тиф, гепатит А і Б. Вакцина проти сказу також може бути запропонована в деяких випадках. Проконсультуйтесь в медичних установах.

 Епідеміологічна ситуація

 Малярія

 Це паразитарне захворювання передається комарами вимагає використання засоби індивідуального захисту (спреїв, кремів, електричні дифузори, екрани). Класифікація: Зона 2.

 ВІЛ-СНІД

 Значне поширення ВІЛ-СНІДу. Будь-які заходи профілактики є необхідними.

 Профілактики діареї та холери

 Гігієна харчування

 Вживайте воду в запечатаних пляшках. Не пити водопровідну воду. Необхідно споживати лише фільтровану, кип'ячену та знезаражену воду.  Уникайте вживання льоду, свіжих фруктових соків, сирих овочів та неочищених фруктів.  Уникайте споживання недостатньо термічно оброблених продуктів харчування (риба, м'ясо, птиця, молоко ).  Забезпечити регулярне та ретельне миття рук перед їжею.

 Кілька простих правил

 Намагайтеся не ходити босоніж по піску та вологих ґрунтах. Не рекомендовано купатися у водоймах. Не торкайтесь тварин.  Беріть із собою ліки, які вам можуть знадобитися у подорожі.

 Митні правила

 Відповідно до митного кодексу країни, дозволяється ввозити і вивозити не більше 6000 дол США. У разі провезення більшої суми необхідно заповнення митної декларації. На предмети особистого користування така процедура не є обов'язковою.

 Предмети, заборонені до ввезення/вивезення:

 Строго заборонено ввезення/вивезення: (без спеціального дозволу) наркотичних і психотропних речовин, зброї, боєприпасів.

 Повністю заборонено вивезення археологічних предметів, мінералів, великих партій коштовних каменів.

 Санітарний і фітосанітарний контроль

 Для ввезення та вивезення рослин і тварин потрібні відповідні ветеринарні свідоцтва та сертифікати, а також спеціальний сертифікат якості на ввезені продукти харчування.

 Ветеринарний контроль

 Для ввезення тварин потрібні відповідні ветеринарні свідоцтва та сертифікати.

 Умови працевлаштування

 При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

 Корисні номери телефонів

 клініка Гамкаллі: тел. 20-73-20-33 та  клініка Кабаа: тел. 20-73-21-08, 20- 73-26-52.

 Винятково у разі загрози життю чи загибелі громадян України прохання телефонувати в Посольство України в Алжирі за номером 00213778604053 (цілодобово).

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes