Міністерство закордонних справ України

Заява Посольства України у Франції

02 березня 2014, 18:57

Ворожі дії Росії по відношенню до України в ці дні потрясли весь світ.

Рішення Ради Федерації Росії про введення військ в Україну є прямою загрозою територіальній цілісності та суверенітету нашої країни, а також ставить під сумнів мир і стабільність в Європі.

Ця поведінка Росії є актом агресії проти Української держави та грубим порушенням міжнародного права.

Російська Федерація відмовилася виконувати свої зобов‘язання країни-гаранта відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року, який передбачає утримання від загрози чи застосування сили проти територіальної цілісності України.

Зіткнувшись з цим фактом військової інтервенції, ми закликаємо французький уряд вживати конкретних заходів, аби покласти край діям агресора і знайти політичне рішення задля попередження подальшої військової ескалації.

Ми щиро сподіваємося, що в цей критичний для України момент Франція не залишиться осторонь і оперативно забезпечить ефективне посередництво.

Україна не має залишатися віч-на-віч з такою агресією. Лише невідкладні спільні зусилля міжнародної спільноти дозволять захистити цінності, основоположні для Організації Об'єднаних Націй та Європейського Cоюзу, нехтування якими вже принесло два страшних лиха на наш континент у минулому столітті.

Нове українське керівництво є відданим політиці миру та поваги прав людини, що може бути засвідчено міжнародними місіями зі спостереження та посередництва.

 У зв'язку з цим ми закликаємо французьку владу, політичні кола, представників громадянського суспільства та медіа до солідарності з українським народом.

Останні новини

Поминальний молебень за жертвами Голодоморів в Україні відбувся у Сінгапурі. | Сьогодні, 14:45

29 листопада 2015 року у Сінгапурі, у католицькій церкві Святого Серця, пройшов поминальний молебень за жертвами Голодоморів в Україні, передусім 1932-33 років. Єпископ Вінсент, що проводив службу, у своїй проповіді закликав помолитися за українців, що стали жертвами режиму колишнього СРСР. Пам'ять мільйонів українців, загиблих як наслідок організованого Кремлем геноциду, була вшанована хвилиною мовчання.

УКРАЇНЦІ ВІДНЯ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ | Сьогодні, 14:01

28 листопада українці Відня вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-33 років.

У Вашингтоні запалили свічки в пам'ять про померлих під час Голодомору в Україні 1932-1933 років | Сьогодні, 06:28

28 листопада 2015 року співробітники Посольства та члени їх сімей, разом із представниками української діаспори, зібрались біля монументу жертвам Голодомору, щоб вшанувати пам’ять мільйонів українців, які померли внаслідок штучного голоду в Україні 1932-1933 років, спланованого та вчиненого сталінським злочинним режимом.