Міністерство закордонних справ України

Київ 23:30

Алжирська Народна Демократична Республіка

Рекомендації щодо відвідування Алжиру

З огляду на активізацією терористичних угрупувань  в районах Бумердес, Тізі Узу, Буіра, Беджая, а також у прикордонних з Тунісом районах, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують поїздки до Алжиру або вже перебувають на його території, уникати, без нагальної потреби, відвідання зазначених районів, а також утриматись від поїздок за межі м. Алжир на відстань більше ніж 50 км.

Уникати наземного пересування територією пустелі Сахара; міста, що розташовані на території Алжирської Сахари, відвідувати лише використовуючи повітряний транспорт.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Алжирі за номером телефону: +213778604053

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Іноземці формально мають майже ті ж права і свободи та виконують ті ж обов’язки, що і громадяни Алжиру, якщо інше не передбачено алжирським законодавством та міжнародними договорами АНДР.

Іноземці є рівними перед законом незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, мови, роду і характеру занять, крім ставлення до релігії. Останнє, в першу чергу, стосується іноземних громадянок, які перебувають у шлюбі з алжирцями.

Згідно із законодавством АНДР, дружини алжирців немусульманського віросповідання можуть бути позбавлені права, у разі смерті їх чоловіків, на успадкування житла та майна, навіть тоді, коли вони були нажиті разом впродовж спільного сімейного життя. Лише належність до мусульманської віри надає вдові алжирця право отримати свою частку спадщини, яка відповідним чином розподіляється між нею, її дітьми та іншими рідними із сім’ї батьків померлого.

Для громадян України встановлено візовий режим. Міністерство внутрішніх справ має право відмовити іноземцю у пропуску через державний кордон з мотивів забезпечення громадського порядку в країні.

Законодавством Алжиру визначено терміни „нерезидент” і „резидент”. Нерезидент – це іноземець, який прямує транзитом через територію Алжира, або прибув у країну на термін не більше трьох місяців і не має наміру залишатися на тривале проживання чи вести професійну діяльність.

Іноземець, який хоче продовжити своє перебування на термін більший, ніж зазначено у візі без оформлення права на проживання в Алжирі, має право на продовження візи лише один раз на термін до трьох місяців.

Резидентом Алжиру вважається іноземець, який, бажаючи мати в Алжирі фактичне, звичайне, чи постійне місце проживання, отримав на це відповідний дозвіл та посвідчення резидента, термін дії якого два роки.

У видачі посвідчення резидента може бути відмовлено, або воно може бути вилучене, якщо іноземець не виконує одну з умов, які є підставою для видачі такого посвідчення. У цьому випадку іноземець зобов’язаний залишити територію Алжиру в п’ятнадцятиденнийтермін від дати письмового повідомлення. У виняткових випадках, йому може бути надано додатковий термін.

Іноземець може вільно пересуватися по території Алжиру. Він зобов’язаний мати при собі та пред’являти на вимогу представників влади документи про законне перебування на території країни, а також повідомляти комісаріат поліції або мерію про зміну місця проживання, якщо він міняє місце проживання остаточно, чи на період більше шести місяців. Заява має буде подана не пізніше п’яти днів до залишення помешкання із зазначенням адреси місця старого та нового помешкання. Про прийняття заяви іноземцю видається відповідний документ.

Іноземці нерезиденти виїжджають з країни на тих же умовах, за якими вони в’їжджали.

Іноземці резиденти для остаточного залишення країни оформляють виїзну візу – документ, про зміну місця проживання.

Видворення іноземця за межі національної території оформляється рішенням міністра внутрішніх справ в наступних випадках:

 • Якщо адміністративні органи вважають, що присутність іноземця в Алжирі створює загрозу порушенню громадського порядку.
 • Якщо стосовно іноземця прийнято остаточне рішення органів юстиції про його ув’язнення за скоєний злочин чи правопорушення.
 • Якщо він не залишив територію Алжиру в раніше визначені компетентними органами терміни і не зміг надати переконливі докази прострочення 15-денного (чи додаткового) терміну з дня отримання повідомлення.
 • Рішення про видворення іноземцю передається у письмовій формі.
 • В залежності від причин видворення, іноземцю може бути встановлено термін від 48 год. до 15 днів для залишення території Алжиру.
 • Іноземцю, який наведе переконливі докази про неможливість залишити територію Алжиру у визначений термін, за рішенням міністра може бути визначене місце проживання в Алжирі до його від’їзду.

Іноземець, який потрапив на національну територію АНДР з порушенням чинного законодавства може бути ув’язнений на термін від 2 до 6 місяців і оштрафований, або до нього може застосовуватись лише один з цих заходів покарання.

Особа, яка прямо чи опосередковано сприяла, або намагалася сприяти в’їзду, переміщенню по країні, чи перебуванню іноземця на території Алжиру всупереч чинного законодавства карається ув’язненням на термін від 2 місяців до 1 року і штрафом, або застосовується лише одна з цих мір покарання.

Порушення (як алжирцями так і іноземцями) приписаних вище правил карається штрафами в різних розмірах.

Іноземець, який ухиляється від виконання рішення про видворення, або який після видворення з території Алжиру знову потрапив в країну без належним чином оформленого на це дозволу карається ув’язненням на строк від 6 місяців до 2 років, якщо він не зуміє доказати, що не може повертатися в свою країну, чи в будь-яку іншу. Таке покарання застосовується і до іноземця, який не прибув у вказані терміни до визначеного йому помешкання, або яке він в подальшому покинув без дозволу.

Безпекова ситуація у країні (загальна інформація)

Сьогодні загальна безпекова ситуація в країні є цілком контрольованою. Завдяки соціальним та політичним заходам, що здійснюються алжирським урядом, відійшли в минуле масові терористичні акти, що зумовили формування іміджу АНДР, як небезпечної держави. Важливу роль в цьому відіграють, звичайно, силові структури (поліція, жандармерія, армія, служба безпеки), які досить ефективно контролюють ситуацію, зокрема, у великих містах країни. Крім того, великі алжирські компанії мають власні підрозділи безпеки, які також контролюють ситуацію в районах великих будівництв.

Хоча в окремих регіонах країни, в основному в гірській місцевості, ще продовжуються терористичні напади. До небезпечних з цієї точки зору регіонів можна віднести гірську Кабілію з центром у м. Тізі Узу (150 – 200 км на схід від столиці), а також області Бумердес, Буїра, Скікда та Жіжель. Час від часу терористичні акти фіксуються також у південних областях АНДР.

До найбільш безпечних регіонів АНДР можна віднести великі міста Оран, Арзев, Мостаганем, Константина, а також столицю країни – місто Алжир.

Центральні райони зазначених міст можна вважати абсолютно безпечними. Однак, в передмістях, за виключенням великих промислових зон, необхідно бути більш обережним.

Слід відзначити, що більшість терактів здійснюється на другорядних дорогах та в невеликих населених пунктах. Здебільшого дії терористів спрямовані проти алжирської поліції, армії, жандармерії, інших силових структур. Дуже рідко трапляються озброєні напади терористів на цивільне населення.

Щоб почуватися в безпеці під час перебування в Алжирі, на думку тих же експертів, необхідно дотримуватись таких рекомендацій:

1. Проведення всіх ділових зустрічей потрібно планувати переважно у великих містах країни, що вказані вище.

2. Рекомендується зустрічати іноземців в алжирському аеропорту.

3. Краще планувати своє переміщення по країні авіатранспортом (між великими містами країни існує добре налагоджене авіаційне сполучення).

4. Для проживання рекомендується обирати готелі зі списку, наведеному на нашому сайті.

5. Переміщуватись по місту із супроводжуючим, або в крайньому випадку на таксі, викликаному співробітниками готелю.

6. Без належного супроводу виїзд у сільську місцевість та приміські території (окрім промислових зон) є небажаним.

7. У будь якому разі не вагайтесь зателефонувати до Посольства та отримати інформацію щодо безпечності територій чи населених пунктів, куди Вас запрошують ваші колеги чи партнери.

8. Прибувши до АНДР на термін більше 3 місяців, станьте на консульський облік у Посольстві України та залиште свої координати для повідомлення на випадок кризових ситуацій.

 9. Завжди беріть з собою мобільний телефон (картки місцевих операторів недорогі, а їх тарифи на міжнародні дзвінки значно вигідніші, ніж вартість міжнародного роумінгу).

Запишіть собі окремо номер телефону готелю, де ви зупинились та номер Посольства України в АНДР, на який Ви можете телефонувати (у форматі місцевого набору з будь – якого телефону): 021 79 64 46, 021 79 64 37.

Умови працевлаштування

Слід зазначити, що будь-якому іноземцю забороняється здійснювати професійну виробничу, комерційну діяльність та заняттям народним промислом без належним чином оформленого для цього дозволу, який вони мають отримати в службі зайнятості (Bureau de mains-d’oeuvre).

У разі порушення такої заборони, особу може бути ув’язнено на термін від 6 до 12 місяців, або оштрафовано. У разі повторних порушень розмір штрафів збільшується вдвічі і може бути прийнято адміністративне рішення про припинення такої діяльності.

Юридична чи фізична особа в Алжирі, в якої працює іноземець, зобов’язана протягом 30 днів заявити про це в Бюро трудових ресурсів, а в разі його відсутності – до мерії за місцем роботи. Підприємства чи особи, які є власниками помешкань і за родом професійної діяльності приймають на проживання іноземців, зобов’язані протягом 24 годин повідомити місцевий комісаріат поліції про проживання в них іноземця.

Неабиякі труднощі виникають у іноземців при спробі влаштуватись на роботу на підприємства чи установи державного сектору економіки, де досить часто вимагається документ, який підтверджує алжирське громадянство.

Іноземціне мають права:

 • бути засновниками і членами політичних партій та громадських організацій;
 • обирати і бути обраними до органів державної влади та самоврядування, а також брати участь у референдумах;
 • бути адвокатами, аудиторами і нотаріусами;
 • бути державними службовцями, у тому числі військовослужбовцями.

При працевлаштуванні в приватні структури чи підприємства ніяких обмежень для іноземців не існує.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних, соціальних послуг

Іноземці – резиденти користуються, як і громадяни Алжиру, правом на безкоштовне навчання своїх дітей, безкоштовну медичну допомогу, мають вільний вибір місця проживання та свободу пересування, можливість отримувати державну стипендію у вищих учбових закладах країни, до яких вони вступили на загальних підставах тощо.

Митні питання

Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова).

Дозволено вивіз іноземної валюти вартістю до 7500 євро.

При цьому необхідно пред'явити декларацію, заповнену при в'їзді в країну, для перевірки наявності валюти, проведених в Алжирі операцій з обміну, вивезення цінних предметів, заявлених при в'їзді в країну. Особи, що не проживають в Алжирі, зобов'язані оплачувати авіаквитки у конвертованій валюті за офіційним курсом місцевого динара.

Безмитно ввозяться (на одну особу):

 • цигарок - до 200 шт., до 50 сигар або 250 гр. тютюну однієї марки
 • до 2 л. вина або 1 л. міцних спиртних напоїв
 • до 50 гр. парфумів або 250 гр. туалетної води
 • 5 фотоплівок
 • 5 відео-та 5 аудіокасет
 • 1 килим
 • особисті прикраси та вироби із золота, платини і срібла (заповнення декларації обов'язково)
 • цінні предмети, необхідні для роботи або відпочинку (відео-та фототехніка) - в межах необхідності
 • речі домашнього та особистого вжитку в межах потреб

Заборонено ввезення:

 • наркотиків
 • порнографічної літератури
 • зброї та боєприпасів
 • документальних фільмів
 • записаних відеоплівок
 • предметів, що суперечать доброму смаку, місцевим звичаям і моралі
 • тварин і рослин, що знаходяться на межі зникнення
 • предметів класичного мистецтва

За спеціальними дозволами відповідних органів вивозяться:

 • фільми
 • фото-і відеоплівки
 • насіння та рослини (необхідний фітосанітарний сертифікат)
 • художні витвори
 • предмети археологічної цінності (обов’язкова атестація органів культури)
 • витвори мистецтв та історичні документи (потрібен дозвіл Комісії Національного народного зібрання)

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Поліція 17

Жандармерія 1055

Пожежна служба 14

Служба порятунку 112

Медична допомога 115, 021 73 69 69, 0662 23 39 39 (цілодобово)

Червоний хрест 021 63 31 55

Винятково у разі загрози життю чи загибелі громадян України прохання телефонувати в Посольство України в Алжирі за номером 00213778604053 (цілодобово).

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes