Міністерство закордонних справ України

3, Київ 16:30

Заява Посольства України у Франції

02 березня 2014, 18:57

Ворожі дії Росії по відношенню до України в ці дні потрясли весь світ.

Рішення Ради Федерації Росії про введення військ в Україну є прямою загрозою територіальній цілісності та суверенітету нашої країни, а також ставить під сумнів мир і стабільність в Європі.

Ця поведінка Росії є актом агресії проти Української держави та грубим порушенням міжнародного права.

Російська Федерація відмовилася виконувати свої зобов‘язання країни-гаранта відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року, який передбачає утримання від загрози чи застосування сили проти територіальної цілісності України.

Зіткнувшись з цим фактом військової інтервенції, ми закликаємо французький уряд вживати конкретних заходів, аби покласти край діям агресора і знайти політичне рішення задля попередження подальшої військової ескалації.

Ми щиро сподіваємося, що в цей критичний для України момент Франція не залишиться осторонь і оперативно забезпечить ефективне посередництво.

Україна не має залишатися віч-на-віч з такою агресією. Лише невідкладні спільні зусилля міжнародної спільноти дозволять захистити цінності, основоположні для Організації Об'єднаних Націй та Європейського Cоюзу, нехтування якими вже принесло два страшних лиха на наш континент у минулому столітті.

Нове українське керівництво є відданим політиці миру та поваги прав людини, що може бути засвідчено міжнародними місіями зі спостереження та посередництва.

 У зв'язку з цим ми закликаємо французьку владу, політичні кола, представників громадянського суспільства та медіа до солідарності з українським народом.

Останні новини

Пішов з життя почесний консул України в м. Ашдод Олександр Цинман | Сьогодні, 15:54

13 лютого 2016 року пішов з життя почесний консул України в м. Ашдод Олександр Цинман.

Посол України в США Валерій Чалий провів зустріч із заступником Міністра охорони здоров’я України Ігорем Перегінцем | Сьогодні, 02:39

У період з 8 до 11 лютого 2016 року відбувся візит до м.Вашингтон делегації МОЗ на чолі з заступником Міністра охорони здоров’я України Ігорем Перегінцем з метою участі у Конференції з біозахисту та емерджентних хвороб, організованої Американською асоціацією мікробіологів.