Міністерство закордонних справ України

Київ 20:30

Посол України в Угорщині Любов Непоп виступила в Університеті Державної служби Угорщини з лекцією на тему «Україна і європейська безпека, цілі та завдання на 2017 рік»

16 лютого 2017, 11:44

15 лютого 2017 року Посол України в Угорщині Любов Непоп виступила в Університеті Державної служби Угорщини з лекцією на тему «Україна та європейська безпека: цілі і завдання на 2017 рік», а також взяла участь у подальшій дискусії на цю тему за участю угорських експертів.

У своєму виступі Посол наголосила, що головним завдання 2017 року є збереження солідарного підходу в протидії ключовим безпековим загрозам, однією з головних серед яких залишається триваюча російська агресія проти України.

Л.Непоп поінформувала про ситуацію в тимчасово окупованому Криму та на сході України, акцентувала увагу на останній ескалації насилля в Авдіївці та жертвах, спричинених обстрілами з боку російсько-терористичних військ.

Посол нагадала, що практично три роки тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася російська агресія проти України, а рівно два роки тому – 15 лютого 2015 року – розпочав діяти Комплекс заходів з виконання Мінських угод, ухвалений на саміті Нормандської четвірки 12 лютого 2015 року.

Наголосивши на важливості імплементації Мінських домовленостей, Посол підкреслила, що санкції і надалі залишаються єдиним наявним в арсеналі ЄС засобом мирного тиску на РФ. Від збереження політичного та санкційного тиску на РФ для припинення її агресії проти України залежить не лише українська, а і загальноєвропейська безпека. «Солідарність з Україною – це одночасно солідарність довкола європейських цінностей і принципів, на яких базується ЄС і на яких ґрунтується трансатлантична єдність», - наголосила Л.Непоп.

В рамках виступу Посол також виділила важливість енергетичної безпеки, підкресливши необхідність спільної протидії будівництву політично вмотивованих газопроводів на кшталт Північного потоку-2, метою якого є обійти Україну та збільшити залежність Європи від російського газу.

Щодо інформаційної безпеки було окремо наголошено, що важливим елементом протидії російській пропаганді є чітке розуміння, що ми маємо справу з російською агресією проти України, а не з внутрішнім конфліктом в Україні. «Називаючи проблеми своїми іменами, ми будемо в змозі швидше їх подолати», - відзначила Л.Непоп.

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes