Міністерство закордонних справ України

Київ 03:00

Про проведення позачергових виборів народних депутатів України за кордоном

28 серпня 2014, 22:17

28 серпня 2014 р. розпочався виборчий процес з позачергових виборів народних депутатів України, які мають відбутися 26 жовтня 2014 року.

Організація підготовки та проведення виборів регламентується положеннями Закону України „Про вибори народних депутатів України” від 17 листопада 2011 року №4061-VI (із змінами) (далі – Закон). Текст Закону розміщено на веб-сторінці Верховної Ради України за адресою: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/4061-17.  Вибори народних депутатів України 26 жовтня 2014 року будуть відбуватися на основі Державного реєстру виборців, який створений Центральною виборчою комісією України, і в який вносяться дані про всіх громадян України, які мають право голосу.

Інформація щодо голосування громадян України за кордоном також розміщена на офіційному веб-сайті Генерального консульства України в Торонто www.toronto.mfa.gov.ua в рубриці „Голосування громадян України за кордоном” розділу „Консульські питання”.

Згідно з постановою Центральної виборчої комісії України №67 від 12 квітня 2014 року «Про утворення закордонних виборчих дільниць на постійній основі» (http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/showcard?id=27896&ptext=), при Генеральному консульстві в Торонто на постійній основі створено закордонну виборчу дільницю №900038 (адреса: 2275 Lake Shore Blvd. West, suite 301, Toronto, Ontario, M8V 3Y3).

Межами закордонної виборчої дільниці №900038 при Генеральному консульстві України в Торонто є провінції: Альберта, Британська Колумбія, Онтаріо, Саскачеван; території: Нунавут, Північно-Західні, Юкон.

Відповідно до законодавства України, закордонна виборча дільниця №900038 розпочне свою роботу після утворення дільничної виборчої комісії.

Згідно з частиною першою статті 29 Закону України „Про вибори народних депутатів України” дільничні виборчі комісії закордонних виборчих дільниць утворюються не пізніш як за тридцять один день  до дня виборів - до 25 вересня 2014 року включно.

Інформацію щодо контактного телефону дільничної виборчої комісії буде додатково розміщено на нашій веб-сторінці (toronto.mfa.gov.ua) після її створення.

Як і на попередніх виборах (2010, 2012 та 2014 років), списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються на основі відомостей Державного реєстру виборців. До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються дієздатні громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які відносяться за виборчою адресою до відповідної виборчої дільниці згідно з відомостями Реєстру (на основі даних консульського обліку).

Для кожної закордонної виборчої дільниці відділом ведення та адміністрування Державного реєстру виборців України складаються попередні списки виборців.

ЦВК передає попередні списки виборців на паперових носіях в одному примірнику відповідним дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування (до 02 жовтняц.р. включно).

Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці – або по місцю постійного проживання в Україні, або за виборчою адресою за кордоном, яка відноситься до відповідної закордонної виборчої дільниці.

 На наступний день після передачі попередніх списків комісії, один примірник списку виборців буде вивішений у приміщенні дільничної виборчої комісії для загального ознайомлення громадянами України. Виборець має право ознайомитися зі списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей у приміщенні дільничної виборчої комісії.

ВАЖЛИВО! З метою уточнення списку виборців консульського округу Генеральне консульство України в Торонто звертається з проханням до громадян України, які перебувають на консульському обліку в Генконсульстві та змінили свої адреси проживання, надати останню інформацію про місце їх проживання в Канаді.  В іншому випадку, списки виборців будуть складені на підставі тієї інформації, яку громадяни України надали Генконсульству під час їх звернення щодо постановки на консульській облік.  

 Для забезпечення своїх виборчих прав просимо громадян України невідкладно звернутися до дільничної виборчої комісії (а до її формування до Генерального консульства України в Торонто за тел. 1 416 763 31 14 або електронною поштою – gc_cat@mfa.gov.ua), перевірити своє включення до Реєстру виборців по закордонній виборчій дільниці та у разі внесення до Реєстру по місцю проживання (реєстрації) в Україні подати відповідну заяву про зміну своєї виборчої адреси та виключення з реєстру в Україні.  Просимо також перевірити дійсність паспортів громадянина України для виїзду за кордон, та у разі закінчення терміну їх дії  - подати відповідні документи для їх продовження (інформація щодо порядку продовження терміну дії паспорта тут - http://toronto.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport).

 

 

Генеральне консульство України в Торонто

Останні новини

Щорічні загальні збори українських кредитних спілок США | Сьогодні, 01:07

Цього уікенду Генеральне консульство України в Нью-Йорку долучилось, на запрошення організаторів, до урочистостей в рамках проведення найуспішнішими українськими кредитовими спілками США своїх річних загальних зборів.

Joint article by Eight European Foreign Ministers: Four years on – but we will not forget illegally-occupied Crimea | Вчора, 11:01

Four years ago, on 18 March 2014, Russia took the final step to illegally occupy Crimea, a part of Ukraine's sovereign territory that Russia had recognised as such in several international treaties.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes