Міністерство закордонних справ України

Київ 03:15

Республіка Сурінам

Загальні рекомендації під час перебування в Суринамі

Республіка Суринам є країною, що розвивається, яка розташована на північному узбережжі Південної Америки. Туристичні об’єкти існують в столиці м. Парамарібо, але майже відсутні в решті регіонів. Нідерландська є державною мовою, але більшість населення в Парамарібо розуміють також англійську.

Подорожуючи по Суринаму, необхідно пам’ятати, що більшість території всередині країни є важкодоступною, відсутні служби допомоги та поліцейська охорона, а також покриття операторів мобільного зв’язку. У дощові сезони автомобільні шляхи можуть бути непрохідними.

Уникайте користування громадськими автобусами, оскільки їх технічний стан переважно незадовільний, а стиль їзди водіїв дуже небезпечний. Автомобілі таксі зазвичай не мають спеціальних розпізнавальних знаків та не обладнані лічильниками.

Для оренди автомобілів необхідно мати водійське посвідчення міжнародного зразка. Користуючись автомобільним транспортом, необхідно пам’ятати, що місцевим законодавством передбачено обов’язковість використання пасків безпеки (у випадку перевезення дітей – дитячих крісел), а розмови по мобільному телефону за кермом заборонені.

Головні автомобільні дороги в країні, як правило, мають асфальтне покриття, утім воно не завжди в гарному стані. Часто відсутня розмітка на дорогах. Особливо небезпечно пересуватися автомобільними шляхами під час сезонів дощів, які тривають з середини листопада по січень та з квітня по липень.

Безпекова ситуація в Суринамі

Громадські протести не є поширеним явищем в Суринамі. Якщо вони відбуваються, то проходять переважно в столиці, і, як правило, є мирними.

Останні роки криміногенна ситуація по всій країні поступово погіршується. Іноземні туристи можуть розглядатися як можливі цілі для скоєння злочинів. Крадіжки, збройні пограбування, і насильницькі злочини відбуваються з певною частотою в Парамарібо і прилеглих районах. Кишенькові крадіжки та пограбування стають все більш поширеними у великих ділових і торгових районах столиці. Небезпечним вважається столичний район Палментуін. Були зареєстровані випадки скоєння злочинів проти іноземних туристів у безпосередній близькості від основних туристичних готелів. Нічні прогулянки містом не рекомендуються.

Будьте особливо обережні та надійно зберігайте свої документи, квитки, гроші, мобільні телефони та коштовні речі. Не залишайте дорогі речі на виду.

Крадіжки з автомобілів не є поширеними, утім іноді трапляються, особливо в районах поблизу ділового центру. Водіям не варто залишати сумки та інші речі на видному місці в автомобілях.

Подорожі по країні, як правило, є безпечними, але були зареєстровані випадки пограбування туристів. Присутність поліції за межами Парамарібо мінімальна. Злочинна діяльність та бандитизм  є особливо характерними для міст Альбіна та Моенго, в районі Брокопондо, а також уздовж автомагістралі Схід-Захід між Парамарібо і Альбіною та шосе Афобака в районі Пара.

Залишаючи країну, будьте уважні з особистими речами, іноді трапляються випадки підкладання наркотиків у багаж іноземних туристів. Місцеве законодавство у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних речовинами досить суворе.

Умови надання медичних послуг

Доступ до медичних послуг, у тому числі до невідкладної допомоги, обмежений у багатьох областях країни. Стандарти медичного обслуговування низькі. В м. Парамарібо існує одна громадська лікарня швидкої допомоги, яка має невеликий автопарк з обмеженими можливостями реагування на виклики. Медичне обслуговування за межами столиці значно гірше і практично відсутнє всередині території країни. У цьому зв’язку радимо подбати на час подорожі про поліс медичного страхування, який діє на території Суринаму та передбачає можливість евакуації до третьої країни з більш високим рівнем медичних послуг.

Рівень захворюваності місцевого населення на ВІЛ/СНІД становить близько 1%. У країні поширені тропічні хвороби. Рекомендується вакцинація проти жовтої лихоманки. Підвищений ризик інфікування сказом внаслідок укусів тварин або подряпин. Рекомендується вживати посилених заходів для запобігання укусів комах.

Умови працевлаштування

Для працевлаштування в Суринамі необхідно попереднє оформлення дозволу Департаменту працевлаштування іноземців. Заяву на оформлення такого дозволу повинен подати потенційний роботодавець або його представник.

Серед документів, які подаються для оформлення дозволу на працевлаштування, вимагається, зокрема, засвідчена копія диплома про відповідну освіту, супроводжена перекладом на нідерландську або англійську мову, а також оформлений Міністерством внутрішніх справ Суринаму дозвіл на тимчасове або постійне проживання.

Іноземці, які перебувають у шлюбі з громадянами Суринаму, звільняються від необхідності оформлення окремого дозволу на працевлаштування.

 

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Митні та міграційні правила

Безмитне ввезення:

- 200 сигарет або 20 сигар або 500 грамів тютюну;

- 1 літр міцних алкогольних напоїв;

- 4 літри вина;

- 8 літрів пива;

- 50 грамів парфумів і до 1 л туалетної води, лосьйонів

- інші товари, сувеніри, подарунки або товари, призначені для особистого користування, максимальною вартістю 500 доларів США

Вантаж, що перевищує вказану суму, повинен бути задекларований. Для вивезення таких особистих речей, як фотоапарати, магнітофони, відеокамери і велосипеди необхідні документи, що підтверджують право власності.

 

Заборонене ввезення:

-   всі фрукти (крім розумної кількості для особистого користування, що ввозяться з Нідерландів), овочі, рослини, коріння, цибулини, кава, какао, рис, риба, м'ясо та м'ясні продукти.

 

Ввезення домашніх тварин:

Домашні тварини повинні мати довідку ветеринара про стан здоров’я, яка оформлена в країні походження не раніше ніж за 2 тижні до вильоту. Собаки та коти можуть бути імпортовані з будь-якої країни, якщо їх стан здоров’я задовільний і вони були вакциновані проти сказу не менше ніж за 30 днів до прибуття. Якщо супровідні документи не відповідають вимогам, тварини підлягатимуть карантину або у їх ввезенні буде відмовлено.

 

Імпорт зброї та боєприпасів дозволений за наявності відповідної ліцензії.

 

Іноземці, які планують залишитися в Суринамі понад 3 місяці, повинні завчасно подбати про отримання дозволу на тимчасове проживання перед в’їздом до країни. Можливість продовження дозволеного терміну перебування в Суринамі по короткостроковій візі відсутня.

При виїзді з країни стягується обов’язковий збір еквівалентом близько 65 дол. США, який оплачується готівкою лише в доларах США або євро (в місцевій валюті оплата цього збору не приймається).

Телефони екстреного виклику

Поліція - 115

Швидка медична допомога - 112

Гаряча лінія Посольства України в Бразилії для повідомлення про надзвичайні випадки з громадами України - (00 5561) 9283 1454

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes