Міністерство закордонних справ України

Київ 20:07

Республіка Південний Судан

Рекомендації щодо правил поведінки

Посольство України в Ефіопії рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі, утриматися від відвідання Республіки Південний Судан з огляду на триваюче загострення внутрішньополітичної ситуації в країні, а тим, хто перебуває в країні, залишити її територію.

У випадку крайньої необхідності відвідання Південного Судану перед поїздкою доцільно попередити родичів чи близьких, колег по роботі про це, повідомивши при цьому назву міста та готелю, де плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Південному Судані. Обов’язково купуйте авіаквитки в обидві сторони. Рекомендовано завжди носити із собою копію закордонного паспорта для підтвердження особи та громадянства та пред’явлення у разі вимоги. Поліція часом зупиняє на основних шляхах за столицею з метою перевірки посвідчень особи.

Слід уникати місць проведення демонстрацій, протестів, великого скупчення людей, оскільки навіть мирні пікети можуть набути форми агресивних дій. Не бажаним є здійснення піших прогулянок в темну пору доби.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Ефіопії, до консульського округу якого належить Південний Судан.

Безпекова ситуація

Незважаючи на підписання мирної угоди в серпні 2015 року та формування 28 квітня 2016 року Перехідного уряду національної єдності, ситуація в країні залишається нестійкою. В лютому 2017 року в деяких регіонах країни оголошено голод. Хоча конфлікт, передусім, зосереджений у районі Верхнього Нілу, періодичний бойові дії проходять і в інші районах країни. Уряд країни має обмежені можливості для стримування злочинності та забезпечення безпеки для подорожуючих, особливо за межами столиці. Злочини спровоковані високим рівнем безробіття та тривалим економічним занепадом країни. Зброя є легкодоступною та розповсюдженою, тому кримінальні елементи є часто озброєними. Викрадення автомобілів і бандитизм є широко поширеним явищем в країні.

Умови працевлаштування

Легальне працевлаштування іноземних громадян є вкрай обмеженим, що пов’язано, в першу чергу, з високим рівнем безробіття та тотальною бідністю населення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних, соціальних послуг

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для пред’явлення під час в’їзду / виїзду з країни. Більшість країн з прямими повітряними сполученнями з Північним Суданом, включно Кенію та Ефіопію, також вимагають такий сертифікат від усіх пасажирів, які прибувають із Південного Судану. Окрім того, слід виконати щеплення від менінгіту, черевного тифу, вірусу гепатитів, поліомієліту, холери та сказу. В лютому 2015 року в країні були зафіксовані випадки холери. В країні існує високий ризик захворювання на жовту лихоманку та малярію, тому рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо. Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним. Звертатися до місцевих лікарень слід лише в випадках крайньої необхідності.

Громадянам України перед поїздкою до Південного Судану рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки слід переконатись, що поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні, а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, подорожуючим треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою можливою компенсацією витрат страховою компанією.

Рівень соціальних послуг низький.

Корупція є притаманною всім сферам влади та соціуму. 

Митні питання

Митними правилами країни передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості видів товарів від профільних міністерств та відомств.

Заборонено ввозити / вивозити тропічні фрукти, м'ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістку та вироби з неї.

Забороняється вивезення об'єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Корисні номери телефонів

Гаряча лінія Посольства України в Ефіопії +251 (967) 41-90-01

Медичний комплекс Джуба (швидка): (+211) 95-404-4222, (+211) 95-404-4333

Служба надзвичайних ситуацій 777 

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes