Міністерство закордонних справ України

Київ 03:13

Республіка Непал

Федеративна Демократична Республіка Непал

Столиця                        Катманду

Населення                    28 млн. чол.

Площа                          147 181 км²

Різниця в часі з Україною +2.45 год. у літній час +3.45 год. у зимовий час

Мова                            непальська

Релігія                          буддизм, індуїзм

Грошова одиниця        рупія

Телефонний код країни +97

Корисні номери телефонів

Поліція 100;  +977 1 4228435

Швидка 102

Туристична поліція 1144

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Індія +91 9205507157 5

Посольство України в Республіці Індія

Адреса: E-1/8, Vasant Vihar, New Delhi – 110057

Номер телефону: +91 1126146041

Електронна адреса: emb_in@mfa.gov.ua

Посилання на сайт ЗДУ: http://india.mfa.gov.ua

Почесний консул України у Федеративній Демократичній Республіці Непал:

Кіран Вайдья

Адреса: P.O. Box No. 3843, House No. 122, Bhagwan Marg, Narayan Chour, Naxal, Kathmandu, Nepal

Номер телефону: + 977-1-441-6544/441-6767

Електронна адреса: vaidyamail@gmail.com

Режим поїздок для громадян України

Громадяни України, які бажають відвідати Непал з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу в міжнародному аеропорту м. Катманду та прикордонних пунктах пропуску, перелік яких розміщено за посиланням:

http://www.nepalimmigration.gov.np/article/105/entry-exit-points.html  

При проходженні прикордонного контролю іноземців можуть попросити пред’явити зворотній квиток, а також документи, що підтверджують туристичний характер поїздки. Туристичну візу можливо подовжити на строк до 150 календарних днів. Інші типи віз оформлюються Департаментом імміграції Непалу. Заяву на отримання візи можливо подати за посиланням: http://online.nepalimmigration.gov.np

Митні правила

Згідно діючих правил на територію Непалу заборонено ввозити та вивозити зброю, предмети військового призначення, наркотичні препарати. Законодавством цієї країни дозволяється ввезення без сплати мита 100 цигарок чи 25 сигар, 1 – 1.5 л. алкогольних напоїв. Окремо оформлюються відеокамера, радіоприймач, магнітофон, велосипед, годинник та електронні товари – ввезення цих товарів можливе лише за умови їхнього декларування та подальшого вивезення з країни. Туристи можуть вивозити сувеніри (зі спеціальним сертифікатом можна вивезти і предмети антикваріату «віком» не більше 100 років). Вивезення будь-яких металевих статуй, ікон та картин дозволене тільки за наявності дозволу Департаменту археології Непалу. Іноземцям без декларування дозволяється ввозити валюту в розмірі не більше 2000 доларів США. Валюту можливо обміняти в аеропорту непальської столиці чи обмінних пунктах.

Фітосанітарні правила

Ввезення домашніх тварин дозволено за наявності ветеринарного сертифікату із зазначенням відомостей про щеплення.

Подорожі автомобілем

Компетентними органами Непалу визнаються Міжнародні посвідчення водія (International Driving License). За відсутності зазначеного посвідчення іноземці повинні оформити місцеве посвідчення водія. Інформація щодо оформлення посвідчення водія знаходиться за посиланням: http://www.dotm.gov.np/en. Стан доріг за межами великих міст є незадовільним. Бажано уникати керування автомобілем у нічний час. Подорож у громадських автобусах, які, як правило, переповнені і знаходяться у поганому технічному стані, є небезпечною. Місцеві водії рідко дотримуються правил дорожнього руху.

Страхування

Плануючи поїздку до Непалу громадянам України рекомендується оформити поліс медичного страхування.

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Перебуваючи у Непалі, рекомендовано дотримуватись санітарно-гігієнічних заходів безпеки, а саме: утриматися від вживання некип’яченої води, молока (рекомендується вживати бутильовану питну та мінеральну воду) та харчового льоду; ретельно мити овочі та фрукти.

Безпекова ситуація

Загальний опис В Непалі існує підвищений ризик демонстрацій та протестів. Громадянам України бажано слідкувати за ситуацією за допомогою ЗМІ, дотримуватись рекомендацій місцевої влади та утримуватись від відвідання місць скупчення людей. Досить розповсюдженими є крадіжки особистих речей іноземців, особливо у найбільш відвідуваних туристами місцях, а також аеропортах, вокзалах та у громадському транспорті. Під час сезону дощів (червень-серпень) значно підвищується ймовірність зсувів. В цей період необхідно уникати подорожей у високогірні райони.

Характеристика регіонів

Варто пам‘ятати, що Непал розташований в сейсмічно небезпечному регіоні. Серед найбільш небезпечних місць слід визначити такі райони як: Хумла, Мугу, Долпа, Мустанг, Мананг, Ламджунг Горкха, Дхадінг, Расува, Нувакот, Сіндхупалчок, Каврепаланчок, Долакха, Рамешхап, Окхалдхунга, Солукхумбу, Санкхувасабха та Тапледжунг. Рекомендації Під час планування треккінгової подорожі у гірські райони цієї країни, правильним буде скористатися послугами перевіреної компанії, яка працює у цій сфері, пересуватися по заздалегідь обраному маршруту в групі. Надто небезпечним є треккінг наодинці. Досить розповсюдженими є випадки нападів на туристів з метою пограбування.

Плануючи подорож до Непалу, доцільно скористатись послугами перевіреної туристичної компанії та оформити страховий поліс, який покриватиме витрати на евакуацію з високогірних районів. Особисті речі, документи та гроші слід зберігати в надійних місцях.

Епідеміологічна ситуація

Найбільш поширеними хворобами у Непалі є гепатит А, черевний тиф, а в південних районах країни - японський енцифаліт, малярія, лихоманка Денге. Подорожуючим слід суворо дотримуватися правил та норм гігієни. При виявленні перших симптомів ймовірного захворювання на лихоманку Денге (озноб, головний біль, підвищена температура, ломота в тілі тощо) слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

Можливості щодо отримання кваліфікованої медичної допомоги, зокрема у віддалених куточках цієї країни, є досить обмеженими. Швидка медична допомога є важкодоступною за межами великих населених пунктів. Вартість лікування є доволі високою.

Крім того, варто враховувати, що у випадку надзвичайної ситуації, або важкої хвороби, досить важко швидко дістатися до сучасних клінік з віддалених районів. Плануючи треккінгову подорож, іноземці зобов’язані отримати картку, яка оформлюється Асоціацією треккінгових агенцій Непалу або Туристичною радою Непалу. Наявність зазначеної картки допомагає визначати приблизне місцезнаходження іноземця під час подорожі.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes