Міністерство закордонних справ України

Київ 00:55

Спільна заява Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари та Міністра закордонних справ Литовської Республіки Лінаса Лінкявічюса за результатами Третього засідання Ради МЗС України та МЗС Литовської Республіки

МЗС України | Заява | 31.05.2013

 Спільна заява

Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари та Міністра закордонних справ Литовської Республіки Лінаса Лінкявічюса за результатами Третього засідання Ради МЗС України та МЗС Литовської Республіки

м.Київ, Україна

31 травня 2013 року

У рамках офіційного візиту Міністра закордонних справ Литовської Республіки Л.Лінкявічюса в Україну відбулося Третє засідання Ради МЗС України та МЗС Литовської Республіки.

За результатами Третього засідання Ради МЗС України та МЗС Литовської Республіки Сторони заявляють про таке:

  1. Сторони висловлюють задоволення розвитком відносин стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою.
  2. Сторони високо оцінюють значення Ради МЗС України та МЗС Литовської Республіки як ефективного інструменту координації зовнішньополітичної діяльності та зацікавлені у його подальшому розвитку. Пріоритетними завданнями діяльності зовнішньополітичних відомств України та Литовської Республіки є надання всебічного сприяння імплементації положень Дорожньої карти розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2013-2014 роки, а також реалізації інших домовленостей, досягнутих на найвищому політичному рівні.
  3. Сторони висловлюють спільне розуміння того, що європейська інтеграція України є пріоритетом українсько-литовського співробітництва.
  4. Сторони погодилися активізувати співробітництво щодо подальшого поглиблення відносин України з Європейським Союзом, у тому числі, в контексті головування Литовської Республіки у Раді ЄС (друга половина 2013 року). Головним завданням у цьому звязку є підписання та впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Сторони висловили рішучість активізувати зусилля, що дозволять підписати Угоди про асоціацію на Саміті «Східного партнерства», який відбудеться 28-29 листопада 2013 року у м.Вільнюс.
  5. Сторони визнають важливість майбутнього Вільнюського саміту «Східного партнерства» у контексті подальшого розвитку діалогу між Україною та Європейським Союзом, а також ініціативи «Східне партнерство».
  6. Сторони вважають що тимчасове застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема, в частині створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, сприятиме покращенню двосторонньої торгівлі між Україною та Литовською Республікою. Сторони приділяють особливу увагу поглибленню та розширенню взаємовигідного співробітництва у торговельно-економічній та інвестиційній сферах. Пріоритетними напрямками також є подальша взаємодія у транспортній, транзитній та енергетичній сферах, а також у галузі сільського господарства.
  7. Сторони висловлюють готовність продовжувати тісну співпрацю у рамках ООН та інших міжнародних і регіональних організацій, зокрема, Ради держав Балтійського моря (РДБМ), та відповідних регіональних форумів, у тому числі Форуму країн Північної Європи та Балтії (NB8) з  метою зміцнення безпеки та стабільності на Європейському континенті та у світі в цілому.
  8. Виходячи з пріоритетів Українського головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Сторони погодилися посилити обмін досвідом в питаннях врегулювання триваючих конфліктів.
  9. Сторони вітають відкриття в містах України 14-ти візових центрів Литовської Республіки, що сприятиме кращому доступу громадян України до візових послуг, які надаватимуться Литовською стороною.
  10. Сторони відзначають важливість проведення Днів Литовської Республіки в Україні (АР Крим) у 2013 році, заходів у рамках відзначення 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка у Литовській Республіці у 2014 році, а також проведення Днів культури України у Литовській Республіці у 2014 році.

Вчинено у м.Київ, 31 травня 2013 року. Текст складений у двох примірниках англійською мовою, обидва мають однакову автентичність.


Міністр закордонних справ України

Леонід Кожара

Міністр закордонних справ Литовської Республіки 

Лінас Лінкявічюс

Про МЗС

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes