Міністерство закордонних справ України

3, Київ 19:53

Україна ініціювала обговорення в Раді Безпеки ООН висловлювань президента Росії щодо Донбасу

27 січня 2016, 21:04

27 січня 2016 р. на доручення Президента України українська делегація ініціювала обговорення в Раді Безпеки ООН нещодавніх висловлювань президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу, які ставлять під сумнів кордони України.

У ході обговорень представник України Володимир Єльченко заявив про неприпустимість спроб вищого керівництва Росії переписати історію, піддаючи сумніву територіальну цілісність, суверенітет та політичну незалежність України. Наголошено, що висловлювання В.Путіна порушують низку основоположних міжнародних документів, зокрема Статут ООН та Гельсінкський Заключний акт Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 р.

Делегація України привернула увагу членів Ради Безпеки ООН до того, що подібні висловлювання надходять від очільника держави, яка є одним із підписантів Будапештського меморандуму щодо гарантування безпеки України. Наголошено, що Росія порушує свої зобов'язання за Меморандумом, продовжуючи незаконну окупацію АР Крим і м.Севастополь та безпрецедентну військову агресію на Донбасі. 

Українська делегація заявила, що Україна розглядає висловлювання В.Путіна як неприйнятні і вимагає від російського керівництва припинити ворожу риторику та агресивні дії проти українського народу.   

У зв'язку із цим представник України поновив заклик до всіх сторін Будапештського меморандуму, включно з РФ, невідкладно провести консультації щодо відвертих зазіхань на існуючі кордони України, як це і передбачено статтею 6 Меморандуму.

Останні новини

Українці Страсбурга вшанували пам'ять Небесної сотні | Сьогодні, 19:41

Ми маємо пам’ятати людей, які віддали найдорожче - своє життя - за зміни в нашій країні.

20 лютого ц.р. у Європейському клубі Сеймасу Литовської Республіки відкрито фотовиставку «Діти у війні» та вшановано пам’ять Героїв Небесної Сотні | Сьогодні, 19:31

Зазначену фотовиставку, що проходитиме до 10 березня 2017 року, організовано Європейським інформаційним офісом Сеймаса ЛР спільно з неурядовою організацією «Балто-Чорноморська Безпекова Конфедерація» за сприяння Посольства України в Литовській Республіці.

Зустріч з українською громадою Берестейщини | Сьогодні, 18:57

Сьогодні відбулась зустріч Консула-керівника Консульства України в Бресті А.Діденка з представниками українською громади Берестейщини