Міністерство закордонних справ України

Київ 22:21

Республіка Індія

Республіка Індія

 

Столиця                                 Нью-Делі

Населення                             1 210 193 422

Площа                                   3 287 590 км²

Різниця в часі з Україною    +2.5 год. у літній час  +3.5 год. у зимовий час

Мова                                     англійська, гінді

Релігія                                   індуїзм, іслам, християнство, сікхізм, буддизм

Грошова одиниця                 індійська рупія

Телефонний код країни       +91

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців: http://mha1.nic.in/ForeigDiv/ForeigHome.html

Корисні номери телефонів:        

Загальнонаціональна служба екстреної допомоги 112

Поліція 100

Швидка 102

Служба надзвичайних ситуацій 108

Гаряча лінія для жінок 181

Посольство України в Республіці Індія 

Адреса: E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi - 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія: +91 9205507157

Електронна адреса: emb_in@mfa.gov.ua

Офіційна веб сторінка: http://india.mfa.gov.ua

Режим поїздок для громадян України

Короткострокові візи з туристичною та діловою метою, а також з метою лікування терміном перебування до 60 календарних днів оформлюються за допомогою мережі Інтернет за посиланням: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html.

Інші типи віз для в’їзду на територію Індії оформлюються Посольством Республіки Індія в Україні (http://embassyofindiaukraine.in/visa.php).

Правилами реєстрації іноземців передбачено обов’язок іноземних громадян, які приїздять до Індії на термін, що перевищує 6 місяців, реєструватися протягом 14 днів з моменту прибуття у підрозділах Бюро імміграції Індії (FRRO) за місцем свого перебування.

Митні правила

На територію Індії дозволено безмитне ввезення:

цигарок – 100 шт. чи 25 шт. сигар або тютюну – 125 гр.

алкогольних напоїв – 2 л

Ввезення іноземної валюти не обмежено (у разі наявності суми, що перевищує 5 000 дол. США, а також 10 000 дол. США в різноманітних платіжних засобах обов’язково потрібно заповнювати декларацію).

Обмежено ввезення/вивезення:

- наркотичних препаратів;

- психотропних речовин;

- вогнепальної зброї та боєприпасів;

- зникаючі види тварин та рослин;

- радіопередавачів;

- злитків золота;

- золотих монет;

- національної індійської валюти;

- шкір диких тварин та пір’я птахів (рідких видів);

- виробів із шкіри рептилій;

- старовинних монет;

- антикваріату;

- супутникових телефонів без відповідної ліцензії Міністерства комунікацій та інформаційних технологій Індії.

Фітосанітарні правила

Ввезення домашніх тварин дозволяється за умови наявності сертифікатів про відсутність хвороб, про щеплення та відповідного дозволу компетентних органів Індії.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Індії визнаються Міжнародні посвідчення водія. Враховуючи особливості дорожнього руху, вважається за доцільне орендувати авто з водієм.

Страхування

Наявність страхового полісу є однією з умов в’їзду та перебування на території Індії.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації 

В умовах тропічного клімату, а також за наявності особливо небезпечних хвороб необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме:

утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду;

ретельно мити овочі та фрукти.

Безпекова ситуація

Звертаємо увагу на наявність терористичної загрози на території країни з боку терористичних і сепаратистських організацій.

Найбільш небезпечними для іноземців вважаються північні та північно-східні регіони Індії.

Рекомендації

Іноземцям не рекомендується відвідувати окремі райони індійського штату Джамму і Кашмір.

Відвідання ряду районів штатів Ассам, Маніпур, Мізорам, Нагаленд, Аруначал Прадеш, Джамму і Кашмір, прикордонних регіонів Уттар Прадешу і Раджастану, союзних територій Андаманські і Нікобарські острови та Лакшадвіп потребує окремого дозволу Міністерства внутрішніх справ Індії.

Останнім часом спостерігається значне загострення внутрішньополітичної та безпекової ситуації в індійському штаті Західна Бенгалія, де у ряді регіонів, зокрема у популярному серед іноземних туристів районі Дарджилінг, фіксуються масові безладдя та сутички між прихильниками різних політичних течій з числа місцевого населення, в результаті яких є вбиті та поранені.

З огляду на загострення безпекової ситуації в індійському штаті Західна Бенгалія, в т.ч. у районі Дарджилінг, Посольство рекомендує громадянам України утриматись, на даному етапі, від поїздок з туристичною метою у зазначений регіон Індії до повної стабілізації ситуації.

У випадках нагальної необхідності виїзду до зазначеного регіону рекомендуємо громадянам України попередньо інформувати Посольство України в Республіці Індія щодо місць можливого перебування та можливостей оперативно зв’язатись з ними (номери телефонів, адреси електронної пошти тощо).

У разі потрапляння в надзвичайну ситуацію, загрози життю та здоров’ю громадянам України рекомендується звертатись до Посольства України в Республіці Індія за номерами телефонів: +91-11-2614-60-41, +91-92-0550-71-57 («гаряча лінія» ПУ) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.    

 

Епідеміологічна ситуація

Слід звертати увагу на підвищену небезпеку захворювання на вірусні та шлунково-кишкові інфекції, лихоманку Денге, а також інші хвороби, які передаються через укуси комах. Подорожуючим наполегливо рекомендується мати при собі та використовувати засоби захисту (репеленти) надійних виробників. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

Просимо звернути увагу, що, відповідно до чинного законодавства Республіки Індія іноземці, які перевищили дозволений візою строк перебування на території країни, зобов’язані в обов’язковому порядку отримати в компетентних органах дозвіл на виїзд (Exit Permit). Зазначені дозволи оформлюються підрозділами Бюро імміграції Індії (Foreigners Regional Registration Offices). Подати заявку на отримання дозволу можливо також за допомогою мережі Інтернет (indianfrro.gov.in). Враховуючи зазначене, просимо громадян України уникати перевищення строку перебування на території Республіки Індія, визначеного у візових документах, без поважних причин, а також заздалегідь турбуватися про завчасний виїзд з країни.

Використання безпілотних літальних апаратів без дозволу Департаменту цивільної авіації Індії на території країни заборонено.

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes