Міністерство закордонних справ України

Київ 10:48

Габонська Республіка

Безпекова ситуація

Сили правопорядку намагаються покласти край проявам злочинності в Лібревілі та Порт-Жантії, які мають місце останнім часом. Проте, падіння ціни на нафту і марганець призвело до значного скорочення надходжень іноземної валюти до державної скарбниці. Внаслідок цього уряд скоротив низку соціальних програм, що збільшило кількість знедолених сімей і спровокувало погіршення криміногенної ситуації в країні.

Прибулим до Габону пропонується уникати індивідуальних прогулянок, маючи при собі значні кошти. Напади озброєних банд мають місце, як правило, уночі. Вони зводять нанівець заходи, які вживаються поліцією для спостереження та їхньої нейтралізації. Спроба чинити опір нападникам може призвести до тяжких наслідків.

Перебуваючи в готелі, слід тримати двері зачиненими і відкривати їх лише обслуговуючому персоналу після перевірки по телефону через чергового по готелю про направлення їхнього співробітника до відповідного номеру.

Слід виключити випадки вживання засобів, які класифіковані як наркотичні і використовуються в ритуалах ініціації: ібога, маніі, ефірні масла тощо, які досить поширені в країні.

За межами таких пляжів як: Таїті, Мис Естеріас, Пуент-Дені та тих, що знаходяться біля готелів, ввечері та вночі слід проявляти пильність. Це також стосується перебування у кварталах Петі-Луї, Плен де Ріо, Лалала, Лондон, Авендже та в районі залізничного вокзалу.

У м. Порт-Жантій вуличні демонстрації є спорадичними. Разом з тим, слід триматися подалі від скупчення людей. Особливо слід бути уважним перебуваючи на пляжах, які знаходяться між Пуент Шалют та Мис Лопез. 

Про всі випадки прояву насильства слід інформувати поліцію. У Габоні є непоодинокими випадки махінацій у банківській сфері. Тому, рекомендується тримати гроші та банківські документи у сейфах у готелях. Про випадки пересування країною слід інформувати знайомих або осіб, які вас запросили.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Оскільки країна знаходиться у тропічній зоні, найбільш поширеними тут є такі хвороби: малярія, чікунгуя, лихоманка Денге.

Кожного року у дощові сезони (вересень-листопад та грудень-травень) в Габоні з’являється велика кількість комарів. Відповідно зростає кількість захворювань на малярію та чікунгую.

Перед поїздкою до Габону слід проконсультуватися з лікарями щодо можливості вашого організму переносити тропічний клімат.

Малярія

Ця хвороба викликає найбільше смертей в Африці південніше Сахари. Її можна запобігти, вживаючи різні засоби боротьби з комахами: аерозолі, креми, накомарники, електричні прибори. До цих засобів слід додати різні медикаментозні препарати, які використовуються кожною особою індивідуально. Профілактика тропічних захворювань має продовжуватися і після повернення в Україну, в залежності від того, якими ви ліками або профілактичними засобами користувалися.

Під час перебування в Габоні та протягом 2-х місяців після повернення, у разі виявлення лихоманки, поради лікаря мають бути виконані негайно. У Габоні регулярно фіксуються випадки смерті європейців від захворювання на малярію, тому слід надавати особливу увагу превентивним засобам боротьби з цією хворобою.

Чікунгуя

Для профілактики захворювання на чікунгую слід використовувати усі засоби захисту від комарів (довгий одяг, аерозолі, креми тощо). Знешкодьте усі можливі місця концентрації комарів навкруги вашої оселі і в середині: стояча вода, ємкості з водою, зношені покришки тощо. Останнім часом ця хвороба часто виявляється у провінціях Огооуе-Лоло, Нгуні та От-Огооуе. В усіх випадках появи лихоманки, слід звертатися до лікаря. До встановлення діагнозу, не варто використовувати аспірин.

СНІД

У Габоні значна частина населення, зокрема молоді, хворіє або інфікована на СНІД (52% молоді віком до 24 років). Для профілактики захворювання цієї хвороби, слід вживати усіх існуючих для цього засобів.

Лихоманка Денге

Захворювання на лихоманку Денге в Габоні виявляють періодично, проте вони мають епідеміологічний характер, зокрема під час сезону дощів, коли комахи – основні перенощики Денге – розмножуються у великій кількості.

Слід максимально зменшити можливість укусів комарів (користуватися накомарниками, відповідними хімічними засобами, носити довгий одяг). У разі виявлення підвищеної температури, слід звернутися до лікаря.

Не пересувайтеся босоніж по піску або у вологій місцевості.

Не контактуйте з тваринами, яких ви зустрінете на вулиці.

Користуйтеся ліками, привезеними вами і не вживайте медикаментів, придбаних на вулиці (існує ризик придбання підроблених ліків).

Щеплення

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим. Сертифікат про щеплення пред’являється під час перетину габонського кордону.

Слід також мати щеплення проти дифтерії, стовбняку, поліомієліту, коклюшу, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту.

Звичайні превентивні засоби.

Не рекомендовано пити воду з кранів. Слід вживати фільтровану воду, в пляшках та кип’ячену.

Слід виключити використання свіжих соків, овочів та неочищених фруктів, риби, м’яса птиці або молока, які не пройшли достатньої термічної обробки.

Митні питання

Без сплати митних тарифів подорожуючі до Габону туристи мають право ввозити на територію країни наступні речі, які будуть ними використані особисто: прикраси, речі повсякденного вжитку, фото та кіно апарати, за умов, що вони ввозяться лише на певний період часу. Після завершення перебування в Габоні ці речі мають бути вивезені з країни. Особи, яким виповнилося 17 років, мають право без розмитнення ввозити до країни: 2 блока цигарок, 2 літри алкогольних напоїв, 100 мл. парфумів, а також подарунки, вартість яких не перевищує 10.000 фрн. КФА (20 дол. США). Для транспортування в Габон вогнепальної зброї та набоїв до неї слід за 3 місяці до прибуття в країну отримати дозвіл в Міністерстві внутрішніх справ.

Тварини, які ввозяться до Габону, мають мати сертифікат на щеплення від сказу або ветеринарний сертифікат, датований не пізніше 3-х місяців до прибуття тварини до Габону.

Працевлаштування іноземців

У зв’язку з обмеженою можливістю вільних робочих місць (в Габоні населення складає 1,5 млн. чол.), отримати роботу європейцю в цій країні є надзвичайно складно. Якщо вам випала така можливість, слід уважно вивчити контракт на роботу з метою з’ясування чи запропонована вам робота саме, що ви шукаєте, оскільки випадки нехтування доскональним вивченням запропонованого документа досить часто призводить до того, що підписант контракту отримує мізерну заробітну плату чи зовсім стає «заручником» роботодавця.

Оскільки габонська віза видається на термін до 90 днів, особі, яка прибула з метою працевлаштування, необхідно через м’ясець після перетину габонського кордону отримати дозвіл на проживання, який видає Генеральна дирекція з питань імміграції (+241.76.24.24 / 76.24.00). З цією метою, крім паспорта з діючою візою, нотаріально засвідченою копією контракту на роботу, сертифікатом про щеплення від жовтої лихоманки позивач додає такі документи:

  1. Заповнений формуляр для отримання посвідчення на проживання;
  2. Копію паспорту з копією в’їзної візи;
  3. Довідку про фах;
  4. Довідку з місця проживання;
  5. Копію контракту на оренду житла;
  6. 2 фотографії;
  7. Лист, адресований Губернатору провінції, де ви проживаєте, щодо видачі дозволу на проживання.

Після отримання дозволу на проживання, ви можете займатися вашими обов’язками, відповідно до підписаного контракту.

Слід пам’ятати, що законодавство Габону передбачає декілька випадків припинення контракту не з вини роботодавця. Їх слід враховувати при укладанні документа.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Візу для поїдки в Габон громадяни України мають отримати в Посольстві цієї країни в РФ. 121002, г. Москва, пер. Денежный, 16, тел. (+7 095) 241-00-80, 241-15-85, факс (+7 095) 244-06-94, Е-mаil: ambagabmsc@hdmail.com

Авіаційне сполучення між Європою та Габоном забезпечують декілька авіаперевізників («Air France», «Turkish airlines», «Brussels airlines», «Royal Air Maroc», «Lufthanza», «Ethiopian airlines»), які виконують від 3 до 5 рейсів щотижня між Лібревілем та Парижем, Істамбулом, Брюсселем та Франкфуртом на Майні.

Крім того, місцева компанія «Air Gabon» здійснює 5 рейсів на тиждень за маршрутом Лібревіль – Париж. Внутрішні авіаперевезення здійснюють декілька місцевих компаній, які не завжди забезпечують регулярність польотів.

Більшість доріг в Габоні не мають твердого покриття. Виключенням є дорожня сітка в столиці країни – м.Лібревіль, а також містах Порт-Жантій, Бонговіль та деяких інших. Відремонтованим є трансгабонське шосе № 1, яке зв’язує північ країни з прикордонним з Республікою Конго регіоном. Пересуватися рештою доріг бажано на позашляховиках. Краще мати місцевого водія, який знає стан доріг. Протягом сезону дощів (кінець жовтня - початок листопада та січень – початок травня) подорожування є небезпечним, оскільки значна частина доріг є непридатною (падіння дерев, зсув ґрунту тощо) для використання або зруйнованою. У випадку скоєння ДТП, слід звернутися до найближчого пункту поліції або жандармерії.

Корисні телефони

Поліція                                    117

Жандармерія                          76-09-50

Пожежна служба                   72-07-22/76-07-23

Центральна аптека                77-38-77/70-27-80

Центральний шпиталь           76-30-17/76-17-47

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes