Міністерство закордонних справ України

Київ 18:23

Антигуа і Барбуда

Режим в'їзду: Безвізовий

Безпекова ситуація

Антигуа і Барбуда, в цілому, є країною безпечною для відвідання туристами. Туризм становить значну частину прибутку бюджету цієї країни.

Разом з тим, трапляються насильницькі злочини, в тому числі зґвалтування, вбивства, пограбування. У листопаді 2012 року принаймні 10 туристів із США були пограбовані озброєними особами.

Під час відпочинку на Антигуа і Барбуда завжди уникайте відвідування ізольованих пляжів поодинці, не залишайте цінні речі без нагляду.

Будьте особливо пильні при оренді таксі на Антигуа і Барбуда. Переконайтеся, що таксист має ліцензію та є членом Асоціації офіційних таксі. Водії, що не мають ліцензії, нерідко вимагають гроші у пасажирів навіть  незважаючи на те, що тариф було узгоджено заздалегідь.

Під час перебування на Антигуа і Барбуда намагайтесь харчуватися та відпочивати  у Вашому готелі, екскурсійні подорожі здійснювати у супроводі гіда, рекомендованого екскурсійним бюро при Вашому готелі.

Митні правила

При перетині кордону офіцери служби прикордонного контролю запитуватимуть інформацію про місце перебування/проживання в країні, наявність коштів, необхідних для перебування на Антигуа і Барбуда, а також наявність зворотного авіаквитка.

При перетині кордону мандрівнику доведеться сплатити туристичний збір у розмірі приблизно 30 дол. США.

При перетині кордону офіцери служби прикордонного контролю можуть запитати у мандрівника медичну довідку про відсутність захворювання на СНІД. Радимо мати при собі таку довідку разом із перекладом англійською мовою та нотаріальним засвідченням.  

Не намагайтеся ввезти до країни свіжі овочі, фрукти, м'ясо, птицю або рибу. 

 У країнах Карибського басейну існують суворі правила імпорту або експорту таких товарів як вогнепальна зброя, предмети та матеріали релігійного характеру, предмети старовини, ліки, торговельне обладнання.

Не намагайтеся вивезти з країни предмети релігійного характеру,  антикваріат та культурно-мистецькі товари.

Покупки

Не купуйте контрафактної та піратської продукції, навіть якщо вони є загальнодоступними. Купуючи таку продукцію, Ви не тільки порушуєте законодавство Антигуа і Барбуда, але ще й наражаєте себе на небезпеку отруєння або тяжкого захворювання.

Умови працевлаштування та соціальні послуги

Антигуа і Барбуда є країною курортною, в якій відсутні великі промислові об’єкти. Легальне працевлаштування надається, в першу чергу, місцевим мешканцям при досить низькому рівні соціальних послуг.       

Найбільш розповсюдженим видом працевлаштування іноземців є робота в яхт-клубах та розважальних закладах. При цьому варто враховувати, що перевага при працевлаштуванні надається місцевим мешканцям. Іноземні громадяни можуть розраховувати на високий рівень оплати лише у випадку роботи висококваліфікованими спеціалістами (інженери, фахівці вузького профілю).

При цьому варто зазначити, що українські дипломи про вищу освіту не зажди визнаються на Антигуа і Барбуда.

Медичні послуги

На Антигуа і Барбуда працює обмежена кількість кваліфікованих лікарів. Система медичної допомоги обмежується однією державною лікарнею і двома приватними клініками. Основним медичним закладом на Антигуа і Барбуда є шпиталь Святого Джона.

Серйозні проблеми зі здоров'ям у туристів, які потребують госпіталізації та/або медичної евакуації в країну свого громадянства, можуть коштувати тисячі доларів США. Лікарі та лікарні часто вимагають негайної оплати готівкою за медичні послуги. На жаль, система медичних послуг за рахунок страхування не є досить розповсюдженою.

Громадянам України перед поїздкою до Антигуа і Барбуда радимо придбати поліс медичного страхування. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу на Антигуа і Барбуда, а також можливі витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги власним коштом із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Корисні телефони

Шпиталь Святого Джона - (268) 462-0251

Телефон екстреної допомоги (поліція, швидка допомога, пожежна служба) – 911.

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes