Міністерство закордонних справ України

3, Київ 04:00

Україна ініціювала обговорення в Раді Безпеки ООН висловлювань президента Росії щодо Донбасу

27 січня, 21:04

27 січня 2016 р. на доручення Президента України українська делегація ініціювала обговорення в Раді Безпеки ООН нещодавніх висловлювань президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу, які ставлять під сумнів кордони України.

У ході обговорень представник України Володимир Єльченко заявив про неприпустимість спроб вищого керівництва Росії переписати історію, піддаючи сумніву територіальну цілісність, суверенітет та політичну незалежність України. Наголошено, що висловлювання В.Путіна порушують низку основоположних міжнародних документів, зокрема Статут ООН та Гельсінкський Заключний акт Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 р.

Делегація України привернула увагу членів Ради Безпеки ООН до того, що подібні висловлювання надходять від очільника держави, яка є одним із підписантів Будапештського меморандуму щодо гарантування безпеки України. Наголошено, що Росія порушує свої зобов'язання за Меморандумом, продовжуючи незаконну окупацію АР Крим і м.Севастополь та безпрецедентну військову агресію на Донбасі. 

Українська делегація заявила, що Україна розглядає висловлювання В.Путіна як неприйнятні і вимагає від російського керівництва припинити ворожу риторику та агресивні дії проти українського народу.   

У зв'язку із цим представник України поновив заклик до всіх сторін Будапештського меморандуму, включно з РФ, невідкладно провести консультації щодо відвертих зазіхань на існуючі кордони України, як це і передбачено статтею 6 Меморандуму.

Останні новини

27 членів Сенату США від Республіканської та Демократичної партій у відкритому листі до новобраного Президента США Дональда Трампа закликали до збільшення Сполученими Штатами політичної, економічної й військової підтримки України | Сьогодні, 00:31

Дякуємо українським друзям у Сенаті США за підтримку. Сподіваємося, позиція сенаторів знайде відображення у продовженні твердої підтримки України у майбутній політиці США.

Рішенням Конгресу США збільшено безпекову допомогу Україні до 350 млн. дол. | Вчора, 21:37

Сенат США вслід за Палатою представників переважною більшістю голосів схвалив “Бюджет США на 2017 р. на потреби національної оборони”.

Тимчасовий повірений у справах України О.Юхимович взяв участь у дипломатичній зустрічі країн МГКВФ | Вчора, 20:06

8 грудня 2016 р. у Берні пройшла дипломатична зустріч держав, які визнали компетенцію Міжнародної гуманітарної комісії зі встановлення фактів (МГКВФ).