Міністерство закордонних справ України

Київ 04:51

Республіка Кот-д'Івуар

Безпекова ситуація

З наближенням президентських виборів (жовтень 2015 р.) безпекова ситуація в Кот-д’Івуарі поступово загострюється. Активізація озброєних радикальних мусульманських угруповань в Малі також впливає на цей процес. Пропонується не відвідувати регіон, який межує з Ліберією, у тому числі місто Таї, за виключенням необхідності вирішення питань надзвичайного характеру. На дорогах в районі м. Буаке можуть з’являтися особи, які зупиняють подорожуючих з різних причин, проте, проявляти елементарну пильність слід в усіх регіонах країни.

Випадки здійснення правопорушень в Абіджані зафіксовані в усіх районах, враховуючи, що населення столиці 5 млн. осіб. Вони не створюють перешкод ні пересуванню осіб, ні розвитку соціальних контактів. Разом з тим, слід проявляти обережність, пересуваючись у районах столиці, де розміщена значна кількість розважальних закладів, особливо у вечірній та нічний час. Випадки пограбувань, крадіжок автомобілів з використанням зброї є непоодинокими.

З метою особистої безпеки та отримання можливого сприяння під час скоєння правопорушень проти громадян України, доцільно мати контактні телефони Почесного консульства України в Абіджані (+225-224-837-00/01/02/03).

Законодавство Кот-д’Івуару передбачає суворі покарання за скоєння злочинів (у тому числі іноземцями). Спроби іноземців чинити опір нападникам трактуються останніми як особистий захист. Винесення вироків на користь івуарійців у справах, де фігурують іноземці, є непоодинокими.

Перебуваючи у містах, слід бути пильними щодо крадіжок паспортів, особистих речей. Аеропорт Абіджану є місцем скоєння численних протиправних дій. Тому рекомендується мати при собі копії документів (паспортів, посвідчень особи тощо) та, по можливості, користуватися ними. У випадку крадіжки документів і з метою запобігання їх використанню, слід телефонувати до Почесного консульства України.

Перебуваючи у місті, недоцільно мати при собі значні кошти, коштовності (до 50 євро).

Не слід носити документи в гаманцях на ремені, які притягують увагу крадіїв.

Ввечері та вночі не рекомендується перебувати в районах Абіджану –Aджаме, Юпугон, Aбобо, а також інших ізольованих кварталах.

Особливу увагу слід виявляти під час виходу з банків та пунктів обміну валюти, а також під час виходу з ресторану, бару чи кафе.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Митні питання

Для прискорення процедури оплати податку на товари, які ввозяться літаком, пасажирам надається відповідний формуляр, а по прибутті до аеропорту слід відвідати зал «Задекларовані товари» для виконання митних формальностей.

Товари пасажирів, які звільняються від сплати митних зборів, мають відповідати наступним умовам: їхня вартість не повинна перевищувати 100.000 фрн. КФА (200 дол. США) для дорослих та 50.000 (100 дол. США) для дітей до 15 років; використовуватися подорожуючим особисто протягом 6 місяців, починаючи з дати ввезення в країну. Забороненими для ввезення в Кот-д’Івуар є такі товари: речі порнографічного характеру у будь-якій формі (журнали, відео касети тощо), наркотичні засоби, друковані видання, які можуть спровокувати порушення громадянського спокою. Крім того, заборонені для ввезення без відповідного дозволу: зброя, приймаючі та передаючі пристрої, медикаменти (за виключенням тих, які подорожуючий має особисто використовувати), продукція рослинного походження (за виключенням наявності фіто-санітарних дозволів), тварини, які охороняються законом.

Працевлаштування іноземців

Політика властей Кот-д’Івуару спрямована «івуарізацію» робочих місць в країні. Це проявляється у введенні для іноземців нових адміністративних формальностей шляхом підвищення такс на залучення службовців немісцевого походження. Запрошення іноземця на роботу до цієї країни можливо отримати лише після того, як був публічно оголошений конкурс на заповнення такої вакансії (конкурс триває 2 місяці) і не виявилося бажаючого з числа громадян Кот-д’Івуару.

Роботодавець протягом 6 місяців вирішує питання, пов’язані з перебуванням іноземця, який повинен отримати у компетентних органах дозволи на проживання і роботу. Законодавство цієї країни надає можливість місцевому роботодавцю звільняти іноземців і набирати на роботу місцевих фахівців. При цьому івуарійський суд не бере до уваги практику інших країн у цьому питанні.

Тривалість робочого дня в Кот-д’Івуарі – 8 годин на день і 40 на тиждень для тих, хто не працює у с/г підприємствах; від 40 до 48 годин – у сільськогосподарських підприємствах і 56 годин для осіб, які працюють в якості охоронців чи домогосподарок.

Мінімально надається один вихідний на тиждень, проте у державних службовців їх 2. Відпустка нараховується з розрахунку 2,2 дні за відпрацьований місяць.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Візу для поїздки в Кот-д’Івуар громадяни України мають отримати в Посольстві цієї країни в РФ. 14/9, Koробейников провулок, телефон+7-095-201-2375, +7-095-201-2400, факс+7-495-637-21-57, +7-495-695-11-87, Emailambacimow@hotmail.com або замовити, користуючись сайтом www.snedai.com.

Повітряний зв’язок між Абіджаном та Європою обслуговують декілька авіаційних компаній («Air France», «Turkish airlines», «Brussels airlines»).

Загальна сітка доріг складає 68.000 км, з яких 6500 - з твердим покриттям. 80% доріг побудовано більше 15 років тому. Незважаючи на обмежену швидкість, пересуватися на дорогах навіть з асфальтним покриттям є небезпечним, випадки скоєння аварій із смертельними наслідками є досить поширеними. При пересуванні рекомендується застосовувати помірну швидкість. Крім того, слід виключити можливість подорожувати вночі. На основних дорогах є достатньо автозаправок.

У випадку скоєння аварії, слід телефонувати до жандармерії. Якщо у ДТП постраждала людина і це сталося за межами міста, слід негайно звернутися до найближчого відділку поліції, жандармерії чи пожежників. Разом з тим, перебувати на місці пригоди є ризиковано, оскільки родичі постраждалого можуть вдатися до неконтрольованих вчинків з метою помсти. Автомобіль має бути застрахований. У випадку скоєння ДТП, протокол може скласти лише представник правоохоронних органів.

Під час руху в автомобілі, доцільно зачиняти вікна та блокувати дверцята. Не слід залишати в автомобілі особисті речі чи сумки, мобільні телефони. У разі крадіжки платіжної картки, слід негайно вжити заходів для її блокування. У готелях, як правило, є місця для зберігання кредитних карток та готівки. Цю інформацію доречно отримати під час поселення в готель. Використання карток з метою отримання готівки, а також чеків можливе лише у великих банках Абіджана.

В країні є залізниця, проте протягом останніх років вона не функціонує.

Корисні телефони

Почесне Генеральне консульство України в Абіджані

Адреса: Cocody Ambassade, rue Viviene 01 BP 7048, Abidjan

Телефон: +225 22-48-37-00/01/02/03/04

Факс:       +225-22-44-25-30

E mail: consulathonoraireukraine@consulathonoraireukraineci.org.

 

Корисні телефони:

Поліція                                    110, 11, 170

Жандармерія                          20-21-01-70

Швидка медична допомога    60-50-41-36

Пожежна служба                   180 або 07-81-17-18

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes