Міністерство закордонних справ України

Київ 10:50

Федеративна Республіка Нігерія

Рекомендації щодо правил поведінки

 Відвідуючи Нігерію слід пам’ятати, що у Нігерії діє декілька правових систем: звичайне право (суди вождів), мусульманське право в більшості північних штатів (суди, де вершать правосуддя мусульманські судді жадали), нігерійське статутне і прецедентне право.  Відвідуючи мусульманські частини країни доцільно дотримуватись правил поведінки прийнятих в мусульманських країнах.

1. Після прибуття до Нігерії з метою постійного або тимчасового перебування рекомендуємо стати на консульський облік Посольства України в Нігерії, що значно допоможе Посольству зв’язатися з вами у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надати відповідну допомогу, спростить процедуру оформлення Вам необхідних документів.

2. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів Нігерії щодо оформлення посвідки на проживання або продовження дії візи.

3. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.

4. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України.

 Слід пам’ятати, що фотографування в Нігерії є проблематичним.

У країні діє заборона фотографування «чуттєвих« об’єктів. Визначення таких об’єктів немає, чіткі позначення про заборону фотографування конкретних об’єктів відсутні, ця заборона підлягає суб’єктивній інтерпретації представника правоохоронних органів, служби безпеки або охоронця, який став свідком того, що ви фотографуєте. До «чуттєвих« об’єктів відносяться принаймні такі: мости, дамби, аеропорти, військові об’єкти, урядові будівлі (включаючи ті, що знаходяться у центрі міст), нафтопереробні об’єкти. Але на розсуд представника силових структур такими об’єктами можуть виявитися пам’ятники політичним діячам, символічна в'їзна брама в місто, музей тощо. Наслідком може бути конфіскація камери, штраф, вимога хабара, загроза фізичного насильства, звинувачення у шпигунстві.

Деякі перехожі можуть вимагати гроші, якщо побачать, що іноземець фотографує навіть звичайні міські види.

Перед фотографуванням людини отримайте її згоду. Можлива відмова через традиції та релігійні погляди чи небажання, а також згода за невелику платню.

Безпекова ситуація

У зв`язку із терористичними загозами Посольство України в Нігерії переконливо просить громадян України утриматись від поїздок до наступних штатів, міст та території Нігерії:

1)    Штат Баучі (Bauchi State);

2)    Штат Гомбе (Gombe State);

3)    Штат Кано (Kano State);

4)    Штат Насарава (Nassarawa State);

5)    Місто Окене (Okene city);

6)    Місто Варрі (Warri city);

Посольство України в Нігерії переконливо просить громадян України виключити всі поїздки, окрім найважливіших, для відвідування наступних штатів, місць та території Нігерії:

1)    Штат Кадуна (Kaduna State);

2)    Штат Джігва (Jigwa State);

3)    Штат Катсіна (Katsina State);

4)    Штат Сокото (Sokoto State);

5)    Штат Кеббі (Kebbi State);

6)    Штат Плато (Plateau State), насамперед райони Рійом та Баркін Ладі (Riyom and Barkin Ladi Areas);

7)    Регіон Окене в Когі Штат (Okene region of Kogi State).

В Нігерії наявні високі ризики здійснення терористичних атак, особливо у відповідь на дії уряду, такі як введення надзвичайного стану на охоплених хвилею насилля територіях. Також, існує загроза атак з боку екстремістів у відповідь на участь нігерійських військових у міжнародній військовій операції на Півночі Малі.

Окрім того, на території Нігерії діють злочинні угрупування, в т.ч. й в столицях штатів, котрі вдаються до нападів, збройних пограбувань, викрадень. Викрадення іноземців можуть здійснюватись як з фінансовою, політичною, так і терористичною метою. Недавні терористичні викрадення стались у північній частині країни, але можуть мати місце в будь-якому місці Нігерії.

Демонстрації та громадські зворушення можуть відбутись у будь-який час. Якщо ви потрапили в будь-які конфліктні ситуації, негайно залиште небезпечне місце.

Перш ніж здійснити будь-яку подорож по Нігерії, намагайтесь отримати професійну консультацію з питань безпеки. Будьте пильними весь час, тримайте інших в курсі ваших планів подорожі. Під час перебування в Нігерії уважно слідкуйте за новинами.

Про випадки порушення Ваших прав та законних інтересів, а також у разі потрапляння у складні без пекові умови чи надзвичайні ситуації, негайно повідомляйте Посольство.

В Нігерії періодично в сезон дощів (з червня по жовтень) виникають паводки майже на всій території країни. В зв’язку з цим, існує ризик передачі різних інфекційних захворювань під час сезону дощів.

Щодо безпеки дорожнього руху

Відсутність належного державного регулювання в сфері експлуатації засобів пересування, призводять до значної кількості аварійних ситуацій на дорогах.

Окрім того, експерти зазначають що не зважаючи на те, що до будівництва автошляхів залучені провідні іноземні компанії з європейських країн, стан доріг в країні й надалі залишається незадовільним. До цього призводить відсутність належної інфраструктури їх обслуговування, важкі кліматичні умови та корумпованість дозвільної системи і контрольних органів.

Сукупність таких чинників призводить до збільшення кількості аварійних випадків на дорогах (в першу чергу федерального та регіонального значення) зі значною кількістю людських жертв.

 

Шахрайство: нігерійські листи або «афера 419».

Схема отримала назву «419» за відповідною статтею кримінального кодексу Нігерії. УСІ повідомлення, що надходять електронною поштою, про виграш в лотерею, спадок, допомогу у переводі великої суми грошей за винагороду і т.п. Є ШАХРАЙСТВОМ. Посольство не рекомендує реагувати на такі листи, і тим більше надсилати копії своїх паспортних документів, реквізити банківських рахунків, здійснювати банківські перекази навіть незначних сум. Перед прийняттям рішення Посольство радить детальніше ознайомитися з матеріалами на тему «scam 419» («афера 419», «схема 419»), які розміщені в мережі Інтернет. 

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Ви можете здійснювати трудову діяльність в Нігерії лише за умови отримання відповідної в’їзної візи та оформлення дозволів на працевлаштування і проживання з правом здійснення трудової діяльності.

Видачею віз для в’їзду до Нігерії з метою працевлаштування займаються дипломатичні представництва Нігерії за кордоном. Дозволи на працевлаштування іноземних громадян знаходяться у віданні Міністерства праці Нігерії. Дозволи на проживання з правом здійснення трудової діяльності оформлюються в Федеральній імміграційній службі Нігерії.

 

Тимчасовий дозвіл на роботу (ТДР) оформлюється особам для в’їзду в Нігерію з метою виконання конкретної роботи протягом визначеного періоду часу. Такі роботи включають (проте не обмежуються) встановлення або ремонт обладнання, аудит рахунків, тренінг та будь-які інші роботи для спеціалістів, дефіцит яких відчувається в Нігерії.

Візи та дозволи видаються у наступних випадках:

1. Якщо за даними Міністерства праці Нігерії, серед нігерійських працездатних громадян немає претендентів на робоче місце з відповідною освітою та кваліфікацією.

2. Іноземний громадянин володіє достатнім рівнем знань та має відповідну кваліфікацію.

3. Спеціалізація іноземного спеціаліста буде використана для підготовки нігерійських працівників.

Для оформлення запиту претендент на працевлаштування подає до консульського відділу наступний пакет документів:

1. заповнена анкету спеціального зразка;

2. копія останнього документа про освіту;

3. копія сторінок паспорта чи інших документів, що посвідчують особу.

Після отримання повідомлення з Міністерства праці, ви можете подавати документи на отримання візи для в’їзду з метою працевлаштування.

Після в’їзду до Нігерії за трудовою візою потрібно звернутися до Імміграційної служби і отримати під розпис бланк дозволу на працевлаштування, який після закінчення трудової діяльності повертається до Міністерства.

Особи які працюють в Нігерії нелегально підлягають депортації

Усі експатріанти, які планують перебувати в Нігерії більше 56 днів або ті, хто проживатимуть та працюватимуть в Нігерії, та їхні утриманці, дружини нігерійців та іноземні студенти мають врегулювати своє перебування, отримавши СЕРПАК (“об’єднані дозвіл на проживання експатріанта та картка іноземця”).

СЕРПАК є пластиковою карткою, що містить інформацію про власника, яка також зберігається в єдиній комп’ютеризованій базі даних щодо усіх експатріантів у Нігерії.

Оскільки резидентська віза є одноразовою та дійсна, як правило, протягом трьох місяців, особам із зазначених вище категорій оформлюється віза на повторний в’їзд (одно-, дво- або багаторазова залежно від потреби та беручи до уваги строк дії паспорту та дозволу на проживання). 

Надання медичних, соціальних послуг

 

Нігерія є країною третього світу з недостатньо розвинутою системою надання медичних послуг.

У зв’язку з цим для збільшення своїх шансів на отримання в Нігерії медичної допомоги прийнятного рівня слід звертатися до визнаних приватних або державних медичних закладів (перелік найбільших медичних закладів міститься на веб-сайті http://www.hospitalsworldwide.com/countries/nigeria.php), розраховувати на сплату вартості медичних послуг готівкою за такими цінами: реєстрація в клініці/шпиталі – від 10 до 40 доларів США; консультація лікаря – від 10 до 100 доларів США; аналіз крові (на малярію, тиф) – від 5 до 20 доларів США; аналіз крові на ВІЛ/СНІД – безкоштовно або до 10 доларів США; ліки від малярії, антибіотики – від 5 до 40 доларів США; перебування у шпиталі – від 200 доларів на тиждень; оренда автомобіля швидкої допомоги – від 150 доларів США за 3 години.

У Нігерії існує декілька приватних клінік невідкладної допомоги, які працюють виключно на засадах відшкодування вартості наданих послуг, наприклад:

- «Premium Health» була заснована у 2002 році, має представництва у найбільших містах країни, проте автомобілі швидкої допомоги можуть виїжджати до пацієнтів лише в Абуджі, Лагосі та Порт Харкорті. Послуги надаються на підставі попередньо укладеної угоди між клієнтом та клінікою. Контакти представництв зазначені на веб-сайті клініки http://www.premiumhealthltd.com/contactus.php;

«International SOS» в Нігерії працює з 1990-х років, представлена в містах Лагос, Порт Харкорт та Варрі. Працює цілодобово, має відділення та автомобілі невідкладної допомоги. Послуги надаються на підставі попередньо укладеної угоди між клієнтом та клінікою. Контакти представництв, включаючи номери відділень невідкладної допомоги, зазначені на веб-сайті клініки http://www.internationalsos.com/en/ourresources_clinics_nigeriadetails.htm.

У випадку дорожньо-транспортної пригоди, зокрема такої, що сталася на міжміській трасі, швидку допомогу надають загони Федеральної комісії з безпеки дорожнього руху (Federal Road Safety Commission, FRSC). Дзвінок на номер 070022553772 (усі цифри запам’ятовувати не потрібно, можна запам’ятати таку комбінацію кнопок на телефоні 0700-CALL-FRSC) з’єднає з колл-центром Комісії в Абуджі, після чого треба набрати « 1« для повідомлення про ДТП. Після цього оператор сповістить найближчий до місця події загін Комісії.

УВАГА!

Інформація щодо вірусу Ебола.  

Вірус Ебола став причиною декількох широко висвітлених серйозних епідемій з часу відкриття вірусу в 1976 році. Вірус був виділений в районі річки Ебола в Заїрі. Це дало назву вірусу.

Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини. Заїрський підтип вірусу передається повітряно-крапельним шляхом. Також є документально підтверджені випадки інфікування людей вірусом Ебола в результаті поводження з інфікованими шимпанзе, горилами і лісовими антилопами, як мертвими, так і живими.

Похоронні обряди, під час яких люди мають прямий контакт з тілом померлого, можуть відігравати значну роль у передачі вірусу Ебола. Важливу роль у поширенні інфекції відіграють гризуни, саме в популяціях гризунів вірус циркулює, лише зрідка переходячи на людину. Висока летальність вірусу не дозволяє інфекції прийняти характер пандемії.

Симптоми вірусу включають високу температуру, кровотечу і пошкодження центральної нервової системи. Летальність може досягати 90%, інкубаційний період складає від двох до 21 днів. Наразі не існує вакцини чи будь-якого гарантованого методу лікування. Небезпека епідемічного розповсюдження захворювання особливо висока у зв'язку з низьким рівнем розвитку охорони здоров'я в регіоні.

Згідно моніторингових даних станом Всесвітньої організації охорони здоров’я на 27 липня 2014 р. найбільш ураженими вірусом країнами є:

 

Назва країни

Випадки зараження

Смерті

Гвінея

460

339

Ліберія

329

156

Сьєрра-Леоне

533

233

Через випадок першої смерті через враження вірусом Ебола, що стався 22 липня 2014р. в аеропорту м. Лагос, Нігерія, влада оголосила підвищений епідеміологічний стан у всіх аеропортах, морських портах та сухопутних кордонах. У доповіді місцевого представництва ВООЗ сказано, що були виявлені усі 59 контактів з померлим. Наразі за ними здійснюється нагляд лікарів. 

Щеплення.

Для в’їзду в країну обов’язковим є щеплення проти жовтої лихоманки, про наявність якого видається відповідний сертифікат тією клінікою, в якій проведено щеплення. Цей сертифікат можуть вимагати при в’їзді в країну та відмовити у в’їзді за його відсутності. Під час подорожей між країнами Західної Африки необхідно мати цей сертифікат, його можна прикріпити до паспортного документа.

Будь-які інші щеплення не є обов’язковими, проте перед відвіданням Нігерії рекомендується зробити наступні щеплення:

1) звичайні: якщо строк дії звичайних щеплень закінчився, то рекомендується зробити щеплення від кору, краснухи, дифтерії, коклюшу, правця тощо;

2) від гепатиту А: рекомендується усім, хто подорожує або працює у країнах з високим та середнім рівнем інфекції (уся Африка), і де зараження може відбутися через воду чи їжу;

3) від гепатиту В: рекомендується усім, хто подорожує або працює у країнах з високим та середнім рівнем інфекції (уся Африка), і хто може контактувати з кров’ю або іншими рідинами організму, мати інтимні контакти з представниками місцевого населення, або піддаватися медичному лікуванню, наприклад, в результаті інциденту;

4) від тифу: рекомендується усім, хто подорожує або працює у країнах Західної Африки, і особливо тим, хто відвідує невеликі міста, села та віддалені райони, де зараження може відбутися через воду чи їжу;

5) від менінгіту: рекомендується усім, хто подорожує до країн, у яких спостерігаються епідемії менінгококових захворювань з грудня до червня (північ та захід Нігерії, північ Гани, Беніну, Того);

6) від сказу: рекомендується тим, хто проводить багато часу поза помешканням, на природі, особливо у сільській місцевості;

7) від поліомієліту. 

Митні правила

Попередження: порушення митних правил може призвести до великих штрафів або тюремного ув'язнення на термін не менше 6 місяців.

Регулювання імпорту :

Здійснювати безмитний імпорт мають право пасажири у віці 18 років і старше:

- 200 сигарет або 50 середніх сигар або 200 грамів тютюну, іноземного виробництва, якщо імпортується більша кількість, всі тютюнові вироби підлягають декларуванню;

- 1 літр міцних спиртних напоїв і 1 літр вина, якщо імпортується більша кількість, всі спиртові вироби підлягають декларуванню;

- 284 куб. см. духів чи одеколону або інших ароматних духів, якщо імпортується більша кількість, всі парфуми підлягають декларуванню;

- Подарунки вартістю до 300 NGN -. (За винятком ювелірних виробів, фотографічного обладнання, електроніки і предметів розкоші).

Додаткова інформація про правила ::

Для ввезення рослин, насіння, квіти, пасажири повинні заздалегідь проконсультуватися з директором сільськогосподарських досліджень, служби з карантину рослин, Федеральною кафедрою сільськогосподарських досліджень, про умови, за яких дозволяється імпорт. Недотримання цих умов може призвести до конфіскації та карантину рослин співробітником аеропорту прибуття і пасажирів, та виплаті штрафу.

Фармацевтичні препарати не можуть перевозитися в ручному багажу пасажирів.

Забороняється до перевезення:

- Всі види пива, мінеральної води та безалкогольних напоїв;

- Ігристе вино (включаючи шампанське);

- Всі фрукти, овочі, крупи і яйця свіжі або консервовані;

- Текстильних тканин і москітної сітки;

- Ювелірні вироби та дорогоцінні метали.

Регулювання експорту ::

Безмитний експорт мають право здійснювати пасажири у віці 18 років і старше:

- 200 сигарет або 50 сигар, або 1 фунт тютюну іноземного виробництва; 200 сигарет місцевого виробництва;

- 1 пляшка віскі іноземного виробництва. Африканські предмети культу та африканських старожитностей можна експортувати тільки з дозволу Департаменту старожитностей.

            Дозволяється вивіз до 10.000 дол.США без декларування.           

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Якщо Ви захворіли або отримали травму, дзвоніть за телефоном швидкої допомоги: 199. Телефон поліції 090408721

Якщо Ви потрапили у неприємності, краще всього невідкладно звернутися до Посольства. Тому завжди майте при собі відповідні номери телефонів.

Телефон екстреної допомоги +2348036789749, телефон канцелярії +2348091155338.

 

Рекомендації МЗС

Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку за кордон

 

Режим в'їзду до іноземних країн для громадян України

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes