Міністерство закордонних справ України

Київ 04:42

Республіка Гвінея

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація у Гвінейській Республіці є досить напруженою. Це обумовлюється наближенням президентських виборів (жовтень 2015 р.), загостренням протистояння між владою та опозицією тощо. Крім того, постійні перебої з постачанням електроенергії та води провокують населення до акцій громадянської непокори. У прилеглих до Конакрі районах зросла кількість збройних нападів. Грабіжники чатують на свої жертви ще в аеропорту столиці і супроводжують їх до домівок, після чого грабують. Нападники часто використовують армійську форму, добре озброєні і нападають на прибулих як удень, так і вночі.

Вночі не доцільно відкривати двері особам в уніформі. При цьому, слід негайно телефонувати до поліції, або до Почесного консульства України (+224-622-33-65-05, +224-622-93-84-63). Не рекомендується вночі пересуватися віддаленими районами столиці чи інших міст, а також пересуватися з аеропорту чи до нього.

Вдень безпекова ситуація в центрі Конакрі є задовільною. Проте в районах ринків Ніжер, Мадіна, Тауя, де напади та крадіжки є частими, треба проявляти пильність. Не слід одягатися у дороге вбрання, брати із собою прикраси. Пересуватися в автомобілях доречно із зачиненими вікнами і заблокованими дверцятами.

У випадку маніфестацій, слід виявляти особливу обережність. У разі надзвичайних обставин, слід телефонувати до Почесного консульства України в цій країні або Посольства України в Сенегалі, а також звертатися до поліції або, як крайній захід, - до іноземних представництв. З цією метою слід мати план міста Конакрі.

Пересування за межами Конакрі вночі є небажаним. Оскільки на дорогах здійснюється контроль, доцільно мати при собі особисті документи, а також документи на автомобіль. З метою уникнення затримки в провінції, доцільно використовувати позашляховик, а також мати мобільний телефон, який працює в цьому регіоні. Крім того, доречно мати номер телефону Почесного консульства України в Гвінеї або Посольства України в Сенегалі. Рекомендується добре підготуватися до подорожі. Фотографування дозволені, за виключенням військових об’єктів, комісаріатів поліції, постів жандармерії та, у Конакрі, району навкруги палацу Президента країни.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Санітарно-епідеміологічна ситуація в Гвінеї є досить складною. З 2014 р. влада країни намагається впоратися з епідемією вірусу Ебола. Від цієї хвороби у Гвінеї вже померло близько 4 тис. осіб, проте фіксація інфікованих триває. Міжнародні організації надають Конакрі матеріальну допомогу з метою боротьби із згаданою хворобою. В країні періодично фіксуються захворювання на менінгіт та холеру.

Холера

Погані гігієнічні умови є першою причиною виникнення холери. У разі подорожування до Гвінеї, уникайте випадків перебування в зонах, де є заражені на холеру, а також у сусідніх районах. Не купайтеся у цій місцевості. Не пийте воду з кранів, а лише з перевірених джерел. Не споживайте воду або напої, які продають на вулиці. Якщо ви користуєтеся водою з крану, то слід її кип’ятити протягом 20 хвилин. Додавайте у воду йод або хлор. Щеплення від холери не існує.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з приміщення. Крім того, слід використовувати різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або тривалішого ніж 6 місяців). Повернувшись до України, не слід нехтувати профілактичними засобами. Протягом перебування у Гвінеї та 2 місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

СНІД

З метою уникнення зараження цією хворобою, слід користуватися особистими засобами захисту від сексуальних хвороб, що передаються.

Інші застереження.

Не пересувайтеся босоніж по піску чи у вологій місцевості. Не пестить тварин, яких ви зустрінете на вулиці.

Щеплення.

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим, проте відповідний сертифікат під час перетину гвінейського кордону не вимагається.

Слід також мати щеплення проти дифтерії, коклюшу, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, стовбняку, поліомієліту.

Звичайні профілактичні засоби.

Не рекомендовано пити воду з кранів. Слід вживати фільтровану воду, в пляшках та кип’ячену.

Слід виключити використання свіжих соків, овочів та неочищених фруктів, риби, м’яса птиці чи молока, які не пройшли достатньої термічної обробки.

Застереження.

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення в приміщення з вулиці.

Користуйтеся ліками, привезеними вами і не вживайте медикаментів, придбаних на вулиці (існує ризик придбання підроблених ліків).

Питання працевлаштування

Набір іноземців для роботи в Гвінеї не пов’язаний з будь-якими попередніми формальностями, як наприклад заяви, дозволи, повідомлення, згоди тощо.

Оскільки роботодавець планує взяти на роботу іноземця, він має отримати попередній дозвіл від Національної служби з питань зайнятості та робочої сили за умов, визначених Законом чи міністерською інструкцією.

Контракт на роботу з іноземцем має бути укладений у письмовій формі. Він погоджується в Національній комісії з питань зайнятості та робочої сили. Отримання відповідної візи для іноземного спеціаліста покладається на роботодавця. Віза видається компетентними органами протягом 30 днів з дати подання заявки та після візування ними контракту на роботу. У разі відмови від видачі візи, контракт на роботу вважається недійсним.

Якщо роботодавець використовує іноземного фахівця з порушенням цих правил і поліція довела це, роботодавець має негайно сплатити іноземцю кошти на переїзд і сприяти його поверненню додому. Крім того, суд може винести рішення сплати роботодавцем потерпілому відповідні кошти в якості моральної компенсації.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: м.Київ (Почесне консульство).

Для отримання гвінейської візи громадянам України треба звернутися до Посольства Гвінеї у РФ та Україні (за сумісництвом): 119049, м.Москва, вул. Коровий вал,7, офіс 98, тел.(+7 495) 238-22-14, факс (+7 495) 238-14-46, e-mail: embrusia@minex.gob.gt.

Дістатися до столиці країни м.Конакрі можна літаком. На цьому напрямку функціонують декілька міжнародних компаній, наприклад «Air France». У зв’язку із складною ситуацією в Малі та можливого зниження безпеки у сусідніх країна, громадянам України рекомендується:

1. Посилити пильність та обережність під час пересування в Гвінеї.

2. Виключити можливість пересування у напрямку Малі, починаючи з міста Куремале.

3. Виключити пересуватися без супроводу у прилеглих до центру Конакрі кварталах. Напади на іноземців є досить частими в районах Маму та на напрямку Фарана-Кіссідугу-Гекеду-Масента-Нзерекоре.

4. Триматися подалі від масових акцій (демонстрацій, зібрань громад тощо).

5. У разі необхідності телефонувати до Почесного консула України в м.Конакрі +224 622 93 84 63 та виконувати надані вам поради щодо безпеки пересування. Телефонний зв’язок у провінціях Гвінеї не є надійним, у тому числі щодо виклику служб порятунку, тому доцільно мати при собі кілька сім карт різних операторів.

Для роботи в Гвінеї іноземним журналістам необхідно отримати в Національній раді з питань комунікації відповідний дозвіл. З цією метою вони мають представити посвідчення журналіста, а також поінформувати про питання, яке мають висвітлювати.

 Корисні телефони

Почесне консульство України у Конакрі:

Адреса: Cité Ministérielle Corniche Nord Dixin, Conakry BP 3244

Телефон: +224 622-93 84-63, +224 622-336-505, +224 622-675-000

E mail: consulathonorairedukrainerg@gmail.com

 

Корисні телефони:

Поліція                                    664-327-075, 627-327-075

Жандармерія                          622-331-102

Пожежна служба                   622-420-842

Швидка медична допомога   622-240-237

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes