Міністерство закордонних справ України

Київ 06:01

Республіка Південний Судан

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий.

Посольство України в Кенії рекомендує громадянам України, які наразі планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання Республіки Південний Судан у зв’язку із загостренням внутрішньополітичної ситуації в країні, а тим, хто перебуває в країні, залишити її територію.

Викрадення автомобілів і бандитизм є широко поширеним явищем в Південному Судані.

Якщо існує необхідність поїздки за межі столиці, то буде доцільно здійснювати подорож групою з мінімум двох автомобілів, із запасом медикаментів та необхідного інструментарію для ремонту.

Крім того, актуальною є нестача палива по всій території Південного Судану. Доступ бензину і дизельного палива за межами м.Джуба є вкрай обмеженим.

У випадку крайньої необхідності відвідання Південного Судану, перед поїздкою обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до країни, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Південному Судані.

Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належить Південний Судан. 

Безпекова ситуація

Наразі країна перебуває у стані збройного конфлікту між існуючим урядом та опозиційними силами на чолі з колишнім віце-президентом Ріком Мачара, наслідком чого стало переселення більше ніж двох мільйонів чоловік.

Хоча конфлікт, передусім, зосереджений в районі Верхнього Нілу, періодичний бойові дії проходять і в інші районах країни.

Нестабільність зберігається по всій країні не в останню чергу через між общинне протистояння, соціальну та економічну невизначеність.

Уряд Південного Судану має обмежені можливості для стримування злочинності та забезпечення безпеки для подорожуючих, особливо за межами м.Джуба.

 

Умови працевлаштування

Легальне працевлаштування іноземних громадян є вкрай обмеженим, що пов’язано, в першу чергу, з високим рівнем безробіття та тотальною бідністю населення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних, соціальних послуг

Вакцинація від жовтої лихоманки не є необхідною вимогою для в’їзду в країну, проте сертифікат про щеплення може вимагатись під час виїзду.

Рекомендується пройти вакцинацію на жовту лихоманку, гепатити А, В, черевний тиф, поліомієліт, менінгіт, холера, та сказ.

В країні існує високий ризик захворювання на жовту лихоманку (сертифікат про щеплення не вимагається) та малярію, тому рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо.

Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним.

У місцеві лікарні слід звертатися лише в крайніх випадках.

Громадянам України перед поїздкою в Південний Судан рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні,  а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Рівень соціальних послуг низький.

Корупція є притаманною всім сферам влади та соціуму. 

Митні питання

Для в’їзду на територію Республіки Південний Судан потрібно мати паспорт, дійсний протягом не менш ніж шість місяців

Сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки не вимагається.

Перед відвіданням країни слід уточнити інформацію у відповідальних органах Республіки або в Посольстві Південного Судану в Москві щодо можливості отримання візи по прибуттю в країну (оформлення візи має бути попередньо узгоджено з імміграційною службою країни).

Митними правилами Республіки Південний Судан передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості категорій товарів від профільних міністерств та відомств.

Забороняється вивезення з Південного Судану об'єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Заборонено ввозити/вивозити тропічні фрукти, м'ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістка та вироби з них.

Корисні номери телефонів

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Кенія: +254733366366

Медичний комплекс Джуба (швидка): (+211) 95-404-4222, (+211) 95-404-4333

 

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes