Міністерство закордонних справ України

Київ 14:26

Президент України нагородив Генерального секретаря НАТО орденом Свободи

07 серпня 2014, 16:43

Президент України Петро Порошенко нагородив Генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена найвищою нагородою України для іноземців - орденом Свободи.

Згідно з Указом Президента, Андерс Фог Расмуссен нагороджений «за значний особистий внесок у розвиток співробітництва між Українською державою та Північно-Атлантичним Альянсом, вагому підтримку у відстоюванні суверенітету, незалежності та цілісності України».

Під час церемонії нагородження в Києві Глава держави наголосив: «Протягом багатьох років Ви були і залишаєтеся другом України, і ми сподіваємося, що розвиток нашого співробітництва з НАТО є запорукою успіху наших реформ, безпеки і територіальної цілісності».

«Саме прагнення свободи вивело людей на Революцію гідності і саме відданість європейським цінностям, серед яких свобода і демократія, – є рушійною силою українських реформ», - сказав Президент.

В свою чергу, Андерс Фог Расмуссен заявив, що він захоплюється «прагненням українців до свободи». Він висловив свої найщиріші співчуття родинам тих, хто загинув у боротьбі за свободу та людям, що страждають в ці скрутні часи. «Ми залишаємося на боці України та вашої боротьби за фундаментальні принципи демократичного суспільства», - заявив Генеральний секретар.

Він підкреслив, що в НАТО дуже цінують особливе партнерство з Україною, додавши: «Я з нетерпінням чекаю подальшого розвитку цього партнерства». Кожна держава, наголосив Андерс Фог Расмуссен, має право самостійно вирішувати власне майбутнє.

Генеральний секретар НАТО подякував Президенту України за високу відзнаку. «Ця нагорода надихає мене на подальшу боротьбу за свободу», - сказав він.

Прес-служба Президента України http://www.president.gov.ua/news/30935.html

Останні новини

Постійний представник України закликав Раду Європи захистити населення Криму від свавілля держави-окупанта | Сьогодні, 14:19

Виступ Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби на 1297-му засіданні Комітету міністрів РЄ

Місцеві влади поглиблюють співпрацю з Радою Європи | Сьогодні, 14:12

16 жовтня 2017 розпочався робочий ознайомчий візит до Ради Європи представників місцевих органів влади України. У заході, що триватиме до 20 жовтня, беруть участь члени делегації України у Конгресі місцевих та регіональних влад РЄ, їх заступники, а також мери міст, які залучені до реалізації окремих проектів у сфері місцевого самоврядування.

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes