Міністерство закордонних справ України

Київ 09:07

Фіджі

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Фіджі

Режим в'їзду: Візовий. Для поїздки на Фіджі громадянам України не потрібно отримувати візу заздалегідь. При перетині кордону Фіджі в закордонний паспорт безкоштовно ставиться штамп дозволу на в’їзд і перебування в країні терміном на 4 місяці.

Безпекова ситуація

Кращий час для поїздки на Фіджі – сухий сезон, який тут дуже відносний і триває з червня по вересень. На островах сонячно цілий рік  в достатній мірі – наскільки це дозволяє постійний 12-годинний екваторіальний день, хмарно тільки в період дощів і ураганів. Острови Фіджі, в цілому, є безпечним місцем для відвідання туристами. Туризм становить значну частину прибутку бюджету цієї країни.

Рекомендації щодо правил поведінки

Перед початком подорожі дізнайтеся про країну та її культуру.
· Пам'ятайте, що кожна країна в Тихому океані є унікальною.
· Будьте в курсі місцевих релігійних та соціальних звичаїв.
· Вбирайтеся відповідно, шанобливо поводьтеся, відвідуючи невеликі поселення, релігійні та культурні об’єкти.
· Вивчіть ключові слова місцевою мовою.
· Поважайте гідність і недоторканність приватного життя інших – запитайте дозволу, перш ніж робити світлини.
· Відвідайте місцевий інформаційний центр для подорожуючих.

Мандрівникам рекомендується одягатися відповідно до прийнятного одягу  для відпочинку, але уникати оголених та відкритих частин тіла у громадських місцях. Усіляко уникайте будь-яких контактів у громадських місцях із особами протилежної статті, навіть якщо це Ваша дружина або чоловік. Будь-які контакти між особами однієї статі жорстко караються у цій країні. Жінкам рекомендується уникати подорожей поодинці, особливо вночі або в безлюдних місцях. Туристичні гроші є основним джерелом доходу держави Фіджі, тому в частині злочинів проти іноземців діє правило «нульової терпимості».

Разом з тим, трапляються насильницькі злочини. Під час відпочинку на Фіджі завжди уникайте відвідування ізольованих пляжів поодинці, не залишайте цінні речі без нагляду.

Під час перебування на Фіджі намагайтесь харчуватися та відпочивати  у Вашому готелі, екскурсійні подорожі здійснювати у супроводі гіда, рекомендованого екскурсійним бюро при Вашому готелі.

Захист коралових рифів
· Не купуйте вироби з коралів, рослин або тварин, які знаходяться на межі зникнення.
· Не стійте на коралових рифах, не торкайтеся та не руйнуйте їх та інших елементів рифів.

Здійснення покупок

Карти відомих міжнародних компаній приймаються в банкоматах, які можна знайти в Наді, Суве і Савусаву. Хоча банкомати поширені і в інших, більш віддалених частинах країни, вони можуть бути ненадійними.

Години роботи банків: Пн.-Чт. з 09.30 до 15.00, Пт. з 09.30 до 16.00.

Пункти обміну валют:  Пн.-Пт. з 08.30 до 17.00, Сб. з 08.30 до 13.00.

Кредитні карти: American Express, Diners Club, MasterCard і Visa приймаються у багатьох організаціях і на курортах більшості островів.

Обмеження ввезення місцевої або іноземної валюти немає за умови, що ви задекларували суму після прибуття. Експорт місцевої валюти обмежений до F $ 500.

Дорожні чеки:

При обміні дорожніх чеків ви заплатите трохи більшу комісію, ніж при обміні валют. Обміняти чеки можна в будь-якому банку (з комісією) або пунктах обміну (без комісії).

Не купуйте контрафактної та піратської продукції, навіть якщо вони є загальнодоступними.

Стандарт напруги в мережі: 240 В, 50 Гц.

Транспорт

Польоти на Фіджі здійснюються національними авіалініями ЕІР Пасифік (FJ) (Air Pacific). Прямий переліт можна здійснити тільки з Токіо, Окланда, Сіднея або Лос-Анджелеса. Міжнародні літаки приземляються, як правило, в Наді. Компанія Пасифік Сан (Pacific Sun) забезпечує перельоти між островами Фіджі. Час перельоту від Наді до Цови становить приблизно 30 хвилин. Для перельотів всередині республіки не обов’язково заздалегідь бронювати квиток – дістати квиток легко, і ціна на нього, як правило, не висока. Тому літак вважається найбільш оптимальним засобом пересування на Фіджі.

Що стосується таксі, то ви легко знайдете їх у Віті-Леву, Вануа-льову і Овалау. На автобусних станціях у великих містах передбачені стоянки для таксі, які зазвичай переповнені. На відміну від Цови, в таксі в Наді, Лаутока і сільських місцевостях немає лічильників. Попередньо поцікавтеся у місцевих жителів, яка плата за таксі буде прийнятною. А потім домовтеся з таксистом. А якщо в таксі є лічильник, попросіть таксиста включити його.

Подорож по островах Фіджі на машині може бути досить небезпечною: ями на дорогах, змиті водними потоками частини доріг або обвалені мости тут вважаються нормою. Не варто вирушати в подорож вночі, особливо в ненаселених місцевостях.

Медичні послуги

Громадянам України перед поїздкою до Фіджі радимо придбати поліс медичного страхування. При придбанні страхового полісу переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу на Фіджі, а також можливі витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги власним коштом із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Зверніть увагу, що на Фіджі фіксуються випадки інфекційних захворювань, зокрема жовтої лихоманки. Радимо перед поїздкою зробити необхідні щеплення.

Умови працевлаштування та соціальні послуги

Фіджі є країною курортною, в якій відсутні великі промислові об’єкти. Легальне працевлаштування надається, в першу чергу, місцевим мешканцям при досить низькому рівні соціальних послуг.       

Найбільш розповсюдженим видом працевлаштування іноземців є робота в яхт-клубах та розважальних закладах. При цьому варто враховувати, що перевага при працевлаштуванні надається місцевим мешканцям. Іноземні громадяни можуть розраховувати на високий рівень оплати лише у випадку роботи висококваліфікованими спеціалістами (інженери, фахівці вузького профілю).

Валюта: Фіджийський Долар (FJD; символ F $) = 100 центів. Купюри номіналом F $ 100, 50, 20, 10, 5 і 2. Монети номіналом F $ 1, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 цент.

Митні правила

Ввезення національної і іноземної валюти не обмежене. Дозволений вивіз іноземної і національної валюти не більше 5 тис. FJD. Заборонено ввезення речовин тваринного і рослинного походження, продуктів харчування і будь-яких тварин. Заборонений вивіз рослин і тварин, які перебувають під охороною держави, а також виробів зі шкіри, кістки, пір’я птахів, раковин, коралів без відповідного оформлення. Суворо заборонено ввозити наркотики. На Фіджі дозволено провезти не більше: 500 сигарет, 500 сигар, 500 г тютюну, алкогольних лікерів 2 л, вина 4 л, пива 4 л. При перетині кордону офіцери служби прикордонного контролю можуть запитати у мандрівника медичну довідку про відсутність захворювання на СНІД. Радимо мати при собі таку довідку разом із перекладом англійською мовою та нотаріальним засвідченням.  

Корисні номери телефонів

Служба порятунку  911, 999

Пожежна служба 917
Швидка допомога 911

Поліція 917

Додаткова Інформація

http://www.fiji.travel/

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes