Міністерство закордонних справ України

Київ 03:07

Республіка Малі

Малі

Рекомендації щодо правил поведінки

Слід поважати культуру Малі, де 90% населення країни є мусульманами, які практикують відповідні звичаї, одяг та поведінку. Будьте завжди ввічливі. Основна частина жінок носить «закритий» одяг, проте останнім часом деякі жінки стали одягатися в сучасний, відкритий одяг, що часто не вітається місцевим населенням. Небажано носити велику кількість дорогих прикрас в повсякденному житті.

Безпекова ситуація

Через терористичні загрози в регіоні Сахеля та військові операції на більшій частині території Республіки Малі, ситуація в цій країні залишається нестабільною. Доцільно утриматись від відвідування півночі країни, де відзначається присутність і активна діяльність угруповань Аль-Каїди ісламського Магрібу та існує велика ймовірність захоплення в заручники.

 Вкрай небезпечними є також поїздки в район малійсько-маврітанського кордону, пересування автодорогами між Малі та Мавританію, перебування на сході від міст Каєс, Ніоро, Сандаре, Діема, на півночі від міст Діедіені, Маркала, Мопті, Севаре, Банкасс.

Рекомендується, щоб наші співвітчизники, які тимчасово перебувають або постійно проживають в Малі дотримувались заходів безпеки, були вкрай пильними та обізнаними щодо місцевих подій та внутрішньої ситуації в цій країні.

Ситуація в столиці Малі (м. Бамако)

Необхідно у повній мірі  дотримуватися запобіжних заходів, щоб уникнути нападу або викрадення, ризик яких є в столиці Малі м. Бамако. Обов’язкова наявність мобільного телефону. Повідомте цей номер сім'ї, друзям, колегам по роботі.

Перевірте, що в аеропорту вас зустрічає довірена особа (представник готелю, друзі або партнери). Користуйтесь лише ліцензованими фірмами оренди автомобілів та таксі,  координати яких можуть бути надані в готелях або туристичних агентствах Бамако.

Зупиняйтесь в готелях з охороною місцевої служби безпеки та із забезпеченням засобами зв'язку.

Мінімізуйте пересування пішки, пішоходи є особливо уразливими, залишайте транспортні засоби на паркувальних майданчиках під охороною, перевіряйте закриття автотранспорту та перевіряйте автомобіль перед використанням (пороги, капот, багажник, сліди злому), не здійснюйте поїздки в нічний час,  будьте дуже обережними вночі, особливо, знаходячись неподалік від барів і нічних клубів;  пересувайтесь в автомобілі містом із замкненими дверима і закритими вікнами, виконуйте будь які вимоги озброєних представників сил безпеки, в разі сумніву в їх легітимності (псевдо-поліцейський може зупиняти транспортні засоби під хибними приводами, вимагайте представлення ним посвідчення, не допускайте в салон автомобіля,  дзвоніть на номери 80 001115 або 80 001114, досвід показує, що використання телефонного дзвінка відбиває у псевдо-поліцейських бажання  продовження своїх дій).

Клімат

Змішаний. Чотири кліматичні зони:  Пустеля Сахара і на північ від 17-й паралелі.  Пустельно-степова зона між 14-ю і 17-ю паралеллю: дощ з липня по вересень.  Зона Суданської савани (Бамако) - дощі з червня по жовтень, березень-червень - екстремальні температури вище 40°С.  Зона Гвінейської савани (ліси півдня): дощі 4 - 6 місяців на рік.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування платне. Лікарський асортимент достатній. У нічний час при державних госпіталях діють чергові аптеки.

Приватні та державні клініки співпрацюють з міжнародними страховими компаніями, що займаються медичними ризиками для туристів. В даний час наявність страхового поліса однієї з міжнародних компаній є обов'язковою умовою отримання візи на в'їзд в Малі.

Щеплення

В обов'язковому порядку при в'їзді в країну потрібно пред'явити сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки. В аеропорту діє медична служба, що займається контролем наявності необхідної вакцинації проти жовтої лихоманки. Рекомендується оновлення вакцинацій проти дифтерії, стовбняку та поліомієліту.  Інші рекомендації щодо щеплення (в залежності від тривалості перебування та санітарно-гігієнічних умов): черевний тиф, гепатит А і Б, менінгококовий менінгіт. Вакцина проти сказу також може бути запропонована в деяких випадках. Проконсультуйтесь в медичних установах.

Епідеміологічна ситуація

Холера

Враховуючи нинішню епідемію холери лише в регіон Гао, рекомендується:  забезпечити ретельне і регулярне миття рук, споживання води в запечатаних пляшках,  забезпечити ретельне миття  та вживання очищених фруктів та овочів, обмежити споживання сирих овочів, морепродуктів, льоду або морозива, звернутися до лікаря у разі розладу травлення або лихоманки, приділяти особливу увагу дітям.

Малярія

Це паразитарне захворювання передається комарами вимагає використання засоби індивідуального захисту (спреїв, кремів, електричні дифузори, екрани). Класифікація: Зона 3.

Шистозома кров’яна

Ризик захворювання більгарціей. Не рекомендовано купатися в річках і озерах. Зараження можливе, навіть у проточній воді. Ця рекомендація стосується особливо водоймищ Банані (країна Догон) і Сібі (близько Бамако).

ВІЛ-СНІД

Значне поширення ВІЛ-СНІДу. Будь-які заходи профілактики є необхідними.

Профілактики діареї та холери

 Гігієна харчування

Вживайте воду в запечатаних пляшках. Не пити водопровідну воду. Необхідно споживати лише фільтровану, кип'ячену та знезаражену воду.  Уникайте вживання льоду, свіжих фруктових соків, сирих овочів та неочищених фруктів.  Уникайте споживання недостатньо термічно оброблених продуктів харчування (риба, м'ясо, птиця, молоко ).  Забезпечити регулярне та ретельне миття рук перед їжею.

Кілька простих правил

Намагайтеся не ходити босоніж по піску та вологих ґрунтах. Не торкайтесь тварин.  Беріть із собою ліки, які вам можуть знадобитися у подорожі.

Платіжні картки

Кредитні картки Visa є найбільш широко використовується в Малі. Дорожні чеки приймаються провідними банками у великих містах.

Митні правила

Ввезення і вивезення валюти від 5000 до 6000 дол США. Митна декларація при в'їзді та виїзді не заповнюється. Дозволено безмитне ввезення предметів, призначених для особистого користування.

Спиртне і цигарки. Є обмеження для ввезення / вивезення: цигарки - 200 шт., міцні спиртні напої - 1 л, лікери та міцні вина - 2 л, сухі вина - 2 л, парфуми - 50 мл, одеколон - 250 мл.

Ювелірні прикраси і коштовності. Обов'язковому митному контролю підлягають вироби із золота та дорогоцінних металів.

Художні та культурно-історичні цінності. Обов'язковому митному контролю підлягають предмети старовини та мистецтва.

Предмети, заборонені до ввезення/вивезення:

Зброя і боєприпаси. Заборонені (без спеціального дозволу) ввезення зброї і боєприпасів. До вивезення зброя заборонена.

- наркотичні і психотропні речовини;

- екзотичні рослини, тварини і птахи (без відповідних сертифікатів);

- шкури тварин;

- вироби зі слонової кістки і з крокодилової шкіри без відповідного дозволу.

Санітарний контроль, фітосанітарний контроль

Обмеження для ввезення/вивезення:

-          продукти тваринного походження - 1 кг, риба - 2 кг, ікра - 250 г.

Обов'язкове маркування термінів придатності продуктів харчування.

При ввезенні в Малі продуктів харчування потрібний медичний сертифікат якості. В обов'язковому порядку при в'їзді в країну має місце фітосанітарний контроль, що стежить за ввезенням і вивезенням екзотичних рослин і фруктів.

Ветеринарний контроль

При ввезенні домашніх тварин необхідно пред'явити ветеринарне свідоцтво.

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Корисні номери телефонів

Безкоштовно екстрені номери: 80 001115 (поліція), 80 001114 (жандармерія).

Відділення швидкої допомоги (надзвичайні ситуації) лікарні Габріель Турі в Бамако (тел: 223 20 12 або 22 27 20 07 23 80 - Факс: +223 20 22 60 90).

Медично-соціальний центр в Бамако (тел: +223 20 22 50 72, мобільний: +223 76 35 03 89).

Винятково у разі загрози життю чи загибелі громадян України прохання телефонувати в Посольство України в Алжирі за номером 00213778604053 (цілодобово).

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes