Міністерство закордонних справ України

Київ 23:54

Республіка Мавританія

 

Pекомендації щодо правил поведінки в Мавританії

Мавританія є країною з досить високим туристичним потенціалом, однак з міркувань безпеки відвідування країни з туристичною метою не рекомендується. На значній частині території країни мають місце часті напади на іноземних туристів.

У разі необхідності перебувати на території Мавританії протягом тривалого часу (понад 15 днів), ВООЗ рекомендує зробити щеплення проти гепатиту А, В та черевного тифу. Щодо необхідності додаткової вакцинації громадянам України слід проконсультуватись з лікарем.

Слід зважати, що кліматичні умови в районі річки Сенегал є сприятливими для поширення популяції комарів, перенощиків малярії та інших небезпечних вірусів. У разі необхідності перебування в зазначеному районі, переконливо радимо використовувати у вечірній та нічний час антимоскітні засоби (спеціальний одяг, антимоскітні сітки, репеленти, розпилювачі інсектицидів та ін.).   

Несанкціоноване фотографування державних та релігійних будівель на території Мавританії є забороненим. Кредитні чеки та банківські картки Visa на території країни не діють.

Режим в'їзду: Візовий.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи Мавританії: Російська Федерація (м.Москва).

 

Безпекова ситуація в Мавританії

Внутрішнє становище в Мавританії залишається достатньо напруженим, особливо після нещодавно проведеної антитерористичної операції в Малі. Під час перебування на території Мавританії необхідно зберігати пильність і обережність.

Громадянам, які бажають відвідати Мавританію, слід отримати інформацію про останні зміни у суспільно-політичному житті країни і проінформувати Посольство про своє перебування. 

У м. Нуакшот безпечними для проживання є центральні райони. Інші місця необхідно відвідувати виключно у супроводі відповідальних осіб з числа місцевої адміністрації. Інтенсифікація руху та дорожня ситуація є достатньо напруженою і небезпечною. Не рекомендується пересуватися на автомобілі у нічний час. У провінційних містах також слід дотримуватись правил безпеки.

У разі прибуття до Мавританії з робочим візитом чи з метою обміну досвідом, переміщення територією Мавританії слід здійснювати виключно у супроводі осіб обізнаних з особливостями місцевості.

Посольство переконливо не радить здійснювати подорожі вздовж кордону між Мавританією з Малі, Алжиром та Західною Сахарою.

 

Митні питання

Оформлення візи для в’їзду на територію Мавританії здійснюється виключно в дипломатичних представництвах за кордоном, оформлення в’їзної візи на території Мавританії неможливе.

Ввезення, розповсюдження та споживання алкоголю на території Мавританії заборонено.

 

Умови працевлаштування іноземних громадян в Мавританії 

Укладення трудового контракту є однією з підстав оформлення візи для в’їзду в Мавританію з метою працевлаштування.

Відповідно до ст.10 Трудового кодексу Мавританії від 23.01.1963 року із змінами та доповненнями, трудовий контракт, укладений з іноземними громадянами, які отримали дозвіл на тимчасове проживання в Мавританії не може перевищувати 2 років. Після закінчення вказаного терміну контракт може бути поновлено на підставі указу Міністра праці.

Будь-який трудовий контракт з іноземцем, що передбачає фіксований термін роботи на території Мавританії, і перевищує три місяці вимагає проходження іноземцем медичного огляду. Документ про медичний огляд разом з іншими документами подається на розгляд інспектору Міністерства праці Мавританії. Інспектором проводиться перевірка трудового контракту та поданих документів за наступними параметрами:

- наявність попередньої згоди від роботодавця щодо проведення робіт;

- встановлення особи іноземного працівника, його вільного наміру, що відповідає умовам контракту;

- відсутність у працівника інших трудових зобов’язань;

- поінформованість сторін щодо тексту трудового контракту та його перекладу;

- чітка визначеність терміну дії контракту.

Працевлаштування іноземних громадян за трудовим контрактом в державних установах можливе у виняткових випадках за наявності відповідних рішень Міністра безпеки та Міністра праці.

Сенегал, Малі, Гвінея та Гамбія є країнами з яких приплив трудових мігрантів до Мавританії є найбільшим. Трудові мігранти з цих країн в загальному підсумку становлять 87,3 % із загального числа і тільки 4,9 % припадає на працівників з країн Європи.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua , розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном").  

 

Надання медичних та соціальних послуг в Мавританії

Корисні номери телефонів медичних закладів в Мавританії де громадяни України зможуть отримати швидку медичну допомогу:

 

 

 • A Nouakchott

Centre Hospitalier National :

Hôpital Militaire :

Clinique Kissi       

Directeur: Dr. Manthita Tandia

Ilot A Tevragh Zeina, № 743

B.P. 1191, Nouakchott

 

  

+222 45 25 21 35

+222 45 25 70 15

 

+222 452 927 27 /452 901 01

+222 468 314 00 / 226 314 00

Fax: 452 565 14

                                     

 • A Nouadhibou

Centro Asistencial del Instituto Social de la Marina :

Consule honoraire de France - Tél./fax :

  

+222 45 245 183

+ 222 45 74 58 71

 

Корисні номери телефонів в Мавританії

 

 

Морський порт м. Нуакшот

 

+ 222 45 24 1460

Fax:+222 45 25 9346

 

 Аеропорт м. Нуакшот

 

+ 222 4 525 83 21 / 4 525 88 59

 

+ 222 580 63 19 / 525 83 20

+ 222 525 94 83 / 525 09 71

Fax : + 222 525 88 59

Інформаційний сайт про Ісламську Республіку Мавританію http://www.infomauritania.com

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes