Міністерство закордонних справ України

Київ 04:49

Малайзія

Рекомендації щодо правил поведінки

Перебуваючи у Малайзії громадянам України рекомендується суворо дотримуватися законодавства та правил країни, а також поважати суспільний лад та загальновизнані звичаї Малайзії, з урахуванням того, що офіційною релігією країни є Іслам. У цьому зв’язку слід пам’ятати, що відпочинок на місцевих пляжах без відповідного одягу заборонений. Крім цього, аморальна поведінка у громадських місцях може каратися значним штрафом та/або позбавленням волі. При цьому слід враховувати, що у Малайзії не заборонено вживання алкогольних напоїв.

До Малайзії заборонене ввезення наркотиків; товарів, монет та банкнот Ізраїлю; одягу з надрукованими на ньому текстами з Корану.

За торгівлю та ввезення наркотичних засобів – СМЕРТНА КАРА! Малайзія є транзитною країною для транспортування наркотиків (зокрема героїну № 4, що надходить з так званого “Золотого Трикутника”) на основні міжнародні ринки світу. Проблема незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в Малайзії набуває все більшої актуальності. Незважаючи на жорстке законодавство, кількість наркоманів у країні продовжує зростати. З метою протидії наркоманії урядом Малайзії здійснюється широка роз’яснювальна робота серед населення, розроблені обов’язкова програма реабілітації для наркоманів, а також інформаційно-освітні програми.

Необхідно також звернути увагу, що, на відміну від більшості інших країн світу, автостоп у Малайзії не поширений, при цьому жінкам, які подорожують самостійно, категорично не рекомендується користуватися таким способом пересування по країні.

З 1 червня 2011 року у Малайзії запроваджено біометричне сканування іноземців при перетині державного кордону, яке включає електронне зняття відбитків пальців осіб. Біометричному скануванню підлягатимуть всі іноземці за виключенням таких категорій осіб:

  • діти до 12 років;
  • власники дипломатичних паспортів;
  • іноземці з фізичними вадами (відсутні пальці рук);
  • особливо важливі гості за попереднім погодженням з Департаментом імміграції Малайзії.

Згідно з існуючими положеннями малайзійського законодавства, громадяни України можуть в’їжджати до Малайзії з метою туризму, бізнесу, у приватних справах без запрошення або візи та перебувати на території країни до 30 діб. Строк дії паспорта має бути не менше 6 місяців до дати його закінчення.

Власники проїзних документів дитини (travel document of a child) мають оформлювати візи виключно в закордонних дипломатичних установах Малайзії.

Згідно із малайзійським національним законодавством у сфері візово-міграційних питань, відповідна віза по прибуттю в зазначений документ не проставляється.  

Громадяни України, перебуваючи у Малайзії, повинні неухильно дотримуватися строків безвізового перебування (30 днів) або термінів перебування, зазначених у відповідному дозволі на перебування на території Малайзії.

Перевищення встановленого терміну перебування у Малайзії розглядається як серйозне правопорушення (особа прирівнюється до нелегального іммігранта). Порушнику загрожує суттєвий штраф (від 3335 дол. США й вище) та видворення з країни або за рішенням суду – ув’язнення до 5 років разом з накладенням згаданого штрафу.

У разі подій надзвичайного характеру за участю громадян України дипломатичні та консульські установи України вживають заходів оперативного реагування з метою забезпечення надання необхідної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном та інформують про це усіх, кого це стосується в Україні.

Якщо під час перебування за кордоном Вас затримали чи заарештували або у будь-який іншій формі обмежили Вашу свободу, Ви опинилися у небезпечному становищі внаслідок надзвичайної ситуації, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти Вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це дипломатичне представництво чи консульську установу України за кордоном або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.

У разі затримання або арешту громадянам України надається відповідне сприяння у пошуку кваліфікованого захисника або забезпеченні безоплатною правовою допомогою, якщо така можливість передбачена законодавством відповідної країни. Консульські посадові особи стежать за умовами утримання під вартою, які мають відповідати вимогам гігієни та санітарії, ходом розгляду справи та за необхідності вживають заходів для відновлення порушених процесуальних та інших прав. Разом з цим, співробітники дипломатичних та консульських установ України не є суб’єктами кримінального чи цивільного процесу та не можуть брати участь у розгляді справ в якості адвокатів, захисників, постійних представників інтересів тощо.

МЗС забезпечується інформування родичів затриманих чи заарештованих громадян України про хід слідства та судового розгляду справи. При цьому, слід враховувати, що, як правило, доступ до матеріалів слідства мають лише уповноважені особи, а нерозголошення відомостей про хід провадження у справі забезпечується таємницею слідства. Тому консул має право на отримання інформації за результатами слідства у терміни та у порядку, які передбачені законодавством відповідної країни.

У разі смерті громадянина України за кордоном, дипломатичними та консульськими установами здійснюється комплекс заходів, спрямованих на з'ясування обставин смерті, інформування рідних померлих, оформлення необхідних документів та надання сприяння у репатріації труни з тілом або урни з прахом в Україну. У разі порушення кримінальної справи у зв’язку зі смертю особи, консул забезпечує контроль за ходом розслідування та про його результати інформує МЗС, яке, у свою чергу, доводить відповідну інформацію до зацікавлених осіб.
Родичам померлого/загиблого або найближчим в Україні за ступенем спорідненості особам, після отримання відповідного повідомлення пропонується діяти наступним чином:

— встановити контакт з відділом оперативного реагування Департаменту консульської служби (працює цілодобово, 01018, м.Київ, Михайлівська пл. 1, тел. 238-16-57, ф. 253-11-24, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.) або дипломатичним представництвом чи консульською установою України на території відповідної країни для з'ясування обставин справи, вартості ритуальних послуг, у т.ч. витрат на транспортування труни з тілом або урни з прахом в Україну, а, в разі прийняття відповідного рішення, - порядку поховання тіла померлого на території країни перебування;

— на адресу Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України надіслати нотаріально засвідчену заяву, в якій має бути висловлене волевиявлення родичів щодо прийнятного способу та місця поховання померлого.

У разі втрати/викрадення або закінчення вільних сторінок у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичними та консульськими установами, на підставі наявних у заявника документів, у співпраці з відповідними підрозділами МВС України та керуючись чинним законодавством України, вирішується питання підтвердження особи заявника та належності його до громадянства України для подальшого оформлення посвідчення особи на повернення в Україну або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

З метою підтримання зв’язку та, в разі потреби, надання допомоги, в т. ч. в разі стихійних лих, громадянам України, які проживають/перебувають за кордоном, пропонується стати на консульський облік у відповідній дипломатичній або консульській установі України (залишивши інформацію про адресу проживання та контактний номер телефону).

Безпекова ситуація у Малайзії

Безпекова та внутрішньополітична ситуація у Малайзії залишається стабільною.

За світовим рейтингом громадського порядку “World Peace Index” Малайзія займає 28 місце у світі та 5 місце серед країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Рівень криміногенної ситуації у Малайзії залишається також низьким, практично єдиною реальною загрозою для туристів є крадіжки сумок та особистих речей у популярних туристичних районах столиці Малайзії м.Куала-Лумпур (зокрема, вул. Букіт Бінтанг та вул. Ампанг).

Докладніше:

Рівень криміногенної ситуації у цілому відносно низький. Малайзія досить швидко модернізується, а економічна та соціальна стабільність загалом є стримуючими факторами щодо розввитку криміногенної ситуації та фундаменталізму у суспільстві.

За класифікацією Королівської Поліції Малайзії, злочини розподіляються за двома основними групами: злочини проти власності та злочини із застосуванням насильства.

До першої групи належать такі правопорушення, як крадіжки з вихоплюванням з рук у жертв різних предметів, проникненням до помешкань та крадіжки автомобілів. На частку таких злочинів припадає близько 90% від загальної кількості правопорушень.

До другої групи належать вбивства та замахи на вбивство, пограбування з застосуванням зброї, зґвалтування та нанесення тілесних ушкоджень. Цей показник складає менше 10% від загальної кількості скоєних злочинів. При цьому слід зазначити, що рівень розкриття злочинів цієї категорії у Малайзії знаходиться на досить високому рівні.

Увагу українським туристам слід звернути на активність місцевих дрібних злодіїв, у тому числі у центральних частинах великих міст. Так, особливо поширеними є крадіжки особистих речей, що вчиняються водіями на мотоциклах (інколи, на автомобілях), які на швидкості під’їжджають та вихоплюють у туристів особисті речі (валізи, рюкзаки, одягнуті на одне плече, пакети, мобільні телефони, фотокамери тощо). Хоча такі правопорушення належать до злочинів проти власності, вони можуть супроводжуватися тяжкими тілесними ушкодженнями. Типові місця, де скоюють такі злочини – автобусні зупинки, парки, райони довкола музеїв, пам’яток архітектури, історичних споруд, наземні станції метро, автомагістралі та житлові райони. При цьому рівень розкриття цієї категорії правопорушень є вкрай низьким.

Як правило, ці злочини скоюють наркомани, які таким чином отримують гроші на придбання наркотиків. Однією з причин зростання таких правопорушень, на думку місцевої поліції, є відсутність у багатьох районах великих міст пішохідних тротуарів, що відокремлюють людей від проїзної частини. З метою боротьби з цими злочинами у небезпечних місцях встановлюються відеокамери, відкрито “гарячу лінію” поліції, за якою можна звернутися потерпілим. Телефон для отримання негайної допомоги для жертв пограбувань – 999 (з мобільного 112), “гаряча лінія” – +6-03 2052-0199.

Найбільша кількість кримінальних правопорушень по країні реєструється у м.Куала-Лумпур, штатах Селангор, Джохор, Мелака (економічно розвинуті райони країни). Найменша кількість злочинів реєструється у штатах Келантан, Паханг, Теренггану, Сабах та Саравак (менш розвинуті в економічному плані).

Малайзія з невисокою щільністю населення та відносно високим життєвим рівнем не належить до країн-постачальниць нелегальних мігрантів, однак потерпає від нелегальних іммігрантів, насамперед, з Індонезії, Філіппін, В’єтнаму, М’янми, Таїланду, Пакистану, Китаю, Індії, Шрі-Ланки, Бангладеш та інших (за виключенням Сінгапуру) держав Азії.

При цьому Малайзія залишається найбільшим імпортером робочої сили у регіоні Південно-Східної Азії (у країні офіційно працюють понад 1,8 мільйона іноземних робітників – близько 14 відсотків від майже 13 мільйонів працездатного малайзійського населення. За висновками МВС Малайзії, кількість нелегальних іноземних робітників у країні становить, щонайменше, ті ж 1,8 мільйона осіб). Імміграційний департамент Малайзії застосовує методику оцінки кількості нелегальних іноземних робітників шляхом співвідношення відповідного показника 1:1 до кількості легальних іноземних робітників. За експертними оцінками, кількість іноземців, які перебувають на території Малайзії нелегально, становить, щонайменше, 3 мільйони осіб.

За інформацією Малайзійської Королівської комісії з розслідування питань, пов’язаних з нелегальними іммігрантами, станом на 2015 рік Державний департамент США переглянув позицію  Малайзії у щорічній доповіді щодо торгівлі людьми у світі та перевів її до другої категорії ризику. До цієї категорії належать країни, в яких ситуація, пов’язана з торгівлею людьми, викликає  занепокоєння та що вони можуть "опуститися" до рівня третьої категорії. Слід зазначити, що Малайзію було включено до третьої групи країн у 2009 році.

Як правило, жертвами торгівлі людьми в Малайзії є жінки – громадянки Індонезії, КНР, Філіппін, Шрі-Ланки, Індії, Камбоджі, В’єтнаму, Таїланду та окремих африканських країн, які потерпають від комерційної сексуальної експлуатації та насильства.

У більшості випадків організаторами відповідних каналів торгівлі людьми та нелегальної імміграції є малайзійські громадяни, а також філіппінці, індонезійці, сінгапурці та ін. “співвітчизники” жертв зазначених злочинів.

У разі неможливості переміщення до інших країн, певна кількість жертв торгівлі людьми залишаються у Малайзії в якості “працівниць” кафе, барів, масажних салонів, модельних студій тощо. У цьому зв’язку значну актуальність в цій країні впродовж останніх років набувала проблема проституції (офіційно у цій країні відповідна діяльність є протизаконною).

Зазначена ситуація відображає певний брак зусиль малайзійських компетентних органів щодо об’єктивної ідентифікації жертв злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, та належного статистичного обліку таких злочинів. За результатами аналізу діяльності малайзійських служб за даним напрямом, Малайзійська рада протидії торгівлі людьми та незаконному переміщенню трудових мігрантів (МАРО – утворена у 2008 році) ухвалила рішення відряджати представників МВС та Імміграційного департаменту на роботу до державних профільних цивільних структур з метою ефективнішої реалізації положень Закону Малайзії щодо протидії торгівлі людьми (нагляд за імплементацією цього Закону, який набув чинності 28.02.2008, здійснює MAPO).

Також окремі вихідці з низки країн Африки, насамперед, Нігерії, а також Ірану, Іраку, Пакистану, Палестини, Сирії та інших країн займаються різними видами кримінальної діяльності, тимчасово перебуваючи у Малайзії із задекларованою метою “навчання”. В основному такі особи (“студенти”) активно користуються можливістю для легалізації перебування на території Малайзії через різноманітні навчальні заклади, в яких вони формально вивчають малайзійську мову, культуру, історію та інші гуманітарні дисципліни. На думку місцевої поліції, окремі “студенти” із зазначених вище країн також причетні до поширених у Малайзії шахрайських дій, пов’язаних з продажем товарів через Інтернет за допомогою міжнародних електронних платіжних систем переказу коштів.

З метою поліпшення взаємодії поліції та громадськості Уряд поновлює програми сприяння поліції мешканцями міст та сіл у справі забезпечення безпеки місць проживання, квартир та будинків.

УВАГА: На даний час вважаємо за доцільне утриматися від поїздок до східної частини штату Сабах (автономної федеральної одиниці Малайзії), зокрема, прикордонного з Філіппінами міста Лахад Дату.

Довідково: у лютому 2013 року місто Лахад Дату у прикордонному з Філіппінами малайзійському штаті Сабах було окуповане бойовиками “Королівської армії Сулу” (КСА) – військове угруповання, яке тісно пов’язане з філіппінським Ісламським фронтом визволення Моро (MILF). КАС у такий спосіб здійснило спробу довести історичне та юридичне право “султана Сулу” (о.Сулу - автономний край на півдні Філіппін) на території навколо міста Лахад Дату.

Після відмови бойовиків скласти зброю та повернутись до Філіппін відбулася низка сутичок між Збройними Силами Малайзії та бойовиками КАС, внаслідок яких загинули малайзійські військові. 5 березня 2013 року розпочалася масштабна операція Збройних Сил та поліції Малайзії проти бойовиків КАС, що тривала упродовж березня 2013 р. та призвела до людських жертв. Зараз ситуація в цьому районі штату Сабах є досить стабільною. 

13 серпня 2013 року Командування безпеки Східного Сабаху Збройних Сил Малайзії оголосило про створення у м. Лахад Дату Центру реагування на терористичні виклики для збору інформації щодо можливих випадків погіршення безпекової ситуації на східному узбережжі штату Сабах. Гарячі цілодобові телефонні лінії Центру: +6089-863181 та +6089-863182.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців здійснюється у Малайзії виключно на платній основі. Водночас, у разі необхідності кожен іноземець має право звернутися до державних лікарень (шпиталів) – вартість початкового огляду може складати близько 20 дол. США. Вартість консультації у приватних лікарнях може складати до 200 дол. США.

Каталог-довідник приватних медичних закладів у всіх штатах (регіонах) Малайзії

Водночас, поширеним явищем на території Малайзії є приватна медична практика (“приватні медичні кабінети”).

Номер телефону швидкої медичної допомоги (об‘єднаний з телефонною лінією поліції) Малайзії: 999 (112 з мобільного)


Державна лікарня Куала-Лумпур – HOSPITAL KUALA LUMPUR

Адреса: Jalan Pahang, 50586 Kuala Lumpur, MALAYSIA

Цілодобова телефонна лінія: 603-26155555

факс: 603-26989845

Карта розташування


Державна лікарня Лангкаві – Hospital Langkawi

Адреса: Bukit Tekoh, Jalan Padang Mat Sirat

07000 Langkawi Kedah Darul Aman.

Номер телефону: 04-9663333

Номер факсу: 04-9660121

Електронна адреса: hlangkawi@kdh.moh.gov.my

Карта розташування


Слід мати на увазі тропічні кліматичні умови країни, для яких характерним є не тільки наявність стабільної високої температури протягом всього року, але й висока вологість, що має своїм наслідком поширення значної кількості вірусних захворювань. Крім цього, для країн Південно-Східної Азії, включаючи Малайзію, характерним є поширення лихоманки “Денге”, носієм якої є москіти. У зв‘язку з цим, а також враховуючи можливість надання у Малайзії медичної допомоги іноземцям виключно на платній основі, громадянам України, подорожуючи до Малайзії, необхідно мати міжнародні поліси медичного страхування.

Соціальні послуги у Малайзії можуть бути надані малайзійськими державними структурами лише резидентам цієї країни (категорія іноземців, які отримали дозвіл компетентних органів Малайзії на постійне проживання у цій країні).

Митні питання тощо

При в’їзді до Малайзії громадяни України повинні заповнити бланк валютної декларації та обов’язково задекларувати точну суму національної валюти, якщо вона перевищує 1000 рінггітів, та суму іноземної валюти, у тому числі дорожні чеки, якщо вона перевищує 2500 дол. США. Декларація зберігається під час вашого перебування в країні та здається при виїзді.

Ввезення національної та іноземної валюти без обмежень. Вивезення національної валюти – до 5 тис. рінггітів, іноземної – до 5 тис. рінггітів в еквіваленті.

Без податків може бути ввезено до 1 л алкогольних напоїв, вина або лікерів – до 1 л, сигарет – до 200 шт., або сигар – 50 шт., тютюну – до 225 г, парфумерії та косметики – на суму не більш 200 рінггітів в еквіваленті, сувенірів – на суму не більш 200 рінггітів. Дозволене ввезення електронної, аудіо- та відеоапаратури не більш 1 найменування на особу. Пасажирам, які тимчасово ввозять до Малайзії товари, що оподатковуються, може бути запропоновано заплатити за них податок та отримати його при від’їзді з країни.

Заборонене ввезення наркотиків, зброї (на ввезення холодної зброї необхідний дозвіл), порнографії, товарів, монет та банкнот Ізраїлю, одягу з надрукованими на ньому текстами з Корану, радіоприймачів (68-87 и 108-174 Мгц.), золота (понад 100 г). Заборонено вивозити птахів, тварин та рослин, насіння гевеї, антикваріат, військової форми та золота (понад 100 г). За ввезення та вивезення наркотиків – смертне покарання.

Починаючи з 2015 року в Малайзії було запроваджено податок на додану вартість (GST), який становить 6%. Це створило можливість повернення вартості ПДВ від окремих покупок для іноземних туристів у Малайзії. Повернення вартості ПДВ відбувається за наступних умов:

-         Особа не є громадянином чи резидентом Малайзії, в наявності є дійсний паспорт для виїзду за кордон

-         Особа є іноземним дипломатом, що залишає країну після завершення строку служби в Малайзії і має відповідний документ з дипломатичної чи консульської місії, в якому значиться, що особа на постійно залишає Малайзію 

-         Особа не була працевлаштована протягом останніх трьох місяців перед здійсненням покупки

-         Особа залишає межі Малайзії літаком з одного з восьми міжнародних аеропортів

-         Особа не є членом екіпажу літака, що відлітає з Малайзії

-         Особа купила відповідні товари, що підлягають компенсації ПДВ, протягом трьох місяців до дати відбуття

-         Покупки була здійснена в одній і тій самій торгівельній точці і складає не менше 300 рингіт (з ПДВ включно). Вартість покупок, що були здійснені в одному місці в різні дні, додається

-         Придбані товари повинні бути вивезені особою з Малайзії до іншої країни в багажі чи в ручній кладі

-         Особа, що в`їжджає до Малайзії за студентською візою, згідно Схеми компенсації для туристів, прирівнюється до іноземного туриста

-         Вік особи має складати не менше 18-ти років

До товарів, які не підлягають компенсації ПДВ, належать:

-         вино, спирт, пиво, солодові напої

-         табак та вироби з табаку

-         цінні метали та коштовні камені

-         товари, повністю чи частково спожиті в Малайзії

-         товари, законом заборонені для експорту

-         товари, які особа не має при собі у багажі чи в ручній кладі

Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням: http://gst.customs.gov.my/en/cp/Pages/cp_trst.aspx

 

Важливі номери телефонів

Міжнародний телефонний код Малайзії: +60

Екстренні служби

Поліція та швидка медична допомога Малайзії: 999

Пожежна охорона Малайзії: 994

Служба порятунку Малайзії (у разі інцидентів / нещасних випадків / стихійних лих): 991

Довідкова служба Малайзії: 103

Товариство Червоного Хреста Малайзії:  03-4257-8726


Туристична поліція

Гаряча лінія (штаб-квартира) :  03-21496590

Довідки: 03-2149-6593

Митні питання: 03-8787-2312


Компетентні органи

Міністерство закордонних справ Малайзії:  

  • Телефон: 03-88874000,  03-88874570 (після завершення робочого часу);
  • Факс: 03-88891717, 03-88892816

Посольство Малайзії в Україні:  

  • Телефон: 044-2868940 / 41;
  • Факс: 044-2868942

Місцеві авіалінії

Malaysian Airlines: 03-7846-3000

Air Asia: 03-7809-6888

Pelangi Air: 03-5511-0557

Berjaya Air: 03-78468-228

Довідкова служба KLIA: 03-8777-8888


Служби Міжнародного аеропорту Куала-Лумпур (KLIA)

KLIA: 03-87873894

Hentian Duta: 03-6203-3064

KLIA Limosine Services: 03-8787-3030

Subang Airport: 03-7846-1833

KLIA Ekspres: 03-2267-8000

Інформація щодо розкладу польотів: 03-8776-0257

Умови працевлаштування

Для в’їзду з метою працевлаштування необхідно отримати спеціальний дозвіл (позитивний лист-повідомлення) Імміграційного департаменту Малайзії для подальшого оформлення цим відомством малайзійської «робочої» візи (Employment Pass / Working permit for Spouse of Malaysian Citizen / Visitor's Pass (Professional) / Temporary Employment), та мати з собою лист-підтвердження та оформлений контракт від місцевого роботодавця / гаранта (спонсора).

Перевищення встановленого у візі терміну перебування у Малайзії розглядається як серйозне правопорушення (особа прирівнюється до нелегального мігранта). Порушнику загрожує суттєвий штраф (від 3335 дол. США та вище) та видворення з країни або за рішенням суду - навіть ув’язнення до 5 років разом з накладенням згаданого штрафу.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном».

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes