Міністерство закордонних справ України

Київ 10:22

Республіка Конго

Безпекова ситуація

У більшості регіонів країни безпека перебування гарантована. Разом з тим, у зв’язку з намірами президента Конго Д.С.Нгессо у черговий раз змінити положення Конституції і висунути свою кандидатуру на президентських виборах 2016 р., безпекова ситуація має тенденцію до загострення.

У містах Конго, як і по всій країні, перебування на вулиці без супроводу є певною необережністю, особливо у віддалених районах міст. Перебуваючи на вулиці, не варто мати при собі значні суми грошей. Випадки нападів на іноземців частішають у період святкування Різдва та Нового року.

У столиці країни – м. Браззавіль безпекова ситуація задовільна, зокрема у центральних кварталах, де проживає більшість іноземців. Вночі у північних районах столиці (Талангаї, Кінтеле, Баконго, Макелекеле) слід виявляти обережність. В економічній столиці Конго - м. Пуент-Нуар безпекова ситуація задовільна. Водночас, відвідувати квартал Варфест є небажаним у зв’язку з наявністю там невеликих груп правопорушників. Дорога на Долізі є дуже небезпечною, з огляду на перевезення нею лісу та частими випадками перевищення швидкості водіями цих вантажівок. Якщо ви прийняли рішення подорожувати в регіоні навколо кордону з ДР Конго, то слід перенести цю подорож або відмовитися від неї зовсім, оскільки цей район є дуже небезпечним. У разі скоєння нападу на вас, не слід чинити опір. Вимоги нападників, як правило, стосуються грошей та цінних речей. Заборонено фотографувати порти, мости, пункти контролю, офіційні установи тощо. Якщо визначити важливість об’єкту, який фотографується важко, слід утриматися від проведення зйомки. 

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Перед плануванням поїздки до Конго проконсультуйтеся із лікарями і придбайте страховку. Епідеміологічна ситуація в Конго досить складна. Періодично виникають осередки захворювань на поліомієліт, лихоманку Денге, кишкові хвороби. Малярією хворіють, практично, протягом усього року і досить значна кількість осіб.

Щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим.

Можуть бути рекомендовані інші щеплення: від тифоїдної лихоманки, гепатиту А та Б, менінгіту, а також від сказу, поліомієліту та дифтерії. Крім того, слід суворо дотримуватися правил особистої гігієни (миття рук, вживання чистої води). У місті Браззавіль випадки захворювання на чікунгую є досить частими. Для профілактики захворювання на цю хворобу слід використовувати усі засоби захисту від комарів (довгий одяг, аерозолі, креми тощо). Слід знешкодити усі можливі місця концентрації комарів навкруги вашої оселі і в її середині: стояча вода, ємкості з водою, зношені покришки тощо.

Повернувшись з Конго до України, рекомендується пройти медичне обстеження у випадку наявності температури, головного болю, проблем з рухом тощо. У цих випадках слід використовувати парацитамол та виключити із споживання ліки, які можуть розріджувати кров, наприклад, аспірин, оскільки діагностика малярії не була підтверджена.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з помешкання. Для профілактики цієї хвороби слід застосовувати також різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або триваліший більше ніж 6 місяців). Повернувшись до України, не слід нехтувати профілактичними засобами. Протягом перебування в Конго та 2-х місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

СНІД

Значна кількість молоді в Конго є хворими чи носіями СНІДу. З метою уникнення зараження цією хворобою, слід користуватися особистими засобами захисту від сексуальних хвороб, що передаються.

Діарея, холера

З метою захисту від діареї та холери рекомендується вживати напої, розлиті в скляний чи пластиковий посуд, виключити вживання води з крану або з інших неперевірених джерел. Слід виключити використання свіжих соків, овочів та неочищених фруктів, риби, м’яса птиці чи молока, які не пройшли термічну обробку, а також м’ясо диких звірів та птиць.

Перед кожним вживанням їжі необхідно хоча б один раз вимити руки.

Не слід купатися у непроточній воді або в озері (існує високий рівень наявності інфекцій).

Не варто пересуватися босоніж по піску або у вологій місцевості.

Не слід контактувати з тваринами, яких ви зустрінете на вулиці.

Користуйтеся ліками, привезеними вами і не вживайте медикаментів, придбаних на вулиці (існує ризик придбання підроблених ліків).

Слід прасувати одяг лише електричною праскою. Це вбиває паразитів, які можуть бути у ньому. Слід обов’язково носити окуляри від сонця і мати із собою запас води. Якщо ви проживаєте в країні тривалий час, слід один раз на рік відвідувати дерматолога.

Митні питання

Перед поїдкою до Конго, слід зробити детальний опис речей, які ви берете із собою. Доречно мати копії чеків на їхнє придбання (особливо цінних: камер, комп’ютерів тощо).

Речі, якими ви плануєте користуватися протягом 6 місяців, не підлягають розмитненню, проте якщо ви прибуваєте до Конго пароплавом і маєте їх при собі - слід сплачувати портові збори (500 євро).

Якщо на митниці відсутні прилади електронного контролю чи на даний момент вони не працюють, будьте готові до візуального огляду ваших речей, який є обов’язковим. У цьому випадку доречно ключі від валіз тримати наготові. За наявності у вас комп’ютера, слід сплатити податок у сумі 5000 фрн. КФА (10 дол. США). Тимчасово звільняється від сплати податку мисливська зброя за наявності посвідчення мисливця або посвідчення науковця. Крім того, слід отримати в компетентних органах Конго дозвіл на ввезення цієї зброї.

Працевлаштування іноземців

Знайти роботу в державному апараті Конго є дуже складно, оскільки існує значна кількість конкурсів. Разом з тим, такі сфери, як освіта і медицина є досить перспективними для пошуку іноземцем роботи. Крім того, в країні існує значна кількість міжнародних неурядових організацій, які періодично оголошують набори на роботу у сфері медицини, охорони навколишнього середовища тощо.

Приватний сектор економіки країни потребує кваліфікованих спеціалістів, зокрема у сфері видобутку та транспортування нафти, портової і дорожньої інфраструктур. У Конго у цих сферах працює значна кількість приватних європейських та міжнародних компаній, які оголошують конкурс на заміну вакансій чи відкриття нових посад.

Контракти укладаються на індивідуальній основі після розгляду досьє заявника і прийняття рішення щодо підписання з ним угоди. Подальшу процедуру оформлення беруть на себе частково роботодавець і підписант контракту. Після прибуття в Конго необхідно отримати дозвіл на проживання та картку іноземця, яка дає можливість проживати і працювати в країні.

Тривалість робочого часу у приватному секторі країни становить 40 годин на тиждень, у державному – 35. У приватному секторі надається один вихідний на тиждень. Відповідно до Кодексу про працю, тривалість відпустки 26 днів. Слід враховувати, що необхідно сплачувати страхові внески, які сягають 25% заробітної плати.

Не рекомендується укладати контракти на роботу з місцевими підприємцями, оскільки важко перевірити їхню фінансову спроможність щодо продовження бізнесу, до якого залучається іноземний спеціаліст.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Візу для поїздки в Республіку Конго громадяни України мають отримати в Посольстві цієї країни в РФ. 119049 Коровий Вал улица, 7, строение, №1, телефон посольства: s (499)236-3368.

Літаки компанії «Air France» виконують чотири рейси на тиждень між Браззавілем та Парижем і три між м.Пуент-Нуар та м.Париж. Крім того, тут представлені такі міжнародні перевізники як: «Kenia airlines», «Ethiopian airlines» та деякі інші, які з’єднують Конго з Камеруном, Ефіопією, Марокко. Внутрішні авіаперевезення здійснюють місцеві компанії, які часто не дотримуються міжнародних норм безпеки польотів, через що непоодинокими є випадки падіння літаків.

Залізничний транспорт функціонує на регулярній основі між м.Браззавіль і м.Пуент-Нуар.

Крім національної дороги № 2, яка з’єднує м.Браззавіль з м.Макуа, національної дороги № 1 (з’єднує Браззавіль з м.Кінкала), а також автодороги між м.Пуент-Нуар та м.Долічі, решта автодоріг є непридатними для використання, особливо в період дощів. Тому доцільно користуватися позашляховиками. Подорожувати слід на двох автомобілях, оскільки місцеві ремонтні майстерні не гарантують повного і кваліфікованого обслуговування автомобіля в разі його поломки. Якщо сталася ДТП, слід повідомити про це родичам, знайомим, а також у відділення поліції чи жандармерії.         

Перебої з постачанням пального є епізодичними, проте рекомендується мати достатній запас палива для подорожування у зворотному напрямку.

Користуватися ременем безпеки або шоломом є обов’язковою вимогою при подорожуванні автомобілем чи велосипедом.

Рекомендується пересуватися групою автомобілів, але ні в якому разі не вночі, оскільки випадки збройних нападів не є поодинокими. 

Корисні телефони

Почесне консульство України у Браззавілі

Адреса: 132, rue Bangou Plateau de 15 ans, Brazzaville

Телефон: +242 044042989, +242 068 142428

E mail: ukrconsulcongo@gmail.com

 

Корисні телефони:

Поліція                                    112

Жандармерія                          089-568-325

Служба безпеки                     118

Пожежна служба                   813-872

Швидка медична допомога   522-008, 813-867

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes