Міністерство закордонних справ України

Київ 04:44

Буркіна-Фасо

Чим Вам може допомогти консульський відділ Посольства України в Лівії

Одним із основних завдань консульських установ України є захист прав та iнтересiв України, її громадян та юридичних осіб, а також відновлення порушених прав.

Держава постійно піклується за кожного громадянина України i через свої консульські установи вживає заходів для того, щоб громадяни України користувалися в повному обсязі всіма правами, наданими їм законодавством країни, де вони перебувають тимчасово або постійно.

Згідно з Консульським статутом України, консул вживає заходів, щоб громадяни України дійсно користувалися тими правами, якi належать їм за законами держави перебування i міжнародними договорами.

Необхідно пам'ятати, що під час перебування за кордоном кожний громадянин Українизобов'язаний неухильно дотримуватися законодавства країни перебування.

Якщо з громадянином України трапилась надзвичайна подія, йому необхідно терміново інформувати про це Посольство України в Лівії.

У випадку арешту громадянина України, він має право звернутися до органів полiцiї з вимогою повідомити про свій арешт консула України, який вживає заходів, щоб відносно громадян України, заарештованих, ув'язнених, затриманих за підозрою у вчиненні злочину чи підданих іншим заходам судового або адмiнiстративного впливу, взятих під варту, було дотримано у повному обсязі положення законодавства Лівії та щоб їх утримували в умовах, якi вiдповiдають вимогам гiгiєни та санiтарiї.

На прохання громадянина консул може також зв'язатися з його родиною.

Консульський відділ також уповноважений виконувати реєстрацію актів цивільного стану, оформлювати паспортидля виїзду за кордон (громадянам, якi подали до консульської установи документи на оформлення постійного проживання за кордоном або перебувають за кордоном у зв'язку з навчанням, лікуванням чи роботою за контрактом) та свідоцтва на повернення в Україну, легалiзовувати документи, оформлювати візи іноземцям для в'їзду в Україну тощо.

УВАГА! Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати функції адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та iншi рахунки, i у разі порушення законів країни перебування консул не може звільнити Вас від вiдповiдальностi. Слід пам'ятати, що консул не вповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання чи іноземного громадянства.

За законодавством України, iнформацiя, яку Ви надаєте Посольству, є конфiденцiйною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди i тільки особам, яким Ви дали на це повноваження.

Рекомендації щодо правил поведінки

Буркіна-Фасо – мусульманська країна, у зв’язку з чим необхідно дотримуватися місцевих законів, звичаїв і традицій, а також поважати почуття місцевих мешканців, особливо з настанням священного для мусульман місяця Рамадан.

Злочини, пов’язані з наркотиками, суворо караються за місцевим законодавством.

Не рекомендується фотографувати військові або інші урядові об’єкти.

При собі завжди необхідно мати паспорт з дійсною візою, насамперед – за межами столиці, де існує велика ймовірність виникнення необхідності його пред’явлення.

Офіційною мовою в країні є французька.

Безпекова ситуація в Буркіна-Фасо

Рекомендуємо утримуватися від подорожей до регіонів північніше від м.Булса, де існує загроза, пов’язана з можливістю проникнення до країни терористичних груп з території Малі та Нігеру, які здебільшого практикують викрадення іноземців.

З початку 2012 року в державі були зафіксовані численні демонстрації, частина яких завершилася актами  насильства. Необхідно уникати місць, де відбуваються подібні акції.

По можливості потрібно уникати нічних подорожей, оскільки існує високий ризик збройних пограбувань. У країні фіксується високий рівень вуличної злочинності, пов’язаної з крадіжками мобільних телефонів, гаманців та інших цінностей, особливо в місцях із значним скупченням людей, зокрема, в районі центрального ринку чи розташування офісу ООН.

За винятком небагатьох магістралей, дороги в Буркіна-Фасо знаходяться у незадовільному стані, особливо під час сезону дощів (червень-вересень).

 Під час подорожей необхідно мати при собі запас питної води.

Умови працевлаштування

Громадяни України, які мають намір відвідати Буркіна-Фасо повинні отримати в’їзну візу.

Паспорт повинен бути дійсним впродовж терміну подорожі до країни.

Для в’їзду до країни при собі необхідно мати сертифікат міжнародного зразка про наявність вакцинації від жовтої лихоманки.

За подальшою інформацією необхідно звертатися до найближчої консульської установи Буркіна-Фасо.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua,  розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном").

Надання медичних послуг

Медична сфера в Буркіна-Фасо розвинена слабо, у зв’язку з чим отримання медичних послуг є проблематичним, особливо за межами столиці країни.

Служби екстреної допомоги практично відсутні.

У столиці існує мережа аптек, де можна придбати обмежений перелік необхідних лікарських засобів.

Серйозну небезпеку для здоров’я подорожуючих становлять малярія та інфекційні хвороби кишково-шлункового тракту.

Митні правила

Митні органи Буркіна-Фасо можуть запроваджувати суворі правила, пов’язані з вивозом з країни таких предметів, як маски, релігійні атрибути, старожитності. За отриманням більш докладної інформації слід звертатися до консульських співробітників під час отримання в’їзної візи до Буркіна-Фасо.

Корисні номери телефонів

У місті Уаґадуґу:

Пожежна служба 18 або 50 30 66 44 або 50 30 66 45

Поліція 17 або 50 30 63 83

Жандармерія 80 00 11 45 або 50 30 62 71

Служба газу 226 або 50 43 00 01 або 70 26 21 46

 

Швидка допомога:

Кожен клінічний центр або лікарня мають власний номер виклику швидкої допомоги. Краще дізнатися про такі номери на місці заздалегідь.

 

 

 

 

 

 

Мапа


Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes