Міністерство закордонних справ України

Київ 03:13

Республіка Ангола

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Місце розташування дипломатичної або консульської установи: Москва

Наразі підстав для однозначних рекомендацій утриматися від відвідування Анголи немає. Водночас, враховуючи низький рівень доходів населення та нерозвинену туристичну інфраструктуру, а також місцеву культуру, Посольство рекомендує громадянам України дотримуватися посилених заходів особистої безпеки, уникати місць масового скупчення людей, планувати програму свого перебування в країні, максимально обмеживши пересування після 19.00, з метою уникнення агресії або провокації, не вступати в суперечки з місцевими мешканцями та поводитися чемно. Слід враховувати, що значна частина населення, особливо поза містами, досі живе громадами і зберігає місцеві традиції та норми.

Рекомендується завчасно попередити свою банківську установу в Україні, якщо ви плануєте скористатися платіжною карткою в Анголі, щоб уникнути блокування рахунку. Кредитні карти і дорожні чеки приймаються до оплати в більшості великих готелів, магазинів і ресторанів. Грошова одиниця - кванза. В обігу знаходяться банкноти 5, 10, 50, 100, 200, 500, 1000 і 2000 кванз та монети 0,5, 1, 2, 5, 10 кванз. Валютно-обмінні операції з кванзами можливі в банках, обмінних пунктах, готелях, а також у вуличних торговців (знаходяться, як правило, поблизу великих магазинів). Курс обміну станом на липень 2013 року складає 1 дол. США = 100 кванз.

Найпоширенішим способом подорожі всередині країни є авіаперельоти. Міжміське автобусне сполучення є порівняно безпечним, але без знання португальської мови та місцевої специфіки використовувати його не рекомендується. Пасажирські залізничні перевезення в країні нерозвинені. Централізований громадський транспорт у містах майже відсутній, переміщення по місту здійснюється з використанням маршрутних таксі (200-300 кванз), але його використання іноземцями не рекомендовано. Система офіційних таксі майже не розвинена, за викликом працюють декілька офіційних компаній, зокрема «Афрі-таксі»: 222-311-754, 923-644-657 (вартість поїздки з аеропорту до центра міста становитиме близько 30 дол. США). У нічний час замовлення майже не приймаються; також можлива відмова водія везти замовника в райони, де може бути небезпечно.

Останнім часом почали розвиватися послуги з оренди автомобілів. У той же час, у зв’язку з високим попитом і за відсутності адекватної пропозиції, ціни продовжують залишатися високими. На сьогоднішній день в столиці можна нарахувати близько 6 компаній, які надають автомобілі в оренду. Загальною характеристикою компаній-операторів даного сегмента ринку є передоплата не менше 50% від суми заявки та наявність повного бензобака при поверненні автомобіля (вартість оренди може складати від 200 до 500 дол. США на день в залежності від обраних умов).

При переміщені країною автомобільним транспортом необхідно враховувати, що автомагістралі й дороги, а також інші об'єкти дорожньої інфраструктури в багатьох областях країни залишаються в поганому стані або відсутні зовсім. Вартість переїзду по мосту через річку Кванза становить 250 кванз (приблизно 2,5 дол. США).

Дорожній рух може бути небезпечним, особливо в сезон дощів, коли на розмитих дорогах залишаються дорожні вибоїни, а дороги другорядного значення, в тому числі і в столиці, стають недоступними для проїзду.

Поїздки по сільській місцевості варто здійснювати тільки в денні години, оскільки окремі ділянки сільських доріг до теперішнього часу не розміновані, вони мають помітні для подорожуючих позначення про наявність мін. Прийнято вважати, що головні дороги у всіх провінціях Анголи є зонами, вільними від мін, проте необхідно дотримуватися максимальної обережності при віддаленні від придорожньої зони.

В Луанді дорожній рух є інтенсивним і хаотичним. Не всі перехрестя оснащені світлофорами або регулюються представниками дорожньої поліції. Водії часто ігнорують правила дорожнього руху, що призводить до великої кількості дорожньо-транспортних пригод.

При керуванні автомобілем обов'язковою вимогою є наявність водійського посвідчення міжнародного зразка або нотаріально завіреної Посольством копії та перекладу посвідчення, яке дійсне 2 місяці. Необхідно також враховувати, що дорожня поліція при зупинці автомобіля у іноземця буде вимагати пред’явлення копії паспорту з діючою візою, відміткою про перетин кордону та наявність страхового полісу на автомобіль. У разі ж порушення правил дорожнього руху, поліцейські можуть замість оформлення офіційного штрафу попросити віддати кошти на місці.

На кордонах провінцій стоять мобільні пости міграційної служби, які в обов’язковому порядку у всіх іноземців вимагають паспорт з наявною діючою візою. Крім того, ця процедура проводиться й на внутрішніх рейсах при прильоті до місцевих аеропортів. З огляду на це, при переміщені між провінціями рекомендується мати оригінал паспорту, а в межах міст копії першої сторінки та сторінки з візою.

Ангольське сонце може бути дуже небезпечним через високий рівень ультрафіолетового випромінювання. Завжди дбайте про надійний захист організму від сонця, пийте багато води, щоб уникнути зневоднення.

Рекомендується подбати про медичну страховку перед подорожжю до Анголи з огляду на високу вартість медичних послуг в країні.

Години роботи установ: державні організації – з 08.00 до 15.00; магазини – з 09.00 до 20.00; банки – з 08.30 до 11.30/14.00-15.30 (з понеділка по п'ятницю).

У разі необхідності, при пред’явлені паспорта, можливо придбати картку місцевих мобільних телефонних операторів «Movicel» або «Unitel», яка активується одразу.

Завжди зберігайте свій паспорт, авіаквиток, коштовні речі, готівку та банківські картки у надійному місці. Майте при собі копію паспортних документів, це може полегшити ваше повернення на випадок викрадення або втрати оригіналу. Для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну у випадку втрати паспорта необхідно звертатися до Посольства України в Анголі. Також рекомендується поставити до відома консульський відділ Посольства про своє перебування в країні, зателефонувавши за номером (+244) 912-340-426 одразу після свого прибуття.

Безпекова ситуація

Хоча громадянська війна в Анголі закінчилася в 2002 році та наразі відсутні сутички між військовими групами, кримінальна злочинність знаходиться на високому рівні. Це обумовлено загальною бідністю населення, яке розглядає іноземних туристів та багатих людей як потенційну можливість отримати гроші та коштовні речі.

З огляду на це, пішохідні прогулянки, особливо у вечірній час, по Луанді не рекомендовані. Необхідно постійно приділяти увагу збереженню особистих документів і грошей. У спілкуванні з місцевим населенням та представниками органів влади рекомендується вести себе доброзичливо, з повагою ставитися до існуючих традицій і встановлених норм поведінки в країні.

При розрахунку в магазинах, ресторанах та інших місцях не слід демонструвати наявність значних коштів, одягати прикраси та мати коштовні речі при собі. У разі ж нападу не чинити супротив та не панікувати, а натомість відати телефон та гроші (для цього доцільно мати при собі невелику суму у доларах або місцевій валюті еквівалентну 30 дол. США). При вуличному пограбуванні, у більшості випадків, звернення до поліції ні до чого не призведе.

При втраті документів за першої нагоди необхідно звернутися до Посольства України в Анголі (м.Луанда, Bairro Mirramar, Rua Companhia de Jesus 35, тел. + 244 912 340 426) для отримання документів на повернення. З огляду на це рекомендуємо мати при собі копії паспортних документів, що підтверджують українське громадянство. 

Умови працевлаштування

Іноземний громадянин має право на провадження на території Анголи оплачуваної діяльності лише з відповідною робочою візою, оформленою на підставі дозволу компетентних органів влади країни. За іншими типами віз робота на території Анголи заборонена та, у разі виявлення таких випадків, компанія має сплатити значний штраф, а особа підлягає депортації.

Для оформлення ангольської річної робочої візи до Посольства Анголи в Російській Федерації необхідно подати наступні документи:

1. Анкета - 2 прим.

2. Фотокопія паспорта або іншого документа, дійсного для в'їзду в Анголу;

3. Зобов'язання дотримуватися ангольських законів, написане власноруч;

4. Дві кольорові фотокартки 3x4 см;

5. Контракт про прийом на роботу або документ із зобов'язанням надання роботи;

6. Довідка про відсутність судимостей;

7. Медичний сертифікат;

8. Підтвердження існування сімейних відносин з громадянами Анголи або іноземцями, що проживають в країні;

9. Документ про загальну або спеціальну освіту;

10. Інформацію з попередніх місць роботи (у разі необхідності)

11. Додаткові документи, необхідні для нівелювання будь-яких сумнівів, які можуть виникнути при аналізі наданих документів.

У разі отримання робочої візи, після приїзду громадянина в Анголу роботодавцем до місцевих органів в обов’язковому порядку подаються документи 6, 7, 9, перекладені на португальську мову, із завіреним Посольством України в Анголі перекладом.

Іноземець, який працевлаштований на території Анголи, може виконувати роботу за контрактом лише з відповідальним за оформлення візи роботодавцем. У разі розірвання контракту віза скасовується, а іноземець має залишити територію країни.

Надання медичних, соціальних послуг

У статистиці захворювань населення Анголи переважає інфекційна і паразитарна патологія. Широко поширені малярія, шистосоматоз, туберкульоз, гепатит, різного роду кишкові інфекції (холера, амебна дизентерія, тиф і паратифи). Останнім часом в Анголі швидко зростає число хворих на СНІД.

Для в'їзду в країну обов’язково потрібна вакцинація проти жовтої лихоманки, а для осіб, які значний час перебуватимуть у віддалених районах Анголи, також рекомендується вакцинація від гепатиту A і B, тифу та менінгіту.

Вся місцева вода повинна розглядатися як потенційно забруднена; її потрібно ретельно прокип'ятити перед вживанням. Рекомендується завжди вживати виключно бутильовану воду, а до води в більш віддалених районах слід ставитися з максимальною обережністю. Молоко в країні рідко буває пастеризованим, тому також слід уникати всієї свіжо-молочної продукції (йогурти і пастеризоване молоко можливо купити у будь-якому магазині). М'ясо, рибу, птицю та овочі необхідно піддавати ретельній тепловій обробці і споживати у гарячому вигляді. Не рекомендується купувати їжу у вуличних торговців через високу ймовірність зараження. Овочі та фрукти перед їжею повинні бути ретельно вимиті.

Медичне обслуговування вкрай обмежено по всій країні і практично відсутнє у сільських та ізольованих районах. До системи медичних закладів належать як державні лікарні, так і приватні клініки. За допомогою, у разі гострої необхідності, доцільніше звертатися в приватні клініки, устаткування в яких відповідає сучасним вимогам. Оплата за медичні послуги здійснюється готівкою. Лікарі можуть вимагати негайної оплати за будь-які надані послуги (наприклад, консультація у лікаря коштуватиме 50 дол. США, аналіз на малярію – 30 дол. США). У цьому зв’язку наполегливо рекомендуємо застрахуватися на час подорожі.

Деякі ліки важко дістати або вони можуть виявитися дорогими та низької якості. З огляду на це рекомендується мати при собі набір основних ліків, необхідних під час подорожі.

При подорожі до Анголи основну загрозу здоров’ю може становити малярія, яка активна впродовж усього року та передається через укуси комарів. З огляду на це ввечері рекомендується носити одяг, що закриває ноги та руки, а також використовувати репеленти. Крім того, мандрівники, які планують знаходитися на території Анголи менше 30 днів, можуть приймати для профілактики захворювання спеціальні ліки.

У разі зараження наполегливо рекомендується негайно звернутися за медичною допомогою, а за умов розвитку хвороби (перші симптоми схожі з простудними захворюваннями або грипом: висока температура, слабкість тощо) після повернення в Україну в обов’язковому порядку попередити дільничного лікаря щодо перебування у країні з високим рівнем захворюваності на малярію.

Митні питання

З огляду на відсутність Посольства Анголи в Україні, громадяни України за отриманням ангольської візи, мають звертатися до Посольства Анголи в Росії: м. Москва, вул.Улофа Пальме, 6. тел +7 (499) 143-6324, +7 (499) 143-6531.

Для отримання візи до Анголи необхідні наступні документи:

- Закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не менш ніж через 6 місяців після запланованого повернення з країни;

- Заповнена анкета (португальською або англійською мовою) у двох примірниках (форма візової анкети http://www.angolarussia.ru/ru/consular/samples-of-documents.html);

- Дві актуальні фотокартки;

- Оригінал запрошення (гостьового або ділового);

- Сертифікат щеплення від жовтої лихоманки;

- Медичний страховий поліс (бажано мати).

Термін видачі візи – 14 днів. Термінові візи видаються протягом 5 днів. Вартість візи становить 100 дол. США звичайна та 200 дол. США термінова. Строк дії звичайної візи становить 2-3 місяці (початок дії візи починається з моменту видачі візи) з дозволеним строком перебування на території країни 30 днів, у разі необхідності, на території Анголи візу можна двічі подовжити строком на 30 днів щоразу. З огляду на це відкривати візу за 2 місяці до орієнтовної дати поїздки не рекомендується. Слід наголосити, що у разі закінчення терміну дії візи, незалежно від кількості днів, сплачується штраф у розмірі 1800 дол. США.

Безвізовий транзит через територію Анголи заборонений. Для отримання транзитної візи потрібний той же набір документів, що і для звичайної, а також квитки, що підтверджують транзит через Анголу, та віза в кінцевий пункт призначення (якщо вона необхідна).

В'їзд іноземного громадянина на територію Республіки Ангола здійснюється через установлені для цих цілей прикордонні пункти. Незалежно від пунктів пропуску іноземний громадянин може в'їхати на національну територію за умови дотримання таких вимог:

- Мати паспорт, термін закінчення якого перевищує 6 місяців;

- Мати діючу в'їзну візу, що відповідає меті поїздки;

- Мати засоби до існування;

- Мати міжнародний сертифікат щеплення від жовтої лихоманки (у разі відсутності в’їзд на територію країни заборонений);

- Не перебувати у переліку осіб, яким заборонено в'їзд до країни.

Митний контроль. Дозволено безмитне ввезення 400 сигарет або 500 г тютюну, або 500 сигар; 2 л вина, 1 л міцних спиртних напоїв; 250 мл туалетної води або лосьйону після гоління; 50 мл парфумованої води.

 Для вивезення виробів народної творчості необхідно придбати марку, а в окремих випадках – оформити дозвіл Міністерства культури Анголи.

Ввезення іноземної валюти не обмежене (для сум понад 5000 дол. США в обов'язковому порядку заповнюється декларація). Вивіз національної валюти заборонений. Вивезення іноземної валюти обмежене 10 000 дол. США (вразі перевищення ліміту необхідно оформлювати дозвіл Національного банку Анголи).

Заборонено ввезення вогнепальної зброї всіх видів і боєприпасів до неї, холодної зброї всіх видів, військового спорядження, наркотиків і наркотичних препаратів.

Заборонено вивезення екзотичних тварин, предметів і речей, що представляють історичну і художню цінність, а також слонової кістки та виробів з неї.

При ввезенні домашніх тварин необхідно мати ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу та чуми.

Корисні номери телефонів екстрених служб

Посольство України в Анголі:

Адреса: м. Луанда, вул. Компанія де Жезуш, 35 (Rua Companhia de Jesus, casa 35)

Тел. (244) 912-340426

e-mail: emb_ao@mfa.gov.ua

Пожежна служба: 115

Швидка допомога: 116 (сервіс розвинений дуже погано)

Лікарні:

Госпіталь Жосіна Машел – 222-335-046 (центральна державна лікарня)

Госпіталь Амеріко Боавіда – 222-380-256

Військовий госпіталь – 222-322-220

Червоний хрест – 222-390-819

Клініка Саграда Ешперанса – 222-309-204

Поліція

Центральний – 113

Оперативний відділ Луанди – 222-398-757

Кримінальна поліція – 222-261-276

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes