Міністерство закордонних справ України

Київ 23:38

Тувалу

Поради громадянам України, які подорожують до Тувалу

Режим в'їзду:  Безвізовий. Дозвіл на перебування на території Тувалу, дійсний протягом одного місяця, видається після прибуття безкоштовно. Для отримання дозволу необхідно мати закордонний паспорт (має бути дійсний як мінімум протягом 6 місяців), туристичний ваучер або замовлення готелю, докази наявності достатніх фінансових коштів на весь період перебування в країні, а також квиток в обидва кінці. Дозвіл може бути продовжений на місці на строк до трьох місяців.

Транзитні пасажири, що продовжують поїздку на тому ж самому літаку або пересідають на інший літак протягом 24 годин, повинні мати на руках всі документи, підтверджуючі законність в'їзду до третьої країни і авіаквитків на весь маршрут проходження.

При виїзді з території Тувалу, в аеропорту, стягується збір у розмірі 20 австралійських доларів. Від сплати збору звільняються транзитні пасажири і діти у віці до 3 років.

Безпекова ситуація

До острівної держави Тувалу, назва якої перекладається як "група вісьми", відноситься група островів з п'яти маленьких атолів (Фунафуті - 2,54 кв. км., Нукуфетау - 3,07 кв. км., Нукулаєлає - 1,66 кв. км., Нуї - 3,37 кв. км. і Нанумеа - 3,61 кв. км.) і чотирьох островів (Ніутао - 2,26 кв. км., Нануманга або Нанумага - 3,10 кв. км., Ваїтупу - 5,09 кв. км. і Ніулакита - 0,42 кв. км.), розташованих в західній частині Тихого океану, на південь від екватора.

Клімат: Субекваторіальний морський, жаркий і вологий, із слабо вираженими сезонними змінами. На клімат Тувалу впливають південно-східні пасати, що дмуть з березня по листопад, а також сильні західні вітри (листопад - квітень).

Середня річна температура коливається в межах +29 С. При цьому температура повітря практично ніколи не опускається нижче +24 С і в той же час не перевищує +34 С незалежно від пори року. Температура води біля берегів островів коливається від +22 С до +37 С залежно від сезону і глибини місця.

Середньорічна кількість опадів складає від 3500 мм в рік на південних островах до 3000 мм на півночі. Дощ йде практично щодня, могутні тропічні зливи досить характерні для цієї частини планети.

Найбільша кількість опадів випадає в період з жовтня по березень. З листопада по квітень над Тувалу домінують західні вітри. Хоча цей період і називають зазвичай "сезоном ураганів", самі урагани, як такі, достатньо рідкісні.

Подорожі до архіпелагу Тувалу, здебільшого, вважаються безпечними. Рівень злочинності є відносно низьким.  

В Тувалу відсутні постійно діючі збройні сили, тому в бюджеті країни не передбачені видатки на утримання армії.

Однак в Тувалу існують поліцейські сили (англ. Tuvalu Police Force), які включають в себе підрозділи зі спостереження за морським простором (у завдання входять пошукові і рятувальні місії, розвідувальні операції, митні, тюремні та імміграційні підрозділи). Основним їх завданням є підтримання закону і порядку, збереження миру, захист життя і власності, попередження і розслідування злочинів. В 2012 році в поліції країни служила 81 особа.

Найбільш поширеними злочинами є крадіжки із будинків, готельних номерів і транспортних засобів, а також поодинокі акти вандалізму. Разом з тим, трапляються насильницькі злочини, в тому числі зґвалтування, вбивства, пограбування. Радимо вам проявляти звичайні заходи безпеки в Тувалу.

Рекомендації щодо правил поведінки

Перед початком подорожі дізнайтеся про країну та її культуру.
· Пам'ятайте, що кожна країна в Тихому океані є унікальною.
· Будьте в курсі місцевих релігійних та соціальних звичаїв.
· Вбирайтеся відповідно, шанобливо поводьтеся, відвідуючи невеликі поселення, релігійні та культурні об’єкти.
· Вивчіть ключові слова місцевою мовою.
· Поважайте гідність і недоторканність приватного життя інших – запитайте дозволу, перш ніж робити світлини.
· Відвідайте місцевий інформаційний центр для подорожуючих.

 Захист коралових рифів
· Не купуйте вироби з коралів, рослин або тварин,які знаходяться на межі зникнення.
· Не стійте на коралових рифах, не торкайтеся та не руйнуйте їх та інших елементів рифів.

Тувалу, в цілому, є безпечними островами для відвідування туристами. Туризм становить значну частину прибутку бюджету цієї країни.

Туристичний сектор економіки Тувалу розвивається, але кількість подорожуючих туристів залишається низькою порівняно з іншими країнами Океанії. Це зумовлено слаборозвинутим повітряним сполученням з іншими країнами світу та високою вартістю  квитків, низькою якістю послуг готельного сектора, але в Тувалу існують передумови для розвитку екотуризму.

Основний потік туристів прямує на атол Фунафуті, де розташовані готелі та інші місця розміщення туристів.

Під час відпочинку на островах Тувалу завжди уникайте відвідування ізольованих пляжів поодинці, не залишайте цінні речі без нагляду. Тримайте номер у готелі або резиденції завжди зачиненим. Жінкам рекомендується уникати подорожей поодинці, особливо вночі або в безлюдних місцях.

У водах навколо островів водиться декілька різновидів акул, морські змії і безліч інших небезпечних морських істот. Деякі види риб містять в своєму м'ясі отруйні токсини, тому рекомендується завжди консультуватися з місцевими жителями щодо безпеки продукту. Під час плавання в океані, багатому течіями і небезпечними тваринами, рекомендується завжди користуватися гідрокостюмами, а для входу у воду на необладнаному узбережжі використовувати міцне взуття, що оберігає ноги від голок морських тварин і гострих граней уламків корала. Плавання в лагунах вважається практично безпечним. Ніяких небезпечних або отруйних тварин на самих островах немає.

Під час перебування на Тувалу намагайтесь харчуватися та відпочивати  у вашому готелі, екскурсійні подорожі здійснювати у супроводі гіда, рекомендованого екскурсійним бюро при вашому готелі.

Здійснення покупок

Характеристики, що визначають економічну ситуацію на Тувалу, нічим не відрізняються від характеристик інших країн Океанії: величезна виняткова економічна зона, обмежені природні багатства, віддаленість від основних світових ринків збуту, дефіцит висококваліфікованих фахівців. При цьому основними чинниками, які можуть зашкодити економіці, є нестабільність міжнародних інвестицій, зниження доходів від ліцензування судів, природні катастрофи і коливання на світових ринках.

Економіка на островах ринково-натуральна: орієнтована на ринок економічна діяльність в основному зосереджена в місті Фунафуті, на віддалених островах переважає господарство натурального типу.

Карти відомих міжнародних компаній приймаються в банкоматах. Хоча банкомати поширені і в інших, більш віддалених частинах країни, вони можуть бути ненадійними.

Години роботи банків: Пн.-Чт. з 09.30 до 15.00, Пт. з 09.30 до 16.00.

Пункти обміну валют:  Пн.-Пт. з 08.30 до 17.00, Сб. з 08.30 до 13.00.

Кредитні карти: American Express, Diners Club, MasterCard і Visa приймаються у багатьох організаціях і в готелі на атолі Фунафуті.

Дорожні чеки:

При обміні дорожніх чеків ви заплатите трохи більшу комісію, ніж при обміні валют. Обміняти чеки можна в будь-якому банку (з комісією) або пунктах обміну (без комісії).

Не купуйте контрафактної та піратської продукції, навіть якщо вони є загальнодоступними.

Транспорт

У 2013 році довжина шосейних доріг Тувалу становила всього 8 км. Перельоти в Тувалу здійснюються авіакомпаніями «Air Fiji» (польоти з Суви, столиці Фіджі) та «Air Pacific» (польоти з Наді (Фіджі)). Міжнародний аеропорт знаходиться на Фунафуті. На острові Фунафуті діє громадський транспорт, але найбільш популярним видом транспорту є таксі. Єдиним портом країни є місто Фунафуті. Незважаючи на маленьку площу Тувалу, флот цієї держави складає 74 кораблі.

На островах працює FM-станція: «Radio Tuvalu». Місцеві жителі користуються супутниковим телебаченням.

В Тувалу доступні різні види телекомунікаційних послуг: телекс, телефонія, Інтернет. У 2012 році в країні в користуванні було 900 домашніх телефонів і 1300 мобільних телефонів. У 2012 році на Тувалу Інтернетом користувалося 1300 чоловік.

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Після отримання незалежності 1978 року уряд Тувалу розраховував побудувати на всіх віддалених островах високоякісні медичні установи, але через брак коштів, зрештою, було прийнято рішення про зосередження всіх наявних ресурсів на модернізацію єдиного великого медичного об'єкта країни — Лікарні принцеси Маргарет (англ. Princess Margaret Hospital), розташованої на атолі Фунафуті. Нову сучасну будівлю лікарні було відкрито 2003 року (будівництво велося за підтримки Японії). За межами столиці Тувалу немає постійних та приватних практикуючих лікарів, а всі медичні послуги в країні надаються Міністерством охорони здоров'я. Візити лікарів на віддалені острови відбуваються рідко, що негативно позначається на здоров'ї людей.

Основною причиною захворюваності в Тувалу є різні інфекційні захворювання: шкірні, гострі респіраторні (хвороби дихальних шляхів, насамперед, грип, застуда, є найпоширенішими) та очні інфекції.

Стали звичайними хвороби обміну речовин, пов'язані зі збільшенням у раціоні харчування місцевих жителів рису, цукру, консервів та інших, нетрадиційних для мешканців островів, продуктів. Особливу небезпеку становлять захворювання, що передаються статевим шляхом. Вони поширені серед місцевих моряків, які працюють на іноземних судах (вони ж входять до групи ризику ВІЛ/СНІД). У близько 20 % населення Тувалу в організмі знайдені нематоди, які є збудниками філяріатозу (захворювання, що супроводжується запаленням та закупоркою лімфатичних судин, яке приводить до набряклості та припухлості навколишніх тканин).

Громадянам України перед подорожжю до островів Тувалу рекомендується придбати поліс медичного страхування. Переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання на островах Тувалу і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги власним коштом із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Спалахи захворювання лихоманкою Денге є постійними. Запобіжного щеплення на сьогодні не існує. Лихоманка Денге, також відома як тропічна лихоманка, являє собою гостру вірусну інфекцію, переноситься москітом Aedes aegypti, який розмножується в застійних водоймах і є активним у світлу пору доби. Настійно рекомендується вживати застережні заходи проти укусів комарів, в тому числі з використанням засобів від комах, носити довгий, просторий одяг, одяг світлого кольору. Для отримання додаткової інформації дивіться  інформаційний листок Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо лихоманки Денге.

На архіпелазі є обмежена кількість постійних джерел прісної води. Жителі загалом використовують дощову воду, зібрану в бетонні цистерни з дахів, або злегка солонувату воду з невеликих колодязів. Рівень соціальних послуг невисокий.

Валюта     

Грошові одиниці Тувалу - долар Тувалу і австралійський долар. У період з 1966 по 1976 рік в країні знаходився в обігу тільки австралійський долар, але з 1976 року був введений долар Тувалу, який існує тільки у вигляді монет. Він не є самостійною валютою, але має свій код ISO 4217. У грошовому еквіваленті долар Тувалу прирівняний до австралійського долара.

У країні відсутній центральний банк, а внутрішня банківська система Тувалу представлена всього одним банком - Національним банком Тувалу, який перебуває у власності уряду.

Митні правила

Ввезення національної і іноземної валюти не обмежене, декларування обов'язкове. Дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 225 гр. тютюну, або сигар (для всіх відвідувачів незалежно від віку), а також до 1 л міцних спиртних напоїв або до 1 л вина (для відвідувачів у віці 18 років і старше). Не підлягають в’їздному миту, але обов'язково декларуються, наступні вироби: 1 бінокль, 1 фотокамера і розумна кількість спортивного устаткування.

Заборонено ввезення продуктів харчування, продукції порнографічного характеру, чистого алкоголю, наркотиків, зброї і боєприпасів. Фрукти, овочі, матеріали тваринного походження, вироби з дерева, рослини і насіння підлягають обов'язковому огляду.

Заборонений вивіз зразків рослин і тварин, що знаходяться під охороною держави, а також виробів зі шкіри, кістки, пір'я птахів, раковин і коралів.

Корисні номери телефонів:
Служба порятунку  911

Медичні послуги:

Princess Margaret Hospital: Tel: (+688) 20765

Додаткова інформація:

http://www.timelesstuvalu.com/

http://www.tuvaluislands.com/travel.html

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes