Міністерство закордонних справ України

Київ 16:12

Перший контейнерний залізничний маршрут з Китаю в Європу через Україну

31 жовтня 2017, 08:46

Посольство України в КНР взяло участь у церемонії пуску першого контейнерного поїзду за маршрутом Далянь – Братислава через Україну.

Ініціаторами створення нового залізничного маршруту виступили компанія Dalian Port Corporation, контейнерний оператор порту Далянь, за участі китайської потужної морської транспортної компанії COSCO, та Міністерство транспорту і будівництва Словацької Республіки. Як відмітив у своєму виступі Посол Словаччини Душан Белла, процес реалізації ініціативи «Один пояс, один шлях» набирає обертів, зокрема збільшуються обсяги торгівлі між європейським країнами і Китаєм. Раніше започатковані маршрути з Китаю в Європу, наприклад з точкою перетину Брест/Малашевіце,  вже не мають вільних потужностей  і не можуть впоратись з обробкою теперішніх обсягів товарів. Цю проблему вирішує новий маршрут Далянь-Манчжулі-Забайкальский-Чоп-Добра-Братислава відстанню у 10,5 тис. км, яку, як планується, поїзд долатиме за 16-17 діб.

Перший поїзд за цим маршрутом взяв на борт 41 контейнер товарів електронної, машинобудівної та харчової промисловості походженням з КНР і Південної Кореї, для якої порт Далянь є вигідною точкою перевалки. Регулярними рейси за цим маршрутом стануть з січня 2018 року.

Ефективну підготовчу роботу для проходження поїзду територією України здійснила «Укрзалізниця», що у своїх виступах відмітили представники місцевої влади, дипломатичної місії та галузевого відомства Словаччини, Даляньського порту та Китайської асоціації транспорту і комунікацій. Китайські та словацькі партнери вважають розвиток таких маршрутів через Україну перспективним і мають надію на розгортання подальшої співпраці у цій галузі. 

МЗС в соціальних мережах

   

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

My Ukraine is project website

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes