Міністерство закордонних справ України

Київ 02:50

Союз Коморських Островів

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий.

Віза оформлюється в аеропорту після прибуття. 

Попри відсутність офіційно встановленої вимоги, може вимагатися сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки.

Перед поїздкою до Коморських островів обов’язково попередьте своїх родичів, близьких або колег по роботі про вашу поїздку до цієї країни, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Буде не зайвим залишити їм копію першої сторінки закордонного паспорта, копію туристичного ваучеру, надати контактну особу в туристичній компанії, дані страхового медичного полісу. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації (пограбування, захворювання, а також стихійного лиха або техногенної катастрофи). Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою неодмінно занотуйте контактні телефони, електронну пошту та адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належать Коморські острови. На Коморських островах Україна не має окремого дипломатичного представництва чи консульської установи.

На Коморських островах розвинута банківська система, хоча оплата банківськими картками можлива, як правило, лише у готелях та представництвах авіакомпаній.  

Перебуваючи на Коморських островах, слід дотримуватись законів, а також поважати успадковані від французької колоніальної культури місцеві традиції та звичаї. Не слід нехтувати елементарними правилами поведінки іноземця, по можливості враховувати менталітет місцевих жителів, більшість з яких розмовляє французькою мовою.

Слід пам'ятати, що законом країни передбачено тюремне ув’язнення до п’яти років за придбання, вживання та зберігання наркотичних речовин.

Безпекова ситуація

З точки зору безпеки іноземних туристів Коморські острови є однією з найбільш безпечних острівних країн регіону.

Криміногенна ситуація стабільна і контролюється силами правопорядку. Рівень злочинності низький, проте мають місце дрібні крадіжки та шахрайство.

Будьте уважні, перебуваючи у портових районах, оскільки для них характерні злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин.

Умови працевлаштування

При пошуку роботи на Коморських островах не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в країні. Для роботи на Коморських островах має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл на підставі клопотання роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

На Коморських островах існує реальна загроза захворювання типовими для африканських країн інфекціями, у тому числі малярією, лихоманкою чікунгунья та денге. Рекомендується робити щеплення від черевного тифу сказу. Іноземним туристам можуть також загрожувати кишкові розлади. Бажано уникати вжитку сирої води, молока та льоду в напоях, мити перед споживанням фрукти та овочі.

Основні медичні послуги надаються належним чином у столичній лікарні «Аль-Мааруф» (Al-Maarouf). В інших медичних закладах відчувається гостра потреба у медикаментах та спеціальному обладнанні.

Відповідно, у разі тяжкого захворювання або необхідності операційного втручання, рекомендується відлітати до найближчих країн з більш якісним медичним обслуговуванням: Кенію та ПАР. У цьому зв’язку радимо подбати на час подорожі про наявність полісу медичного страхування, яка діє на території Коморських островів та передбачає можливість медичної евакуації.

Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію можна  дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою    http://www.who.int/countries/com/ru/

Митні правила

Дозволяється ввезення алкогольних напоїв – 1 пляшка, тютюнових виробів – до 400 цигарок або 100 сигар або 500 г тютюну.

З-поміж ювелірних виробів та коштовностей забороняється вивезення самородків золота, необроблене коштовне та напівкоштовне каміння.

Для вивезення предметів культурно-історичного значення потрібен відповідний дозвіл компетентних органів Коморських островів.

Заборонено ввезення зброї (у т.ч. пневматичної) та боєприпасів.

Ввезення валюти дозволяється без обмежень, при цьому, у випадку перевезення великих сум, рекомендується подбати про декларування коштів для уникнення проблем з митниками. На вивезення валюти у великих розмірах митники можуть вимагати підтвердження придбання  валюти у місцевих обмінних пунктах. 

Заборонено для вивезення з Коморських островів такі предмети: контрафактні вироби, овочі та фрукти, неконсервовані м’ясні вироби, наркотичні речовини, продукція, що не відповідає моральним нормам ісламу, рослини та предмети морського походження, промислові мінерали. 

Корисні номери телефонів

Міжнародний код СКО —  +269.

Служби невідкладної допомоги:

поліція – 17 (зі стаціонарного телефона), 773-17-17 (чергова частина), 773-50-07 (чергова частина);

жандармерія – 18 (зі стаціонарного телефона), 773-48-98 (центральний комісаріат), 773-50-08 (чергова дільниця), 763-31-06 (бригада дорожньо-патрульної інспекції);

Лікарня  «Al-Maarouf» — 773-26-04 (приймальна), 773-84-53 (черговий лікар).

Міжнародний аеропорт ім. принца Саїда Ібрагіма — 773-15-93, 773-04-47, 773-21-35.

Готелі:

Itsandra Beach Hôtel — 773-33-33, www.itsandra-hotel.com

Hôtel Le Moroni — 773-52-74.

Додаткову  інформацію можна отримати в інтернеті  за адресою www.snpt.km/annuaire.php  та у телефонному довіднику «Comores Telecom».

Рекомендації стосовно діючих правил та особливостей здійснення валютно-обмінних готівкових операцій

Офіційні обмеження на ввезення або вивезення місцевої (KMF – коморський франк) або іноземної валюти відсутні.

Коморський франк є частиною французької валютної зони, тому євро і долари США також широко використовуються. Коморські франк має прив’язку до євро.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express).

Дорожні чеки офіційно приймаються лише в The Banque d'Industrie et Commerce (також відомий як the Banque Internationale des Comores). Місцеве законодавство не зобов’язує готелі та туристичні компанії приймати дорожні чеки.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes