Міністерство закордонних справ України

Посол України в Угорщині Любов Непоп виступила в Університеті Державної служби Угорщини з лекцією на тему «Україна і європейська безпека, цілі та завдання на 2017 рік»

16 лютого 2017, 11:44

15 лютого 2017 року Посол України в Угорщині Любов Непоп виступила в Університеті Державної служби Угорщини з лекцією на тему «Україна та європейська безпека: цілі і завдання на 2017 рік», а також взяла участь у подальшій дискусії на цю тему за участю угорських експертів.

У своєму виступі Посол наголосила, що головним завдання 2017 року є збереження солідарного підходу в протидії ключовим безпековим загрозам, однією з головних серед яких залишається триваюча російська агресія проти України.

Л.Непоп поінформувала про ситуацію в тимчасово окупованому Криму та на сході України, акцентувала увагу на останній ескалації насилля в Авдіївці та жертвах, спричинених обстрілами з боку російсько-терористичних військ.

Посол нагадала, що практично три роки тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася російська агресія проти України, а рівно два роки тому – 15 лютого 2015 року – розпочав діяти Комплекс заходів з виконання Мінських угод, ухвалений на саміті Нормандської четвірки 12 лютого 2015 року.

Наголосивши на важливості імплементації Мінських домовленостей, Посол підкреслила, що санкції і надалі залишаються єдиним наявним в арсеналі ЄС засобом мирного тиску на РФ. Від збереження політичного та санкційного тиску на РФ для припинення її агресії проти України залежить не лише українська, а і загальноєвропейська безпека. «Солідарність з Україною – це одночасно солідарність довкола європейських цінностей і принципів, на яких базується ЄС і на яких ґрунтується трансатлантична єдність», - наголосила Л.Непоп.

В рамках виступу Посол також виділила важливість енергетичної безпеки, підкресливши необхідність спільної протидії будівництву політично вмотивованих газопроводів на кшталт Північного потоку-2, метою якого є обійти Україну та збільшити залежність Європи від російського газу.

Щодо інформаційної безпеки було окремо наголошено, що важливим елементом протидії російській пропаганді є чітке розуміння, що ми маємо справу з російською агресією проти України, а не з внутрішнім конфліктом в Україні. «Називаючи проблеми своїми іменами, ми будемо в змозі швидше їх подолати», - відзначила Л.Непоп.

Останні новини

Заява МЗС України до 4-х роковин початку збройної агресії РФ проти України | Сьогодні, 12:30

20 лютого 2014 року Росія розпочала заздалегідь сплановану збройну агресію проти України, результатом якої стала тимчасова незаконна окупація Автономної Республіки Крим, м.Севастополь, спроба їхньої анексії та поширення Російською Федерацією міжнародного збройного конфлікту на Донеччину та Луганщину. Ці злочинні дії забрали життя понад 10 тисяч людей, призвели до колосальних руйнувань регіону, перетворили близько 1,8 мільйона українців на вимушених переселенців.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes