Міністерство закордонних справ України

Київ 18:24

Болiваріанська Республіка Венесуела

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Під час підготовки до виїзду радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення Вам у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території країни, Ви маєте неухильно дотримуватись її законодавства. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у прикрасах або виробах із золота.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

    

У Венесуелі і особливо в Каракасі криміногенна обстановка залишається складною.

Пересуватися по місту в нічний час не рекомендується, а міський центр вважають небезпечним навіть у вечірній час. У місцях великого скупчення народу нерідкі випадки кишенькових крадіжок і шахрайства, збільшився і рівень насильницьких злочинів.

За межами Каракаса проблеми з безпекою не настільки гострі. Але у пляжних районах досить високий рівень грабежів і дрібного злочину.

 

 

Умови працевлаштування

Дозвіл на роботу.  Віза.
Відповідна віза повинна бути затверджена Міністерством внутрішніх справ і юстиції, за згодою Міністерства праці Венесуели. Венесуельська компанія, організація або фізична особа,  яка зацікавлена в наймі послуг іноземця, повинна звернутися до згаданих міністерств з приводу видачі візи.

Виняток: Для художників, іноземних кореспондентів, фахівців і спортсменів, що займаються прибутковою діяльністю та їх представників у Венесуелі потрібно всього лише отримати дозвіл від Міністерства внутрішніх справ і юстиції. Згадане відомство визначатиме візові вимоги і період часу, протягом якого кандидатам дозволено залишитися в країні.

Надання медичних, соціальних послуг

Обов’язкова наявність полісу медичного страхування.

Щеплення: рекомендується щеплення від жовтої лихоманки, але тільки в разі наміру відвідування амазонської сельви. Від лихоманки денге щеплення не існує.

Медичне страхування:
 
Страхування перебуває на досить високому рівні, отримати страховий поліс нескладно і допомога надається своєчасно.
 
Термінова медична допомога:
 
Існує кілька варіантів звернення за терміновою медичною допомогою:
- Виклик (швидкої, державної, по страховому полісу) медичної допомоги додому, прибуття допомоги відбувається швидко;
- Звернення безпосередньо у відділення швидкої допомоги будь-якої клініки, в даному випадку доведеться чекати, так як завжди є черга.
Процедура звернення за медичною допомогою однакова як для дорослих, так і для дітей.
Що стосується стоматологічної допомоги, то в даному випадку необхідно звертатися у відділення швидкої допомоги при стоматологічних клініках, де Вам і нададуть допомогу.
Більшість аптек працюють 24 години на добу, в нічний час відпуск ліків виробляється через віконце.

Митні питання

Дозволяється ввозити безмитно речі особистого користування.
 Спиртне і сигарети. Особам у віці старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або до 25 сигар; до 2 л алкогольних напоїв.
Ювелірні прикраси і коштовності. Обов'язково декларуються золото і ювелірні вироби.
Художні та культурно-історичні цінності. Заборонено ввезення предметів і речей, що представляють історичну, художню або археологічну цінність або підлягають обов'язковому декларуванню.

Зброя і боєприпаси. Заборонено ввезення вогнепальної зброї та боєприпасів (необхідно мати відповідний дозвіл від місцевих органів поліції або підлягають обов'язковому декларуванню).

Валюта. Ввезення і вивезення іноземної і місцевої валюти – без обмежень. Сума понад 10 000 дол. США підлягає декларуванню.

Інше. Особам у віці старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 4 флаконів парфумерії, а також інших товарів в упаковці на суму не більше 1000 дол. США (для пасажирів міжнародних рейсів).
Заборонено ввезення овочів, рослин або матеріалів рослинного походження, наркотиків, м'яса та м'ясних продуктів.

Корисні номери телефонів

Загальний телефон екстреної допомоги - 171.
Телефонний код країни - 58.

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes