Міністерство закордонних справ України

Київ 18:23

Республіка Ліберія

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація в Ліберії поступово покращується, особливо після приборкання владою масового захворювання населення на вірус Ебола. У Монровії поліція контролює ситуацію і намагається боротися із злочинністю. Разом з тим, пересуваючись столицею, слід дотримуватися елементарних правил безпеки. Випадки крадіжок грошей, речей і навіть автомобілів є звичайним явищем. Жінкам не рекомендовано пересуватися самостійно по місту, за виключенням центрального району Мамба Пуент, а також на пляжах. Фотографувати урядові приміщення заборонено. У провінціях часто зустрічаються поліцейські пости.

Незважаючи на те, що безпекова ситуація на кордоні з Кот-д’Івуаром, в основному, стабілізувалася, вона залишається досить напруженою, тому перебувати у цих районах небажано.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

У країні з кінця 2013 р. не припиняються випадки захворювання на вірус Ебола. Станом на червень 2015 р. в Ліберії померло близько 5 тис. осіб. Країна отримує від міжнародних фінансових та медичних структур допомогу для боротьби з вірусом Ебола, проте реєстрація інфікованих на цю хворобу триває. Труднощі санітарного стану країни обумовлюються відсутністю достатньої кількості підприємств, які постачають воду та електроенергію. Медичні служби країни у провінціях дуже обмежені у фінансуванні. Низька якість води, головним чином підчас сезону дощів (квітень-жовтень), викликає появу різних захворювань. Тому під час перебування у закладах харчування (ресторани, кафе) вживати воду з пляшок. Досить частими є захворювання на малярію, гепатит А і Б, а також черевний тиф.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з помешкання. Крім того, слід застосовувати різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або тривалішого ніж 6 місяців). Не слід нехтувати профілактичними засобами повернувшись до України. Протягом перебування в Ліберії та 2-х місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

Черевний тиф

Це інфекційна хвороба є досить поширеною в Монровії. Рекомендується зробити щеплення проти цієї хвороби до моменту прибуття в Ліберію. Крім того, слід слідкувати за якістю води, яку ви споживаєте.

Щеплення

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим. Сертифікат про щеплення пред’являється під час перетину кордону країни.

Бажано також мати щеплення проти дифтерії, стовбняку, поліомієліту, коклюшу, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, сказу.

Звичайні превентивні засоби

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення до приміщення з вулиці.

Піддавайте їжу термічній обробці і споживайте її гарячою.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Париж, Франція.

Для отримання візи в Ліберію громадянам України слід звернутися до диппредставництва цієї країни у Франції: 12 place du Général Catroux, 75017 Paris, тел. : + 33 01 47 63 58 55,Courriel : libem-paris@wanadoo.fr.

Міжнародний аеропорт Робертс (Roberts) знаходиться на відстані 58 км від столиці країни м.Монровія. Рівень безпеки аеропорту є задовільним. Він підтримується завдяки зусиллям авіакомпаній, які тут функціонують.

Дістатися аеропорту можна лише автобусом авіаційної компанії, якщо ваш рейс відбувається вночі. У інших випадках, слід користуватися місцевими таксі.

Якщо є потреба подорожувати за межами Монровії, слід попередньо вивчити маршрут, стан доріг, більшість з яких є непридатними для пересування в сезон дощів (травень-листопад). Подорожування вночі є надзвичайно небезпечним. Це застереження стосується і Монровії, де перебування у таких кварталах як: Вест-Поент, Сомаліа Драйв, Ред Лайт є небезпечним. При подорожування обов’язково застосовувати ремені безпеки. Перебуваючи у таксі, ця вимога не є обов’язковою. Усі таксі є жовтого кольору, мають ліцензію, проте надзвичайно зношені.

Корисні телефони

Поліція                                    911

Жандармерія                          9955

Пожежна служба                   0770800079         

Центральний шпиталь           0770800013

Швидка медична допомога   1333

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes