Міністерство закордонних справ України

Київ 23:59

Україна та Молдова можуть стати надійним транзитним мостом між Азією та Європою

08 вересня, 16:41

Україна та Молдова мають вигідне географічне розташування і значний логістичний потенціал, який дозволяє обом державам бути надійним транзитним мостом між Азією та Європою. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час брифінгу за підсумками міжнародної транспортної конференції високого рівня, присвяченої розвитку транспортної інфраструктури. Конференція пройшла в Одесі за участі представників провідних транспортних компаній України та світу. Її гостями стали Глави Урядів України Володимир Гройсман та Молдови Павло Філіп.

«У нас є великий план з точки зору інфраструктурної інтеграції», - сказав Володимир Гройсман. Він додав, що наші держави мають вигідне географічне розташування і знаходяться на перехресті шляхів зі Сходу на Захід та з Півночі на Південь.  

Він повідомив, що під час конференції її учасники відзначали великі виклики, які доводиться долати сьогодні аби залучити нових перевізників, запропонувати їм вигідні умови співпраці. Проте єдині підходи й стандарти логістичних рішень - запорука розвитку торгівлі, залучення додаткового вантажопотоку, створення, як наслідок, нових робочих місць і збільшення бюджетів різних рівнів.

Володимир Гройсман нагадав, що розвиток дорожнього господарства, логістики, транспорту, транзитних перевезень - пріоритет роботи Уряду України. «Цього року ми направляємо близько 30 млрд грнна ремонт доріг, а наступного року запускаємо новий інструмент залучення коштів – Дорожній фонд», - сказав Прем’єр-міністр. Він повідомив, що на засіданні Кабінету Міністрів  6 вересня були ухвалені важливі рішення, які дозволять досягти прогресу в сфері транспорту. Йдеться про зниження з 1 січня 2018 року на 20% ставок портових зборів для нетранзитних вантажів, зниження на 75% ставки портових зборів для транзиту нафтових танкерів в порту "Південний". Окрім того, на часі створення Державної служби морського та річкового транспорту та Координаційної Ради з питань логістики при Кабінеті Міністрів України.

Зі свого боку Глава Уряду Молдови Павло Філіп підтримав ідею формування транспортної мережі Європа-Азія. «Республіка Молдова розділяє погляди на рішення з транспортної політики. Інтеграція в транспортні коридори Європа – Азія важлива для наших країн», - сказав Павло Філіп.  

Останні новини

Прийняття з нагоди 26-ї річниці Незалежності України | Сьогодні, 11:59

21 вересня 2017 року Стамбулі відбулось урочисте прийняття з нагоди 26-ої річниці Незалежності України.Висловлюємо вдячність дякуємо за участь, привітання та дружню підтримку Заступнику Губернатора Стамбулу пану Ismail Gültekin, представникам Мерії і муніципалітетів Стамбулу, Ecumenical Patriarchate, дипломатичного корпусу і міжнародних організацій, фінансово-промислових кіл, українській і кримськотатарській громаді!

Ukrainian Circle Vienna | Вчора, 16:48

21 вересня відбулося чергове засідання українсько-австрійського бізнес-клубу #Ukrainian_Circle_Vienna», присвячене темі „Ukraine’s Financial Sector Reform: the View from National Bank of Ukraine“

МЗС в соціальних мережах

 

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Top 5 Crimean news

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes