Міністерство закордонних справ України

Київ 20:10

Республіка Замбія

Рекомендації щодо правил поведінки

            Режим в'їзду: Візовий

            Віза може бути оформлена в міжнародних пунктах пропуску, Посольстві Замбії в РФ або онлайн

            Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

При відвідуванні Замбії необхідно дотримуватися стандартних правил поведінки, характерних в цілому для країн Африки: бажано не гуляти по центральних вулицях міста в темний час доби, не знаходитись в густонаселених районах міста, не носити прикраси з дорогоцінних металів і каменів, стежити за збереженням дорожніх сумок і інших особистих речей.

У Замбії розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, авіакомпаніях тощо. Оплата послуг здійснюється лише у місцевій валюті – замбійська квача. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Криміногенна обстановка в країні – нестабільна. Останнім часом почастішали випадки пограбувань і озброєних нападів на іноземних громадян із застосуванням вогнепальної зброї.

В цілому Замбія – безпечна країна, хоча у великих містах завжди є шанс стати жертвою грабіжників або шахраїв. Зменшити ризик можна, не забуваючи про запобіжні заходи: залишати паспорт і великі гроші в сейфі готелю, обмежити пересування пішки та вночі.

Крім того, не варто пити воду з-під крана, вступати в незахищені статеві стосунки, носити майки без рукавів під палючим сонцем чи залишати на ніч відкриті вікна - є ризик бути укушеним малярійними комарами. Рекомендкємо приймати антималярійні таблетки, зробити щеплення від жовтої лихоманки.

Умови працевлаштування

Сьогодні імміграція у Замбію з метою працевлаштування користується популярністю. Країна зацікавлена в залученні іноземних професійних працівників, особливо у сфері медицини.

Дозвіл на працевлаштування може бути виданий іноземцю, який володіє відповідними навичками чи кваліфікацією. В імміграційному законодавстві Замбії існує також дозвіл на працевлаштування, що видається іноземцю, який працевлаштований за кордоном у підприємстві, що має свій філіал в Замбії, та за рішенням керівництва підприємства має бути направлений на роботу в цей філіал.

Надання медичних, соціальних послуг

Система охорони здоров'я в Замбії розвинена слабо. Головна медична установа країни – Державний госпіталь "University Teaching Hospital", знаходиться у м. Лусака. У госпіталі працюють, у тому числі, лікарі з України та фахівці з країн СНД. На території госпіталю розташована Центральна державна ветеринарна клініка.

У Лусаці також є ряд спеціалізованих приватних клінік (ортопедична, стоматологічна, офтальмологічна і гінекологічна клінічна лабораторії).

У 1969 р. в країні було введено безкоштовне медичне обслуговування, проте із-за економічних труднощів в середині 90-х більшість медичних установ повернулися до надання платних послуг.

Митні правила

Ввезення іноземної валюти не обмежене, але декларація обов'язкова. Вивіз ввезеної іноземної валюти не обмежений. Можна безмитно ввезти: 200 сигарет або 450 гр. тютюну, 1 відкорковану пляшку спиртних напоїв, продукти харчування в межах особистих потреб.

Вогнепальну зброю та наркотики ввозити заборонено.

Не можна вивозити необроблені коштовні і виробні камені (смарагд, аквамарин, турмалін, малахіт, аметист), вироби зі слонової кістки (максимум - 1 виріб, на який необхідно дозвіл від влади), шкури диких тварин, сувенірні монети (тільки з рахунком із спеціально уповноважених магазинів ).

Корисні номери телефонів

Телефонний код Замбії - + 260.

Штаб-квартира поліції (чергова частина) - 991, +260-211-228-964/8;

швидка медична допомога - 992;

служба пожежної безпеки - 993.

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes